Vhodné BU

dotazy, připomínky, návrhy etc., týkající se serveru bojovaumeni.cz

Moderátor: bojovaumeni_cz

Vhodné BU

Příspěvekod bohus » stř 07. úno, 2018 0:08

Ahoj,nikdy jsem bu nedělal fyzička 0, a jsem dost starej -40 let-Chci něco co pracuje s energii a vnitřní silou.Vyvázenost těla a duše.Přemejšlel jsem nad-taichi,systema,Wing Chun,aikido
Děkuji za radu.
bohus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 05. úno, 2018 16:47

 

Re: Vhodné BU

Příspěvekod jarmuk » pon 12. úno, 2018 23:06

Jde o to co hledáš, tcha ti a aiki je super na práci s energií, teda taky ne všechny školy. WT spíš na rychlé reakce.
jarmuk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 03. čer, 2014 16:46

Re: Vhodné BU

Příspěvekod pm » úte 13. úno, 2018 16:34

8 hodin denně spánku, kvalitní strava a procházka po lese ti dá 99% vyjmenovaných benefitů, bez hokuspokusů okolo.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Vhodné BU

Příspěvekod geneticy » sob 17. úno, 2018 17:41

No, on funguje stejně i joint...:)

Ne, vážně - pm má naprostou pravdu - najděte si nějaký koníček s nějakým tím pohybem typu houbaření, rybaření nebo tramping.
Podle mého soudu jsou vnitřní styly - pokud mají mít nějaký účel - doménou vyhořelých aktivních bojovníků (tam plní svoje prvotní poslání, např. po zraněních s následky, stáří atp. apod.) a patří do zkušených rukou (a myslí), je to o těch co mají něco za sebou.

Mj. tai-či je zdravotní gymnastika mírně okořeněná esoterikou a východní filosofií - vyvinula se z normálních aktivních BU, jen šarlatáni z toho dělají něco jiného. Mohlo by to být pro Vás to pravé, ale raději se v tom inspirujte např. u Wonga (na YT jsou nějaká videa) než jinými...umělci...počítejte však s tím, že nějaký ten pot to ale bude stát. Bez toho to nejde.

I u tenisu se zapotíte - CHI to sádlo za Vás nerozpustí :D , věřte mi.

Mj. mi je 50+ a stejně si raději 1x týdně natáhnu rukavice a někoho proženu, k tomu nějaká ta činka a nějaká delší procházka...v terénu. Ten pupek pak docela fajn tlumí kopy :P - toho se o jistého věku už nezbavíte :)
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51


Zpět na bojovaumeni.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron