Rychlost úderu

dotazy, připomínky, návrhy etc., týkající se serveru bojovaumeni.cz

Moderátor: bojovaumeni_cz

Příspěvekod hellas » pon 03. říj, 2011 20:57

"TIMING IS EVERYTHING" - RICKSON GRACIE

a tentýž pán gdysi o Sakurabovi s despektem neco ve smyslu:

"Néni to žádné extra fajtr, prostě enom ČEKÁ na vhodnó příležitost."

hale jak vidno, s tym tajmingem mňél recht 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

 

.

Příspěvekod luen » pon 03. říj, 2011 21:47

Wille bud v pohode, ale u nas na wing cheun se take diletantsky propinaji ruce ... stari mistri az po omladinu, maji lokty v poradku - tedy aspon ti, co to maji v poradku i v hlave a cvici bez potreby se strasit :wink:

Konecne ..., je to ted modni. nedelejte drepy - nicite si kolena, nedelejte kliky - nicite si lokty, nekyvejte hlavou - nicite si krcni pater ...

Nejvice s tim vydupali "pyzamisti"! Cvici jen pomalu a tim padem muzou behem jednoho uderu zmenit 16x tok qi, 12x smer uderu, 8x silu, 5x dech, 3x zamer, 2x prepolarizuji yin na yang a naopak a 1x si vymeni pampersky ... Ale v praxi se meni jen ty pleny :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod marcelo » úte 04. říj, 2011 7:18

hellas píše:"TIMING IS EVERYTHING" - RICKSON GRACIE

a tentýž pán gdysi o Sakurabovi s despektem neco ve smyslu:

"Néni to žádné extra fajtr, prostě enom ČEKÁ na vhodnó příležitost."

hale jak vidno, s tym tajmingem mňél recht 8)


Samozrejme ze mal pravdu, to so Sakurabom to ukazuje jasne ;)

Saku mal nadherny timing ako v postojovom tak aj zemarskom zapase :)
Perfektny hybrid mezi Catch wrestling a NoGi BJJ ;)
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Dalt » úte 04. říj, 2011 9:32

will: psal jsem to uz na zacatku - ruka se musi propnout jinak to neni uder - to ze se muzes zranit je sice pravda, ale to je dany spis nahodou/nehodou kdy (jak ty pises) nejses koncentrovanej - tj chcu trefit soupere, uz je to treti kolo, su fyzicky na dne a tak to tam z poslednich sil strelim - jenze souper uhne a ja si ustrelim vlastni loket a zranim se...cim to je? tim ze uz neovladam svy telo (unava, situace kterou jsem necekal), ale rozhodne ne tim ze bych prilis propinal ruce pri uderech (zakladni poucka boxu - propinat a vytacet - kazdej centimetr kterym muzes prodlouzit uder je dobrej) :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod will » úte 04. říj, 2011 12:23

Dalt píše:will: psal jsem to uz na zacatku - ruka se musi propnout jinak to neni uder - to ze se muzes zranit je sice pravda, ale to je dany spis nahodou/nehodou kdy (jak ty pises) nejses koncentrovanej - tj chcu trefit soupere, uz je to treti kolo, su fyzicky na dne a tak to tam z poslednich sil strelim - jenze souper uhne a ja si ustrelim vlastni loket a zranim se...cim to je? tim ze uz neovladam svy telo (unava, situace kterou jsem necekal), ale rozhodne ne tim ze bych prilis propinal ruce pri uderech (zakladni poucka boxu - propinat a vytacet - kazdej centimetr kterym muzes prodlouzit uder je dobrej) :)


Já ti rozumím, ale box je box a karate je karate v shotokanu se prostě paže do krajních poloh nepropínají a basta, aď si říká kdo chce co chce. Co se týče boxu, tak co vím, tak základ je boxovat na dlouhou vzdálenost (natažená paže), ale nikde jsem neslyšel, že by se měli paže propínat do krajních poloh. Podle mě každý extrém je špatný.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Gino » úte 04. říj, 2011 13:04

Dalt píše:propinat a vytacet - kazdej centimetr kterym muzes prodlouzit uder je dobrej) :)
Zrovna jsem ti na to chtěl napsat, že to je základní poučka z karate, než přišel zase ten hňup a napsal tohle:
will píše:Já ti rozumím, ale box je box a karate je karate
:lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod luen » úte 04. říj, 2011 14:19

will píše:Já ti rozumím, ale box je box a karate je karate v shotokanu se prostě paže do krajních poloh nepropínají a basta, aď si říká kdo chce co chce. Co se týče boxu, tak co vím, tak základ je boxovat na dlouhou vzdálenost (natažená paže), ale nikde jsem neslyšel, že by se měli paže propínat do krajních poloh. Podle mě každý extrém je špatný.


Sice nejsem dalt, ale vsichni jsme se tady vice mene shodli, jenom ty porad meles o nejakem extremu :lol:
Neni extrem spise to, jak se na vec sam divas, resp. do jakych krajnosti zenes sluvko propinani???
Wille propnuti neni spatny, na to ten kloub je. Jak uz tady padlo, tak spatne na tom je jen to, ze cvicis bu "X" let a nechapes rozdil mezi propnutim a lamanim lokte - to je chlape vazne EXTREM :wink:

Radsi se nikdy neprotahuj po ranu, dojde tam ke krajni flexi a extenzi a mohl by sis ublizit :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jian » úte 04. říj, 2011 18:02

"Konecne ..., je to ted modni. nedelejte drepy - nicite si kolena" - nevim zda je to modni, ale skoro bych rekl, ze neco podobneho mi kdysi psal i PM (pokud si to dobre pamatuju).
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod will » úte 04. říj, 2011 18:48

Luene nemanipuluj asi nemáš co dělat, že tady plácáš chujoviny, projdi si mé příspěvky zpět a zjistíš, že jsem tady o žádném lámání lokte nepsal. Jestli ty ve svém systému propínáš lokte a jsi a hlavně tvoji svěřenci ok, tak je to jenom dobře. Já se tady bavím o shotokanu, a to jako tvrzením, že jste se víceméně shodli měla jako zasednout nějaká akademická rada nebo co, nenech se vysmát, jak je vidět, většina, zde přispívajících o tomto stylu nemá ani páru nebo hodně skreslené informce. Víš, už mi není náct a moc dobře vím jaké zdravotní následky na něktrerých starších cvičencí různé experimenty kvůli těm pár "centimetrům" zanechali, a na tom se chce poučit, a jen tak mimochodem nemusí se jednat jenom o lokte.Takže zdraví si je třeba chránit a člověk, který dokáže styl předat dál, tak, aby si jeho svěřenci nezničili zdraví je vzácnost.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod RBR » úte 04. říj, 2011 19:47

ukropcany píše:4ranař - no na Teba to nebolo smerované vôbec... 8)

No a k willovmu generovaniu sily - je vidno, že o BS vieš hovno... a z toho je následne evidentné, že aj o sile... a aj o dopínaní paže, ktorá môže byť úplne v pohode vystretá, bez rezervy... chlapče zlatý, Tebe slovo kvalita zjavne nehovorí vôbec, ale vôbec nič... :roll: no ale to už vieme roky, takže buď Ti odpustené... 8) takže šup späť do knižiek a medzi ľudí s praxou sa motaj len ako čitateľ a tázateľ, nie prispievateľ... :evil:


Nějak ti docházejí argumenty Ukrope. :D Will věcně argumentuje, zatímco tobě to nějak zaskřípalo. Nechápu proč ty můžeš vesele karate kritizovat a will o svatém x-boxu nesmí nic napsat. Přitom tvoje znalosti karate jsou stejně tak mizerné jako willovi x-boxu.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Gino » úte 04. říj, 2011 21:16

will píše: Víš, už mi není náct a moc dobře vím jaké zdravotní následky na něktrerých starších cvičencí různé experimenty kvůli těm pár "centimetrům" zanechali, a na tom se chce poučit, a jen tak mimochodem nemusí se jednat jenom o lokte.Takže zdraví si je třeba chránit a člověk, který dokáže styl předat dál, tak, aby si jeho svěřenci nezničili zdraví je vzácnost.
Tyhle zdravotní následky jsou bohužel způsobeny tím, že lidé to prostě a jednoduše neumí. Neví jak cvičit a neví jak to dělat správně tak, aby jim to fungovalo a prospívalo. Už se tu o tom psalo...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

.

Příspěvekod luen » úte 04. říj, 2011 22:44

wille ja jsem shotokan leta delal. Neumim jej rozlisit, protoze o kvalite klubu se da nekonecne diskutovat, dle preferovanych kriterii. Ja cvicil v klubu, ktery stal na sportovnim kumite. A to bylo mnoho klubu s mnohem nizsi urovni, protoze SOUTEZ v katach je <> a ruzny dalsi freestyl moderny take. Byt nekdo jiste namitne, ze to neni to prave karaco ...

Nicmene, dik soutezim jsem videl mnoho shotokanaku, jejich uroven, mnoho klubu, treneru a od nich od vsech jsem nasbiral vsechny ty huuustyyy pohadky. Od klasickych sracek s pokrcenou rukou v lokti, kvuli prolomeni, propichovani bricha nukite technikou a vsech tech tehdejsich trapnosti ohledne dohadovani jak se ma u tohoto zkouskoveho komisare cvicit tahle kata a jak tahle technika, aby to bylo spravne. Abych to za 1/2 roku zase cvicil uplne jinak, protoze si jinej svazackej paprda usmyslel, ze vyznam tohoto cernokneznickeho pohybu v hean sandan je neco jineho, atd, atd ... Kdo shotokan za komaru a tesne po revoluci cvicil, tak vi o cem mluvim :wink:

Zlate zavodni judo, kde nebyl prostor pro nekontrolovane bujeni smyslenek a argument doznal vahy az po vysledku v zapasu.

Prave tenhle svazackej shotokan, resp. jeho predstavitele, v CR na dlouhe roky, ne-li staleti totalne pokrivili pohled na BU (ale to je jina story). Nas testi ne kazdej u toho zustal!

Je to jen uhel pohledu, nekdo rekne propnout ruku a ty v tom chces hledat poskozovani lokte, protoze prvni co te napadne je treba luxace lokte. Ja myslim, ze to zbytecne hrotis a tak jsem nasadil stejnou notou. Take prehanim, aby sis uvedomil, ze ne kazdej je jelito. Ne kazdej si propinani lokte vylozi tak, ze si tu ruku ma tema uderama pokusit vyhodit v lokti (nebo neco na ten zpusob). Preci tohle neni o zadnem pravidle o zadne tradici, metodice, atd ... ale jen o selskem rozumu, co k tomu vic potrebujes?

Jian píše:"Konecne ..., je to ted modni. nedelejte drepy - nicite si kolena" - nevim zda je to modni, ale skoro bych rekl, ze neco podobneho mi kdysi psal i PM (pokud si to dobre pamatuju).


pm te stejne jako ja, videl a proto s tebou o veci diskutoval. Uvedom si, ze se nemuzes sebrat a jit posilovat, protoze na to nejsi pripraven - myslim tim treba najet na nejakej medialne propagovanej workout (v te dobe resen maxwel a jini). Clovek se nejdrive musi dat do poradku a pak s tim muze zacit a oprit se do toho.
Pisi o tom po nekolikate. U nas na skole byl v 80-tych letech jeden zak z cca 600 kousku, co nedal kotrmelec ... jak myslis, ze vypadala jeho hodina telocviku? Zadnej nemel, jenom tam trpel. Dneska vice jak polovina deti nezvladne kotrmelec a podle toho vypada prace s generaci Homo Sapiens PC (Pajus v klidu nenavazim se do tebe :lol: ).
vysvetlivky: kotrmelec byl jen priklad, vubec nejde o kotrmelec, ano?!

Diskutovat s tebou o funkcnosti tela o zdravem zivotnim stylu o vykonech, atd ... je to same, jako kdyz na luena nekdo zautoci zakernou teorii o superstrunach ... No, budou jeste vetsi hustarny, protoze padla rychlost svetla :lol: sorry, ale ja takovou diskuzi nepovazuji za plodnou (a to obousmerne).
Mimochodem co mas k tematu o rychlosti uderu?

Sorry za OT.

A ted k tematu:

Kdysi se tady tohle tema resilo, tusim ze to byl tenkrat snad player, kterej napsal, ze rychlost je z velke casti v hlave. Ja s tim souhlasim (a s tim, co tady padlo - teda krome toho, co napsal will), protoze kdyz hlava dostatecne rychle neprepina v malem mozku, tak je v haji koordinace - tu nam z velke casti zajistuje nervova soustava. Trenovanej clovek ma mnohem rychlejsi sebereflexi, je mnohem obratnejsi/zdatnejsi v prosazovani sveho zameru ... je pravda, ze mnoho lidi doslova brzdi jejich hlava.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jian » stř 05. říj, 2011 6:57

Luen: nechapu, proc to hned prevadis do osobni roviny (vlastne chapu, ale to je jedno). Jen se mi to proste vybavilo, kdyz jsem procital ten tvuj prispevek. Potreboval jsem jeste trochu posilit/zpevnit nohy hlavne kvuli sermu a mozna jsem to tenkrat sam spatne pochopil (netvrdim totiz opak, to jen ty citis potrebu mi hned davat najevo svoji "prevahu") ze postoje co me naucil jsou na to mnohem lepsi jen do urcite doby (nez si telo vic "zvykne" jak ty rikas), protoze od te doby jsem uz drepy necvicil vubec (predtim ano). K rychlosti uderu nic nemam, akorat mi tady ta diskuse prisla zajimava neb jsem si pri jejim procitani uvedomil, ze my pri vypadu take propiname (resp. "natahujeme" co mozna nejdal) a vubec by me nenapadlo nad timhle se zamyslet - ale on je v tom stejne rozdil...

Jinak jsem mile prekvapen tim, ze dokonce i TY dokazes pripustit ze necemu nerozumis. Skoda, ze jsi vedle te superstring theory nezminil treba i klinickou/chirurgickou onkologii atd. - tvemu egu by to urcite prospelo :wink:
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod luen » stř 05. říj, 2011 8:24

Jian píše:Luen: nechapu, proc to hned prevadis do osobni roviny (vlastne chapu, ale to je jedno). Jen se mi to proste vybavilo, kdyz jsem procital ten tvuj prispevek. Potreboval jsem jeste trochu posilit/zpevnit nohy hlavne kvuli sermu a mozna jsem to tenkrat sam spatne pochopil (netvrdim totiz opak, to jen ty citis potrebu mi hned davat najevo svoji "prevahu") ze postoje co me naucil jsou na to mnohem lepsi jen do urcite doby (nez si telo vic "zvykne" jak ty rikas), protoze od te doby jsem uz drepy necvicil vubec (predtim ano). K rychlosti uderu nic nemam, akorat mi tady ta diskuse prisla zajimava neb jsem si pri jejim procitani uvedomil, ze my pri vypadu take propiname (resp. "natahujeme" co mozna nejdal) a vubec by me nenapadlo nad timhle se zamyslet - ale on je v tom stejne rozdil...

Jinak jsem mile prekvapen tim, ze dokonce i TY dokazes pripustit ze necemu nerozumis. Skoda, ze jsi vedle te superstring theory nezminil treba i klinickou/chirurgickou onkologii atd. - tvemu egu by to urcite prospelo :wink:


Jirko, absolutne nechapes:

1) nemas nic k tematu a chces diskutovat sve bolistky.

2) nepsal jsem nic osobniho, ale obecne tuto vec rikam od zacatku tohoto serveru ... kdyz je nekdo chcipak (nemyslim jako urazku, ale popis skutecneho stavu) - i ja umim byt chcipak, neboj nic. Tak se takovej clovek nejdrive musi dat dohromady - jestli te tohle urazi, tak jsi na me moc velka holcicka a nediskutuj se mnou pls.

3) co to meles za sracky, kdyz pm a justynka davno pred (tebou zminenou) diskuzi uvedli tento clanek, kterej drep propaguje jako jeden ze zakladnich pohybovych vzorcu cloveka (a v tomto duchu se i vedla diskuze):

http://www.bojovaumeni.cz/modules.php?n ... =0&thold=0

Jirko nehraj chudinku a nezasirej plz. vlakna svejma bolistkama, jestli mi neco chces napis SZ. To je duvod proc jsem s tebou prestal diskutovat i v jinem vlakne, protoze napisu neco jako priklad a ty se toho hned chytnes ... uvedom si, nazev vlakna. Jestli chces nezavazne, intelektualne, tlachat o vedecke praci a poctivosti lidkeho umyslu ve vede, zaloz nove tema a nebo SZ.

Diky zes pochopil


Prosim o smazani poslednich OT prispevku.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jian » stř 05. říj, 2011 9:02

Luen: ty jsi zase zjevne nepochopil, ze mi slo jen o to jak je to tedy vlastne s temi drepy, kdyz uz jsi to tu jednou sam zminil (od kdy priblizne je ma/nema smysl cvicit aniz by hrozilo nejake riziko). Ten clanek jsem necetl, chodim sem prakticky jen na forum - mohl jsi dat odkaz rovnou, prectu si, dozvim se. To co mi k nim bylo napsano ti ted opravdu dohledavat nebudu, protoze za a) nejsem u sveho PC a za b) ten e-mail je stary odhadem tak 8-9 let a mam momentalne lepsi veci na praci. A SZ ti take psat nebudu, protoze je stejne nectes. Navic skoro vsechno co pisu prekrucujes, jak je ostatne tvym dobrym zvykem :) - zopakuju jen co mi sveho casu v teto souvislosti kdo radil a ty zacnes psat, ze "melu sracky", jako kdybych si to snad vymyslel. Pak mi jeste vyctes, ze to bylo davno pred mnou zminenou diskusi, pricemz ja vzpominal na diskusi, ktera probehla uz pred X lety (proto si to take nepamatuju uplne presne) a ten clanek se tu podle vseho objevil 09. 08. 2010. Promin, ale tohle mi neprijde uplne normalni - vzpamatuj se trochu. :wink:

K zadosti o smazani poslednich prispevku se pripojuji.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod pm » stř 05. říj, 2011 12:20

Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » stř 05. říj, 2011 12:40

Jian píše:Luen: ty jsi zase zjevne nepochopil, ze mi slo jen o to jak je to tedy vlastne s temi drepy, kdyz uz jsi to tu jednou sam zminil (od kdy priblizne je ma/nema smysl cvicit aniz by hrozilo nejake riziko). Ten clanek jsem necetl, chodim sem prakticky jen na forum - mohl jsi dat odkaz rovnou, prectu si, dozvim se. To co mi k nim bylo napsano ti ted opravdu dohledavat nebudu, protoze za a) nejsem u sveho PC a za b) ten e-mail je stary odhadem tak 8-9 let a mam momentalne lepsi veci na praci. A SZ ti take psat nebudu, protoze je stejne nectes. Navic skoro vsechno co pisu prekrucujes, jak je ostatne tvym dobrym zvykem :) - zopakuju jen co mi sveho casu v teto souvislosti kdo radil a ty zacnes psat, ze "melu sracky", jako kdybych si to snad vymyslel. Pak mi jeste vyctes, ze to bylo davno pred mnou zminenou diskusi, pricemz ja vzpominal na diskusi, ktera probehla uz pred X lety (proto si to take nepamatuju uplne presne) a ten clanek se tu podle vseho objevil 09. 08. 2010. Promin, ale tohle mi neprijde uplne normalni - vzpamatuj se trochu. :wink:

K zadosti o smazani poslednich prispevku se pripojuji.


porad podle me meles. nechodis sem casto ... ale diskuze o ktere pisi ses ucastnil a ted delas prekvapeneho jak je to s drepama? :roll:

viz. mnoho dalsich vlaken, ktere jdou soubezne jako ketl, funkcni posilovani - coz ti neuniklo ... a ty se najednou zeptas jak je to s drepama? nebo jak to ma pm s drepama?
kdyz pominu fakt, ze na hungga se posiluje porad a vzdycky, konecne i u legendarniho hladika se z pocatku tvrde posilovalo v jeho skole hung-kaaar. tvuj dotaz mi tedy znel spise jako provokace.

to je vse, co k tomu mam
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Předchozí

Zpět na bojovaumeni.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron