Rychlost úderu

dotazy, připomínky, návrhy etc., týkající se serveru bojovaumeni.cz

Moderátor: bojovaumeni_cz

Rychlost úderu

Příspěvekod Gingamundo » úte 27. zář, 2011 17:08

Zajímalo by mě, jak zrychlit svůj úder. Vím, že např. pomocí činek, ale kolik mají mít kil? A jak s nimi trénovat. Máte někdo nějakej recept v cvičení rychlosti úderu? :wink:
Gingamundo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 18. zář, 2011 23:00

 

Příspěvekod PyrotechniX » stř 28. zář, 2011 17:26

Řekl bych, že na tohle jsou vhodné rukavice se závažím (váží do jednoho kila), nebo jedno, max. dvoukilové činky na aerobik, s dvojitou rukojetí, ať Ti nevyletí z ruky a nerozflákají zrcadlo a cvičíš údery do vzduchu ....
Osobně preferuju max. počet opakování během 30sekund, chvilku aktivní odpočinek a pak zase. A samozřejmě nikdy nenatahovat a nepropínat ruky v loktech úplně.
Já dělám ještě to, že rozhoupu pytel, a vždycky když je na dosah, co nejvíckrát do něj bouchnu (většinou 6-8krát), pak počkám, než se zhoupne ode mě a když je zase u mě, dám mu sprchu. Takhle to dělám třeba 5 minut v kuse ...
Na sílů a výbušnou rychlost pak benchpress a kliky s tlesknutím (třeba za zády ).
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod RBR » stř 28. zář, 2011 18:40

Co třeba naučit se pořádně techniku :wink:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Dalt » stř 28. zář, 2011 23:53

PyrotechniX: naopak, ruce natahovat a protahovat - jinak je to k nicemu (nedotazenej/neprotazenej uder neni uder - nejvetsi rychlost je prave v tom svihu - takhle bys to zbytecne brzdil) - z toho duvodu se stinuje s cinkama max do 2 - 2,5kg (dulezity je pred treninkem poradne rozcvicit lokty a zapesti abys predesel zraneni)...ale upne stacej pul kilovky nebo kilovky (ja jako tezka vaha obcas 2,5kg pouzivam ale i tak je to zbytecne moc, casteji stinuju s kilovkama, kdyz su unavenej tak pulky)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » čtv 29. zář, 2011 10:34

Ahoj.

Osobne stinuji max s 1kg zavazim. Vice uz je, dle meho, dost zatez na klouby. I kdyz je pravda, ze ve svych zacatcich jsem stinoval i s 10kg. :lol: Coz vazne nedoporucuju.

Jinak osobne provadim dvoje stinovani se zavazim :

1) pomale, kde protahuji vsechny udery do max a technicky spravne. Propinam lokty a delam, co nejdelsi a nejkorektnejsi uder. Cilem je, dle me, svalova pamet a korektnost uderu. Pokud umim dat uder dobre pomalu, tak to umim dat dobre i rychle. Obracene to, dle meho, nefunguje.

2) rychle stinovani, kdy se snazim o rychlost a korektnost, kdy, ale v zadnem pripade, lokty nepropinam. Zastavuji direkty v lehce pokrcenych loktech. Cilem je, dle me, posileni, rychlost uderu + dynamika.
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Dalt » čtv 29. zář, 2011 10:42

Bizon: no jo ale o to prve jde - kdyz nebudes propinat ruce, tak je ti tohle cviceni naprosto na nic - stava se z toho "jenom" posilovacka. Smysl tohodle cviceni neni vytvorit nejakou svalovou/pohybovou pamet, ale zrychleni uderu - pokud nebudes propinat, nepojedes opravdovou zapasovou rychlost (tim zastavovanim/nedotahnutim nicis veskerou dynamiku uderu) a cviceni s lehkýma cinkama ztraci puvodni smysl...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » čtv 29. zář, 2011 10:55

Dalt : Muze byt. :) Jen jsem napsal, jak to cvicim ja.
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod PyrotechniX » čtv 29. zář, 2011 16:24

Dalt: No, nejspíš víš o čem mluvíš, o ukropovi nepochybuju vůbec, ale můžeš mi to prosím nějak rozvést :) ? Rád se poučím, ale jsem si stoprocentně jistý, že se tady spousta známých individuí shodovala na tom, že se mají lokty zastavit při úderech těsně před napnutím, protože jinak se ničí.
Jak říkám - patrně máte pravdu vy dva, jenom jednoho z Vás prosím, ať mi to nějak vysvětlí, určitě jsem to totiž četl :twisted: .
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 29. zář, 2011 16:35

Hm, nevim kdo tady co myslí označením „propnout loket“. V tom je asi to nedorozumění.
Za sebe můžu říct:
- úplný propnutí lokte, teda hyperextenze v loketním kloubu je naprosto nezdravá, mluvím o prolomení lokte, o hyperextenzi.
- je zásadní rozdíl jestli udírám do vzduchu nebo do aparátu a ještě do jak těžkýho aparátu a jakej mi dává zpětnej ráz.

Hyperextenzi v kloubech nedoporučuju ani pro lehký stínování, natož pro rychlý a dynamický cvičení.
Ještě jednou opakuju je rozdíl mezi nataženou rukou nebo nohou a hyperextenzí (prolomení) kolena nebo loktu.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » čtv 29. zář, 2011 19:45

ukropcany píše:Neviem či pomôže správna technika, poznáme superpomalých supertechnikov 8) ale tieto cvičenia určite pomôžu... http://www.youtube.com/watch?v=8FVM7-xT0Jg


Pak nemají dobrou techniku :D Mám asi jiná kritéria pro hodnocení techniky, než u vás. .:wink:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » pát 30. zář, 2011 8:43

RUNAR píše:Hm, nevim kdo tady co myslí označením „propnout loket“. V tom je asi to nedorozumění.
Za sebe můžu říct:
- úplný propnutí lokte, teda hyperextenze v loketním kloubu je naprosto nezdravá, mluvím o prolomení lokte, o hyperextenzi.
- je zásadní rozdíl jestli udírám do vzduchu nebo do aparátu a ještě do jak těžkýho aparátu a jakej mi dává zpětnej ráz.

Hyperextenzi v kloubech nedoporučuju ani pro lehký stínování, natož pro rychlý a dynamický cvičení.
Ještě jednou opakuju je rozdíl mezi nataženou rukou nebo nohou a hyperextenzí (prolomení) kolena nebo loktu.


Mám na to stejný názor :)
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Dalt » pát 30. zář, 2011 10:57

no ono se to blbe vysvetluje - lepsi by bylo to ukazat (treba na setkani bucz?) Kazdopadne jde o to, ze s cinkama stinujes stejne, jakobys opravdu boxoval - tedy do natazenych rukou - nikdy nesmi byt ruka jakokoliv mirne pokrcena - to pak nema s boxem nic spolecnyho (samozrejme mluvim o stinovani). Pravdu ma ale i Runar, kdyz rika, ze ruku nepropiname do mezni polohy (tj - stava se to v zapasech kdyz chces nekoho trefit plnou silou, on ti uhne a ty si zranis loket (jakoby si ho vyhodis z kloubu) - klasika)

http://www.youtube.com/watch?v=7ws8yR3sX8I

hehe :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

.

Příspěvekod luen » pát 30. zář, 2011 11:58

myslím, ze to byl právě michal, kdo tady začal řešit údery většiny tbu, tzv. "tlacaky". pokud takovej "technickej" úder někdo boucha se zavazim, tak se není čemu divit. nicméně jinak se to vysvetlilo.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Gusep » pát 30. zář, 2011 14:18

ukropcany píše:ide hlavne o to, aby sa vykorenila ta karatisticka poucka Boh vie od koho, ze uder sa konci s pokrcenym laktom...


:D o tom som nikdy nepocul. Myslim, ze daleko vacsi problem u karatistov je v ramenach, kde uder zaseknu a "nevypustia".
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » pát 30. zář, 2011 14:40

Gusep píše:
ukropcany píše:ide hlavne o to, aby sa vykorenila ta karatisticka poucka Boh vie od koho, ze uder sa konci s pokrcenym laktom...


:D o tom som nikdy nepocul. Myslim, ze daleko vacsi problem u karatistov je v ramenach, kde uder zaseknu a "nevypustia".


ramena a prace s nima je samostatne tema. sam nerozumim tomu, proc to vetsina tbu prezentuje tak, ze zatazena poloha ramene (dolu a za sebe) je ta jedina spravna. viz aby rameno slo ve smeru pohybu uderu, aby se ucil clovek za ramena schovavat (bradu), prace ramen u zvedaku, atd...
je to skoda.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » pát 30. zář, 2011 14:57

Gusep:
No problém je, píšu to furt dokola, že Karate nálepku má kde co, a spousta oddílů co cvičej tanečky, něco jako fitbox nebo teabo ale maj název Karate.
Ty lidi třeba nikdy do ničeho nebouchali a nebouchaj a podle toho to vypadá.
Bylo by to na dlouhý stránky, napíšu jediný a to že už starý Karatisti jasně říkali že bez pravidelnýho a intenzivního udírání do aparátů se nikdo úder nebo kop nenaučí a nikdy to nebude Karate.
Takže ano spousta klubů fitkarate údery neumí a to nejen díky nějakým ramenům, je toho mnohem víc.
Takže říkejme tomu třeba fitkarate?
Starý Karate masteři to ale komentovali vždycky stylem:
„Vyskytlo se spoustu politováníhodných interpretací Karate“ hahahahahahahaha.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod will » pát 30. zář, 2011 20:41

for. Runar

To co tady tvrdíš je hodně zjednodušený pohled na věc, na úder v karate nemůžeš hledět pouze z pohledu práce na aparátech. Úder v karate je jeho duší, kdo zvláddne skutečný úder v karate dá se říci, že pochopil celý systém, je to prostě umění, které vyžaduje pochopení (zapojení mysli). Já znám zase jednoho mistra, který při hledání skutečného úderu v karate narazil na mnoho cvičenců, kteří trénovali údery na makivarách více jak 8 let a přitom jejich údery nebyli účinné.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod RUNAR » pát 30. zář, 2011 21:01

No tak v tom bych souhlasil, účinnej úder nikomu jenom udírání do aparátů nezajistí. Když to zjednodušim tak aparáty proto aby to byla průrazná řacha když trefim. Ale trefit ze svýho pohybu do pohybu soupeře kterej mě chce taky trefit, tak na to jen aparáty opravdu nestačej.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod will » pát 30. zář, 2011 21:35

for. Runar

Ano máš pravdu, ale toto má spíše vztah k účinnosti k úderu. Když se vrátíme k tématu čímž je rychlost, tak té leze dosáhnout pouze harmonii mezi tělem a myslí, bez této harmonie nelze zvýšit rychlost úderu. Harmonie lze dosáhnout správnou koncentací síly a dalšími aspekty.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod zipule » sob 01. říj, 2011 10:33

will píše:for. Runar

Ano máš pravdu, ale toto má spíše vztah k účinnosti k úderu. Když se vrátíme k tématu čímž je rychlost, tak té leze dosáhnout pouze harmonii mezi tělem a myslí, bez této harmonie nelze zvýšit rychlost úderu. Harmonie lze dosáhnout správnou koncentací síly a dalšími aspekty.


Co je podle tebe ta harmonie? Mne to zni zase jako veliky tajemno z vychodu, kterym se vsichni ohani a pritom to je podle me to stejny jako koncentrace, soustredeni se na to co delam, v podstate pohlceni cloveka tou cinnosti co rpave provadi...zadny kouzlo..
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Další

Zpět na bojovaumeni.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků