Capoeira

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Capoeira

Příspěvekod sharp » úte 15. dub, 2003 11:44

pop: Tenhle nazor uz jsem parkrat slysel, a podle me jde o naproste pokrytectvi. Do Capoeiry patri i veci jako Ginga, Au, atd. a kdyz je vyradis a nechas "jednotlivy techniky" jak pises, zbyde ti akorat kickbox, a to spatny kickbox (protoze narozdil od kickboxera neumis moc kryt, a netrenujes udery rukama a kombinace). <BR>Takze pokud trenujes Capoeiru a potom si chces hrat na kickboxera, tak podle me moc duvery ve svoji Capoeiru nemas. <BR>
sharp
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Capoeira

Příspěvekod Nage » úte 15. dub, 2003 21:39

DMC: Nenech se mýlit. Původní Regional byl komplexní systém, ve kterym se používali i ruce, dokonce i nějaký páky a přehozy. Ale neřikám že dneska Regional někde uvidíš. POPGANGAC: Když si nedokažeš v praxi gingu představit tak to je dost blby. Zkoušels to někdy? A skoušel někdy útočit na neustále se pohybující cíl? Věř mi, do to o dost důř neř když ti stojí na místě.
Nage
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 14. dub, 2003 23:00

Capoeira

Příspěvekod gladiator » úte 15. dub, 2003 22:44

No já se capoeiře chvíli věnuju. Tamto byl muj názor jina nesouhlasim s DMC protože v capoeiřa se ruce používají (galopange). Je to možná nojim stylem nevim, ale radši když se budu prá budu používat techniky který mám víc zaběhlí neř capoeiru. To je na škodu?? to je špatně?? Hele tohle je muj názor tak mi ho neberte, já tady nevivracim fakta. 8-) <BR> <BR>Jo jinak do capoeiry patří ginga, au s tim souhlasim ale to asi taj do rody. Jinaj jestli si viděl někdy ultimát ve kterym byl capoeirista tak (alespon já) sem si nevšiml, že by tam někdo dělal gingu nebo au. <BR>V tom mojim poslednim příspevku jsme se bavili o praxi tak to by jsem tě chtěl vidět jak před někym uděláž au. <BR> <BR>Nylinčujte mě jo :-D
gladiator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 12. dub, 2003 23:00

Capoeira

Příspěvekod sharp » stř 16. dub, 2003 1:02

Loco: Mozna te to prekvapi, ale o Regional neco malo vim ;-) Vcetne toho ze ho uz skoro neuvidis. Jen tak pro pobaveni publika, muzu vedet kdeze jsi to videl ty prehozy a paky? :-))))) <BR>Tak nebo tak popgangac mluvil o necem jinym - vlastne rikal, ze Capoeira tak, jak je, je nepouzitelna, a popisovat jakysi Capoeira-kickbox. <BR> <BR>popgangac: Ja netvrdil ze se v Capoeire nepouzivaji ruce; ale tech par uderu se v zadnem pripade neda srovnat s trenovanyma technikama rukou boxera/kickboxera. A propos, kdyz uz se ohanis galopante - trenujes tuto techniku natolik, aby ti na neco byla? Ja vim ze tam je, spolu s Godeme, Cutila, Cotevelada, Asfixiante atd. Ale netrenuje se, a to je podstatny. <BR> <BR>Ale moje hlavni namitka byla, ze pouzivat Capoeiru tak, ze vezmu par kopu, a budu bojovat jako kickboxer, je docela blby, protoze to uplne potlaci zaklady Capoeiry. Capoeira by podle me mohla byt fascinujici bojovy system, prinejmensim stejne pouzitelny jako karate nebo kickbox. Ale jen kdyz se bude pouzivat podle principu Capoeiry, a ne kickboxu. <BR> <BR>A nelyncuju te, akorat mam rad temperamentni diskuze :-) <BR> <BR>(BTW: Ty´s v ultimatech nikdy nevidel delat Kazushi Sakurabu cartwheel pass? :-] To je hvezda pres protivnikovy nohy....:-) ) <BR> <BR>
sharp
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Capoeira

Příspěvekod Anonymní » stř 16. dub, 2003 21:20

co je capoera :)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Capoeira

Příspěvekod sharp » stř 16. dub, 2003 21:44

o co tomu chudakovi jde?
sharp
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Capoeira

Příspěvekod gladiator » pát 18. dub, 2003 7:47

Jste tragický a už mě nebaví se psát. Neptali jste se na capoeiru v praxi??? no nic no. <BR> <BR>Jo a Loco má pravdu v capoeiře jsou přehozy i páky (například z tesoury ;-) ) <BR>Tak se tu mějte.
gladiator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 12. dub, 2003 23:00

Capoeira

Příspěvekod sharp » pát 18. dub, 2003 11:16

Clovece, s tebou je kriz, my se bavime o hodech a pakach v Regional(o kterych mimochodem par veci vim) a ty vytahujes Tesouru :-) <BR>A nevim co jsem ti provedl tak strasneho, pratelska diskuze, neee? <BR> :-]
sharp
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Capoeira

Příspěvekod gladiator » pát 18. dub, 2003 19:00

A když jedeš Tesouru na přední nohu tak z toho páka nejde co ?? :-D
gladiator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 12. dub, 2003 23:00

Capoeira

Příspěvekod sharp » pát 18. dub, 2003 20:59

A toz jo, napadaji me 2 tesoury ktery se daji jet na predni nohu a obe jsou svym zpusobem pakou na nohu (nebo´s myslel neco jinyho?) <BR>Nicmene si myslim ze Loco mel, stejne jako ja, na mysli paky na ruce (ve stoje ala Quebra mao) a hody pres zada.
sharp
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Capoeira

Příspěvekod Anonymní » pon 21. dub, 2003 16:13

paky na ruky v capoeira ??? to je o com :)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Capoeira

Příspěvekod Anonymní » pon 21. dub, 2003 16:30

:-D :-D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Capoeira

Příspěvekod sharp » pon 21. dub, 2003 17:32

O com? Inu, to je o stylu Regional, v nemz se vyucovaly nejen paky na paze a hody pres zada, ale i boj na zemi a proti/s nozem....Jak spravne podotkl Loco, jednalo se o komplexni sebeobranny system, ktery uz ale dneska neuvidis. (Nicmene me porad zajima, kde to Loco videl :-)) <BR> <BR>Faktem je, ze to, cemu se dnes rika "Capoeira regional" uz neni Regional, ale uplne jiny styl (Senzala).
sharp
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Capoeira

Příspěvekod Nage » pon 21. dub, 2003 21:13

DMC: Loco neviděl, Loco četl, ale už neví kde
Nage
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 14. dub, 2003 23:00

Capoeira

Příspěvekod gladiator » čtv 24. dub, 2003 21:35

DMC Senzala není " podle mě" styl ale grupa něco jako je Abada nebo Axé... <BR> <BR>jediný co vim o CAPOEIŘE REGIONAL je to, že v "abadě" je to jede tak že převažuje hra v postoji hodně kopu a skoro vůbec se nechodí na zem. Vyjímkou je však když tě někdo skopne. Používají se vysoké esquivy. <BR>Já nevim jak to provozujou jiný grupy ale musim podotknout, že každá grupa si upravila styly capoeiry podle sebe a podle svých potřeb. Např.: v Abadě je styl bengela, podobný angole. Ničim se to skoro neliší => skoro. <BR> 8-) <BR><BR>[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: popgangac dne 28.04. 2003 14:26 ]
gladiator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 12. dub, 2003 23:00

Capoeira

Příspěvekod sharp » ned 04. kvě, 2003 1:21

Ano, Senzala je skupina, ale zda se, ze je to skupina, ktera vyznamnym zpusobem ovlivnila podobu Capoeiry v Rio de Janeiru a posleze cele Brazilii. Tezko rict, kde presne ten posun nastal, ale podle me se kazdopadne jedna o zmenu zamereni. <BR> <BR>Co se tyce tech modifikaci: Nedavno jsem cetl lamentaci nejakeho brazilskeho Mestre (vyucujiciho ve Francii) nad tim, ze mrveni ("stylization") Capoeiry uz prichazi i z Brazilie. Konkretne to, ze nekteri tamni mistri vyhazuji z Capoeiry veci jako Gingu, Negativu etc. (podle nej zaklady), s tim, ze uz v dnesni Capoeire nemaji co delat (resp. ze uz v ni neexistuji). <BR> <BR>Nazor nejakeho outsidera? Prirozeny vyvoj? Cesta k zahube? You be the judge. <BR> <BR> <BR>
sharp
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Capoeira

Příspěvekod Anonymní » úte 13. kvě, 2003 14:56

chtěl bych se zeptat jestli se i u nás v republice vyučuje Capoeira.případně kde a jestli bych mohl poprosit o nělaké informace sem z Üstí nad labem prosím na <a href="mailto:vitek.cervenak@seznam.cz" target="_new">vitek.cervenak@seznam.cz</a> :-P
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod josefmlady » sob 02. dub, 2005 18:45

No celý jsem to forům nečetl, ale abych to shrnul: takže dnes už je vlastně capoeira jako bu mrtvá? Zbyly jen tanečky a cirkusové prvky? Já jsem ji nikdy nepraktikoval, ale na mě to ten dojem dělá.
josefmlady
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron