NAGULAL JEDE ;O)

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod Anonymní » pát 11. čer, 2004 6:32

Vy se tady snažíte neustále kvalifikovaně diskutovat s panem Polákem a já z toho mám naprosto jednoznačný pocit. ®e totiž pan Polák vytvořil celou Velkou hru rytířů Nagualu z toho důvodu, že hledá přísun finančních prostředků pro svůj velký filmový projekt. Ze stejného důvodu rozjel i výuku NTFW, což se mu ale zas až tak nezdařilo a rozšířit toto bojové umění po celé republice, vzdělávat za peníze další a další lektory se mu nepovedlo. Na jednu stranu oceňuji, že pan Polák jde za svým velkým snem a třeba se mu to i jednou povede ( ikdyž mám pocit, že jeho filmovému scénáři chybí nadhled nějakého zkušeného dramaturga), ale na druhou stranu nechápu jeho neustálé zastírací manévry a vnucování svých názorů, že nabízí světu svoji novou cestu pro obrození duše a snad i tělesné schránky.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Angus » pát 11. čer, 2004 6:39

hrom píše:
MiQing píše:... Vypomáhal jsem na treninzích aikido pro děti a techniky jim moc nešly - moc to nechápali, za to když se běhalo a padalo, tak to byli ve svým živlu....


Vo tom mi povídej. Trénuji více než 15 let děti karate a mohu potvrdit, že máš 100% pravdu. Děti totiž vyžadují úplně jiný přístup než dospělí, ale to by bylo na jiné a hodně dlouhé téma.

Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod wushi » pát 11. čer, 2004 7:25

...konečne som sa dostal k odpovedi: takže, andromeda, keď tvrdíš, že máš toľko skúseností s deťmi, mal by si vedieť, aké dôsledky na detskú psychiku môžu mať pokusy s prácou s podvedomím, vnútornou energiou a podobne...nechcem to tu rozvádzať, no deti z toho berú len to, čo ich zaujme, teda hlavne ako si navodiť určité stavy mysle, ako využiť vnútornú energiu na "blbosti" alebo ako si rýchlejšie osvojiť sexuálne praktiky...a tomu môžeš veriť, mám skúsenosti z práce kamarátky psychologičky s deťmi a jej výskum končil tým, že deti do veku asi 15 rokov by nemali praktizovať veci, ako je napr.tensegrita a podobne, sem patrí i qigong (niektoré druhy, sú i špeciálne qigongy pre deti), rôzne kurzy práce s mentálnou energiou, rôzne praktiky dýchacie, meditatívne a podobne, nakoľko dieťa (mladý človek) v tomto veku nemá ešte dostatočne vyvynutý zmysel pre morálne a etické hodnoty, takisto nie je ešte schopné naplno si uvedomiť možné dôsledky týchto praktík...
ale to len na okraj....ak ťa niekto bude žalovať za následky na psychike jeho dieťaťa, tak sa nečuduj....takéto pokusy sú obdobné ako niektoré cirkvi a sekty......
ad drogy: tak vravíš omielanie sotva prelistovanej knihy...vieš, je to obdobné, ako keď ty ovládaš ninjustu preto, lebo máš 20 rokov prax v iných justu a teda je to takmer rovnaké...ja mámprečítaných spústu kníh o práci s vnútornou energiou, podvedomím, meditačné príručky atď., a preto mi stačilo prelistovať ju a viem o čom to je... :lol: :wink:
netvrdím, že používaš drogy, no u Castanedu sú tieto vplyvy docela zrejmé a ver, že dieťa sa pozerá práve na tieto skúsenosti a nie na morálne a psychické dôsledky, ktoré z toho C.C.odvodil.... :wink:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod MiQing » pát 11. čer, 2004 7:46

Andromedo: můj příspěvek nebyl proti tobě :-)
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod MiQing » pát 11. čer, 2004 7:59

Angusi: citace, kterou jsi vložil, je od "hroma" - to jen abych si něco nepřivlastnila... :-)
(děti netrénuji) - jinak má hrom asi pravdu (ostatně kdo trénujete děti, asi s tím máte dost zkušeností...)
:-)
Hrabat se v "sobě" je dost velká síla i pro "dospělého" člověka. U dětí se možná může začít - třeba jim nějak ukazovat, že vidění světa, jak jim ho cpou skoro všichni kolem, nemusí být to jediné.
Možná, že život je o tom, nejdřív si nechat nacpat různé představy o všem možném a potom dojít k tomu, že to všechno "zahodím" :-)
- a nestojí ta "cesta" za to? :-)
M.
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod hrom » pát 11. čer, 2004 10:39

Chtěl jsem něco podotknout k cvičení tensegrity s dětma, ale wushi to vyjádřil líp.
Právě proto, že jsou děti tak otevřené, tak je třeba jim neplést hlavu pitomostma.


to MiQing:
Jo, tak nějak to taky vidim. Dokud je člověk mladej, ať se chytá do všech možnejch sítí vztahů k rodině, okolí, holkám, škole, institucím, společnosti. Ať to všechno nejdřív pozná a nechá se tím vláčet, pak se může začít "osvobozovat", protože už bude vědět od čeho.
hrom
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát 14. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod MiQing » pát 11. čer, 2004 11:56

pro hroma:
ano... :-)
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » pát 11. čer, 2004 14:51

hrom píše:Stále se poněkud míjíme. Znám Castanedovu práci poměrně podrobně, ale psal jsem z pozice rodiče, který ji zná jen povrchně. Proto s argumentem, že o něm nevím nic, mě jako rodičovi moc nepomůžete. Nebudu přece kvůli tomu, abych dal dítě na tábor, studovat desetisvazkové dílo + další příslušnou literaturu, abych si udělal názor, do čeho svoje dítko posílám. Proto znovu opakuju, Castaneda je jako kontroverzní osoba veřejností vnímán, což vám může dost ztížit pozici.

Ale pokud se dostaneme ke skutečnému obsahu C.C knih, pak bych si asi opravdu nepřál, aby se moje dítě věnovalo takovým věcem jako je namátkou třeba snění a práce s vědomím vůbec, dokud nedosáhně jisté vyspělosti v úsudku. Nebo práci s energií vkládanou do vztahů (stopařství). Přitom bych se vsadil, že právě takové zážitky ho budou fascinovat nejvíce, a přitom zcela jistě přehlídne vše, co je v těch knihách o morálce a charakteru. Takže doufám, že se dostane ke Castanedovým knihám co nejpozději. Dobré úmysly v tomto případě nejsou relevantní.

Na zbytek odpovím zítra.



Chápu obavy, ale opravdu se míjíte s tím, co je obsahem "Velké hry rytířů nagualu". Takže jediné, co k tomu mohu říci, je, počkejte si a občas se mrkněte na www.nagual.info a hodnoťte fakta, ne slepé domněnky.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod andromeda » pát 11. čer, 2004 14:54

Rena píše:Vy se tady snažíte neustále kvalifikovaně diskutovat s panem Polákem a já z toho mám naprosto jednoznačný pocit. ®e totiž pan Polák vytvořil celou Velkou hru rytířů Nagualu z toho důvodu, že hledá přísun finančních prostředků pro svůj velký filmový projekt. Ze stejného důvodu rozjel i výuku NTFW, což se mu ale zas až tak nezdařilo a rozšířit toto bojové umění po celé republice, vzdělávat za peníze další a další lektory se mu nepovedlo. Na jednu stranu oceňuji, že pan Polák jde za svým velkým snem a třeba se mu to i jednou povede ( ikdyž mám pocit, že jeho filmovému scénáři chybí nadhled nějakého zkušeného dramaturga), ale na druhou stranu nechápu jeho neustálé zastírací manévry a vnucování svých názorů, že nabízí světu svoji novou cestu pro obrození duše a snad i tělesné schránky.




Nevím kdo jste, ale jste na velkém omylu. Velká hra zatím peníze čerpá (mé vlastní) a dlouho ještě čerpat bude. A samozřejmě, že časem je bude opět vracet, ale nikoli od dětí, ale od sponzorů, které Hra a svět nagualu osloví a přiláká. Tolik k tomuto tématu.
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Příspěvekod andromeda » pát 11. čer, 2004 14:55

wushi píše:...konečne som sa dostal k odpovedi: takže, andromeda, keď tvrdíš, že máš toľko skúseností s deťmi, mal by si vedieť, aké dôsledky na detskú psychiku môžu mať pokusy s prácou s podvedomím, vnútornou energiou a podobne...nechcem to tu rozvádzať, no deti z toho berú len to, čo ich zaujme, teda hlavne ako si navodiť určité stavy mysle, ako využiť vnútornú energiu na "blbosti" alebo ako si rýchlejšie osvojiť sexuálne praktiky...a tomu môžeš veriť, mám skúsenosti z práce kamarátky psychologičky s deťmi a jej výskum končil tým, že deti do veku asi 15 rokov by nemali praktizovať veci, ako je napr.tensegrita a podobne, sem patrí i qigong (niektoré druhy, sú i špeciálne qigongy pre deti), rôzne kurzy práce s mentálnou energiou, rôzne praktiky dýchacie, meditatívne a podobne, nakoľko dieťa (mladý človek) v tomto veku nemá ešte dostatočne vyvynutý zmysel pre morálne a etické hodnoty, takisto nie je ešte schopné naplno si uvedomiť možné dôsledky týchto praktík...
ale to len na okraj....ak ťa niekto bude žalovať za následky na psychike jeho dieťaťa, tak sa nečuduj....takéto pokusy sú obdobné ako niektoré cirkvi a sekty......
ad drogy: tak vravíš omielanie sotva prelistovanej knihy...vieš, je to obdobné, ako keď ty ovládaš ninjustu preto, lebo máš 20 rokov prax v iných justu a teda je to takmer rovnaké...ja mámprečítaných spústu kníh o práci s vnútornou energiou, podvedomím, meditačné príručky atď., a preto mi stačilo prelistovať ju a viem o čom to je... :lol: :wink:
netvrdím, že používaš drogy, no u Castanedu sú tieto vplyvy docela zrejmé a ver, že dieťa sa pozerá práve na tieto skúsenosti a nie na morálne a psychické dôsledky, ktoré z toho C.C.odvodil.... :wink:





Wushi, diskuze s tebou je diskuze s kafemlejnkem. ..... Až se zklidníš, tak v tom možná někdy budem pokračovat, teď to nemá smysl.
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Příspěvekod andromeda » pát 11. čer, 2004 14:58

MiQing píše:Andromedo: můj příspěvek nebyl proti tobě :-)



Já vím :D Tady si neberu vůbec nic osobně. Fakt, že se mi podařilo za rok a půl uskutečnit tolik věcí a oslovit tolik skvělých lidí, kteří se mnou pracují na věci, kterou si vzali za svou, se nedá jakkoli narušit. I kdyby se tu kdokoli stavěl třeba na hlavu :D
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Příspěvekod andromeda » pát 11. čer, 2004 14:59

Ten anonym o tři příspěvky výše jsem zase já a zase jsem se nepřihlásil..... :? včas.
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Příspěvekod hrom » pát 11. čer, 2004 15:35

Když se to nebude ubírat směrem, který jsem naznačil, tak to bude jen ku prospěchu věci. Jinak proti táborům v přírodě nic nemám :)
hrom
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát 14. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod xiexie » stř 03. lis, 2004 7:45

Po precteni odkazu o hre Nagual si rikam jen jedine, kde jsou ty doby co jsme si jako deti hraly na indiany a nejake energie nam byly ukradene. Jinak si skutecne nemyslim, ze je vhodne ucit deti "pohravat si s energiemi" a zaroven bych se pridala k nazoru jinych, ze deti se potrebuji tzv. vyblbnout a vydat energii nez ji jakkoli cerpat a ucit se ji ovladat. Vzdyt s tim maji problemy i dospeli. Faj, a pokud si nekdo mysli ze je to dobry napad a ze je vhodne to ucit deti tak at se take zamysli nad tim, co by delal pokud se to zvrtne, dokaze pomoci ? Jo, ucit je jednoduche, ale napravovat to co se nepovede je sakra tezke.
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wushi » stř 03. lis, 2004 12:47

...aaa, dosť dlho som sa na tomto topicu neobjavil a pozrimeže, mistr Polák tu zo mňa urobil nejaký mlynčok na kafe...Ti ide, chlape, ja by som na Tvojom mieste ľudí neurážal podobnými výplodmi, ak máš problém s konštruktívnou kritikou a odlišnými názormi, choď si to riešiť inde...ja som povahou človek kľudný, takže sa môžme ďalej baviť v pohode, nezahadzuj flintu do žita, možno ma nakoniec presvedčíš o svojej pravde... :wink: :lol: :?:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Anonymní » stř 03. lis, 2004 20:08

Dlouho jsem tu nebyl achtěl bych se zeptat andromedy jestli už má sbírku Patrikových (človíčkových:-))) hlášek jak to furt slibuje. další otázka proč vůbec leze na bojovaumeni.cz a baví se zde o nagualu když je to jen fantasy a nic jiného. A proč vymýšlí vlastní bojové styly (jestli se to tak dá nazvat) a když už si dovoluje o tom kočlopesdo combat psát knihy proč tomu nedá bu´d japonský název nebo čínský název nebo když už jseme v čechách (teda alespóň já nevím jak vy andromedo ) tak proč teda ne český název. Čekám odpověď a nepište nic o tom že jsem směšný a roztomilý jak to máte ve zvyku protože já šměšný a roztomilý skutečně jsem a nemusíte mi to říkat.
PS: lidi to je hrůza já mu dokonce vykám ale nevim jsetli si to zaslouží.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Virgee » čtv 04. lis, 2004 10:03

Všechno je to jen o penězích - prostě si očividně chce vydělat na lidské blbosti a obtěžuje s tím tady.
Takže andromedo - vykašli se už na diskuze (pokud vím, tak už jsi to tady sliboval). Nebo nám sem aspoň napiš článek o tom tvém "BU" ať si počteme, něco pochopíme a zasmějem se.

btw, chudák Dejdar
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 04. lis, 2004 10:14

Hosi, uz ho nechte bejt. Pred casom tu oznamil, ze odtialto odchadza a odvtedy sem nic nenapisal. Takze nevyvolavajte ducha, lebo sa objavi zas. :lol:

M
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Virgee » čtv 04. lis, 2004 10:21

joj, poslechněte si rozhovor z rádia http://www.nagual.info/sound/radio.mp3 - to je teda věc. kecy o aztécich, incích, šamanech, kteří nejsou nábožensky založení ( :-) ), o Castanedovy.. no děsivej mix
musím citovat začátek " polák,..., mistr bojových umění, podnikatel, muž, s kterým si osud tvrdě pohrál. Jako člověk nejen bez fimařského vzdělání,..."
njn, šaman - to je česká LOTR trilogie

btw, rozhovory s dejdarem a tou slečnou zdravotnicí jsou super !!! :lol:
Naposledy upravil Virgee dne čtv 04. lis, 2004 10:28, celkově upraveno 1
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Virgee » čtv 04. lis, 2004 10:27

anonymní: No právě že řekl, že už sem psát nebude a vida - píše pořád. tak se ho snažíme asi zahnat, ne? :-)
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků