Knižní trilogie Mladý Samuraj

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Knižní trilogie Mladý Samuraj

Příspěvekod jamamoto » stř 09. úno, 2011 18:48

Skvělá trilogie, kdo má rád bojové umění, a skvělé, napínavé a do knihy vtahující dobrodružství mohu jenom doporučit přidávám oficiální anotaci
Mladý samuraj - Cesta válečníka
Třináctiletý Jack Fletcher, který v roce 1610 ztroskotal s lodí u pobřeží Japonska a jehož otec byl brutálně zavražděn nindžou, se ocitá sám v neznámé a cizí zemi a musí bojovat o přežití. Poté co jej zachrání legendární mistr šermíř Masamoto Takeši, nastupuje mladý Jack cestu, která do krajnosti prověří jeho výdrž, neboť se rozhodne stát se prvním gaidžinským samurajem. Pod vedením Masamoty v jeho Niten Iči Rjú, „Jedné škole dvou nebí“ v Kjótu, se Jack tvrdě cvičí v Bušidó - Cestě válečníka. Má jediný cíl: pomstít smrt svého otce a zabít nindžu, kterého zná jen pod jménem Dračí oko. Vyvrhel jak svým vzhledem, tak neznalostí jazyka, udělá si Jack brzy nepřátele. Má však jednoho spojence, Akiko, krásnou a pozoruhodnou dívku
- a rovněž samurajku…

Mladý samuraj - Cesta meče
Jack se chce pomstít. Dračí oko chce jeho rutter (lodní navigační deník). Jack se rozhodne využít rutter jako návnadu, aby chytil jednookého nindžu do pasti, ale jeho plán se strašlivě zvrtne ...Žáci Niten Iči Rjú mají mezitim absolvovat "Tři výzvy", starodávný rituál, který prověří Mysl, Tělo a Ducha samuraje a určí, zda je žák připraven postoupit dále, aby se mohl naučit neporazitelnou techniku "Dvou nebí".
Dokáže Jack zvládnout těžké úkoly, které před něj kladou "Tři výzvy"? Bude schopen odčinit tragický výsledek svého plánu na dopadení Dračího oka? A kam se Akiko každou noc vytrácí? Avšak tohle jsou ty poslední z Jackových obav. Zvěsti o gaidžinském samurajovi se šíří po celém Japonsku a jistý samuraj, který je na své muša-šugjó, "pouti válečníka", přichází Jacka vyzvat na souboj. Není to však přátelský duel. Je to boj na život a na smrt ...

Mladý samuraj - Cesta draka
Ve třetím pokračování této úspěšné série hrozí Japonsku občanská válka.
Daimjó Kamakura Katsura je na nejlepší cestě stát se nejvyšším vojenským velitelem Japonska. Je odhodlaný, že mu nic a nikdo nesmí stanout v cestě k moci - ani nenapadnutelný Masamoto a jeho samurajové.
Jack studuje posledním rokem na škole Niten Iči Rjú a brzy bude vyzván, aby se podrobil obřadu dospělosti. Přežije však do té doby, aby mu mohlo být uděleno jeho pravé samurajské jméno?
Samurajské školy zaujímají strany. Bitva o hrad Ósaka s konečnou platností rozhodne o tom, kdo bude vládcem Japonska. Jack a Akiko budou muset bojovat o život.
Naučí se Jack včas Masamotovu techniku Dvou nebí? Podaří se Akiko splnit její tajný úkol? Získá Jack zpátky otcův navigační deník a najde cestu domů? Nebo Dračí oko tohoto gaidžinského samuraje nakonec zabije?
Jackův osud balancuje na ostří meče - samurajského meče.

Přidávám odkaz na oficiální stránkou http://www.youngsamurai.com/
Kdy bych někdo chtěl
cokoliv připsat napíšu
jamamoto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 09. úno, 2011 0:00

 

Příspěvekod zipule » stř 09. úno, 2011 19:04

Pěkný. Jen škoda že přesně takováto díla dávají vzniknout lidem, co se následně po přečtení chtějí naučit to či ono neporazitelné bojové umění a místo toho, aby trénovali něco smysluplnýho si pak jen hrají na samuraje...:)
Navíc to téma se mi zdá pěkně otřepaný.
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod shoryuken » stř 09. úno, 2011 19:47

Trochu mi to připomíná Šóguna 8)
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Lorne » sob 12. úno, 2011 8:14

Moje oblíbená triologie, ale na stránkách: www.youngsamurai.com/uk -
se píše o 4. dílu těchto příběhů. - v překladu asi Kruh země
Lorne
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned 29. srp, 2010 23:00

Příspěvekod Lorne » sob 12. úno, 2011 8:15

zipule píše:Pěkný. Jen škoda že přesně takováto díla dávají vzniknout lidem, co se následně po přečtení chtějí naučit to či ono neporazitelné bojové umění a místo toho, aby trénovali něco smysluplnýho si pak jen hrají na samuraje...:)
Navíc to téma se mi zdá pěkně otřepaný.


s tím také trochu souhlasím
Lorne
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned 29. srp, 2010 23:00

Příspěvekod jamamoto » ned 13. úno, 2011 18:56

Lorne píše:Moje oblíbená triologie, ale na stránkách: www.youngsamurai.com/uk -
se píše o 4. dílu těchto příběhů. - v překladu asi Kruh země

Dal jsem to sem, protože o tuto serii není moc zájem a chtěl jsem aby ti co jí mají rádi napsali nakladatelství Jota o překlad 4 dílu. http://www.jota.cz/
:)
jamamoto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 09. úno, 2011 0:00


Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron