Capoeira nebo Systema

dotazy, připomínky, návrhy etc., týkající se serveru bojovaumeni.cz

Moderátor: bojovaumeni_cz

Příspěvekod surobakianinpo » pon 31. říj, 2011 12:06

myslím že nič lepšie na sebaobranu ako systemu nenájdeš. teda ak nechceš robiť šport, bojovať v ringu, vyhrávať opasky a medaile, lebo to v systeme neexistuje.
surobakianinpo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 30. dub, 2008 23:00

 

Příspěvekod surobakianinpo » pon 31. říj, 2011 12:12

aha, tak s chalanmi s orlové choď cvičiť určite, to je jedna z tých skupín systemy čo sú ozaj na úrovni. videl som ich bojovať a cvičiť a kvalita zaručená, brániť sa dokážu, to je isté - a ľudia čo nesúhlasia a poznajú systemu zo šitových youtube videí - skúste si z andrejom dať sparring :D
surobakianinpo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 30. dub, 2008 23:00

Příspěvekod Pec » pon 31. říj, 2011 12:46

surobakianinpo píše:aha, tak s chalanmi s orlové choď cvičiť určite, to je jedna z tých skupín systemy čo sú ozaj na úrovni. videl som ich bojovať a cvičiť a kvalita zaručená, brániť sa dokážu, to je isté - a ľudia čo nesúhlasia a poznajú systemu zo šitových youtube videí - skúste si z andrejom dať sparring :D

Tak Systema se sparingem je ještě lepší, já se k němu v Brně za rok co jsem cvičil nedostal. Když nepočítám tzv. "lehký sparing"..
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod marcelo » pon 31. říj, 2011 13:22

surobakianinpo píše:myslím že nič lepšie na sebaobranu ako systemu nenájdeš. teda ak nechceš robiť šport, bojovať v ringu, vyhrávať opasky a medaile, lebo to v systeme neexistuje.


vaaazne?? ..tak to je divocina..nic lepsie,len horsie ?..ti Rusaci to museli fakt vykoumat..kam sa hrabu izraelci so svoju Kravmaga, anglani so svojim Defendu ,amici s Combatives atd..


..tieto posty a vykriky do tmy fakt milujem
:roll:
Naposledy upravil marcelo dne pon 31. říj, 2011 13:30, celkově upraveno 1
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » pon 31. říj, 2011 13:29

Pec píše:
surobakianinpo píše:aha, tak s chalanmi s orlové choď cvičiť určite, to je jedna z tých skupín systemy čo sú ozaj na úrovni. videl som ich bojovať a cvičiť a kvalita zaručená, brániť sa dokážu, to je isté - a ľudia čo nesúhlasia a poznajú systemu zo šitových youtube videí - skúste si z andrejom dať sparring :D

Tak Systema se sparingem je ještě lepší, já se k němu v Brně za rok co jsem cvičil nedostal. Když nepočítám tzv. "lehký sparing"..




..doteraz tam robite ako co preboha..?
..clovek co vie ako tak udriet predna-zadna rovna a front-kick moze zacat kontrolovane sparovat kludne aj po 2-3 tyzdnoch..
Popr. modelove assaulty a obrana proti nim..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod surobakianinpo » pon 31. říj, 2011 13:55

marcelo píše:
Pec píše:
surobakianinpo píše:aha, tak s chalanmi s orlové choď cvičiť určite, to je jedna z tých skupín systemy čo sú ozaj na úrovni. videl som ich bojovať a cvičiť a kvalita zaručená, brániť sa dokážu, to je isté - a ľudia čo nesúhlasia a poznajú systemu zo šitových youtube videí - skúste si z andrejom dať sparring :D

Tak Systema se sparingem je ještě lepší, já se k němu v Brně za rok co jsem cvičil nedostal. Když nepočítám tzv. "lehký sparing"..




..doteraz tam robite ako co preboha..?
..clovek co vie ako tak udriet predna-zadna rovna a front-kick moze zacat kontrolovane sparovat kludne aj po 2-3 tyzdnoch..
Popr. modelove assaulty a obrana proti nim..



šak toto, sparring po roku, po pol roku, po mesiaci....
ja som mal šťastie a na prvom tréningu sme robili úderovku, sparring, masovky a podobné zábavné veci. modrý som bol celý ale ako hovoríš - bojové srdce je to najdôležitejšie a inak ho nezískaš.
a čo sa týka tých čo si vymenoval - nespomenul si keysi fighting method - celkom zaujímavý a efektívny spôsob boja, u.s. marines, musado, ross, a desiatky tisíc ďalších štýlov, systémov, spôsobov, umení a predovšetkým - slov. ciest je veľa a stačí si vybrať - ja som si vybral a neľutujem. po desaťročí a pol s bojovými umeniami rôznych štýlov som prvý krát zažil že sa neučím "blok č. 2 na úder zadnou pod 45 stupňovým uhlom a postoj 70/30, ľavá vpredu a tri kroky medzera". proste sa učím cítiť, hýbať sa podľa toho čo sa deje, prirodzene a intuitívne sa brániť, proste rozvíjať to, čo má každý dané a čo každý ovláda od narodenia. nevymysleli to rusáci, je to v každom umení kedy prestávajú existovať techniky a zostáva len samotný boj. ale načo ísť obkľukou, keď môžem ísť priamo?? ako povedal bruce lee - jeet kune do is not daily increase but daily decrease.
surobakianinpo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 30. dub, 2008 23:00

Příspěvekod Pec » pon 31. říj, 2011 13:57

marcelo píše:
Pec píše:
surobakianinpo píše:aha, tak s chalanmi s orlové choď cvičiť určite, to je jedna z tých skupín systemy čo sú ozaj na úrovni. videl som ich bojovať a cvičiť a kvalita zaručená, brániť sa dokážu, to je isté - a ľudia čo nesúhlasia a poznajú systemu zo šitových youtube videí - skúste si z andrejom dať sparring :D

Tak Systema se sparingem je ještě lepší, já se k němu v Brně za rok co jsem cvičil nedostal. Když nepočítám tzv. "lehký sparing"..


..doteraz tam robite ako co preboha..?
..clovek co vie ako tak udriet predna-zadna rovna a front-kick moze zacat kontrolovane sparovat kludne aj po 2-3 tyzdnoch..
Popr. modelove assaulty a obrana proti nim..


Všechno ostatní. Fyzička, přípravný cvičení, drily, obrana proti noži, holi, různým druhům útoků....
A cokoliv, k čemu nejsou vyloženě potřeba rukavice, ty se nevedly - nevím jak to je teď, přeci jen jsem tam přes rok nebyl. A nevím, jak to vypadalo ve středy - to bylo vyhrazeno pokročilým.
Na Systemě se mi, mimo jiné líbilo, že snad kromě kliků (aspoň těch normálních), se v podstatě pořád cvičilo s partnerem ...
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na bojovaumeni.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron