ultimat, k1 ver. majstri b.u.

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod Anonymní » úte 12. dub, 2005 14:57

ultimate,k1- neni o bojovych umeniach ale o bojovych sportoch to je rozdiel!ja som hovoril full contact v zmysle bojového systému zameraného na sebaobranu nie na duchovné cvičenia, ani žiadne pokrikovanie v telocvični!a ja neodcudzujem ziadne bu len v tvojom prispevku sa mi zdal primitivny nazor na box!asi s tym nemas moc skusenosti vsak? :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » úte 12. dub, 2005 15:06

to ze ma niekto za sebou 400 zapasov, neznamena, ze ma viac skusenosi, ...


ako toto si trosku prehnal - pises rozumne, ale toto nema logiku. Kde inde ako v zapasoch prides na skusenosti ? Skusenost je nieco co sam zazijes nie co si precitas, nastudujes, alebo ti niekto prezradi.
Bojovat ta nauci iba skusenost - ten kto ju ma ti ju nemoze darovat, alebo predat, ale moze ta usmernit. Vediet bojovat znamena ovladat bojove umenie. Tak to bolo od nepamati. Takze to neprekrucaj do absurdna. Ten kto skusenost nema ta usmerni len podla svojej teorie co moze tiez fungovat ak ju ma overenu na 20 ludoch z ktorych spravil bojovnikov. Tak funguje majster/ trener so skusenostami ktore ziskal tym ze trenoval ludi nie ze o tom cital.
Tak to bolo aj v minulosti. Ludia nesli za majstrom preto, ze byval v horach a mal dlhu bradu ale preto ze o nom bolo zname ze vytrenoval toho a toho a ten potom premohol zase niekoho znameho. Hystoria b.u. je cela postavena na takychto pribehoch z ktorych mozes vytusit, ze dobry majster bol ten ktory dokazal nauzit to najfunkcnejsie b.u.
To len na doplnenie pre tych co si mysli, ze jediny spravny trener/majster je ten co ma odzapasenych 400 zapasov. Nie nemusi ich mat odzapasene on. Ale ked ma za sebou skusenost, ze vie "postavit" bojovnika ktory vyhrava tak ma doveru.

V dnesnej dobe nemas ako zistit ako co funguje ring je jedina moznost aj ked su tam pravidla stale je to lepsie ako nic.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Balerion » úte 12. dub, 2005 15:06

Thaiman píše:ultimate,k1- neni o bojovych umeniach ale o bojovych sportoch to je rozdiel!ja som hovoril full contact v zmysle bojového systému zameraného na sebaobranu nie na duchovné cvičenia, ani žiadne pokrikovanie v telocvični!a ja neodcudzujem ziadne bu len v tvojom prispevku sa mi zdal primitivny nazor na box!asi s tym nemas moc skusenosti vsak? :D

s boxom osobne skusenosti naozaj nemam a to som nikdy netvrdil, box je fajn, ale je to stale len sport
bu su o niecom inom... ale to taky majster ako ty urcite vie, vsak? ;)
jo chces robit full kontakt bu? tak rob napr. taekwondo... ze v bu neexistuje full kontakt? *smiech*
opat si ale potvrdil, ze vies prd... s tvojich prispekov sa mi vidi, ze podla teba su treningy bu len o pokrikovani, duchovnom cviceni a sebaobrana nikde... *opat strasny smiech*
ked sa zobudis a nieco sa o bu naucis okrem toho ako len trepat, ze skutocne bu niesu dobre na sebaobranu, tak potom sa mozme normalne bavit
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 12. dub, 2005 15:15

ze podla teba su treningy bu len o pokrikovani, duchovnom cviceni a sebaobrana nikde... - JA SOM NAPISAL ZE O TOM NENI SEBAOBRANA NAUC SA CITAT!!!

v boxe je o mnoho viac prvkov ktore ta dobre pripravia na ulicu lepsie ako kung fu,napr.časovanie,súperove reakcie ale to ti určite nič nehovorí,ja nie som majster ale ake take info o kvalite mam!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 12. dub, 2005 15:19

Balerion-ja cvičim veci zamerane na sebaobranu a nie na ziskavanie pasov!
Nepovedal som ze bu su neni na sebaobranu, len tae kwon do, karate-nic proti ale ked to niekto robi na sebaobranu :roll:Daj si sparing s niakym thajcom alebo boxerom!Aky robis styl?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: vyzva Boztepeho

Příspěvekod Toman » úte 12. dub, 2005 15:20

laada píše:Nevite nekdo neco vic o tom ze Boztepe vyzival kohokoli od Gracieu s tim ze v zapase nebudou vubec zadna pravidla a je nejak ticho po pesine respektive nejednou Gracieove nemaj cas?


Zde je otevreny dopis snad si to prectes je to v anglictine bohuzel nemam cas to prekladat protoze je to dost dlouhy.
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » úte 12. dub, 2005 15:21

Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » úte 12. dub, 2005 15:31

thajman:kolik stylu kungfu si cvicil a jak dlouho ze vis ze nemaj nacasovani,uhlovaní atd?

Daj si sparing s niakym thajcom alebo boxerom!

hehe tak zase si ukazal ze i o sportovnim deni vis prd,zrovna ti thajci v porovnavacich zapasech s karate(nejmenovaneho stylu:o) - at se zas neresi neco jineho nez ma) nijak slavne nedopadali(at uz podle pravidel toho styl ukarate nebo muai-thai..) ..
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 12. dub, 2005 15:31

Balerion - vidis to skreslene.

ty ragujes len na thaimanove prispevky ?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Balerion » úte 12. dub, 2005 15:52

Thaiman: robim tkd od malicka (pokial mi pamat saha, tak som cvicil tkd), pred par rokmi sa k tomu pripojilo hapkido (neviem presne kolko, ale je to minimalne 5-6 rokov), ked som bol maly tak sme si doma aj zaboxovali sem tam (ale len tak pre radost) a par krat som cvicil s otcom kata s karate (ale to len preto si to vyskusat, lebo pumse v tkd su o nicom (mam na myslis hlavne po 1.dan, od 1.danu su uz lepsie)
ale zase po pravde musim povedat, ze uz rok a pol som netrenoval (niezeby som nechcel, alebo by ma to prestalo bavit, jednoducho sa do toho zamotali osobne problemy s otcom (ktory je zaroven trenerom)
o tkd toho zrejme zase vela nevies... treningy boli vzdy zamerane na sebaobranu a full kontakt, rovnako ako sebaobranne techniky z hapkida sa taktiez vzdy trenovali s partnerom aby sa posilnila sebaobranna zlozka
samozrejme sa techniky cvicia aj samostatne, napr. v hapkide, ale ucel tychto cviceni, je z automatizovat a pochopit tieto techniky este viac
ak ich dokazes robit dokonale sam (do vzduchu) tak sa ich lahsie naucis s partnerom a budu rychlejsie a automaticke
to ze ta box pripravi lepsie na ulicu ako kung-fu je dalsia kravina co som tu dnes cital... VZDY zalezi na treningoch, na pristupe k nim atd... box ta nauci ako rozbit druhemo hubu, ale je to potrebne? ja sa radsej budem drzat filozofie bojovych umeni a problem sa snazit vyhybat... tomu sa hovori prevencia
kung-fu ta dokaze naucit druheho rovno zabit, jedinym uderom, jedinym pohybom... ale zas sa pytam, je to potrebne? nieje lepsie sa problemu vyhnut?
samotne treningy tkd a hapkido ma naucili ako cloveku naozaj ublizit, ako mu dolamat ruky, nohy apod... ale taktiez som sa naucil, nezneuzivat ich a pouzit naozaj len v krajnom pripade ked uz nieje cesty von
ja sa problemom zatial uspesne vyhybam (ak neratam sem tam tie decke bitky na zakladnej skole :lol: ) a radsej by som to co som sa za tie roky nikdy nepouzil... nie preto zeby som mal strach ci to bude fungovat, ale preto, lebo mozem niekomu neprijemne ublizit
ked som chodil na zakladnu skolu, (niekedy v tretej triede), mal som suseda, s ktorym sme si obcas zaboxovali doma... raz ma ale kopol do pistale a potom pre istotu este druhykrat :P pomerne som sa nasral a kym som si uvedomil co sa stalo, tak kamarat lezal na zemi a chvilu nato ho viezly do nemocnice... to som pouzil mozno 3 techniky.. samozrejme, boli sme deti, takze porovnavat to zo sucasnostou je pomerne hlupe... tym som chcel len povedat, ze ublizit cloveku je velmi jednoduche a je uplne jedno ci robis box, thaibox, tkd, karate, alebo aj hadzes sipkami na terc
vzdy ide o to, ako sa k treningom stavias, ako ich beries a co chces dosiahnut...
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 12. dub, 2005 17:15

pocuj tatko musi mat z teba radost - mas nejaky problem, ze sa akoze so mnou nebavis ? Je dost mozne, ze viem kto si pretoze trenerov taekwonda a hapkida na slovensku vela nie je. Ak si to ty nie si az taky borec akeho tu robis...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 12. dub, 2005 17:24

to som bol ja zabudol som sa prihlasit.
inak ked si taky taekwondista z BA urcite poznas http://www.ptftaekwondo.sk/ a co na nich hovoris ?


Inak 1.dan v taekwondo v niektorych organizaciach maju aj 15rocny chlapci.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Balerion » úte 12. dub, 2005 18:48

ok ocividne nikto nepochopil co som sa tu snazil vysvetlit
mozno je to moja chyba pretoze som to mozno zle napisal
tak to skusim povedat este raz v skratke:

ukropcany: chces snad porovnavat filozofiu kung-fu s boxom??? tkd som spomenul preto, lebo s nim mam osobne skusenosti, taktiez som spominal stale kung-fu... podla teba som mal asi vymenovat vsetky tradicne bu ktore existuju co? no to sa mi fakt nechce... toto boli len priklady (ak ti to nieco hovori)
samozrejme, ze aj box ma svoju filozofiu, takisto aj hokej, alebo futbal, ale nemozes ich porovnat s bojovymi umeniami...
mozno ked si este raz precitas poriadne co som pisal, tak to mozno pochopis, ak niecomu nechapes s toho co som pisal, tak ukaz co a ja ti to vysvetlim ako som to myslel

anonym: ukaz mi jedinu vetu v ktorej hovorim, ze som nejaky borec... nikdy v zivote som to o sebe netrvrdil a uz vobec si to nemyslim a nikdy ani nemyslel... to co som pisal boli veci, ktore som sa v zivote naucil a za ktorymi si stojim

vandrak: o tkd ptf nevim vobec nic, ani o dalsich pismenach z abecedy, poznam akurat wtf, itf a gtf, zvysok abecedy a dalsie odtrhnute organizacie ma fakt nezajimaju :P
samozrejme, 1.dan je od 15tich rokov, ja som ho ziskal v decembri 2001 (tusim, vzdy som mal s rokmi problem :lol: ) cize ked som mal asi 17
dokonca kamos co chodil na itf, tak mal uz po 2och rokoch cerveny pas, ale bolo to aj vidiet (niektoy treneri na paskovaniach slusne zarabaju, preto ich robia pomerne casto a preto si osobne myslim, ze farba opasku v podstate nic neznamena (co je zaroven skoda, lebo by mala odrazat roky treningov))

no snad som aspon nieco ujasnil, ak sa vam nieco nezda, tak napiste co a ja to skusim vysvetlit (niekedy proste clovek pise rychlejsie ako premysla a potom vznikaju nedorozumenia :lol: )
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 12. dub, 2005 19:16

Balerion-mas to popletene, zabit nie je cielom ziadneho systemu, nerozpravaj ze ma zabijes jednou ranou je to nezmysel-nehovorim ze sa to neda, techniky cvicit do vzduchu?-na co mi to je?potrebujem superove reakcie!cvicit kata-a to je na co?Ako nechcem nic hovorit ale najvacsi problem je obmedzenost jedneho stylu ked robis napr.TKD nemas tam boj na zemi,klinčovu vzdialenost,grappling,ked som zápasil s karatistom nedokázal primitívny únik z kravaty. :idea: a to bol hnedy pásik :lol:
každý cvičí to čo ho baví ale je zle ked niekto cvičí na súťaže s pravidlami a myslí si že je to na sebaobranu
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Balerion » úte 12. dub, 2005 19:35

vobec si nepochopil co som pisal

"mas to popletene, zabit nie je cielom ziadneho systemu, nerozpravaj ze ma zabijes jednou ranou je to nezmysel"
nikdy som nepovedal, ze cielom hocjakeho systemu je zabit, jedine co som napisal bolo, ze v takom kung-fu exituje xy sposobov ako cloveka zabit (a nebudes tomu verit, ale jednou ranou sa da zabit, staci trafit spravny bod), taktiez mi ukaz, kde som pisal, ze to ja dokazem... neviem kde si to vycital...
ja som napisal toto: 'kung-fu ta dokaze naucit druheho rovno zabit, jedinym uderom, jedinym pohybom... ale zas sa pytam, je to potrebne? nieje lepsie sa problemu vyhnut? ' de sa tam pise, ze to dokazem ja, alebo ze je to cielom daneho systemu????????????????? citaj pozorne

" techniky cvicit do vzduchu?-na co mi to je?"
opat, keby si cital pozorne, nepytal by si sa taku blbost, lebo odpoved som napisal uz predtym: 'treningy boli vzdy zamerane na sebaobranu a full kontakt, rovnako ako sebaobranne techniky z hapkida sa taktiez vzdy trenovali s partnerom aby sa posilnila sebaobranna zlozka
samozrejme sa techniky cvicia aj samostatne, napr. v hapkide, ale ucel tychto cviceni, je z automatizovat a pochopit tieto techniky este viac
ak ich dokazes robit dokonale sam (do vzduchu) tak sa ich lahsie naucis s partnerom a budu rychlejsie a automaticke'
ak si cital pozorne tak tam pisem, ze techniky sa cvicia aj s partnerom aj do vzduchu a ucelom cvicenia do vzduchu je 'hlbsie' pochopenie danej techniky a zautomatizovanie daneho pohybu, tym padom ten pohyb dostanes do krvi a lahsie sa potom techinka uci s partnerom

"cvicit kata-a to je na co?"
ked si cvicil karate poriadne, tak odpoved poznas... kata alebo pumse v tkd maju svoj vyznam, inak by sa necvicili....

"Ako nechcem nic hovorit ale najvacsi problem je obmedzenost jedneho stylu ked robis napr.TKD nemas tam boj na zemi,klinčovu vzdialenost,grappling"
ziadny styl, opakujem ziadny styl nieje dokonaly a kazdy ma slabe miesto, no ak chces supera dostat na zem, musis sa k nemu v prvom rade dostat.. ak ale ten druhy ovlada vyborne boj v stoji a vlastne boj na dlhsiu vzdialenost (noha je pomerne dlha a urcite dlhsia ako ruka), tak sa k nemu vobec nemusis dostat
teraz nehovorim o zaciatocnikoch v karate alebo tkd, pamatam si ked som zapasil s otcom, tak som sa k nemu jednoducho nemohol priblizit na dosah co i len rukou , ne este k tomu sa mu dostat na telo (tam je jednoducho vidiet roky a roky treningov karate a tkd) a ak som sa aj dostal nahodou blizsie na dosah rukou, tak prisla nejaka paka ala hapkido
ako som povedal, ziadny system nieje dokonaly, ale vzdy ide o trening a cas ktory danemu systemu venujes

"každý cvičí to čo ho baví ale je zle ked niekto cvičí na súťaže s pravidlami a myslí si že je to na sebaobranu"
to vravim celu dobu, treba ale pozornejsie citat co pisem
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 12. dub, 2005 19:40

nerozpravaj ze ma zabijes jednou ranou je to nezmysel

to ze to ty neumis a ze to neumi nikdo koho neznas neznamena ze to nejde
nekde jsem videl dobry prirovnani:nikdo si nestezuje kdyz chodi trikrat tejdne na hodinu a pul hrat na housle ze neni spickovej virtuoz,clovek co timhle tempem cvici aikido(kungfu..) se ale divi ze mu nefunguje..
bouchnout umi kazdej a je to daleko jednodussi nez techniky v tehle stylech,proto me se libi muj styl ze nic neresim,proste prastim tak silne jak sem natrenovanej a nezaobiram se technikama ktery sou samy o sobe tak slozity ze chtej hafo hodin jen aby se daly jakz tak cvicne aplikovat ale myslim ze lidi co to opravdu ovladali jako treba zakladatele by spouste lidi vytreli oci..a to ze to normalnimu cloveku tak nefunguje je v poradku,on tomu nezasveci celej zivot..
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Balerion » úte 12. dub, 2005 20:35

mas uplnu pravdu, a presne to iste si myslim a tvrdim aj ja, ale tou filozofiou som mal namysli nejaky ten hlbsi vyznam, ucenie a napr. aj rozvijanie ducha vsetky tie veci ktore jednoducho k bu patria
filozofiou nemam na mysli prekonavanie strachu, ani trening samotny
myslim, ze napr. take bushido moze byt dobry priklad filozofie ktoru mam na mysli, jednoducho nieco viac ako len trenovanie technik
podla mna sme sa akurat nepochopili :wink:
dufam, ze teraz som uz napisal jasne co som pod filozofiou myslel
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

uáááá...

Příspěvekod Anonymní » úte 12. dub, 2005 23:21

můj názor je že bojové umění je v první řadě o boji samotném... o umění porazit soupeře v boji, válce obranné nebo útočné. To že nejvyšší formou boje je donutit soupeře nebojovat vůbec ať už mentální silou, řečí těla, mimikou obličeje nebo nejakou "tajnou" metodou TAK toto je pouze vrchol ledovce všechny meditace, filozofické eseje, metafory atd.. jsou pouze podpůrné berličky pro lepší pochopení a zdokonalení se BOJI, pokud tyto berličky nekde přerostly v neco víc než co jsou a co mají být, tak je to jako chyba zaviněná špatnou interpretací učitele která se potom geometrickou řadou šíří na další generace žáků... :roll: Petr Macháček
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod marvin » stř 13. dub, 2005 8:52

presne tak
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod seoman » pát 23. pro, 2005 14:17

Jak chces predvest wing tsun v nejakem zapase kdyz se jedna o realnou sebeobranu? Nepasuji na ne zadna pravidla ani ultimatnich zapasu a kdybys omezil WT nejakymi pravidly stratilo by to svou ucinnost, proto se mistri WT nepredvadeji v ringu apod.
seoman
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 09. dub, 2005 23:00
Bydliště: Třinec

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron