tai-chi master

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod jox » úte 21. říj, 2008 17:21

No, to morální poselství je mírně řečeno diskutabilní, proto jsem o něm nic nepsal. Hrdinovo sebeobětování bylo pěkné, ale u mě těžko bude sympaťák císař, co kvůli Velké Myšlence o vybudování Říše pošle armádu, aby vyhlazovala nepodrobené obyvatelstvo atd. To už tu bylo v reálu příliš mnohokrát. :evil:

Takže jestli tomu někdo chce říkat velmocenská pseudomorálka, prosím...
Na druhou stranu, atentát toho také moc neřeší...

Ale jak říkám, kromě toho se film líbí :)
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod Boreas » stř 22. říj, 2008 13:52

Tak tím morálním poselstvím jsem samo myslel to sebeobětování :lol:

Císař být sympaťák nemusí, ale když už jsme u toho...tím sjednocením může zemřít méně lidí, než při válkách mezi rozdrobenými oblastmi...takže, jak je tomu ve filmu, z globálního hlediska je to třeba lepší.
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » stř 22. říj, 2008 18:56

Teda já abych pravdu řek tak miluju Tygra a Draka a Hrdinu taky. Tai Chi Mastra mám na kazatě a mě ten film přišel jako totální blbost. Nemyslím co do příběhu nebo jestli to bylo podle zkutečnosti nebo ne, ale o těch soubojích. Někdo napsal, že Tygr a Drak byly samý provazy a efekty, jako to jo, ale mě přišlo, že v Tai Chi Masterovi to bylo tak přeplácaný že jsem z těch soubojů nic neměl a jakoby i tak kamera pořád lítala. Zato v Tygr a Drak ty souboje mi přišli, nechci říct reálný, ale daleko víc wushistycký a to že se tam lítalo po stromech a nad sřechama. No a co? Je to točený jako pohádka a já u toho řval jako želva. Co na tom, že Chow Yunfat nic neumí? Mě teda ty starší filmy od Jet Liho jako třeba Kult zla, Legenda o červeném draku nebo Tai Chi Master přišli tak pitomý že už bych se na to snad nepodíval. Tygr a Drak mi přišel takovej pěkně poetickej a to mě se líbí
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Boreas » stř 22. říj, 2008 19:19

No, Legenda byla opravdu síla... :lol: Ale tai-chi master se mi prostě líbil, právě u něj jsem si ty lítačky pořádně vychutnal :D

Jak je vidno, stále platí, co člověk, to názor. Proč ne...
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků