knihy - best of

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod Raptor » čtv 05. kvě, 2005 3:53

Dobré knížky pro Taiji jsou například:

<b>The Essence and Applications of Taijiquan</b> (Taijiquan Ti Yung Chuan Shu), <b>Yang Cheng Fu</b> (1934)
<b>Practical Use of Tai Chi Chuan: It's Application and Variations</b>, <b>Yeung Sau Chung</b> (1976)
<b>Mastering Yang Style Taijiquan</b> (Yang Shi Taijiquan), <b>Fu Zhong Wen</b> (1963)
<b>Yang Style Taijiquan Teaching Method And Practicing Method</b> (Yang Shi Taijiquan Jiao Fa Lian Fa), <b>Fu Zhong Wen</b> (1989)

V češtině:

<b>Prubířské kameny ověřující pravost umění Tchaj-ťi čchuan neboli Tajná předání rodiny Jangů</b> , Miroslav Krůta, Gabriela Zoubková, 2003

-----------

Z ostatních například:

<b>Moving toward stillness</b> (Lessons in daily life from the martial ways of Japan), <b>Dave Lowry</b> (2000)
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod xiexie » čtv 05. kvě, 2005 10:19

Hezka odpocinkova knizka je Chronicles of Tao : The Secret Life of a Taoist Master od Ming-Dao Deng. Nevim zda vysla v cestine, ale je to hezke cteni o bojovych umenich a take o historii Ciny prevazne v obdobi Japonske okupace az do dnesni doby. Dotycny, o nemz tahle kniha je, stale zije a uci kdesi v USA taiji. Doporucuji, ale nehledejte tam navod na cviceni, tohle je spise roman. :D
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » čtv 05. kvě, 2005 11:43

Patrik: s tou kritikou Cibulky a Mádlova ®ivého ostří, které jsi ještě nečetl: z mého pohledu je to trochu smutné, hodnotit něco, cos ani nečetl...ale budiž.

já osobně se těším, až/pokud ty vydáš nějakou knihu - a pak si na internetu přečteš hodnocení tohoto typu, od lidí, kteří to ještě ani nečetli (ono spíš než hodnocení je to vlastně takové předčasné zaujaté pochybování).

ovšem pokud nějakou knihu napíšeš - rád si jí koupím a přečtu. zajímají mě hole a jsme i v tématu, o kterém evidentně hodně víš, takže pro mě by taková kniha byla určitě přínosem a nějakou tu stovku bych do ní investoval...

osobně jsem si pár českých knih s tématikou bu koupil, ale časem jsem to vzdal a pídit se po těchto titulech přestal, protože se s tebou shoduju v názoru, že v této oblasti není moc o co stát. Ale pokud bych měl říct, co se mi jako laikovi líbilo asi nejvíc, tak by to byli právě Cibulka s Mádlem.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Yvan » čtv 05. kvě, 2005 12:21

Raptor píše:Dobré knížky pro Taiji jsou například:

<b>The Essence and Applications of Taijiquan</b> (Taijiquan Ti Yung Chuan Shu), <b>Yang Cheng Fu</b> (1934)
<b>Practical Use of Tai Chi Chuan: It's Application and Variations</b>, <b>Yeung Sau Chung</b> (1976)
<b>Mastering Yang Style Taijiquan</b> (Yang Shi Taijiquan), <b>Fu Zhong Wen</b> (1963)
<b>Yang Style Taijiquan Teaching Method And Practicing Method</b> (Yang Shi Taijiquan Jiao Fa Lian Fa), <b>Fu Zhong Wen</b> (1989)

V češtině:

<b>Prubířské kameny ověřující pravost umění Tchaj-ťi čchuan neboli Tajná předání rodiny Jangů</b> , Miroslav Krůta, Gabriela Zoubková, 2003

-----------

Z ostatních například:

<b>Moving toward stillness</b> (Lessons in daily life from the martial ways of Japan), <b>Dave Lowry</b> (2000)


Ještě o taiji :

Chen Wei-Ming : T'ai Chi Ch'uan Ta Wen, Questions and Answers on T'ai Chi Ch'uan (1929, 1985)
T.T.Liang : T'ai Chi Ch'uan for Health and Self-Defense (Philosophy and Practice) (1977)
Jou, Tsung Hwa : The Tao of tai-chi chuan (1980)
Jan Diepersloot : Warriors of Stillness: Meditative Traditions in the Chinese Martial Arts: Vol 1 (1997)
Stuart Alve Olson : Steal My Art: Memoirs of a 100 Year Old T'ai Chi Master T.T.Liang (2002)
Wee Kee-Jin : Taijiquan Wuwei - a Natural Process (2003)
---------------------------------------------------------------------------

A opravdu výborná kniha o principech vnitřních bojových umění je :
Peter Ralston : Cheng Hsin: The Principles of Effortless Power (1989, 2nd edition 1999)
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » čtv 05. kvě, 2005 14:52

Geralt1 píše:Patrik: s tou kritikou Cibulky a Mádlova ®ivého ostří, které jsi ještě nečetl: z mého pohledu je to trochu smutné, hodnotit něco, cos ani nečetl...ale budiž..


Netrap se s věcmi, které jsem napsal tak dávno... od té doby jsem si to přečetl a názor mám... Ani mě už netrápí.

Geralt1 píše:já osobně se těším, až/pokud ty vydáš nějakou knihu - a pak si na internetu přečteš hodnocení tohoto typu, od lidí, kteří to ještě ani nečetli


Právě pro všechno co píšu nejen tady k tomu, abych napsal knížku o něčem, co neznám, nedojde... Když so podíváš do auditka (kam už si mi taky napsal) právě o J. Mádlovi, zjistíš, co konkrétně je v té "knížce" IMHO hloupé. Tuto kritiku jsem psal už po přečtení.

Jenže, Geralt1e, ty už mi dávno nepíšeš na základě toho, co jsem tu vyjádřil, ale na základě toho, že jsem to vyjádřil já.

Geralt1 píše:(ono spíš než hodnocení je to vlastně takové předčasné zaujaté pochybování).


Zrovna teď si to napsal... žádná kritika, ale předčasné zaujaté pochybování... jj pěkně´s to pochopil, proto nevím, proč se tím vůbec zabýváš.

Geralt1 píše:ovšem pokud nějakou knihu napíšeš - rád si jí koupím a přečtu. zajímají mě hole a jsme i v tématu, o kterém evidentně hodně víš, takže pro mě by taková kniha byla určitě přínosem a nějakou tu stovku bych do ní investoval...


Nenapíšu, hledej tady http://www.tenshin.cz/texty.htm Má to takovou hodnotu, která odpovídá tomu, k čemu jsem ty texty použil, na knížku to není, nebylo a nebude... Nemám podobnou ambici? Proč? Přemýšlej, ptej se, dívej... už jsem to vysvětlil Xkrát, tady i tam

Geralt1 píše:osobně jsem si pár českých knih s tématikou bu koupil, ale časem jsem to vzdal a pídit se po těchto titulech přestal, protože se s tebou shoduju v názoru, že v této oblasti není moc o co stát. Ale pokud bych měl říct, co se mi jako laikovi líbilo asi nejvíc, tak by to byli právě Cibulka s Mádlem.


Mno vidíš, konečně reakce k tématu... Když se podíváš na to, co jsem napsal do tohohle auditka, byla to vlastně samá kritika. Podobná jako ta Tvoje... eee nee, byla konkrétní. A proto se najde někdo koho zasáhne a komu vadí.

Patrik

P.S.
Protože jsem na nádraží a mám čas ;) přečetl jsem si znovu ty svý příspěvky, co Tě, Geralt1e, tak žerou... Jsou z dubna 2004 a fakt nechápu, co je na nich špatného... TÍM SI TENTO "PROBLÉM" UZAVÍRÁM
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Anonymní » čtv 05. kvě, 2005 15:24

jsme si v jedné věci podobní a děláme zřejmě stejnou chybu: vytvořili jsme si uměle (a zbytečně ) lehkou alergii na určitou věc (Ty na jakoukoliv odchylku od všeho tradičního, původního a "jediného pravého", já zas na Tvou sveřepou a nekompromisní kritiku všeho výše uvedeného)

uznávám svou chybu a budu se snažit ji nadále nerozvíjet

nicméně stále si myslím, že bys nějakou knihu napsat měl, rozhodně podle mě na to vědomosti a zápal máš, všechny články a odkazy co jsi sem zatím dával, byly vždy k věci a komentáře s velkým zasvěcením. Samozřejmě je to Tvoje věc, tohle je jen můj názor.

takže končím s popichováním a doufám v lepší zítřky v české (původní) litrerární tvorbě v oblasti BU.

________________________________________
budha je milosrdný :)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod patrik » čtv 05. kvě, 2005 15:28

Geralt1 píše:jsme si v jedné věci podobní a děláme zřejmě stejnou chybu: vytvořili jsme si uměle (a zbytečně ) lehkou alergii na určitou věc (Ty na jakoukoliv odchylku od všeho tradičního, původního a "jediného pravého", já zas na Tvou sveřepou a nekompromisní kritiku všeho výše uvedeného)

uznávám svou chybu a budu se snažit ji nadále nerozvíjet


souhlas ;) a připojuju se

btw ohledně "jediného pravého" mě nevadí moderní bojová umění (aikidó, kendó, džúdó... apod), jestliže se nevydávají za ty tradiční a původní...

Geralt1 píše:(...)všechny články a odkazy co jsi sem zatím dával(...)


Zatímco tu čerpám kredity, prohlíd jsem si jeden webík a doporučuju tuto knihu
http://www.ellisamdur.com/OldSchool.htm
od tohoto autora http://www.ellisamdur.com/Kusari.gif

Zdar všem po neděli.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod chorche » čtv 05. kvě, 2005 17:16

jo, ellis ma vzdycky dobry prispevky na Aikido Journalu
chorche
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 27. úno, 2005 0:00

Příspěvekod adho » pát 06. kvě, 2005 15:12

V poslednej dobe vyšla knižka "Krav Maga" a je velmi dobra.

pre priaznivcov kobudo a aikido: Uz sa pripravuje kniha: Učebnica kobudo, v ktorej budu vysvetlene aiki techniky z pohladu fyziologie a biomechaniky :D :D :D
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Mirimon » pát 06. kvě, 2005 15:23

adho píše:V poslednej dobe vyšla knižka "Krav Maga" a je velmi dobra.


Taky ji mám doma a musím říct, že mi toho hodně dala.
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod patrik » úte 17. kvě, 2005 14:05

To je šokézní, že to tu ještě není...

Takže konečně knížka v češtině, která rozhodně patří do kategorie The Best of...

Nedávno vyšla Kendó - Úplný průvodce, kterou napsal Hiroši Ozawa (7. dan Kjóši). Obsahuje - Historie, rozcvičení, waza (techniky), popis Nihon kendó kata... několik statí o přístupu ke keiko (cvičení). V dodatcích najdete pravidla pro zápasy, slovníky i adresář světových federací. Knížka je bohatě ilustrovaná a hlavně, napsali i přeložili jí aktivní kendisti (překlad J & J Ziegelheimovi, 3. respektive 4. dan kendó).

Originál Kendo The definitive guide z roku 1997 byl podstatně dražší ca 35 USD, česká verze (brožovaná) se pořídí za méně než 300,- Kč.

Patrik

P.S.
Ať zcepení každej, kdo necvičí pravidelně kendó a bude se podle ní učit a bude učit další, vivat KKKK (slovy čtyři K) :wink:
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Picard » úte 17. kvě, 2005 15:30

patrik píše:Ať zcepení každej, kdo necvičí pravidelně kendó a bude se podle ní učit a bude učit další, vivat KKKK (slovy čtyři K) :wink:


Muhehe, presne tak. Ta knizka je velmi podrobna, az to svadi k chybne predstave, ze se podle ni da naucit Kendo. Opak je pravdou, kniha je dobra reference pro zacatecniky i pokrocilejsi, jako doplnek, nicmene bez cviceni u skutecneho ziveho a kvalifikovaneho ucitele nema smysl se snazit a vyhazovat penize.

Jelikoz zijeme, tam kde zijeme, tak se urcite objevi nejaky expert co podle teto knihy zacne i vyucovat (po vzoru slavnych ceskych predchudcu :-) ), aniz by se obtezoval se kendo nekdy nejak opravdu ucit, uz se tesim na dalsi varku veselych KKKK fotek :)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod chonglee » úte 17. kvě, 2005 19:24

Yvan píše:
Raptor píše:Dobré knížky pro Taiji jsou například:

<b>The Essence and Applications of Taijiquan</b> (Taijiquan Ti Yung Chuan Shu), <b>Yang Cheng Fu</b> (1934)
<b>Practical Use of Tai Chi Chuan: It's Application and Variations</b>, <b>Yeung Sau Chung</b> (1976)
<b>Mastering Yang Style Taijiquan</b> (Yang Shi Taijiquan), <b>Fu Zhong Wen</b> (1963)
<b>Yang Style Taijiquan Teaching Method And Practicing Method</b> (Yang Shi Taijiquan Jiao Fa Lian Fa), <b>Fu Zhong Wen</b> (1989)

V češtině:

<b>Prubířské kameny ověřující pravost umění Tchaj-ťi čchuan neboli Tajná předání rodiny Jangů</b> , Miroslav Krůta, Gabriela Zoubková, 2003

-----------

Z ostatních například:

<b>Moving toward stillness</b> (Lessons in daily life from the martial ways of Japan), <b>Dave Lowry</b> (2000)


Ještě o taiji :

Chen Wei-Ming : T'ai Chi Ch'uan Ta Wen, Questions and Answers on T'ai Chi Ch'uan (1929, 1985)
T.T.Liang : T'ai Chi Ch'uan for Health and Self-Defense (Philosophy and Practice) (1977)
Jou, Tsung Hwa : The Tao of tai-chi chuan (1980)
Jan Diepersloot : Warriors of Stillness: Meditative Traditions in the Chinese Martial Arts: Vol 1 (1997)
Stuart Alve Olson : Steal My Art: Memoirs of a 100 Year Old T'ai Chi Master T.T.Liang (2002)
Wee Kee-Jin : Taijiquan Wuwei - a Natural Process (2003)
---------------------------------------------------------------------------

A opravdu výborná kniha o principech vnitřních bojových umění je :
Peter Ralston : Cheng Hsin: The Principles of Effortless Power (1989, 2nd edition 1999)


bezva zajímalo by mě kolik z těch anglicky psanejch jste sehnali a skutečně četli.
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 17. kvě, 2005 19:29

chonglee píše:... bezva zajímalo by mě kolik z těch anglicky psanejch jste sehnali a skutečně četli.


Všechny co jsem napsal.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Raptor » úte 17. kvě, 2005 19:34

Anonymní píše:
chonglee píše:... bezva zajímalo by mě kolik z těch anglicky psanejch jste sehnali a skutečně četli.


Všechny co jsem napsal.


Nebyl jsem přihlášenej - takže ještě jednou - všechny, co jsem napsal a většinou jsem je sehnal tak, že jsem si je půjčil od mýho učitele ...
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonglee » úte 17. kvě, 2005 19:47

štastnej člověk.mi co ty učitele nemáme a museli se povině učit rusky....

obvykle v podobných případech nelením a proženu knihu skenerem,nebo alespoň fotákem.
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Raptor » úte 17. kvě, 2005 20:03

chonglee píše:obvykle v podobných případech nelením a proženu knihu skenerem,nebo alespoň fotákem.


Skenrem jsem je fakt neprohnal, protože jsem ty knížky měl půjčený a byl bych dost nerad, kdyby se jim něco stalo - pak by mi nejspíš žádnou knížku už nepujčil a to by mě fakt nepotěšilo ...

Pár knížek v PDFku jsem hodil k sobě na web - sice to není ani jeda z těch, který jsem uváděl, ale aspoň něco, ne? ;)
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonglee » úte 17. kvě, 2005 20:14

nechceš přidat něco do sbírky o co jsem zakopl na vebu?je to ale anglicky jako to vše.takže většina z nás si to stejně neužije a po překladači se to taky nedá to je kolikrát horší než originál.
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Raptor » úte 17. kvě, 2005 20:17

chonglee píše:nechceš přidat něco do sbírky o co jsem zakopl na vebu?je to ale anglicky jako to vše.takže většina z nás si to stejně neužije a po překladači se to taky nedá to je kolikrát horší než originál.


Jasně, pošli posly, že je to anglicky vůbec nevadí - to je stejně 90% mýho webu ;) Mail je na webu ...
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » stř 18. kvě, 2005 9:56

Raptor píše:
chonglee píše:obvykle v podobných případech nelením a proženu knihu skenerem,nebo alespoň fotákem.


Skenrem jsem je fakt neprohnal, protože jsem ty knížky měl půjčený a byl bych dost nerad, kdyby se jim něco stalo - pak by mi nejspíš žádnou knížku už nepujčil a to by mě fakt nepotěšilo ...

Pár knížek v PDFku jsem hodil [url=http://raptor.no-ip.info/index.php?option=content&task=category§ionid=3&id=95&Itemid=86]k sobě na web[/url] - sice to není ani jeda z těch, který jsem uváděl, ale aspoň něco, ne? ;)


Nefunguje odkaz :(
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků