Rozbijec kokosu

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod luen » ned 28. čer, 2009 11:50

pucmaz píše:To co jsem napsal v te minule diskuzi si nijak neodporuje s tim co pisu ted. Je to tak jak jsem to psal minule.
Nebavi me hadat se jak maly kluci o tom, kdo prvni postnul klip o Fujimotovi. Na foru v jinem vlaknu jsem ten samy klip a odkaz na nejake jeho stranky a fotky posilal uz davno pred tim, tusim hned dvakrat.
Jestli mas zajem o pouhy pruzeni, tak do toho, ja uz na tyhle prestrelky kaslu. A jestli nemas pochybnosti o nukite jak je v te kata tak doporucuji vyzkouset :idea:
Dam ruku do ohne za to, ze jsi takove nukite nevidel ani jednou v praxi (v zenkutsu, s propnutou rukou a prsty, s krokem v pred a tedy s pouzitim hmotnosti) nekoho bouchat treba to pytle, nebo jakekoliv jine pevne prekazky. A presto o nem nemas zadne pochybnosti... :roll:

Kdyz ctu tu citaci, mozna jsem no napsal nesrozumitelne. "Nukite neni pouzitelne jako tsuki" tam melo byt. To je ale jedno, protoze v kata je presne jako tsuki a o tom cela ta diskuze byla.


Rekl bych, ze je to castecne i o metodice danneho stylu. Ruzne zpevnovani koncu rukou, zpusobuji zesileni prstu na uchopove techniky. Mame ve wing chun mraky technik kde se jakoby boda prstama a ve skutecnosti nejde o to, takto bouchat v realu. Jen posilit prsty resp. jejich upony do uderovek, uchopu atd ... Hodne se toho vyuziva v kiu sau - mostech ... atd

Casto takova technika neni jakoby myslena vazne a jakoby nevyjde a navazuje se dalsi technikou resp. kombo pokracuje. Clovek tim posiluje i zapesti atd ... atd ...

Demonstrovat se da cokoli, zrovna tak jako ukazovat na predvadeckach, ale co me vzdy zajima je to, jak si clovek v ramci metodiky vysklada k cemu takovou dilci vec bude schopen pouzit a jak ma natrenovano vyuziti napr. silneho stisku atd ... pokud ma jen silnej stisk, nebo jen rozbiji orechy ... pekne, ale k cemu :wink:

V tomhle se casto cvicenci BU sami ztraci a pri obdivu neceho uzasneho zapominaji na to, ze mit uzasnou schopnost je sice super, ale co s ni? Jak ji v boji vyuzit?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod pucmaz » ned 28. čer, 2009 12:32

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 17:48, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod pm » ned 28. čer, 2009 14:07

kluci: karate jsme nikdy necvicil, kazdopadne nukite jsem v kata videl, k cemu to tedy prosim je? diky!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » ned 28. čer, 2009 16:04

Tak jak je v jedne z prvnich kat v shotokanu je to neco jako pak sao+uder (pesti).
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » ned 28. čer, 2009 16:43

Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » ned 28. čer, 2009 16:57

http://www.youtube.com/watch?v=xkKW5cVfsqg hned na zacatku katy ... tady to aplikuji takto: 4:28 a dal ... pro jistotu se ho ani nedotkne a hned je to svedene do dalsi akce ... mimochodem ten krk uz by sel, ale co ja si vzpominam na zavodech by byl kdokoli diskvalifikovanej, kdyby to umistil na krk jeste ze jsem zavodil jen v kumite ... asi bych neudelal ani pasek :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » ned 28. čer, 2009 19:14

Luca Veldesi = sportovní gymnastika.... sice fofr chlápek ale karate to není.
Karate je úplně jinačí.

No aplikace nukite podle mě vypadá jináč a je dost brutální a nebudu sem takový věci postovat, je mi to proti srsti.
Tim nemyslím že když se ji naučí školák tak tim sejme 120kg vazouna. :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » ned 28. čer, 2009 19:57

RUNAR píše:Luca Veldesi = sportovní gymnastika.... sice fofr chlápek ale karate to není.
Karate je úplně jinačí.

No aplikace nukite podle mě vypadá jináč a je dost brutální a nebudu sem takový věci postovat, je mi to proti srsti.
Tim nemyslím že když se ji naučí školák tak tim sejme 120kg vazouna. :)


Taky nikde nepisu, ze je to profik, jen ma pekne naskrobene kimono - coz je zaklad na souteze v kata :lol:

Problem je, ze co se tyka prave aplikace zmineneho nukite, tak v tom sami shotokanaci trochu tapou, ale pokud najdes neco rozumneho, tak to sem postni :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » ned 28. čer, 2009 20:02

ty brdo, je to v prvni kata, a bud je to tajny, nebo to nikdo nevi
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod RUNAR » ned 28. čer, 2009 20:32

No klucí.....Je to v druhý kata a potom i v třetí....ale tam nám to jako nevýjde :D a hned tam třískáme back fist/ hammer a nebo lokýtek.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod pm » ned 28. čer, 2009 21:25

imho mi to davalo smysl jako takedown/priprava na takedown, ale nebudu se do karate plest, nic o nem nevim :D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Gino » pon 29. čer, 2009 9:50

RUNAR píše:těžkej pytel ,prkna nebo kokos jsou mnohem tvrdší než solar nebo jiná místa.Tam se po dostatečném conditioningu prstů dá s nukite udeřit a má to své výhody a využití.

Zeptam se uplne jednoduse - umis to, nebo varis z vody?
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RUNAR » pon 29. čer, 2009 11:02

Gino:
Ne....a diskuze nebyla o mojí dovednosti někoho praštit s nukite.
Ale o tom jestli to jde....a proto se odkazuju na Fujimota a pána co JEDNÍM prstem propíchne kokos.
Tudíž to není vaření z vody jak píšeš :roll: .....tvrzení že kovový letadlo může lítat není vaření z vody i když nejsem konstruktér ani pilot.

Ani jsem se nebavil o použití nukite tak jak je v kata....tam se NEPOU®ÍVÁ jako úder prsty.
Nevím co v jiných stylech.....ale použití v Shotokanu je jiný.

Je ale zajímavý že ty tu píšeš o dovednostech když ty jsi karate nikdy necvičil a máš s ním NULOVOU zkušenost. :(
Vždy když se pleteš do diskuzí o Karate tak se podívej na podle mě chytrý postoj PM.

pm píše:....ale nebudu se do karate plest, nic o nem nevim :D


Na rozdíl od tebe já mám zkušenost jak s tréninkem tak použitím.
Ty máš zase zkušenosti s jinými věcmi o kterých já třeba nic nevím.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » pon 29. čer, 2009 12:11

RUNAR - ja se timto do karate nepletu clovece, nehazej hned kolem sebe blbostma.

Ja se te ptal, zda s tim mas zkusenost, zda to umis... to proto, ze me tyhle veci zajimaji a hltam nazory/zkusenosti lidi, co to cvici. Ale tech, co to cvici, co prave maji tu zkusenost, nikoli tech, co to jen nekde videli a neco si mysli.

Ad tvoje "Na rozdíl od tebe já mám zkušenost jak s tréninkem tak použitím." - tohle se ale netyka nukite, ne? Jsme tedy na tom v tomto ohledu naprosto totozne.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RUNAR » pon 29. čer, 2009 12:43

Gino:
Mně prostě tvoje názory příjdou takový že akurát papouškuješ Pucmaze....a nemáš a ani nemůžeš mít co se týká Karate vlastní hlavu.Hlavně co se cvičí v nějakém dojo není jediný a nejlepší.
Nejspíš má každej styl svoje silný a slabší stránky.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pon 29. čer, 2009 13:13

RUNAR píše:Gino:
Mně prostě tvoje názory příjdou takový že akurát papouškuješ Pucmaze....a nemáš a ani nemůžeš mít co se týká Karate vlastní hlavu.Hlavně co se cvičí v nějakém dojo není jediný a nejlepší.
Nejspíš má každej styl svoje silný a slabší stránky.


Jen na okraj:

V kolika dojo jsi cvičil ty resp. u koho? Od kolika do kolika let, resp. kolik ti bylo roků?

Já myslím, že o tomhle to vůbec není. V čem je proboha problém napsat jaká je tvá verze, nebo verze tvého trenéra na aplikování nukite? Vždyť o nic nejde a nebo je tohle otázka bytí, či nebytí??? Spíše z toho mám pocit, že máš osobní problém s pucmazem a kdokoli se ti zdá, že s ním souhlasí, nebo by mohl, tak na něj hned startuješ jak malej jára ... :roll:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » pon 29. čer, 2009 13:24

Nemám a neměl jsem s panem Pucmazem žádnej osobní problém.......naopak jestli je pravda co o sobě píše budu rád když bude v Čechách dobrý Karate.
Někde jsem se ho i dost zastával....
Na spoustě věcí by jsme se s Pucmazem v pohodě shodli.

Jen jsem napsal KONKRÉTNÍ argumenty proto co tvrdím, a v čem jsem nesouhlasil, to není žádnej osobní problém ani pruzení.
Když někdo píše že s někým nesouhlasí a proč....hned to musí bejt osobní problém. :roll:


Osobní problém máš akurát ty s Van Dammem. :D
Jako malej argumentuješ a startuješ spíše ty.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 29. čer, 2009 13:39

Ještě někomu se nezdá něco konkrétního :D na mém názoru na úderovou plochu nukite? :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod PC » pon 29. čer, 2009 13:56

Ja bych je s dovolenim zopakoval tento dotaz, taky me to totiz zajima :-D

luen píše:V kolika dojo jsi cvičil ty resp. u koho? Od kolika do kolika let, resp. kolik ti bylo roků?


Diky :D :D
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 29. čer, 2009 14:40

Ok když vás to tedy tak zajímá:

V kolika dojo jsem cvičil:
Už si úplně nevzpomínám....cvičili jsme ve více tělocvičnách....celkem jsem za svou kariéru cvičil asi tak v 25 dojo(tělocvičnách). :D

U koho?
Mým trenérem byl pan Jan Pechan, jel s náma hlavně Shotokan....pozdeji se víc přikláněli k Shorin-ryu.
Posílal nás i k Japonským trenérům co sem jezdili.

Kolik mi bylo?
Byl jsem teenager. 8)

Úspěchy:
Ńáký ty kumiťáci byli no :D ....aj medaile 8) , ale na tom už nesejde.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků