capoeira

knihy, časopisy, TV, film a internet...

capoeira

Příspěvekod Anonymní » pát 02. kvě, 2003 11:44

Nazdar, jsem Radek a mam strasne rad capoeiru. :-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » čtv 11. pro, 2003 13:03

Tak to mas dobry! :D A jak moc! :D :D :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod MiQing » pát 12. pro, 2003 12:25

bacha na to, mám pocit, že je to jako droga (alespoň zezačátku) ;-))))
Milada
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod MiQing » pát 12. pro, 2003 12:28

Jo a chodíš ji někam cvičit, Radku? Odkud jsi?
M.
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » pát 12. pro, 2003 13:20

Ahoj, jsem Martin a jsem taky alkoholik.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod DMC » sob 13. pro, 2003 19:03

Milado, tak me napada, co te vlastne tak bere na cviceni Capoeiry? Ja mam docela problem priblizit holkam co k nam chodi Capoeiru tak, aby pro ne davala nejakej smysl.
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod MiQing » ned 14. pro, 2003 18:33

Ahoj,
to ti asi neporadim, nebude to "univerzalni" :-) Mozna to bude tim, ze podle "obecnych" meritek uz asi nejsem "holka", i kdyz se tak porad citim... - bude mi 30 (to zni desne...) ;-) Uz jsem kdysi davno byla na par hodinach juda, karate, aikida. Na capoeire se mi libi i hudba, rytmus, pohyby. Taky zpusob vyuky - ze se nedelaji do zblbnuti porad stejne sestavy - ze nikdy nevis, co "protivnik" udela, ze neni predem dano, jak "musis" zareagovat - ale ja "delam" capoeiru teprve asi dva mesice a skoro nic o ni nevim (jenom to, jak se mi ted jevi). Pro me je to "jako droga" asi proto, ze jsem se po letech zase dostala k poradnemu pohybu. Citila jsem se zahrabana v praci, ktera me sice bavi a vzdycky jsem ji chtela delat, ale neco mi chybelo. Predtim jsem delala na gymplu step a rytmus, hudba a pohyb mi moc chybely. Myslim, ze pokud se nekterym holkam capoeira nelibi, nema cenu je nutit. Urcite se najde par holek, ktere to chytne a duvody muzou byt nejruznejsi. Ja pred par lety videla capoeiru v televizi - byl tam nejaky "panak" v bilych kalhotach a predvadel nejake kopy na plazi. Sice se mi na tom neco libilo, ale nenapadlo me, ze by to prislo i k nam. Pak jsem letos na podzim na esoterickem festivalu Gaia videla skupinu nejakych kluku, co delali ukazku capoeiry. Vrhla jsem se po obchodech, jestli je na trhu nejaka knizka a na Internet, jestli to nekdo v CR cvici. Knizku jsem objevila jedinou a uz jsem si za ni slizla dost kritiky ;-) To, ze se mi capoeira libi, neznamena, ze mi moc jde. Bude to trvat a bude to chtit spoustu trpelivosti a shovivavosti od kluku (a holek), kteri se na me maji divat, jak se pachtim, abych se neco naucila :-) Ale jo, bavi me na tom vsechno. Vzdycky me fascinovaly bubny (tezko jsem si ale do panelaku mohla nejakej poridit). V capoeire je sance, ze treba jednou budeme mit na treninkach i svuj atabaque. Uz se tesim! Nebud smutnej z toho, ze nemas kolem sebe tak nadseny holky - neco ti prozradim: jsem na nasich treninkach asi nejstarsi a taky nejtlustsi :-)
Preju ti hodne radosti ze hry i z ostatniho zivota :-) Milada
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

DMC

Příspěvekod Artom » stř 17. pro, 2003 17:38

Kdyz chces holkam priblizit Capoeira tak se jim nesnaz vysvetlit co to je ale proste je vem na trenink a at se samy podivaj. Idealni je kdyz je tam par peknejch kluku - zpocatku se holky chytnou na to ze tam ti kuci sou a pak je to zacne i bavit (mozna:) Hehe... ne kecam - samozrejme holky zajimaji bojove sporty ale vetsinou spise znaji ruzne Karate, Judo, Taekwondo atd. a Capoeira jim nic nerika. Proto je proste lepsi vzit je na trenink at vidi (nebo uplne idealni na nejaky seminar kde se cvici vsechno - akrobacie, techniky ale i Maculele ci Samba)
Nevim. Taky se mi nedari prilakat holky ale snazim se o stosest - sice k nam na treninky chodi holky a jim vsechna cest protoze se vsechny opravdu snazi (a Milade cest dvojnasob za jeji odvahu a snahu)...ale ze by to byly krasky to se zrovna rict neda (i kdyz upozornuju ze je to muj osobni nazor pac kazdej ma samozrejme jinej vkus) Proto se snazim co se da abych sehnal takove holky co budou zapalene do Capoeira a my budem zapaleny do nich :) (avsak prvni je stejne cviceni a az pak zabava)


Muito Axé
Artom
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 14. lis, 2003 0:00

Příspěvekod Artom » stř 17. pro, 2003 17:40

Jeste chci dodat ze vyjmenovanim nekolika jinych druhu sportu je nepodrazuju ani nenadrazuju Capoeira ani sobe samym - jen sem uvedl priklad. To jen tak aby mi to pak nekdo nevytkl.
Artom
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 14. lis, 2003 0:00

Příspěvekod DMC » stř 17. pro, 2003 21:10

LOL, jak vidim, letosni vanocni nadilka je znacne humorna.
Takze predne, vyse uvedenymi "holkami" jsem myslel "clenky oddilu", a o zaujeti byla rec proto, ze se mi nelibi kdyz nekdo na treninku jenom tak postava, popr. hraje jako mumie.

V zadnym pripade jsem to nemyslel jako ze chci prilakat co nejvic holek k nam do oddilu; muj osobni dojem je, ze cim vic holek, tim mene kvalitni treninky - sorry damy. Nerad bych obetoval "hardcore" trenink tomu, ze se jednou za cas mrknu na nejakou zpocenou krasku. Spis jsem chtel tak nejak podniknout "sondu do duse ceske capoeiristky", abych vedel o co tak holkam okolo Capoeiry jde (a argumenty "jsou tam pekni kluci" a "hezka akrobacie" fakt neeee ).

Ciste pro zajimavost k "seznamkove" casti tveho prispevku - je to zvlastni, ale ja jsem se setkal s docela hodne potencialnimi zajemkynemi o Capoeiru, takze zajem by tam urcite byl - otazka je zajem o co.

A ten konec je uz totalni soda - "my u nas holky mame, ale nejsou to zadny krasavice" :-)))))))))))) To je teda silne politicky nekorektni :-)
Ale muzem nekdy usporadat Miss Capoeira CR, a pak se uvidi jak jsou na tom jednotlivy oddily :-)
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod MiQing » čtv 18. pro, 2003 7:50

Ahoj,
my měli jednou na tréninku dvě rody: jednu pro ty, co už to docela válej a jednu pro úplný začátečníky, co uměj gingu a jednu dvě další "věci" - sice to tam moc neodsejpalo a bylo to trochu rozpačitý, ale nebáli sme se tam vlízt (jakože co tam proboha budem dělat - to budem trapně dělat jenom gingu, když ten druhej vysekává kopy a votočky, u kterejch ani nestihneme postřehnout, co to vlastně udělal... - takový pocity možná některý nováčci zezačátku maj). Takže jsme se taky víc vystřídali. Pokročilí se vyřádili ve svojí rodě a my po nich občas pokukovali, jak to tam lítá :-) Neříkám, že je to ideální, dlouhodobě by to asi nebylo ani správný, ale pro začátek se lidi (čti hlavně holky) aspoň trochu "oklepou" ;-)))
Mladý holky maj kolikrát možná "starost" s tím, jestli nemaj moc velkej zadek, nejsou moc zpocený, možná i rozcuchaný - já nevim :-) Možná nezájem jenom hrajou a nenápadně pozorně sledujou (my holky se umíme tvářit naprosto nezúčastněně a mozeček přitom jede na plný...).
No, uvidíš, jestli je to fakt nebaví, tak časem určitě odpadnou a to pak bude pro tréninky spíš lepší, ne? :-) Holek, co je zajímá bojový umění je určitě dost, možná jenom o capoeiře nikdy neslyšely. Co takhle až bude teplo zkusit dát rodu třeba někde venku, aby se "veřejnost" začala zajímat?
Milada
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod MiQing » čtv 18. pro, 2003 8:00

Jo, DMC, stejně mám pocit, jestli nejseš taky od nás ;-))) Fakt je, že jsem zatím vlezla do rody většinou jenom s holkama (začátečnicema) a pak mě taky štvalo, že je některá jak bez života. Ono se to kupodivu hraje pomalu blbě, když člověk nic neumí. Já mám spíš problém s tím, koho si vybrat, že si s ním zahraju, když vím, že se mnou si teda moc nezahraje. Jako že mu to zkazím. A holky jsou taky většinou menší a třeba se bojej, že nekopnou dost vysoko (že se ten druhej dost nízko neuhne) a kopnou ho třeba do hlavy. Takže choděj hrát zase jenom s holkama a je to začarovanej kruh - roda ;-))) Kdyby mi někdo řek, ať si s ním jdu zahrát, tak půjdu... Zkuste třeba oběhnout rodu, poklepat nějaký holce na rameno a říct - pojď ! :-)
M.
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod MiQing » čtv 18. pro, 2003 8:08

Jo, a docela mě někdy mrzí, že u nás není capoeira tak rozšířená, že by byly třeba tréninky každej den a lidi chodili, jak budou mít čas - a bylo by skoro jistý, že se pokaždý sejde dost lidí, aby se mohla dát roda. Kdyby bylo dost různejch "oddílů", co se snažej to dělat pořádně (myslím v jednom městě), tak by moh mít třeba každej jinej den v tejdnu otevřenou rodu (třeba zadarmo) a mohlo by se to objíždět a dívat se, jak to dělaj ostatní - nebo si prostě jenom zahrát s lidma, který neznám. Takhle ve svý grupo za chvíli bude každej vědět, jakej má kdo "styl" a už ho možná nic moc nepřekvapí. Bylo docela fajn, když se u nás stavili nějaký "cizí" lidi a pak si taky zahráli - ráda jsem se dívala, protože třeba "klamali" tělem, což jsem u nás moc neviděla :-)
Milada
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod MiQing » čtv 18. pro, 2003 8:12

Tak a naposled (je vidět, že mám konečně v práci trochu klid ;-) ) - nevíte někdo, kde by se dal sehnat film "Only the Strong" (Mistr neznámého boje) ? Klidně to koupím, jestli to existuje na DVD (nebo aspoň kvalitní video...) - teď si to zase slíznu, ne? Přitom mi připadá, že to všichni kluci viděli a původně začali dělat capoeiru kvůli tomu :-)
A nemáte někdo nějaký CDčka s capoeráckou hudbou?
Díky, Milada
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » čtv 18. pro, 2003 8:52

No já si myslím, že to RT malinko přehnal. Rozhodně si nemyslím, že holky chodí na capoeira kvůli klukům. RT, schválně mi na příštím tréninku ukaž nějakou slečnu, která je tam kvůli klukovi. Pokud jste si nevšimli (ale já si myslím, že jste si spíš všimli), tak většina holek chodí s kamarádkou (další důvod proč zastávat názor, že tam nechodí kvůli klukům).

Souhlasím s Miladou, že je potřeba do tohy ty holky "vtáhnout" Při jogo jí, jak píše Milada, poklepat na rameno a jít si s ní v pohodě zahrát. Ne jak jsem to ale viděl několikrát na tréninku, že děvčata jsou některými "krasavci" vtlačena do rody. To rozhodně není správný způsob a zpoustu děvčat to spíše odradí od toho, aby tam příště šli samy. Teď se děvčata neurazte, ale podle mě, jsou děvčata stydlivá (né všechna), a tak jim trvá déle, než se rozhodnou zahrát si. Stejně je to se zpíváním, hraním na nástroje apod. Není to o tom, že to ty holky nebaví, ale prostě proto, že se stydí.

to DMC: Nevím, jak u vás vypadá hardcore trénink u vás, ale já jsem se přesvědčil, že hardcore trénink jde udělat i s děvčaty. Sice jich pár (a nemyslím pouze dvě 8) ) odpadlo, ale to k tomu patří. Ty slečny a mladé paní, co u nás vydrželi si to možná ani neuvědomují, ale už teď po dvou měsících, co nás navštěvují mají fyzičku, jako málo která jiná slečna. Vlastně proč se nezeptat třeba Milady nebo nějaké jiné slečny, jestli si připadají silnější (myslím svaly :D ), pružnější a rychlejší? Já myslím, že většina by to jen potvrdila. Ony totiž ženy nejsou vůbec slabší nebo vydrží méně!!!

to Artom: Jelikož mám přítelkyni, tak na holky u nás nekoukám jako na "kořist", ale koukám na ně stejně jako na kluky (nejsem bi :lol: ) tzn. beru je rovnocenné s tebou apod. Jak si napsal, tak každej má názor. Podle mě, máme u nás dost hezký holky, ale to jim rozhodně nepomůže dělat lepší capoeira nebo jim to nepomůže od nějakých úlev z tréninku.

No a nakonec. Dost mě pobavila poznámka, že bychom mohli uspořádat MISS Capoeira. Ty DMC, to není vůbec špatnej nápad. Má to ale jeden háček. Museli by s tím holky souhlasit a tím si nejsem moc jistej. Možná by souhlasili, kdyby se volil i MISSák Capoeira. :D

Grupo Axé como vai vocé?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod MiQing » čtv 18. pro, 2003 9:54

Jo, sem pro Missáka ;-)
Nárůst svalů není jenom o pocitech, mám to "úředně potvrzený" ;-) Za dva měsíce 10% tuku dolů (výměna za svaly, protože na kila je to míň dolů, když svaly vážej víc než tuk). I když mě ty moje slabý ručičky pořád ještě neunesou (teda asi bych mohla dělat pořádný kliky, ale bolí mě rameno). A proč "úředně potvrzený"? Chodím pár let na endokrinologii, kvůli onemocnění štítný žlázy - cpou do mě hormony štítný žlázy, ze kterejch mi je blbě a mám hlad. (Teda to bylo dřív. Teď co dělám capoeiru nemívám takovej hlad, ale zase mám o víkendu "absťák" bez capoeiry ;-)) I když bych stejně nevydržela cvičit každej den.) No takže jak sem pořád přibírala, tak už se to panu profesorovi zdálo hodně blbý a poslal mě na obezitologii (to zní fakt děsně...). Tam mi udělali takový divný "vyšetření" - ráno nalačno mě nechali ležet a v naprostým klidu dýchat do nějakýho přístroje a ten jim pak řek, že mám o 8% pomalejší metabolismus než normální lidi ;-(
takže za to částečně nemůžu, jak vypadám ;-)
No a pak tam maj přístroj, na kterej si člověk naboso stoupne a ono to nějak z elektrickýho odporu těla vypočítá (podle zadaného věku, výšky, váhy a pohlaví :-) ) kolik má člověk v těle tuku, vody a svalů. No a mně se po 2 měsích snížilo procento tuku o 10%. Takže se těším, jak se tam po Batizadu půjdu "zvážit" a vytřu jim zrak. Koukaj se na mě jak na cvoka už teď, když jim řeknu, že dělám bojový umění. ;-)) A to ani netušej, že když se mi zdálo, že mám v práci málo adrenalinu (přestaly stresy na chvíli), tak jsem si v r. 1999 skočila bungee jumping. Pak sem se tejden na každýho pořád usmívala jak dement a dodneška koukám po jeřábech a odhaduju, jestli sou vyšší než ten "můj" 30 metrovej, ze kterýho jsem skákala. Třeba by se daly holky na capoeiru hledat někde u "stárnoucích" adrenalinovejch fanoušků :-))) Já už bych dneska neskákala (i když tenkrát jsem si skočila hned podruhý, jak se mi to líbilo), protože člověk už má ve 30 tužší páteř.
Jo, nebo by se dal vyvěsit třeba inzerát někde v centru po potírání chronické bolesti (netuším, kde to je a jak se to jmenuje, jenom vím, že něco takovýho existuje) - mně totiž co chodím na capoeiru nebolí vůbec hlava (a to sem se dřív z celodenní práce u PCčka cpala práškama několikrát týdně) :-)
M.
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod MiQing » čtv 18. pro, 2003 10:04

Lukáši, to, že holka chodí s kamarádkou, nemusí znamenat, že tam nechodí obě kvůli klukům ;-) Spíš jsou si oporou, aby se nestyděly :-)
Ostatně kvůli klukům tam můžou být i kluci... Někteří "kolegové capoeiristi" by si měli odpustit poznámky typu "nemáme rádi homosexuály"... Prostě bych to na tréninky netahala. (A nakonec ani tady to nechci rozmazávat.) - Proč by měli z tréninku odpadnout ti (pokud tam třeba nějací potenciálně jsou - o žádném nevím), kdo se zamilovávají jinak, než ostatní? Na capoeiru můžou být borci a mně je v tomhle směru úplně jedno, s kým si dám jogo. Taky by mi sice nebylo příjemný, kdyby mě při jiný příležitosti osahávala holka (když jsem sama holka), ale v jogo bych od ní spíš slízla ránu a to vyjde podle mě nastejno jako od "normálních" :-)
M.
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Artom » čtv 18. pro, 2003 14:02

Nechci psat dlouhe komenty co se netykaji capoeira takze jen strucne na svoji obranu. Za A,
zpocatku se holky chytnou na to ze tam ti kuci sou a pak je to zacne i bavit (mozna:) Hehe... ne kecam
Na konci sem napsal ze to sem myslel jako vtip takze to prosim nevytykat. A za B, jak sem rekl - co se krasy tyce tak ciste muj osobni nazor - nikomu ho nevnucuju ale ani si ho nenecham vzit (i kdyz je fakt ze asi na dve ri holky jsem zapomel a ty sou GUT 8)

A posledni - z jakeho duvodu holka (ale i kluk) zacne chodit na capoeira je uplne jedno. Jestli kvuli tomu aby si zlepsil/a fyzicku,nasel/la inspiraci nebo partnera/ku to je absolutne irelevantni. Hlavni je ze tam chodi a cvici a casem se nemuze vyhnout tomu aby zacal/achodit do rody. V ten momen zjisti jestli ho/ji to bavi nebo ne a pak se rozhodne zda bude chodit na treninkky dal nebo skupinu opusti. Proste jak se rika za pokus nic nedas.


Muito Axé
Artom
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 14. lis, 2003 0:00

Příspěvekod safaneat » sob 20. pro, 2003 21:56

artom: no, tak tolik srandy jsem si z tveho prispevku jeste neprivodil. Moc dekuji. Tolik nepredvidavost a negalantnosti vuci nasim capoeiristkam jsem tedy od tebe necekal... :D

ale ze by to byly krasky to se zrovna rict neda

LOL :twisted:
(je to urazka, at uz za to napises, ze je to tvuj osobni nazor, nebo nenapises|ale jako diverzni akce je to dobry LOL)

imho nejses moc diplomat... :roll:
-----

milada: sice jsem to uz rikal, ale co je psano, to je dano. Fandim ti a drzim palce.
-----

dmc: na tvou otazku, jak udelat, aby holkam capo davala smysl, neni zadna odpoved spravna. Jednu dobu jsem nad tim premyslel a nakonec jsem to nechal plavat. Holky, divky, slecny, zeny...maji v sobe nekdy mnohem vetsi zapaleni nez my (kluci), jenom ho davaji mene na odiv. My se musime se vsim vytahovat 8)
Holt, nekterym dele trva nez se osmeli, to je vse.

-------------------------------------------------------------------------------------
Veselé Vánoce a Axé i v Novém Roce!!! Capoeira me leva :twisted: !!!
safaneat
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 14. lis, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » úte 23. pro, 2003 19:23

Pohodové prožití svátků Vánočních, bohatého Ježíška a vše nejlepší všem (českým) capoeiristas přeje

Lucas
Grupo Axé Capoeira
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron