Nine Dragon Bagua Zhang

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Nine Dragon Bagua Zhang

Příspěvekod Anonymní » úte 28. čer, 2005 19:57

Zdar vsem!
Chci se zeptat tech co rozumi BaguaZhang co si mysli o tomto vyukovem videu:

http://www.ninedragonbaguazhang.com/videos.htm

Ne ze bych se podle toho chtel ucit, spis by me zajimalo zda to stoji za stahnuti a shlednuti.

Diky predem
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod raduz » stř 29. čer, 2005 6:54

O bague Ti musia poradit kompetentni :oops: , ale pozrel som sa na tu stranku, v sekcii downloads je len 1 kratky klipik, co je dost malo. :(
A do popisu k obalu DVD, VHS si moze hocikto napisat co chce..... :wink:

Aj ked tie obaly vyzeraju celkom zaujimavo
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Miro » stř 29. čer, 2005 11:12

Tie videa som nevidel, takze neviem, nemozem Ti o nich nic povedat.

Nanajvys tak cosi o tom chlapkovi - je to velmi kontroverzna osobnost v kruhoch ucitelov baguy.
Predovsetkym je v odbornych kruhoch obecne zname, ze ten jeho styl je jeho vlastny vytvor, nemal ziadneho solidneho resp. dlhodobeho ucitela, proste skombinoval vsetko mozne, k comu sa dostal a dal tomu nazov Jiulong bagua...
Sice prehlasuje, ze sa ucil od akehosi Cinana Li Longdao (ak si to meno pamatam spravne, urcite tam niekde na tom jeho webe to najdes), dokonca pred rokmi mal na webe i jeho fotku a bol usvedceny z podvodu, proste photoshopom skombinoval hlavu nejakeho Cinana z vystrizku z novin s telom akehosi chlapka v tradicnom cinskom obleceni. Podobne prehlasoval, ze ta jeho linia baguy pochadza od akehosi chlapka, ktory udajne zil vyse 200 rokov - samozrejme sa zistilo, ze to bola cinska propaganda a on sa ju snazil vyuzit vo svoj prospech.
Tituluje sa ako doktor, hoci spravne je "doktor naturopatie" (prirodnej mediciny), co je titul, ktory sa dava komukolvek po absolvovani nejakeho kratkodobeho kurzu o bylinkach a podobnych veciach. Taktiez sa tituluje ako kapitan (ten titul si udelil sam sebe, pretoze ucil aj nejakych policajtov), ranger atd.
Musim mu vsak uznat, ze je takmer genialny businessman, dokazal si vytvorit obrovsku siet pobociek po celej Amerike (minimalne) a na svojich seminaroch a videach zaraba tazke prachy. V tomto smere ho uprimne obdivujem. :-)
To co uci, asi tazko nazvat bagua, ale moze byt dobry v bojovych umeniach obecne (par nestrannych ludi o nom hovorilo, ze je velmi silny a ze to co robi, je efektivne). Nedival som sa na jeho web roky, ale kedysi mal svoj web prepchaty svojimi fotkami (vsetky velmi stylisticke, aby zaposobili na mladych zaujemcov o bojove umenia, a la ranger a tvrdy muz) a nevyzera zrovna jako trpajzlik, napriklad bicepsy ma ako moje stehna (co velmi o zvnutorneni jeho umenia prave nenasvedcuje). Atd., atd.

Ale videa samotne nemozem posudit, nevidel som ich, nanajvys Ti mozem povedat, ze pozicia na obalke napriklad 2. videa (Volume Two) je uplna blbost, to snad vidis aj sam... Vsimni si aj jeho tvrde drzanie tela (obzvlast napaty hrudnik) a zistis, ze s najvacsou pravdepodobnostou to ma s vnutornymi stylmi pramalo spolocne. Avsak znovu zdoraznujem, ze mozno je dobry bojovnik.

P.S.: Je jeden z najstarsich ucitelov baguy v Amerike, pohybuje sa v tejto branzi minimalne 20 rokov.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 29. čer, 2005 12:37

Miro, diky moc za informace. Podle tech fotek na me taky nepusobil jako typicky cvicitel Bagua, kazdopadne diky.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00


Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron