Pár knih

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod wushupetr » pon 24. pro, 2007 23:58

spálilo se mi cukrový :cry:
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod Riverman » úte 25. pro, 2007 0:06

Jiri píše:Jian: s tim nemam problem. Ja jen proste chci rict, ze at uz je Darwinova evolucni teorie jakkoli duveryhodna, je to porad jen teorie - ale nic proti ni samozrejme nemam. Jen rikam, ze by se nemela brat jako jedina nemenna pravda, nic se nema brat jako nemenna pravda. A taky chci rict, ze by lide meli vice premyslet svou vlastni hlavou a netvorit si dogmata.


Takže když vztáhnu to co jsi teď napsal o pravdě na tvoje astrální cestování, může se stát, že nic z toho co zažíváš ve skutečnosti není pravda a jsou to jen tvoje vsugerované haluze, který si trpělivě vytváříš?

®e se ti jeví pravděpodobnější lítat jako duše prostorem než že ti tvůj mozek produkuje to co po něm tak nesmírně žádáš pomocí chemických pochodů v mozku a tvojí fantazie?

Připouštíš, že astrální cestování může být úplná blbost?
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jian » úte 25. pro, 2007 0:06

Jiri: zkusim take jeste jedno male prirovnani, abys plne pochopil podstatu toho puvodniho problemu. Myslis si ze s tezkym zapalem plic pujde vetsina lidi:

a) k doktorovi, ktery ma vystudovanou medicinu
b) k samanovi, ktery ho bude lecit zarikavanim

pokud za a), tak proc... a ano, jiste z toho pomeru jeste neplyne ze lecba s pomoci mediciny je 100%, stejne jako z nej neplyne ze je 0% sance, ze lecba zarikavanim nekoho skutecne uzdravi. Tohle je tu jen kvuli tomu tvemu udivu...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Jiri » úte 25. pro, 2007 0:47

Riverman: dokazu pripustit, ze to co vidim a to co citim nemusi byt jedinna nemenna pravda at v otazce vsedniho sveta, tak AC. Pripoustim, ze i AC muze byt uplna blbost a ze clovek zije ve vetsi iluzi nez jsem si puvodne myslel - to v pripade, ze clovek, ktery delal s AC pokusy lhal, nebo vsechny ty veci si jen vsugeroval a ze to same jsem udelal ja. A ano, hraje v tom dulezitou roli pravdepodobnost (kterou si tvorim ja sam) ke ktere variante se vice priklonim.

Jian: ja souhlasim s tim, ze jako pravdepodobnejsi teorie se na skolach uci darwin a nic proti tomu nemam. Ale taky by se deti mely dozvedet, ze je to teorie.
Vetsina lidi pujde samozrejme k doktorovi - alespon u nas. Nekde jinde tomu ale byt nemusi, nevim jaka je situace treba v Cine, ale rekl bych ze tam se procento lidi, kteri navstivi lecitele (nejakeho mistra qigongu) urcite zvysuje. Proc tedy chodi vice lidi k lekari a ne k lecitelovi? Je to proto, ze si lide na zaklade masoveho presvedceni vytvori svou vlastni pravdepodobnost na uspesne zotaveni. Pritom nutne to neznamena, ze lekar leci lepe nezli lecitel, coz znaci, ze pravdepodobnost samozrejme nemuze tvorit nemennou pravdu. A vubec se nedivim, beru to tak jak to je, ale reguju na to, protoze se to promita vsude, vcetne tohoto fora a ve velice rozmanitych formach.
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Riverman » úte 25. pro, 2007 1:08

Jiri píše:Riverman: dokazu pripustit, ze to co vidim a to co citim nemusi byt jedinna nemenna pravda at v otazce vsedniho sveta, tak AC. Pripoustim, ze i AC muze byt uplna blbost a ze clovek zije ve vetsi iluzi nez jsem si puvodne myslel - to v pripade, ze clovek, ktery delal s AC pokusy lhal, nebo vsechny ty veci si jen vsugeroval a ze to same jsem udelal ja. A ano, hraje v tom dulezitou roli pravdepodobnost (kterou si tvorim ja sam) ke ktere variante se vice priklonim.

Jian: ja souhlasim s tim, ze jako pravdepodobnejsi teorie se na skolach uci darwin a nic proti tomu nemam. Ale taky by se deti mely dozvedet, ze je to teorie.
Vetsina lidi pujde samozrejme k doktorovi - alespon u nas. Nekde jinde tomu ale byt nemusi, nevim jaka je situace treba v Cine, ale rekl bych ze tam se procento lidi, kteri navstivi lecitele (nejakeho mistra qigongu) urcite zvysuje. Proc tedy chodi vice lidi k lekari a ne k lecitelovi? Je to proto, ze si lide na zaklade masoveho presvedceni vytvori svou vlastni pravdepodobnost na uspesne zotaveni. Pritom nutne to neznamena, ze lekar leci lepe nezli lecitel, coz znaci, ze pravdepodobnost samozrejme nemuze tvorit nemennou pravdu. A vubec se nedivim, beru to tak jak to je, ale reguju na to, protoze se to promita vsude, vcetne tohoto fora a ve velice rozmanitych formach.

Aha, myslel jsem, že jsi pár příspěvků výše mluvil o důkazech ohledně AC. Takže máš o tom pochybnosti, stejně tak předpokládám, že je máš i u FG a je to všechno jenom o tvé víře. Do té mě už nic není.

Nikde se neučí o Darwinovi, ale o Darwinově teorie...myslím, že základní vzdělání umožňuje znalost termínu "teorie". Pak ať si to každý přebere po svém.

Nějak jsem zapoměl, o co ti vlastně celou dobu jde.
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jiri » úte 25. pro, 2007 1:24

rikal jsem, ze "dukazy jsou vsude" - ale je to jen metafora a ja jsem to musel rict, protoze jinak by ta odpoved nebyla presna. Viz. kabala... Pak jsem mluvil o panu Monroovi, ze shromazdoval dukazy - pro nekoho to muzou byt z ciste subjektivniho hlediska dukazy duveryhodne (pravdepodobnost) a pro nekoho ne.
S temi bochybnostmi je to jak jsi psal a nenamitam nic.
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Riverman » úte 25. pro, 2007 1:37

Jiri píše:rikal jsem, ze "dukazy jsou vsude" - ale je to jen metafora a ja jsem to musel rict, protoze jinak by ta odpoved nebyla presna. Viz. kabala... Pak jsem mluvil o panu Monroovi, ze shromazdoval dukazy - pro nekoho to muzou byt z ciste subjektivniho hlediska dukazy duveryhodne (pravdepodobnost) a pro nekoho ne.
S temi bochybnostmi je to jak jsi psal a nenamitam nic.
Vis co je jeste zvlastni? Ani jsem nikde nepsal, ze FG praktikuju :wink:


forum Falun Dafa..6.prispevek...proste v tom máš hokej :)

<i>PříspěvekZaslal: u57epá, 21 prosinec 2007 11:40:57 +0000_21am31efopá, 21 prosinec 2007 11:40:57 +000012am Předmět: Odpovědět s citátem
Fireball: k FG jsem se dostal teprve nedavno, ale nejake male zkusenosti mam. Nebudu sdilet zadne mysticke zazitky, ale co povazuju za to nejcenejsi je, ze jsem ted mnohem klidnejsi, lepe odolavam stresovym situacim a strachum a celkove se divam jinak na svet. Byval jsem hodne vznetlivy, a moje vznetliva povaha se zesilila, kdyz jsem dlouhou dobu zapasil a snazil se tim ziskat prevahu nad souperem. Ted uz se to velice zlepsilo, samozrejme, porad s tim musim bojovat a ovladat se, ale uz zmizela otazka ublizovani jinym lidem mymi vyvaly emoci. Citim se pokojnejsi a vnitrne stastny a niterne me uz nemuze nic tak moc rozhodit jako drive. Jsem velice nachylny na virozy, <b>ale od doby co praktikuji</b> jsem jeste nemocny nebyl. Uz to bude skoro pul roku a to je u me veliky uspech. Myslel jsem si, ze skutecne ovladam umeni lhat a intrikovat a uspesne sem to prevadel do sveho zivota. Ale nyni uz to nedelam a snazim se chovat se opravdove. Nekde jsem cetl clanek CKS, ktery mel nadpis "Kacířská sekta Falun Gong - oklamující svět a níčící životy". Dovolte mi rict, ze me zivot neznicil, jsem v neporovnani stastnejsi a co se tyce klamani sveta, ja osobne jsem ho prestal klamat. </i>[/b]
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jiri » úte 25. pro, 2007 1:48

Vim, smazal jsem to, ale ty uz jsi stihl odpovdet. Neuvedomil jsem si ze jsem napsal neco, co rika, ze praktikuju. Chtel jsem tim totiz rict, ze ac jsem to nerekl, uz jsem byl predem odepsan jako fanaticky sektar :)
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » úte 25. pro, 2007 15:02

páč seš
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Jiri » úte 25. pro, 2007 15:13

no, vsichni nejsou tak skveli jako ty :wink: musis ze sveho velkoryseho srdce preci chapat, ze existuji hloupoucci lide jako treba ja, kteri krom toho, ze se s tebou nemohou vubec rovnat, jsou jeste k tomu zfanatizovani sektari :lol:
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » úte 25. pro, 2007 15:22

Hipíku, nevím, proč sem furt píšeš. je to furt to samý dokola.
Stejný posíláni tebe do prdele a stejná obhajoba, abys tu měl co dalšího psát.
Tady těm lidem nic ze svý sekty prostě nepodstrčíš a nic jim nevysvětlíš a oni tobě takže to končí na mrtvím bodě.
Nepřipadá ti blbý diskutovat nad tím jak vznik život a co po něm a v co věřit?
Stejně až umřeš, budeš jen mrtvej a třeba ne, třeba se něco dalšího stane, ale to ani ty ani já ani nikdo nemůže vědět a nikdy nezjistíme i kdyby si měl víru jako stodola a měl milionu názoru od všech.
Seš magor, co slepě věří nějakýmu samozvanýmu nevím čemu a jestli tomu tak moc věříš tak si to jdi zacvičit do Číny na náměstí v Pekingu, pak uvěřím, že seš opravdu věřící.
Když píšeš že ses k FG dostal nedávno, tak když to tak funguje tak za tu ,,nedávno" dobu ses naučil možná tak kulový a nevím kdo pak tady dělá chytrýho
to za prvý

a za druhý

Když ti napíšu že seš sektář, nerozumím tý odpovědí, že ne všichni jsou skvělý jak já. ani nevíš co odpvídáš. psal jsem snad něco o rovnání tebe a mě? Opravdu esnáším lidi, jestli se to tak dá říct, co šíří svý náboženství tím způsobem jak ty.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Jiri » úte 25. pro, 2007 15:42

je to jednoduse proto, ze jsem se nikde fanaticky neprojevil, ale podle tebe jsem fanaticky sektar. A protoze me ani neznas a presto me za neho povazujes a to jenom proto, ze se FG prici tvemu zpusobu mysleni - ikdyz vlastne ani nevim jak je to mozne, protoze o nem nic nevis - napsal jsem to vo jsem napsal - a rika se tomu ironie :wink: jinymi slovy, kdyz k FG nemas co rict, tak proste nic nerikej a mlc. Vedlejsi diskuze je plna tvych prispevku - a nepolozil jsi zadnou otazku, dokonce jsi se primo uchylil k pomlouvani - a FG jsi videl maximalne na obrazku s napisem FG. Pripomina mi to pristup spousty lidi napriklad ke krestanstvi. Jeden si precte kousek bible - jenomze ta neni tak jednoznacne napsana a obsahuje spousty zkrytych vyznamu, na ktere krestan postupem casu sam prichazi - posle sve hloupe poznatky dal, aby si i Franta mohl udelat obrazek o tom, co je krestanstvi a dokonce jaci jsou krestane.
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » úte 25. pro, 2007 16:01

Když mluvíme o křesťanství Bibli jsem čet, o FG jsem se bavil s několika maníkam když protestovali před čínským úřadem v Praze, z toho co jsem od nich slyšel a z toho jaký divadlo jsem tam u nich viděl mi bylo an blití.
Jeden zamknutej v kleci, ostatní nevím co zpívali snad bo něco tam hráli. Hrozný. Nebo když hráli na Václavským náměstí tu scénku, že se někdo operuje,a jako že mu tahali játra a tak z těla, bylo to na boj za ochranu FG , ale všichni z toho měli srandu.
Připadá mi to jako když tenkrát jak byl protest anarchistů v Praze proti globalizaci bo čemu a nějakej reportér tam pár anrchistů stopnul a na něco se jich ptal, proč vůbec protestujou a tak. Ani jeden nebyl schopnej říct proč a ta odpověď byla samá hmmmm noooo protoooo žéééé noooo. To samí jsem se ptal svýho známýho co tam byl a taky noooo pááááč noooo.
Jestli nejseš fanatik jedině dobře ale sektař seš. FG je sekta i svědci jehovovi o sobě říkaj, že není sekta a jaký jsou to hajzlové.
Nikdo ti nebere tvou výru, nikdo ti necpe svojí, ty jo, protože jsem na týhle diskuzi eště neviděl takovej protest proti někomu jako na tomhle tématu od doby kdy se nádavalo na Hladíka.
Proč to píšeš se? FG nemá nic společnýho s BU ani BS. Já jen čekám, že každou chvíli sem bude psát nějakej jogín, co bude tvrdit, jak moc má jóga společnýho s BU a pak třeba zubař a bude psát jak moc má zdravej chrup vliv na výkosnost v BU.
Verbuješ to je jedinej důvod, už vás asi nebaví zasílat letáky nebo nacvičovat divadelní hry a všechno je to přes net
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron