film šaman, filmový projekt "NAGUAL WORLD"

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod Virgee » pát 08. říj, 2004 20:09

Anonymní píše:
Virgee píše: Nebo že bych zůstal u 250 let starýho prověřenýho originál Ving Tsun? já vám nevim.... Nemám rád tyhlety pseudo-styly.
:D


ted jsi me rozesmal :lol: . Original Ving Tsun? Patlanina od Leung Tinga ke Kernspechtovi, od nej zdegenerovany k Pfaffovi, Konigovi a Hodacovi, od nej k Bittnerovi a od neho k ostatnim? Original ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a prosim te nemluv o Lee Yun Timovi ( jak dlouho se od neho Hodac uci, jak dlouho byl a jak casto je u neho na vyuce v Hong Kongu? :wink: ).
Nemám rád tyhlety pseudo-styly.
M.


ad linie - pokud to beres takhle, tak i Yip Man mel zdegenerovany V svyho ucitele a ten zas svyho atp. atp.
ad Lee Yun Tim a Ving Tsun sifu Hodace - nevim, zda jsi videl sifu Hodace "na zivo". Ja povazuji jeho VT za dobre. Mozna, ze jsi opravdu expert a vidis to jinak.
Uvital bych odvahu se podepsat. Pokud chces vest diskuzi dal a nemas odvahu vest ji zde verejne, muzes psat na virgee@seznam.cz - docela by me zajimalo, jak dobre znas Ving Tsun, sifu Hodace, Bittnera, eventuelne Pfaffa
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

 

Příspěvekod mamushi » sob 09. říj, 2004 3:07

Virgee píše:Musím říct, že NIN TSUN DO COMBAT :lol: předvdádí docela hezký pěkně oděný slečny :-) viz. http://www.nagual.info Já tam snad začnu chodit. Nebo že bych zůstal u 250 let starýho prověřenýho originál Ving Tsun? já vám nevim....
No jo, stránky super, děvčata taky. Ale o stylu pochybuju, i když jsem ho ještě neviděl. Nemám rád tyhlety pseudo-styly.
:D


Tomuhle projektu rozhodne nelze uprit jednu velice pozitivni vec: Autor onoho bojoveho umeni jde s kuzi na trh a verejne se priznava k tomu, ze to je novy styl a ze jej vytvoril on. Klobouk dolu. Dava tak studentum alespon moznost rozmyslet si, jestli se chteji ucit cesky mix udajneho ninjutsu a s udajnym wing tsun - vznikly na zaklade udajnych 27let zkusenosti nejakeho konkretniho cloveka... Prijde mi to mnohem ferovejsi, nez ucelove schovavani se za (leckdy neexistujici) asijske ucitele, udelovani si danu, vydavani se za "nositele odkazu" nekoho, s kym clovek prosel jeden seminar a podobny folklor...
...but your counsciosness is all you, can take to your grave.
mamushi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 09. zář, 2004 23:00
Bydliště: Miya

Příspěvekod Miro » sob 09. říj, 2004 5:03

No jo, to mas pravdu, ale ked bude ucit svojich studnetov skrtit supera s laktom pod bradou, dvoma rukami blokovat superovu pravacku a nechat mu lavacku absolutne volnu na perfektny knokaut a podobne nezmysly (ako ukazuju fotky na jeho webe), tak to mi bude tych studentov velmi luto. Oni to samozrejme nepoznaju, ze na tych fotkach nie je snad ani jedna jedina, ktora by nemala chybu a teda ze autor je (v ramci bojovych umeni) naprosty samouk a prakticky nevzdelanec... Trosku sa desim predstavy, ze tie holky to niekedy budu naozaj potrebovat. Preco ich radsej neucit obycajny box (to by aj pan Polak aj jeho studenti zvladli relativne rychlo a na relativne slusnej urovni) namiesto toho jeho pseudo-azijskeho pseudo-stylu? Co z odvahy priznat sa k tomu, ze ide o povodny vytvor, ked tym vytvorom je naprosty brak?
Preco neucit tie holky tensegritu, qigong, ci dokonca tantru a podobne pekne a nenarocne veci? Preco si nezalozi vlastne nabozenstvo, najaky maly a vynosny kulticek mimo ramca BU? Pripadne nech toci filmy, nech pise poviedky, cokolvek, kde nesie zodpovednost iba sam za seba.

Miro
Naposledy upravil Miro dne sob 09. říj, 2004 10:30, celkově upraveno 1
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod andromeda » ned 10. říj, 2004 10:04

Miro píše:No jo, to mas pravdu, ale ked bude ucit svojich studnetov skrtit supera s laktom pod bradou, dvoma rukami blokovat superovu pravacku .....

Miro




Máš pocit, že by Světlana, která váží 50 kilo a o jejíchž pažích se dá říci hodně, ale určitě ne, že jsou svalnaté, měla použít k sebeobraně před 90 kilových chlapem, který ji chce plnou silou praštit jen jednu ruku? Zkus si to někdy s podobnou dívkou a pak mi řekni, jestli nepotřebovala radši obě. A přestaň se dívat na akční hongkongské filmy, tam to, co předvádějí křehké krásky, reálné není. NIN TSUN DO ano.
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Miro » ned 10. říj, 2004 16:52

Ako uz naznacil Ukropcany, ist v takychto pripadoch so zenskou silou proti muzskej sile je proste naivnost - mysliet si, ze 50-kilova holka ma sancu s dvoma rukami odblokovat uder 90-kiloveho chlapa je absolutne nerealne. Hlavna vec, ze Nintsundo je realne. Tak si pozvi Ukropcaneho na test do Prahy, uvidis sam, ako sa tie holky proti nemu ubrania s Nintsundom - a velmi skoro vytriezves zo svojich snov.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Angus » pon 11. říj, 2004 8:51

andromeda píše:...Máš pocit, že by Světlana, která váží 50 kilo a o jejíchž pažích se dá říci hodně, ale určitě ne, že jsou svalnaté, měla použít k sebeobraně před 90 kilových chlapem, který ji chce plnou silou praštit jen jednu ruku? Zkus si to někdy s podobnou dívkou a pak mi řekni, jestli nepotřebovala radši obě.


úplně jedno, jestli jednu nebo obě :cry:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Mythos » pon 11. říj, 2004 16:36

Panu Polákovi děkuji za odpověď a moc mne tedy nepotěšil. Budu tedy hledat ta smetiště, jak zde každý tak ochotně radí. Pokud by někdo znal adresu a místo těch smetišť, milerád si to zapíšu.

Picard - jak vidno, nic jiného mne nezbyde než si vylepšit japonštinu a angličtinu a sehnat si originální autory.

A skrze bojové umění a křehké dívky kontra obr Arnie - pokud je mi známo, tak v bojovém umění jakéhokoli stylu nejde o sílu, ale o využití síly jak protivníka tak i skryté v člověku samém. Pokud ovšem pánové jedete na sílu svalů, mnoho úspěchů ve vašich bojových sportech.
Mythos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 24. zář, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 12. říj, 2004 10:23

Mythos píše:Panu Polákovi děkuji za odpověď a moc mne tedy nepotěšil. Budu tedy hledat ta smetiště, jak zde každý tak ochotně radí. Pokud by někdo znal adresu a místo těch smetišť, milerád si to zapíšu.

Picard - jak vidno, nic jiného mne nezbyde než si vylepšit japonštinu a angličtinu a sehnat si originální autory.

A skrze bojové umění a křehké dívky kontra obr Arnie - pokud je mi známo, tak v bojovém umění jakéhokoli stylu nejde o sílu, ale o využití síly jak protivníka tak i skryté v člověku samém. Pokud ovšem pánové jedete na sílu svalů, mnoho úspěchů ve vašich bojových sportech.



Jojo čeká tě ještě hooodně dlouhá cesta :cry:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod wushi » úte 12. říj, 2004 11:54

zdar, dlho som sa neozval, kopec roboty...no toto mi nedalo...tá babenka, hmmm, nepmôžu jej ani štyri ruky....porovnaj si to s autom, pomôže škodovke rám vpredu keď sa stretne s kamiónom? asi toľko, ako plácačka na muchy proti rozzúrenému tigrovi...
len toľko... :)
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Miro » úte 12. říj, 2004 12:34

No nazdar, wushi, uz som mysueu, ze si umueu. :wink: De si bou? Chybau si tunak, synak.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Mythos » úte 12. říj, 2004 18:10

Předčasné závěry ? pouze reaguji a vyjadřuji svůj názor.

Anonym - z čeho tak usuzuješ mistře ?
Mythos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 24. zář, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 12. říj, 2004 18:33

RE: ze to je novy styl a ze jej vytvoril on. Klobouk dolu

svůj styl? proč ne, ždyť Petr Macháček když založil SCATACH taky trénuje policii to co si myslí z různých BU že je nej (špinavý techniky J.Jitsu, Kali, ThaiBox,..) . J. Wagner učí SWATY svuj styl a málo kdo ví, že v Čechách v 90tých letech vznikl boj. styl HUTE mají ve znaku kalich Husitů a nad nim dvě pěsti, kdybych to měl popsat jak jsem to viděl, tak TaeKwondo s Boxem ale cvičí to tady strašně málo lidí, tak proč ne svůj vlastní boj. styl? dobrá myšlenka, ale chce to reklamu a peníze na rozjezd klubu.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Andromeda-Polák

Příspěvekod Anonymní » úte 12. říj, 2004 19:16

Andomedo, človíčku :!: zádná odpověd na moji otázku. Ta soukromá škola
filmu je legální nebo ti jde jenom o zápisné? Hans
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 12. říj, 2004 19:39

no, prohlížel jsem si ten váš nový boj. styl... nevim, zkoušel jste ho někdy ve Fullcontactu? vyzkoušejte to na některých open závodech v ČR KickBoxu, když jsem si počítal o sebeobraně... co třeba že 70% rvaček končí na zemi? jak připravíte ženu na boj na zemi? používáte lapy a tlumiče úderů? nebo je boj do vzduchu? a co ten meč v ruce ženský? kde ho bude na sebeobranu nosit? asi vkabelce, koupí si instantní. :) no... k tomu abych udělal předčasný závěr bych musel navštívit některou vaši hodinu a vidět jak trénujete, ale upřimně asi nerozšířim řady vašich žáků, jsem spokojený od Macháčka z Hanumagymu a Vávry KTSO , Factory s Vanickym jako MixFight taky neni špatný. ale když to někoho zaujme, proč ne? přeju hodně štěstí s trénováním
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Picard » úte 12. říj, 2004 21:01

Ondra píše:a co ten meč v ruce ženský?


Muhehe :) Nevedel jsem, ze to bude komedie :D :) :lol:
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » úte 12. říj, 2004 21:26

nevim jestli to bude komedie nebo ne, ale teď jsem mluvil s jednou kamarádkou, která se zučasnila tohoto konkurzu, zapaltila prý 200kč a nikdo se jí od té doby neozval ví jen, že casting probíhá stále a už hodně hodně dlouho.... takhle se vydělávají peníze. taky mi řikala že prý Dejdar vůbec netuší že by v tomhle měl hrát, vybírat si z takovýhlech osobností je jedna věc a dostat do filmu druhá. Kromě toho tak dlouhý casting snad nebyl ani na seriál Tak jde čas a všech jeho 124 056 dílů :)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 13. říj, 2004 11:17

Ondra píše:nevim jestli to bude komedie nebo ne, ale teď jsem mluvil s jednou kamarádkou, která se zučasnila tohoto konkurzu, zapaltila prý 200kč a nikdo se jí od té doby neozval ví jen, že casting probíhá stále a už hodně hodně dlouho.... takhle se vydělávají peníze. taky mi řikala že prý Dejdar vůbec netuší že by v tomhle měl hrát, vybírat si z takovýhlech osobností je jedna věc a dostat do filmu druhá. Kromě toho tak dlouhý casting snad nebyl ani na seriál Tak jde čas a všech jeho 124 056 dílů :)



Sice nevím, proč vlastě stále odpovídám na totéž ....... ale tak ještě jednou. Castingy jsou u filmového studia MOON zdarma. Za casting nikdy nikdo neplatil. 200,- Kč se platí na trvalou registraci do mé databáze a je to dobrovolné. Z castingů tuto možnost využije tak 5% přítomných a já mám v databázi zatím cca 300 registrovaných (což je šedesát tisíc za dva roky a platily se z toho pronájmy prostor a honoráře pomáhajících, tiskopisy, letáčky inzerce, videokazety,.... to jsem zbohatl, co ?). Martin Dejdar natočil rozhovor, který je naživo na mých www stránkách (www.nagual.info) a těžko mluvil o něčem, o čem vůbec nic netuší ....
To jen hromada anonymů na těchto i jiných diskuzích stále mluví do něčeho, o čem vůbec nic neví, a "zasvěceně" plácá nesmysly, že neznámý Ondro ?

J. Polák
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 13. říj, 2004 11:25

Filmová škola se nyní formuje, zkušíme první víkendový seminář, ti, co učí a učit budou, jsou zkušení lektoři, Petr Vobecký vyučuje herectví i na Damu a Pavel Soilis vede své vlastní kurzy kamery a digitální technologie, atd..... Já si již troufnu přenést základy scénáristiky, něco o tom již vím. Když se semináře ujmou, udělám vše i papírově pro stálou školu (i když by se dala v pohodě založit i na mých dvou ®L se školící činností). Ale udělám z toho řádné roční studium

Takže, asi z toho opět nebude skandální odhalení.

Mimochodem - fotky, video i průběh seminářů a celé školy bude dokumentován opět na www.nagual.info - jako vždy, stačí vydržet.

J. Polák
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 13. říj, 2004 11:35

A jen do třetice ...... ukažte mi jakoukoli fotku z čehokoli a já si najdu úhel pohledu, ze kterého dotyčný, či dotyčná nebude vyhovovat. To umí každý - paradoxně nejvíce ten, který jinak neumí vůbec nic.

Nicméně, ten, kdo kritizuje ....... ukažte mi práci a dílo, které je za vámi. Systém, školu, knihu, video. Rád bych přijal konstruktivní kritiku od lidí, za kterými je toho hodně vidět, kteří toho hodně dokázali předat ostatním.
Proto jsem šel na tyto www stránky, abych zjistil odezvu. A jsem spokojen, protože kromě nesmyslů, zda má jedna dívka na fotce v bloku jednu, či dvě ruce, (jakoby se i profi boxeři často nekryli oběma rukama)tu nic konkrétního proti NIN TSUN DO nebylo.

Takže díky vážení, tímto z www.bojovaumění.cz odcházím a přeji méně hádek (když jsem si procházel jiná témata, stále jsem měl před očima smečku rvoucích se psů) a více klidu na cestě bojovníka. Hodně štěstí.

Jaroslav Polák
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Picard » stř 13. říj, 2004 12:10

neublížil som.....
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 26 návštevníků

cron