Výběr vhodného bojového umění

dotazy, připomínky, návrhy etc., týkající se serveru bojovaumeni.cz

Moderátor: bojovaumeni_cz

Výběr vhodného bojového umění

Příspěvekod KozelOvozel » stř 18. lis, 2015 17:00

Ahoj,
už delší dobu přemýšlím nad tím, že bych se rád věnoval nějakému bojovému umění, ale pořád se nějak nemohu pro nic rozhodnout. Můj problém tkví v tom, že jsem prostě prcek (nějakých 167cm) a korba taky zrovna nejsem, mám spíš atletickou postavu. Takže bych chtěl poradit, co by pro mě bylo vhodné... Vzhledem k mé postavě.
Přemýšlel jsem už i nad nějakým Tai Chi, ale tady u nás bych prostě cvičil s partou žen v důchodu a to není zrovna to co hledám. Rád bych dělal něco zajímavého, u čeho se vyzuřím/vybiju a co mě trochu donutí na sobě pracovat po fyzické stránce. Ale jak jsem již naznačil, představa nabušených dvoumetrových týpků co do mě budou bušit mi úplně lákavá nepřijde ... Takže sport vyloženě založený na síle bych právě dělat nechtěl.

Poradíte něco?
Díky, Kuba.
KozelOvozel
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 18. lis, 2015 16:43

 

Re: Výběr vhodného bojového umění

Příspěvekod Sennin » čtv 19. lis, 2015 10:48

Bojové umění nebo bojový sport není o výšce nebo váze. Obejdi kluby v blízkém okolí. Všude bude skladba lidí různorodá - od křehkých holek po dvoumetrové chlapáky. Nikde tě hned trenér, instruktor nehodí do spárů toho největšího a nejdrsnějšího chlapa... Proč taky? V dobrém klubu si nikdo nechce dokazovat, že zbuší nováčka, ještě k tomu s malou výškou a malou váhou. Tohle je nesmysl a spousta lidí si myslí, že to tak chodí. Bojové umění, bojový sport, sebeobranu děláš jen a jen pro sebe a pro nikoho jiného a každý má ty důvody jiné. Zamysli se nad tím!
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: Výběr vhodného bojového umění

Příspěvekod severin » čtv 19. lis, 2015 15:12

Jan Holec - 167cm - borec, není co dodat.
http://www.kultura.cz/profil/40334-jan-holec/
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha


Zpět na bojovaumeni.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků