Fighters magazin

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod masta_FN » úte 30. říj, 2007 12:21

Zajímavá diskuze.

Přispěju tedy do mlýna... jistě vám tu v diskuzi chyběla druhá strana, tak mě tady máte :) jsem jeden z redaktorů tohodle časopisu a tak si myslim že do výroby a problematiky vidim a některý věci co se tu objevili mě docela pobavily.. zkusim to postupně ale určitě něco vynechám tak se klidně ptejte. Pokusim se být co nejvíce informativní ;)

Název časopisu... nový název "bojová umění" není jistě nijak originální, ale prostě vystihuje zaměření časopisu. Tenhle název se použil pouze z jednoho důvodu a to, že trafiky odmítali časopis pod názvem Fighters Magazín prodávat, protože tento název naši starší spoluobčané co tam prodávají neuměli vyslovovat. Věřte mi že by si redakce velmi ráda starý název ponechala (i proto je tam pořád v podtitulu).

Někdo si to stěžoval na články o filmových hvězdách, za posledních asi pět čísel si pamatuju tak na dva.. z toho oba byli tématicky vhodné... jednou to byl Rocky Balboa (Stallone) a podruhé Kathy Long - úspěšná thaiboxerka... recenze filmů a další podobný pičoviny už tam dávnou nejsou a podařili se vymítit.

Recenze videokazet byla zhouba, která už se v současné době v časopise téměř nevyskytuje a když tak jen vyjímečně, byla to jedna z věcí proti které jsem já osobně bojoval, že časopis ničí a bylo mi dáno za pravdu.

Placená strana EWTO je už také dávno minulostí ale i přesto jsou tam samozřejmě i nadále placené strany např. technický seriál ITF který mě osobně nesmírně leží v krku ale zatím se mi nedaří ho dostat pryč ;))

Toto je právě problém... I když to tu někdo nadhazuje tak časopis není ani náhodou vydělečný a pokud na konci dvojměsíce je výsledek nula, bere se to za úspěch, v podstatě pořád vzniká především z nadšení a díky tomu, že je to samozřejmě pro firmu Hayashi reklama, ale jestli si fakt myslíte že na tom někdo vydělává balík zkuste si vydávat svůj časopis a lepší, narazíte na stejné problémy jako řešíme my.
Problém je, že bez dostatečné reklamy se tohoto nikdy nezbavíme a i když se to asi nezdá tak firmy se do reklamy spojené se světem bojových umění zrovna nehrnou.

Někdo zminoval objíždění republiky a dělání článků. V současné době neřešitelný problém a opět narážíme na finance, pokud by se měl praktikovat tento systém a bylo by to samozřejmě ideální tak musíte najmout člověka který se tomu bude plně věnovat a to stojí neskutečné peníze, navíc jeden člověk těžko bude rozumět všemu, já se starám o plnokontaktní sporty ale pokud bych měl dělat rozhovor s mistrem Kenda tak jsem v louhu protože prostě nebudu vědět na co se ptát. a tím se dostáváme ke kvalitě článků. Osobně většinu akcí objíždím, jezdím dělat rozhovory, zařizuju focení, grafickou úpravu článků a i když za to nějaké peníze mám tak dost často na to i doplácím ze svého, ale baví mě to a chci to dělat, ale pokud bych na to koukal obchodně tak bych asi radši zůstal pár hodin v práci přes čas a vydělám si víc a rychleji ;)

Osobně si za svými články stojím, dávám jim většinou maximální péči a snažím se psát o zajímavých věcech, samosebou psaní fightnews sekce je občas trest protože jak bylo zmíněno většina informací zestárne než časopis vyjde. Ale ostatní články byly dle méno názoru kvalitní aspon jak daleko to jako autor můžu posoudit.

Jsme odkázaný na to jaké články nám lidé pošlou a věřte že se neotiskne každá sračka která dojde. Je lehké lamentovat, že spousta lidí nad časopisem zlomila hůl... na jednu stranu se jim ani nedivim, jeden čas byl časopis v takových sračkách že jsem z něho i já odešel, protože časopis byl jeden velkej PR článek a mířil neomylně do prdele. Chvíli to vypadalo, že časopis přestane vycházet ale nakonec firma Hayashi rozhodla že začne znova a jinak a od té doby (začátek rokud 2006) se věci radikálně změnily. Za číslama který vyšly v roce 2007 si stojim a myslím, že se daří čím dál lépe zvyšovat kvalitu, ale zase zde narážíme na kvalitu a rozsah zaměření článků.

Pokud máte pocit, že v časopise něco chybí, nějaké zajímavé BU nebo článek, tak není nic jednodušího než ho napsat.. pošlete mi ho na mail a pokud to bude zajímavé a čtivé, otištění se pokusim zařídit. Pro příklad nemusím chodit daleko - kluci z BJJ mě kontaktovali proč nejsou žádné články o BJJ řekl jsem jim že je nemá kdo psát a nabídli se že články seženou a v příštím (leden - únor) čísle již dva najdete. Je to jen o dohodě, ale jde mi o kvalitu, články typu technický seriál ITF házím rovnou do koše, doufám že tam hodim jednou i to co vychází už ted :)

Stejně tak jsem bojoval proti např. výsledkům z kickboxových závodů, nemám nic proti kickboxu ale prostě závody kde je sto lidí a z toho vyhraje dvacet lidí a psát o tom článek jen proto aby si těchto dvacet lidí přečetlo své jméno je fakt královské plácání drahoceným místem... Jenže opět je problém že pokud máte předplacený rozsah tak nemůžu ovlivnit jaký článek dodáte, rád bych tohle změnil ale prozatím to nejde z důvodů které jsem zmínil.

Snad jsem některé věci osvětlil, klidně pište dál , rád se uslyším kritiku a chválu pokud to bude mít hlavu a patu

Lukáš Jirkovský - Masta
lukas.masta@seznam.cz
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod masta_FN » úte 30. říj, 2007 16:09

tekara píše:Osobně bych dal přednost měsíčníku z menším rozsahem, který ovšem bude nabytý aktuálními informacemi. Nechápu, k čemu je dobré sledovat 3 měsíce staré "aktuality".
Dnes časopis vychází jednou za dva měsíce, pyšní se velkým rozsahem, který je ale z mého pohledu nastavovaný omáčkou. Pokud chci články např. o karate, WCH nebo MT, tak mám v dnešní době smůlu.


Osobně si myslím, že časopis by měl mít větší rozsah na to, že vychází jednou za dvě měsíce... vypadá to že by se to snad i do budoucna mohlo změnit.
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod masta_FN » úte 30. říj, 2007 16:11

tonglong píše:Pred lety jsem si slibil, že se nebudu ucastnit teto "mentalni masturbace" ktera tady tak casto probiha ale toto tema mam jiz dlouhou dobu na mysli a jsem rad, ze to nekdo otevrel.
Obcas mezi studenty hrajeme takovou hru kdy se sazime kolikrat budou cinska BU zminena v tomto casopise. Nebyt jedne nebo dvou placenych reklam, casto ani jednou. Pritom vsichni vime, ze cinska BU byla zakladem pro mnoha jestli ne vsechna asijska BU.
Tento casopis vychazi 6x do roka. Ma priblizne 50 stranek. Z toho jedna tretina jsou reklamy, jedna tretina jsou clanky o filmovych hvezdach a posledni tretina jsou vysledka turnaju ktere me absolutne nezajimaji. Sem tam nejaky clanek trochu zajimavy. To je jako hra v loterii. I tam obcas nekdo vyhraje.
Porovnavaje s "Inside Kung Fu" ktery vychazi kazdy mesic, ma 140+ stranek a i kdyz napln je stejna, porad moznost narazit na zajimavy clanek je 7x vetsi a navic vim, ze se z velke casti budou venovat cinskym BU.
Dalsi problem je jista arogance obou nakladatelstvi. Bud, protoze jsou prilis dobri, nebo jim jde pouze o prodane reklamy a nebo z pouhe lenosti ani jedno z nich nema redaktora ci editora ktery by si tak zvane delal "domaci ukol". To znamena jezdil po skolach/ucitelich a delal interviews. Vetsina techto nakladatelstvi spoleha pouze na to kdo a jake prispevky jim zasle. Z toho duvodu muzeme skoro kazdy mesic v IKF cist o Adam Hsu (sam spisovatel) nebo Wong Dak Fai/Jane Hollander. Tim pripravuji ctenare o seznameni se s mnoha vynikajicimi uciteli. (Myslim, ze clanek o Y.C. Wong jeden z nejlepsich Hung Gar sifu in US vysel naposled pred 20 lety).
Proto jestli mate tolik penez aby jste je vyhazovali, tolik casu aby jste jim plytvali a tu latku osobniho vkusu tak nizkou tak nemuzu nic jineho nez vrele doporucit "Fighters Magazine".


Když už si věnoval tolik času naplivání na tento magazín, doufám že si alespoň některý z posledních čísel otevřel na déle než dvě vteřiny.

Masta
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod masta_FN » úte 30. říj, 2007 16:13

irzounek píše:Zdar,
myslim, ze co se tyce te exklusivity, tak byla snad jen jeden rok... Ted uz to jiste daaavno neplati. Jen treba ty ostatni skoly uz ztratili zajem. Za nasi mohu napsat, ze tedy rozhodne.


Jak jsem již psal výše, ani se nedivim, že to tak dopadlo. Pokud byste rádi začali opět spolupracovat budu jedině rád.
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod mirsv » úte 30. říj, 2007 17:20

v současné době tam jsou tak 2-3 dobrý články,zbytek tam je jen pro parádu.Je to můj subjektivní názor
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod masta_FN » úte 30. říj, 2007 17:29

mirsv píše:v současné době tam jsou tak 2-3 dobrý články,zbytek tam je jen pro parádu.Je to můj subjektivní názor


A co tě zajímá?
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod xiuwei » úte 30. říj, 2007 17:44

masta_FN :
Jsme odkázaný na to jaké články nám lidé pošlou a věřte že se neotiskne každá sračka která dojde.

To chápu. Snad se to změní :wink:
Já osobně si rád přečtu články o jednotlivých stylech BU/BS,nikoliv však žebříčky z nějakých soutěží TKD,Karate,Kickboxu . Vyjímkou je třeba světový úspěch některého z ČR borců.
Tak snad se to povede a časopis bude jen a jen spět k lepšímu 8)
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jendis » úte 30. říj, 2007 17:46

Já si myslím,že Fighters šel nahoru....okolo roku 2006 jsem přečetl tak jeden/dva články...dneska si ho přečtu celej(no jasně,že na pár vyjjímek).....je mi jasný,že se nelze zavděčit všem,že je to spousta strašný práce a běhání...že to,Masto,děláte hlavně z fanovství.... :wink:
Takže...díky za tu práci,kterou děláte a jen tak dál.... :!:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod ghekon » úte 30. říj, 2007 17:53

A kolik ta sranda stoji? Je tam i neco o upolovych sportech, nebo jen same karate a box?
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod tonglong » stř 31. říj, 2007 8:31

4 masta_FN
Neminil jsem "plivat" na vas casopis. Chtel jsem jen objektivne popsat tak jak vidi, uz dlouhou dobu, vas casopis nekdo kdo se venuje cinskym BU. Take si vsimete, ze stejne mluvim o Inside Kung Fu s kterym vas casopis porovnavam.
Verim, ze zapasite s nedostatkem pracovnich sil, nedostatkem financi atd.
Ctenare vsak nezajimaji tak zvane "porodni bolesti" ctenare pouze zajima to detatko.
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » stř 31. říj, 2007 9:17

Masta_FN - diky za insight pohled. Diky nemu jsem trochu prehodnotil svuj pesimisticky pohled na tento casopis :-)
Odebiram uz par let casopis Black Belt a musim rici, ze ani tam to neni az tak odlisne. Na cca 150 stranach naleznete tak 5 clanku, pak tu jsou pravidelne 3-4 rubriky (ikdyz hodnotne, ale stale rubriky) a zbytek je reklama. Proto bych tolik na FM nenasazoval, jinde je to velice podobne. Souhlasim, ze reportaze ze soutezi a technicke serialy jsou plytvani mistem.

Co se vice zamerit na historii BU? -> Knizky o historii BU jsou jiz bezne dostupne. A navic tu mame dost lidi, kteri maji kontakt primo na tvurce nebo kapacity toho ktereho stylu.

Co predstaveni skol v CR? -> Uz se o to castecne pokousel Jarda Polak, ale asi to nedotahnul do konce. A kdyz se nastavi nejaka zajimava cenova strategie...

Pripadne na reportaze ze seminaru? Vsimnete si, ze drtiva vetsina diskusi tu je o tom kterem seminari - "byl jsem, videl jsem a rad se podelim o dojmy" - neco podobneho. Seminaru je poradano jiste dost a dost a opet, pokud se nastavi nejaky zajimavy system odmen....

Co spoluprace s jinymi casopisy? Inside kungfu, Black Belt, Gracie magazine, atd. atd. Je to nerealne? Kdyz se prebiraji zpravy z jinych TV stanic, proc by to neslo z casopisu, pokud se rozumne domluvi...

To me napadlo jen tak z fleku :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NAIA » stř 31. říj, 2007 9:25

...
sorry to mela byt SZ
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod masta_FN » stř 31. říj, 2007 10:11

xiuwei píše:masta_FN :
Jsme odkázaný na to jaké články nám lidé pošlou a věřte že se neotiskne každá sračka která dojde.

To chápu. Snad se to změní :wink:
Já osobně si rád přečtu články o jednotlivých stylech BU/BS,nikoliv však žebříčky z nějakých soutěží TKD,Karate,Kickboxu . Vyjímkou je třeba světový úspěch některého z ČR borců.
Tak snad se to povede a časopis bude jen a jen spět k lepšímu 8)


Snažíme se, snad se povede. Dle mého názoru není ani tak problém, že má někdo předplacenou stranu, ale to jaký článek do něj dodá. Můj názor je že i přes "reklamní" charakter toho článku si musí udržovat kvalitu, časopis musí mít dobrej vizuální styl, exkluzivní informace, krásný fotky jinak to postrádá smysl, protože na internetu je spousta ostatních informací zdarma a snadno dosažitelných. Snažím se s tímhle bojovat ale zatim marně, protože o tom nerozhoduju. Ale s tímhle si poradíme, věřim tomu.
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod masta_FN » stř 31. říj, 2007 10:20

tonglong píše:4 masta_FN
Neminil jsem "plivat" na vas casopis. Chtel jsem jen objektivne popsat tak jak vidi, uz dlouhou dobu, vas casopis nekdo kdo se venuje cinskym BU. Take si vsimete, ze stejne mluvim o Inside Kung Fu s kterym vas casopis porovnavam.
Verim, ze zapasite s nedostatkem pracovnich sil, nedostatkem financi atd.
Ctenare vsak nezajimaji tak zvane "porodni bolesti" ctenare pouze zajima to detatko.


Ok beru. Budu mluvit na rovinu, pokud bych mluvil do celé skladby časopisu tak bych tam osobně nechal jen plnokontaktní sporty a ostatní odsunul. Ne proto že bych je neměl rád ale hlavně proto, že já osobně jim tolik nerozumim a nemůžu soudit čí informace jsou relevantní a čí ne, je tolik stylů, tolik různých mistrů a spousta z nich s navzájem nemá rádo.. aspon pro mě solidní džungle. Stejně tak si myslím, že plnokontaktní styly jsou v současný době mnohem prodejnější. Nicméně toto samozřejmě nehrozí, protože vydavatel chce vydávat časopis o všech stylech. Problém je že redakce je "kickboxová", já jsem thaiboxer a druhá redakce dělá boxing, čili nám chybí člověk který se dopodrobna zajímá o čínské styly (například), jak řikám pokud máte pocit, že máte o čem psát, že máte zajímavé informace, tak se o ně zkuste podělit, pokud bude článek přínosný, máte k němu pěkné fotky tak budeme jenom rádi a i já si ho rád přečtu.
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod masta_FN » stř 31. říj, 2007 10:31

Makoto píše:Masta_FN - diky za insight pohled. Diky nemu jsem trochu prehodnotil svuj pesimisticky pohled na tento casopis :-)
Odebiram uz par let casopis Black Belt a musim rici, ze ani tam to neni az tak odlisne. Na cca 150 stranach naleznete tak 5 clanku, pak tu jsou pravidelne 3-4 rubriky (ikdyz hodnotne, ale stale rubriky) a zbytek je reklama. Proto bych tolik na FM nenasazoval, jinde je to velice podobne. Souhlasim, ze reportaze ze soutezi a technicke serialy jsou plytvani mistem.

Co se vice zamerit na historii BU? -> Knizky o historii BU jsou jiz bezne dostupne. A navic tu mame dost lidi, kteri maji kontakt primo na tvurce nebo kapacity toho ktereho stylu.

Co predstaveni skol v CR? -> Uz se o to castecne pokousel Jarda Polak, ale asi to nedotahnul do konce. A kdyz se nastavi nejaka zajimava cenova strategie...

Pripadne na reportaze ze seminaru? Vsimnete si, ze drtiva vetsina diskusi tu je o tom kterem seminari - "byl jsem, videl jsem a rad se podelim o dojmy" - neco podobneho. Seminaru je poradano jiste dost a dost a opet, pokud se nastavi nejaky zajimavy system odmen....

Co spoluprace s jinymi casopisy? Inside kungfu, Black Belt, Gracie magazine, atd. atd. Je to nerealne? Kdyz se prebiraji zpravy z jinych TV stanic, proc by to neslo z casopisu, pokud se rozumne domluvi...

To me napadlo jen tak z fleku :-)


Nevadí že to není SZ aspon si to můžou přečíst i o statní :)

Spolupráce s ostatními časopisy fungovala, ale přiznám se že už ani nevim jak je to teď, svoje články píši sám a nepřejímám.. zkusim se schválně na to optat. Na druhou stranu si myslim, že věcí se děje dost i bez přejímání článků, jen je potřeba o nich napsat zajímavě, to už jsem taky zmiňoval výše.

Přestavení škol.. myslíš všeobecně nebo konkrétní styly? Já bych nebyl proti, jen tohle se musí také udělat nějak čtivě aby to nevyznělo jako reklama na určitý obor. A těch škol je tolik. :)

Historie bu... ano s tim souhlasim, pokud vím takové články se objevují, ale podle mě je problém v tom že to většinou nemá žádný koncept.. vytrhne se nějaká část z historie a příště se již nepokračuje ..

Díky za diskuzi

Masta
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod masta_FN » stř 31. říj, 2007 10:33

Jendis píše:Já si myslím,že Fighters šel nahoru....okolo roku 2006 jsem přečetl tak jeden/dva články...dneska si ho přečtu celej(no jasně,že na pár vyjjímek).....je mi jasný,že se nelze zavděčit všem,že je to spousta strašný práce a běhání...že to,Masto,děláte hlavně z fanovství.... :wink:
Takže...díky za tu práci,kterou děláte a jen tak dál.... :!:


Díky snažíme se :) od nového roku snad s větším rozsahem tak se doufám dostane na víc super článků... příští týden vychází číslo na obálce s Andrém Reindresem tak hádám že všechny holky (kluci :)) budou stát na tohle číslo frontu :)) doufám že to Andre nečte :)
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » stř 31. říj, 2007 10:52

Hele...Masto...mně osobně jste třeba udělali velkou radost Merletama.....prostě..je třeba všehochuť....výsledky a soutěže odsuňte.....a jak píše Makoto,reporty ze seminářů(jak Vám posílá třeba Patrik -©MR- ) a jiných akcí by byly asi úplně to nej.....myslím,že když se najdou lidi,kteří Vám pošlou pár řádků a na časopisu se bude podílet víc lidí.....bude to fajn.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Toman » stř 31. říj, 2007 10:52

masta_FN píše: doufám že to Andre nečte :)


Já mu to rád přepošlu :twisted:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod masta_FN » stř 31. říj, 2007 11:06

Toman píše:
masta_FN píše: doufám že to Andre nečte :)


Já mu to rád přepošlu :twisted:


Gogoplata mě nemine :)))
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » stř 31. říj, 2007 11:20

ROFL :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron