novinky z redakce

dotazy, připomínky, návrhy etc., týkající se serveru bojovaumeni.cz

Moderátor: bojovaumeni_cz

Příspěvekod graver » úte 20. zář, 2005 14:51

No, možná máš pravdu. To je fakt těžký - smysl sekce pro začátečníky pochopí zase jen začátečník, který má velmi málo informací a ani netuší, kolik toho je. Proto jsem si říkal, že o obsahu takové sekce má smysl diskutovat zase jen s bažantem - mazákovi to prostě nedocvakne. Takže pokud se nikdo nepřidá, tak to nemá smysl - já jsem to samozřejmě chtěl obecně, ne jen pro sebe. Já sám si ty informace buď opravdu najdu jinde nebo se zeptám tady.
Jen pro upřesnění - myslel jsem, že ty základní informace by tu vypisovala redakce (jakkoliv nevím, jestli to tak jde), ne plénum. A kašpárci by neměli v té sekci ani technickou možnost do toho kecat.
No, já už jsem o tom sám nakecal až moc - místo toho jsem si mohl 10x švihnout Heian Shodan...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod Jendis » úte 20. zář, 2005 15:00

Já chápu,jak to myslíš......není to až tak špatná myšlenka,ale vím,jak to tu chodí......to je fakt těžký.....tohle je fakt jednodušší,když se začátečník bude ptát konkrétně...anebo si projede fóra...protože na všelijaké otázky již bylo Xkrát odpovězeno v různých diskuzích..... :wink:
Když se totiž podíváš,zjistíš,že dotazy se pořád a pořád opakujou...a to už hraničí......však víš :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod chorche » úte 20. zář, 2005 15:05

graver: jasny, ja jen nevidim smysl. V takove sekci bys akorat zjistil popis sportu/discipliny, nebo bys max vytusil podobu, jak vypadat ma. jenze slova jsou jen slova a jsou zavadejici, skutecne podobe sportu se nepriblizi a proto se musim vratit a pridat k Ginovi tvrzeni, ze navsteva klubu je to nejlepsi, co muzes udelat. samozrejme, treba pote co si napr googlem neco o tvem vybranem bu neco zjistis.

http://darthrevan.webzdarma.cz/
chorche
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 27. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » úte 20. zář, 2005 15:11

No, možná to opravdu vidím moc jednoduše - je i samozřejmě jasné, že pár desítek sekund sledování může dát víc odpovědí, než chytrá kniha. Jen možná ne každému. Fakt nejde o mě - já už své dódžó i styl mám a na to, abych se rozhlížel po něčem jiném jsem za prvé starý a za druhé moc na začátku. Úsudek typu "tohle mi nevyhovuje" prostě zatím neumím.

Ale přece jen by začátečníkovi pomohlo aspoň znát důvody, proč dělat BU:
http://www.koloseum.unas.cz/aikido/stud ... vych-umeni :lol:
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » úte 20. zář, 2005 15:38

Jendis píše:Já chápu,jak to myslíš......není to až tak špatná myšlenka,ale vím,jak to tu chodí......to je fakt těžký.....tohle je fakt jednodušší,když se začátečník bude ptát konkrétně...anebo si projede fóra...protože na všelijaké otázky již bylo Xkrát odpovězeno v různých diskuzích..... :wink:
Když se totiž podíváš,zjistíš,že dotazy se pořád a pořád opakujou...a to už hraničí......však víš :wink:


A co kdyby moderatori zacali tim, ze by sesbirali a utridili FAQy ze svych oblasti? Na jinych forech neco takoveho docela funguje... 8-):-D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » úte 20. zář, 2005 16:15

12monkeys píše:
Jendis píše:Já chápu,jak to myslíš......není to až tak špatná myšlenka,ale vím,jak to tu chodí......to je fakt těžký.....tohle je fakt jednodušší,když se začátečník bude ptát konkrétně...anebo si projede fóra...protože na všelijaké otázky již bylo Xkrát odpovězeno v různých diskuzích..... :wink:
Když se totiž podíváš,zjistíš,že dotazy se pořád a pořád opakujou...a to už hraničí......však víš :wink:


A co kdyby moderatori zacali tim, ze by sesbirali a utridili FAQy ze svych oblasti? Na jinych forech neco takoveho docela funguje... 8-):-D



Jo,i to by šlo.....ale já si myslím,že by tazatelé mohli věnovat pozornost a čas k tomu,že by si odpovědi ve fórech našli...potom si těch informací budou trošku vážit.... :wink:
Ale chápu,že je pohodlnější dělat to takhle....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod chorche » úte 20. zář, 2005 16:25

jendis: tak jest. vsechno je ve forech.
chorche
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 27. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jox » úte 20. zář, 2005 16:52

Ad sekce pro začátečníky:
Shromáždit FAQy, to mi připadá jako dobrý řešení!

Moh by bejt FAQ k BU/BS obecně, a pak taky FAQ k jednotlivejm odvětvím BU/BS - mohlo by to kopírovat strukturu těch sekcí fór, ta mi připadá dobrá.

No a pak nad rámem "Odeslat nové téma" by měl bej vodkaz "Než napíšete nové téma, jukněte na seznam provařených a nudných otázek ne které vám stejně nikdo neodpoví kromě pár anonymů". No a tam by bylo těch pár "Telepate, jaký BU mám cvičit", "Co mám dělat když mě chce kámoš zbít" a "Který BU je nejlepší", ...
a tam by byla buď rovnou dvouřádková odpověď (ne víc), a nebo rada jak votázku sformulovat aby se na ní vodpovědět dalo, nebo vodkaz (!) na FAQ. U votázky "Kde je v mym okolí škola na xxx" by bylo "Fajn ale nejdřív jukni na sekci >www odkazy<". Na leccos by se tam daly napsat rovnou vodkazy na existující články nebo diskuze. A tady sme u další věci - admin by moh vyvěšovat seznam témat, kerý by podle něj server potřeboval jako sůl - a doufat že se toho někdo ujme. Tak by třeba prořídly nesmyslný témata jaksi samospádem.

Hlavní je, aby takovej seznámek měl jen pár vobrazovek aby to snadno přečet každej.

To sebelíp přeorganizovaný články nenahraděj. I dyž i za to se přimlouvám! Nejlíp seznam podle témat a po kliknutí už seznam nebo anotace všech článků tam. Vyhledávač se chová nepříjemně, měla byto bejt až druhá volba. Copak vyste poradili začátečníkovi kerej chce všechny články vo karate? Vlízt do Vyhledávání a tam nechat hledat malé "a" a vybrat omezení na téma "karate"? Nebo vlízt dovnitř článku, tam vpravo kliknout "Více o tématu karate" (omezení na "karate tam skočí samo) a zmáčknout "Vyhledat" - a nenajde se nic! S prominutím fuj! ;) Nebo existuje snazší cesta? Já si jí nevšim - takže asi i leckdo jinej ne.

Ad anonymita:
Určitě jsem pro zachování anonymního čtení a nutnost registrace minimálně pro založení novýho tématu.

Ad důvěryhodnost odpovědí:
Možná by se hodil seznam lidiček co sem přispívaj a maj vlastní školu (např. že jí maj uvedenou v www odkazech) - to by snad mohla bejt aspoň základní orientace a snad by to vyvolalo nejmíň diskriminačních sporů.

Ad bude...:
Fakt by nešlo pod seznam posledních příspěvků z fór dát i seznam nejbližších blížících se akcí? Čekat že si někdo pokaždý klikne na Bude... nemá smysl. Nebo ho nemá víc než u fór.
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 20. zář, 2005 17:09

jox píše:Ad důvěryhodnost odpovědí:
Možná by se hodil seznam lidiček co sem přispívaj a maj vlastní školu (např. že jí maj uvedenou v www odkazech) - to by snad mohla bejt aspoň základní orientace a snad by to vyvolalo nejmíň diskriminačních sporů.

___
Jox


Tohle ale není záruka důvěryhodnosti,školu má kolikrát kdekdo...a jsou i lidi,kteří cvičí,mají info a v hlavě srovnáno a nemají školu...za dobu,co tu jsi,už snad víš,kdo napíše něco k věci,kdo píše bludy a kdo se chodí jen hádat.....to ale nevím,jak vyřešit......snad leda založit nějakou skupinu,kam budou Ti "důvěryhodní" zařazeni.....něco jako spolek x,či rada "starších"......

Já nevím,možná plácám,ale třeba já mám vybraný lidi,s kterýma si pokecám,od kterých to vezmu.....a taky lidi,které ani nečtu.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod jox » úte 20. zář, 2005 17:40

Jendis píše:Tohle ale není záruka důvěryhodnosti.

Ne, neni. Záruka nebude totiž nikdy! Protože jak je důvěryhodnej - a ehm informovanej, čestnej a objektivní ten kdo by měl určovat další důvěryhodný? :twisted:
Jendis píše:....snad leda založit nějakou skupinu,kam budou Ti "důvěryhodní" zařazeni.....něco jako spolek x,či rada "starších"......

To je přesně to co bych nechtěl. To pak začne "vy mafiáni, já sem dúvěryhodnější než celej ten váš spolek!" "Ilumináti go home!" No a třeba bude mít pravdu, hehe. Známe přece dění v různejch asociacích, federacích, svazech a vodvazech - zbytečně by nám to tu zahlcovalo fórum a začátečníkovi to nepomůže :wink:
Jendis píše:Já nevím,možná plácám,ale třeba já mám vybraný lidi,s kterýma si pokecám,od kterých to vezmu.....a taky lidi,které ani nečtu.
To je samozřejmě nejlepší, ale až když tu seš dýl a taky aspoň něco víš a umíš trochu rozlišovat a máš trochu cvik jak si nelhat do vlastní kapsy. Pro začátečníky mě napadlo právě to co mě napadlo. Je to dostatečně neosobní kritérium aspoň určitýho úsilí a je v tom i prvek probírky - admin si sem bude dávat linky jen na to co přinejmenším vypadá jako škola a pár těch perseů a andromed se už musí vzít jako přijatelný riziko. Takže snad lepší než nic, i když né vo moc. :wink:
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 20. zář, 2005 17:53

Jak důvěryhodnej???No....myslím,že tady až takovej problém není....však sám víš,s kterýma lidma se eventuelně dá počítat,ne?! :wink:

Spolek....neříkám,že je nutné to dělat takhle.....však to doteď fungovalo bez toho.... :wink: A nejde o žádnou asociaci...já to myslel v dobrým,prostě lidi s přehledem(Patrik,Ukropčány....Yiwan...třeba tihle...jen jsem plácnul jména těch,kteří mne zrovna napadli)...chápeš?
Je fakt,že na jménech se neshodnou všichni,ale rámcově....však si je tam můžou dosadit návštěvníci BU sami... :wink: :twisted: :twisted: :twisted:

A ti "Perseové a Andromedi"...chápu,nač narážíš,ale třeba mne iritují různí chytráčci,co všude byli,všechno znají,ale konkrétní myšlenkou nepřispějí...a těmhle asi nezamezíme....ale to jen na okraj.


Mně osobně by stačilo,kdyby fóra byla moderovaná(kvůli off topicu-ano,sám jsem taky někdy off topic :oops: -a kvůli možnosti úpravy,smazání a přesunutí)¨....a anonymům bych fakt zakázal přispívat,protože to je (podle mne) pouze o pohodlnosti a lenosti,ta registrace a následné přihlašování fakt není nic tak hrozného.
Neříkám,že všichni "anonymous" jsou špatní,bohužel ale převažují,takže se holt Ti dobří vezou s těmi nechtěnými.....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » úte 20. zář, 2005 17:57

A na dotazy všeobecně bych zařídil jedno "dotazové" fórum,kde by mohli pokládat jakékoliv otázky,kde by se jim odpovídalo(viz:kde je v okolí xy klub ten a ten-a odpověď).....jakékoliv off topicy a slinty tam bych nemilosrdně mazal.To samé,kdyby někdo zakládat témata s podobnými dotazy...
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod patrik » úte 20. zář, 2005 18:32

Mno za sebe ;)

Poměrně chápu zmatek začátečníka, co sem dorazí, nebo kamkoliv, kde se pokusí zeptat, cože to má vlastně dělat, kde hledat, a který z učitelů je neučitelovatější...

Jenže... i když sem šoupnate sebelepší FAQ, info o jednotlivých BU, nebo cokoliv jako fórum pro začátečníky, 90% začátečníků (bude-li mít možnost) napíše kamkoliv, co se mu otevře, svůj dotaz... S tím by hnuli moderátoři, ale dělejte to. Čtěte každej příspěvek a přesouvejte ho jinam... a poslouchejte / čtěte názory začátečníků, kteří se potom cítí dotčeni... Jaktože jim kdosi hnul s příspěvkem...

Takže já su pro registraci... zdlouhavou a nucenou. Aby začátečník vystydl a než mu registraci třeba někdo schváli, se tu rozkoukal a něco si přečetl ;)

K té Radě chytřejších nebo co... jsem proti. U nás se neshodneme na jménech a lidech ;) a když se shodneme, tak Ti, kteří je nebaští odtud vysmahnou a budou ukazovat prstem... jééé fůůůj bojovaumeni.cz tam je banda nevzdělanců a hlupoňů... a nakonec vznikne www.bojova-umeni.cz podobně, jako vznikaj federace, asociace, svazy apod.

Jdu cvičit...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jendis » úte 20. zář, 2005 19:03

no,byl to jen nápad....nic víc.....lepší v současné chvilce nemám :?
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

karate

Příspěvekod jox » pon 03. říj, 2005 15:20

Ahoj panstvo, nešlo by zabránit tomu, aby se do stejnýho fóra dalo založit nový téma se stejným názvem, jko se to stalo teď pro "karate"? Aby ten zakladatel byl nucenej téma ňák upřesnit... Ď.
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Picard » pon 03. říj, 2005 16:00

Duplicitni forum "karate" bylo smazano, ponechal jsem to puvodni. Dotaz v tom duplicitnim byl stejne jiz zodpovezen, tak by to zbytecne kolidovalo a delalo gulasek.

Jinak naprosto souhlasim, urcite je lepe specifikovat tema podrobneji uz nazvu threadu, je v tom pak vetsi vetsi prehled.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jox » pon 03. říj, 2005 16:31

Smazáno :? Ech, připadá mi to trochu s kanónem na vrabce, snad stačilo přemenovat :idea:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Re: novinky z redakce

Příspěvekod Yvan » úte 04. říj, 2005 13:07

bojovaumeni.cz píše:zdravime nase ctenare,

- budeme mazat clanky hozene do diskuzi
- zasilejte prosim clanky, tempo jejich uverejnovani by melo byt rychlejsi, slibujeme;-)
- navrhy, pripominky? sem s nimi


Až to bude, uvítám rychlejší zveřejňování článků.
Současná bilance za posledních 12 měsíců je 13 zveřejněných článků.
Vychází to tak jeden článek na měsíc, což myslím není hodně.
Slyšel jsem, že Vám často trvá několik měsíců, než dojde k uveřejnění článku.
I když to nějak zrychlíte, stále si myslím, že článků nebude dost.

bojovaumeni.cz píše:- budeme mazat clanky hozene do diskuzi


Zajímalo by mě, co Vás k tomu vede.

Můj názor je přesně opačný.
Kromě tzv. velkých článků, které podléhají redakčnímu čekání, schvalování, různým korekturám, bych zde viděl prostor pro tzv. malé články.

Moje představa/návrh je :
- kratší rozsah, půlka nebo celá A4, klidně bez fotek
- konkrétní téma i užšího zaměření
- bez redakčního schvalování, ale autor by se podepsal plným jménem a uvedl další údaje o sobě
- zveřejňování v rámci konkrétního fóra, kterého se týká.

Možné výhody jsou například :
- oživení diskusí na konkrétní témata
- možnost zveřejňování více článků na stejné téma
- od psaní článků nebude odrazovat několikaměsíční doba od napsání k jeho zveřejnění redakcí
- tyto malé články se mohou stát základem a povzbuzením k napsání těch velkých.

Tak jsem zvědavý na názor redakce i dalších lidí. Díky.
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jox » úte 18. říj, 2005 10:40

Hej admine, koukni co ti ňákej anonym založil jako "japonští samurajové v akci".
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod bojovaumeni.cz » pát 21. říj, 2005 8:27

hledame zajemce o moderovani zatim neobsazenych diskuznich for - hlaste se prosim redakci (e-mail, soukroma zprava). stavajici moderatori - pokud se rozhodnete neco smazat, odstranit, upravit, zduvodnete vzdy prosim, proc jste tak ucinili

diky
redakce bojovaumeni.cz
bojovaumeni.cz
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojovaumeni.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků