Kdy ma boj prednost pred nasledky.

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod SeaRanger » čtv 15. dub, 2010 10:52

will píše:for. Luen

Jinak, kdybych měl označit nějaké bu, které může dobře obstát před zákonem, tak je to judo, protože můžou efektivně použít hrubou sílu, kdy umí dobře pracovat s těžištěm. A před soudem to potom vypadá o hodně líp, když s někým mrskneš o zem, než když do něj nasázíš x úderů a kopů, atd. Aby si se vyhnul velkým problémům před soudem, tak musíš předem vyhodnotit, zda jde tobě nebo blízkým skutečně o život, když ne, tak bys měl právě pracovat s hrubou sílou nikoliv se smrtícíma technikama, dobře jsou na to také vybaveni hokejisti.

Hm, Judo je pekny, pokud ten utocnk neni 2*vetsi a tezsi nez ty (coz vetsinou je, malokdy te napadne susinka). Navic i v cinskych stylech je spousta uchopu, chvatu a pak, neni to jen o rychlych uderech. Je spise na tobe co preferujes na treninku a co pak tedy spise pouzijes.
Co se tyce pravniho aspektu tak bych se v situaci kdy jsem jednoznacne napaden, navic nekym s nozem, nebal utocnika sundat jakymkoliv zpusobem, verim ze nase justice te sice bude vysetrovat ale ze uzna tve pravo na sebeobranu.
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00

 

Příspěvekod luen » čtv 15. dub, 2010 10:53

will píše:for.Luen

Spojení aplikant bu jsem použil, protože toto je fórum o bu. A vem si situaci jak říkáš, že ti bude někdo márovat ženu a ty, i když budeš léta dělat bu účině nezasáhneš asi by to nevpadalo dobře nebo ne, jenom si vem o kolik času si rodinu ochudil tréninkama, seminářema, atd. a nakonec ji ani neochráníš, zamysli se nad tím. Tvoji poviností je zohlednit morální hledisko, třeba v karate se uznává rčení, že zde není prvního úderu, cílem bu je zastavit násilí ne ho vyvolávat. Jinak zapomeň na to, že když někomu něco uděláš, že se z toho dostaneš vlastními schopnostmi a znalostí zákona, nezlob se todle je opravdu mimo realitu, dostnou tě z toho pouze schopnosti tvého velmi drahého advokáta. Jinak to, že děláš bu je z hlediska tr.zákona pro tebe přitěžující okolnost, protože jseš kvalifikovaná osoba. O to více potřebuješ kvalitního advokáta. Zásada je nic nevypovídat bez přítomnosti advokáta.


Tak ja si z prstu nic necucam, ja uz si par situaci zazil na vlastni kuzi a co jsem napsal je z vlastni zkusenosti. Si precti par mejch prispevku na toto tema. Jen uz vim, ze skutecnej problem muze nastat klido az po akci, ale az si tim martyriem sam projdes, tak to urcite tvuj nekompromisni pohled zmeni ... Jak jsem napsal, zalezi na situaci a priklad, kterej jsem uvedl je extremni. Ja uz na rozdil od tebe prosel procesem vysetrovani a mnohaletym soudnim tahanicim ... vazne byl advokat ten posledni co v te chvili udelal jasno v pripadu. Chlapce chci te videt, jak rodine budes zduvodnovat, ze i jim prodavas dum ve kterm bydli a jak ho das pod cenou, abys mel na pocatecni zalohu a vydaje advokata. Na Sokola mit chlapce nebudes a pokud si to vypovedi podelas sam, tak te z toho ani Sokol nevyseka. Take si uvedom, ze treba ten nejvyhlasenejsi advokat u vas bude zrovna dovce a z kanclu ti posle koncipienta... To bys vedel, kdybys mene koukal na americke filmy, kde maji soudni system jinak nastavenej a udelal nejake prakticke zkusenosti. Wile na zacatku jsem napsal, ze tady nechci zadnej flame, tak se zase hod do klidu a nerozdavej cizi rozumy za vlastni a sve sny za zkusenosti :wink:

Ani si nedovedes ve sve naivite predstavit jak je snadne prodavat cokoli, kdyz jsi na vazbe, ze resis veci, ktere uz treba vice jak 2 mesice neplati (protoze s takovym zpozdenim ti chodi posta... Super prodavat rodine bydleni nad hlavou, kdyz ti zena na materske pise, ze neutahne chod rodiny ...

Je videt, ze vis o cem pises :lol: :roll:

4frajerkokomihule: ale nas prvni neuspesny kosmonaut resil neco jineho - nabozenstvi a politiku bych s tim nemotal :wink:
Naposledy upravil luen dne čtv 15. dub, 2010 11:14, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 15. dub, 2010 11:13

Honzo,klídek :wink: Zkušenost je pořád,bohužel,nepřenosná. 8)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » čtv 15. dub, 2010 11:39

will píše:for. Luen

Jinak, kdybych měl označit nějaké bu, které může dobře obstát před zákonem, tak je to judo,


Tak třeba lowkickem nezabiješ, pokud útočníkem není jezevčík.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jian » čtv 15. dub, 2010 12:17

luen: je to sice trochu OT, ale delat z vazby nejaky business je teoreticky celkem snadne. Mam to jeste v zive pameti - jakmile se kamarad definitivne zbavil koluzni vazby, uz mi pilne psal co je zapotrebi zaridit, kterym svedkum mame zkusit domluvit a obchody jsem docasne ridil ja. Co jsem chtel poslat jemu, to take vzdy dostal (stacilo, aby uplne prvni vec v baliku byla obalka... nekdy dokonce jen obycejne cigarety). Posta chodila OK. :) Mozna zalezi i na tom kam se clovek dostane.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 15. dub, 2010 12:30

Jian píše:luen: je to sice trochu OT, ale delat z vazby nejaky business je teoreticky celkem snadne. Mam to jeste v zive pameti - jakmile se kamarad definitivne zbavil koluzni vazby, uz mi pilne psal co je zapotrebi zaridit, kterym svedkum mame zkusit domluvit a obchody jsem docasne ridil ja. Co jsem chtel poslat jemu, to take vzdy dostal (stacilo, aby uplne prvni vec v baliku byla obalka... nekdy dokonce jen obycejne cigarety). Posta chodila OK. :) Mozna zalezi i na tom kam se clovek dostane.


No vzdyt to je to o cem pisis ... Clovek si musi vedet poradit sam a ne se spolehat na pomoc tretich stran (psal o tom i fakt), to plati pro boj ale i po nem :wink: U spousty veci advokat neni a nebude. Clovek je na to ve finale stejne sam a pokud se necha ocuravat, tak mu vazne ani ten Sokol nijak vyrazne nepomuze. Navic advokat odjede na dovcu, do toho i vysetrovak ... a posta nabere takobej skluz, ze uz ani nema cenu resit, co se venku deje. Je dobre, ze ma nekdo i pozitivni zkusenost, ale spolehat se na to proste neda. Staci kdyz trefis nekoho, kdo hned zacne vykrikovat neco o rasismu, kauza dostane politickej rozmer, zacnou se v tom angazovat ruzne vyzirkovske nevladni organizace a hned je 3 zadnice problemu navic :wink:
Jinak prave to "B-cko" o kterem pises je nejhorsi mozna varianta vazebnich duvodu. Ovlivnovani svedku ... cili se ti vysetrovak stoura v jakekoli poste, ktera neni od soudu. Pak odjede na dovcu (dopisi ti nestihne poslat) poveri tim sveho podrizeneho, ten dela na jinejch pripadech, ma sveho dost a uz jsi bez aktualnich informaci. Do toho se ti sere firma, rodina ... Nemas moznost cokoli resit a pokud nemas venku nekoho schopneho, tak vse co dobraci nerozkradou, nerozeberou exekutori, to lehne "popelem".

PS: Mas SZ
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » ned 18. dub, 2010 20:41

frajerKokoMihule píše:
RBR píše:To byl přesně ten příklad, kdy se bojovat musí, neboť samec má jen dva úkoly na tomto světě. Předat svůj genetický materiál a zajistit ochranu svých mláďat.


A to jsi cetl ve ktere ucebnici etiky pro materske skoly? :D
Jestli je to tak, tak by ses radsi mel snazit oplodnit co nejvic samic, nez se nechat zabit pri ochrane mladat, ty samce :wink:


Jaký jiný smysl má tvůj život z biologického hlediska? Někteří živočichové úspěšně aplikují tebou navrženou strategii, ale inteligentní opice zvané lidi zvolili jiný postup (Zkus si někde zjistit proč).
Psal jsem, že samec je má ty chytráku chránit, nikoliv se u toho nechat vždy zabít, nauč se číst. :evil: Někdy je mlčeti zlato, popřemýšlej o tom.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » ned 18. dub, 2010 20:44

frajerKokoMihule píše:Luen:
A co takhle rikas, Luene, na mistra Jana Husa? Ten se radsi nechal upalit, nez by odvolal :wink:


To Luen: Máme tady nového chytráka :evil:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod luen » ned 18. dub, 2010 22:07

RBR píše:
frajerKokoMihule píše:Luen:
A co takhle rikas, Luene, na mistra Jana Husa? Ten se radsi nechal upalit, nez by odvolal :wink:


To Luen: Máme tady nového chytráka :evil:

RBR


Folklor ... Konecne j.hus nebyl hloupej a moc dobre vedel, ze by dopadl stejne i kdyby vse odvolal a omluvil by se svate stolici :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » ned 18. dub, 2010 23:27

luen píše:
RBR píše:
frajerKokoMihule píše:Luen:
A co takhle rikas, Luene, na mistra Jana Husa? Ten se radsi nechal upalit, nez by odvolal :wink:


To Luen: Máme tady nového chytráka :evil:

RBR


Folklor ... Konecne j.hus nebyl hloupej a moc dobre vedel, ze by dopadl stejne i kdyby vse odvolal a omluvil by se svate stolici :wink:


S Honzíkem to je komplikovanější. Odpustky a kritika tehdejších mravů církevních představitelů nebyl jeho největší prohřešek. On v podstatě vyzíval k občanské neposlušnoti vůči mocným, pokud oni nefungují jak mají. To se mocným moc nelíbilo a to byla silná motivace k jeho umlčení. Pak tam byli i nějaké teologické spory, které nejsou dodnes vyřešeny.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod hellas » pon 19. dub, 2010 7:30

luen píše:Folklor ... Konecne j.hus nebyl hloupej a moc dobre vedel, ze by dopadl stejne i kdyby vse odvolal a omluvil by se svate stolici :wink:


Žanek opět přímo srší vtipem :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Gino » pon 19. dub, 2010 8:31

RBR - ale me prislo, ze frajerkoko, nebo jak se jmenuje... ma v necem pravdu... nejse prilis velky prirodovedec, ale co obcas vidim nejaky dokument, tak mi prijde, ze mladata chrani skutecne samice a samec spis opolodnuje a kdyz uz se o neco rve, tak o to, aby mohl oplodnovat :)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RBR » pon 19. dub, 2010 10:00

Gino píše:RBR - ale me prislo, ze frajerkoko, nebo jak se jmenuje... ma v necem pravdu... nejse prilis velky prirodovedec, ale co obcas vidim nejaky dokument, tak mi prijde, ze mladata chrani skutecne samice a samec spis opolodnuje a kdyz uz se o neco rve, tak o to, aby mohl oplodnovat :)


Gino, a co např. lvi? Ti si chrání svoje samice i mláďata i za cenu vlastního života nebo ptáci tvoří páry na celý život a společně o mláďata pečují a chrání je. Příroda volí různé strategie přežití druhů. Tady si myslím, že je rozhodující jak dokonalé se rodí mládě. Pokud je schopno brzo po narození částečně nebo úplně samostatného života, tak většinou se samci podílí na výchově potomků minimálně nebo vůbec a spíše se snaží získat co nejvíce samiček. Ale naše lidské mláďata se rodí hodně nedokonalé a potřebují dost dlouhou dobu péči rodičů, takže u nás je samcova spolupráce nezbytná. Nicméně jsme dost OT.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod hellas » pon 19. dub, 2010 10:16

jj, taky mám za to, že většinó chrání mladý samice, naopak samci by si na nich občas i rádi pochytnali :-)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod defendu » pon 19. dub, 2010 20:44

RBR píše:
luen píše:
RBR píše:
frajerKokoMihule píše:Luen:
A co takhle rikas, Luene, na mistra Jana Husa? Ten se radsi nechal upalit, nez by odvolal :wink:


To Luen: Máme tady nového chytráka :evil:

RBR


Folklor ... Konecne j.hus nebyl hloupej a moc dobre vedel, ze by dopadl stejne i kdyby vse odvolal a omluvil by se svate stolici :wink:


S Honzíkem to je komplikovanější. Odpustky a kritika tehdejších mravů církevních představitelů nebyl jeho největší prohřešek. On v podstatě vyzíval k občanské neposlušnoti vůči mocným, pokud oni nefungují jak mají. To se mocným moc nelíbilo a to byla silná motivace k jeho umlčení. Pak tam byli i nějaké teologické spory, které nejsou dodnes vyřešeny.

RBR


Pánové,úplně nejhlavnější průser,který udělal byl ten,že tehdejšího papeže (jednu chvíli byli dokonce dva) nazval Antikristem :lol: (to opravdu udělal) Další průser byl ten,že byl v tehdejší době naprostou superstar...V Betlémské kapli ho poslouchalo až 3000 lidí a to po dobu 11 let :!: :!: Včetně krále V. IV.(než se na něj kvůli odpustkům taky nasral) a jeho ženy Žofky,arcibiskupa atd.....byl miláčkem národa...nene,nemyslím,že by ho upálili kdyby odvolal...nikomu do té doby nedali víc šancí,aby odvolal (naposledy dokonce na hranici)...oni si jasně uvědomovali,že by z toho mohl být megaprůser,ale už to nešlo vzít zpátky,ztratili by tvář.Předvídali to tenkrát správně....,ale že se objeví nějací husiti a rozsekají na koho se podívají,to je ale určitě nenapadlo :lol:
To jen tak mimo :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod hellas » úte 20. dub, 2010 12:41

Jeho největší průser to rozhodně nebyl, neboť tak nazval Jana XXIII., kterýžto byl v té době vzdoropapežem a měl na Husa pifku, páč ten nepřímo podporoval papeže v Avignonu.
Více zde. Je to zajímavý čtení. Škoda, že ten problém byl zrovna v té době. Mohlo to skončit jinak a nás by to nevrhlo o x-let zpátky 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod luen » úte 20. dub, 2010 13:48

hellas píše:
luen píše:Folklor ... Konecne j.hus nebyl hloupej a moc dobre vedel, ze by dopadl stejne i kdyby vse odvolal a omluvil by se svate stolici :wink:


Žanek opět přímo srší vtipem :lol:


Svatá stolice - je obětní dar vykonávaný na trůně. :lol: To zname vsichni :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod hellas » úte 20. dub, 2010 15:38

luen píše:
hellas píše:
luen píše:Folklor ... Konecne j.hus nebyl hloupej a moc dobre vedel, ze by dopadl stejne i kdyby vse odvolal a omluvil by se svate stolici :wink:


Žanek opět přímo srší vtipem :lol:


Svatá stolice - je obětní dar vykonávaný na trůně. :lol: To zname vsichni :wink:


Hlavně aby nebyla krvavá :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod luen » úte 20. dub, 2010 16:12

hellas píše:
luen píše:
hellas píše:
luen píše:Folklor ... Konecne j.hus nebyl hloupej a moc dobre vedel, ze by dopadl stejne i kdyby vse odvolal a omluvil by se svate stolici :wink:


Žanek opět přímo srší vtipem :lol:


Svatá stolice - je obětní dar vykonávaný na trůně. :lol: To zname vsichni :wink:


Hlavně aby nebyla krvavá :lol:


:lol: Sancta Sedes Hemeroidus
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 23. dub, 2010 7:28

Se s vami podelim o zazitek z dnesniho rana. Jedu do prace a tesne pred Strahovskym tunelem se za me postavilo cerne porsche a zacalo na me troubit, protoze jsem si dovolit zastavit na oranzovou. A postupne, jak troubil, mi stoupal adrenalin. Jakmile byla zelena, snazil se me objet a predjet, ale to se mu nepovedlo ;-)
Vjeli jsme do tunelu, ja uhnul, abych videl toho drsnaka, co dokaze tak dlouho a casto mackat klakson sveho anglicaka a ackoliv jsem se vedle neho drzel cca 3-5 vterin, panacek (tipoval bych tak 70 kilo i s botama) uprene cucel dopredu a nehodlal mi venovat ani jeden pohled ;-)
Ma koule na to, aby troubil, ale nema uz koule na to, aby se mi podival do oci a rekl mi, proc ma problemy s klaksonem.
Pak jsem cestou premyslel a vzpomnel jsem si na Tony Blauera, ktery v jedne instruktazce rika:" Tohle jsou presne momenty, kdy se muzete rozhodnout, jestli vse nechate plavat nebo budete situaci gradovat. Uvedomte si vsak jaka je nejhorsi mozna varianta - vy zemrete, protoze se treba ukaze ze parchant mel pistoli. A pak vase zena bude muste vysvetlit vasim detem, ze jste zemrel, protoze vas nekdo vytroubil????? Neni to stupidni duvod k umirani?" Takze nakonec jsem byl rad, ze jsem se dokazal kontrolovat a nevystoupil z auta. Ale bylo to sakra tezke...nejsem zrovna typ melancholika ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Předchozí

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků