Naucit sa bojovam >>problem zo strachu

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod Ynseminator » čtv 05. čer, 2008 17:03

Franz píše:taky mám takovou zkušenost s teleskopama... v jednej rvačce domluvený ještě k tomu (naposled se msi domlouval rvačku fakt na ho.no) sem s epral s týpkem, a pak přiběhl jeho kamarád s teleskopem a dal mě pěkne počudit, pak ještě měli plynovky atd... proste demence, skončil sem s otřesem mozku v nemocnici, ale prostě kolikrát narazíte na někoho kdo s tím teleskopem snad i chrape.

Kolikrát? Možná častěji než si myslíš :wink: a ne jen s teleskopem :idea: :wink:
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

 

Příspěvekod funkyshit » čtv 05. čer, 2008 19:29

K problemu zbrani na skolach :
Ja sam chodim na prumyslovku do Brna a nastesti (klep,klep) mam ve tride dobry kolektiv, ve kterym nikdo nebyl nucen pouzit jakykoliv nasili. Rikam nastesti uz jenom proto, ze minimalne 2 lidi nosi denne teleskop,minimalne dalsich 5-6 boxera,zhruba o 4 vim,ze vlastni peprak a myslim ze mozna tak ctvrtina tridy nosi nuz. Dlouho jsem premyslel co je k tomu vede, a kdyz sem si tak v hlave prehraval kdo ty zbrane nosi tak sem dosel k nazoru,ze vetsina tech co ty zbrane,aspon v nasi tride, nosi jsou nevyrovani a slabi jedinci,kteri je maji proto, aby si zvysili sebevedomi a citili se jako kingove.. Dale, nechci nejak skatulkovat,primo to nesnasim, ale az na 1-2 vyjimky vsichni ti, kteri v me tride nosi zbrane jsou budto radoby skini a nebo radoby super drsni metalisti.. Mozna je to jenom shoda nahod, ale nezda se mi to..
Jo a mimochodem, jednu pozitivni stranku to ma,aspon se mezi sebou nehadame, protoze vime, ze by to pro vsechny skoncilo stejne spatne :)
Chtel bych vedet vas nazor na typy lidi ve Vasi tride,kteri jsou ,,ozbrojeni"..
funkyshit
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 04. čer, 2008 23:00

Re: Naucit sa bojovam >>problem zo strachu

Příspěvekod Jack_b » čtv 05. čer, 2008 19:33

kik píše:
Pato1 píše:Caute , prajem pekny vecer!

Predom sa ospravedlnujem , ak tato tema nepatri do tejto sekcie ,.Som tu novy a potrebujem nutne radu a pomoc .Dufam , ze su tu neake dobre duse , ktore mi pomozu.

Moj problem je nasledovny:
Nikdy som sa nebil .Mam 17 a nikdy neprisla situacia , kedy by som musel pouzit peste , ale v triede mame jedneho idiota , ktory v pozadi uraza , vratanie mna , a sleduje , kolko si moze dovolovat. Moj problem je jasny .Neviem , ako sa mu postavit.
Iny v mojom pripade by ho zabili , a este ku tomu , ked som z triedy najstarsi , ale ja neviem ako :-( Mam strach , ze on bude silnejsi , alebo strach , ze to bude hanba pre mna. Proste neviem , bijem sa prvy krat. Mozete mi prosim , strasen moc prosim , povedat , akym sposobom ho tak premoct , aby som z toho bola rad ja a nie on? Som srab do riti nepopieram , ale ked sa mam bit prvy krat do kelu , je to ine , ako ked si doma nieco hovorim a v triede , kedy sa mu mam postavit. Prosim , mozete mi povedat ako prekonat obavy a strach? On ma 15 , bude mat 16 , ja mam 17 , tak co mam vam na to povedat. Prosim poradte. Strssne dakujem



tak ho zkus predejít vetsinou bitka zacíná u takových mladých kluku u zduchání tak ho sejmi uz pri tom, já bych ti doporucil pevne ho chytnout za hlavu obema rukama a porádné koleno do hlavy. Hlavne drz zatnuté zuby a ruce nahore kdyby se to rozjelo,ale lepsí resení je zacít chodit do nejakého oddílu a pak se na to nakonec vykasles protoze zjistís ze je to lepsí s borcema v telocvicne nez s takovýma nekde na ulici.


Ehm dal si nekdy nekomu koleno do bricha /hlavy? Kdyz mu da plnou ranu do bricha, tak mu to klidne zlomi naky zebro... ten komu on chce rozbit hubu neni trenovanej clovek kterej uz dostal spoustu ran. Dej mu ranu do hlavy a riskuj ze mu udelas otres mozku a vyhodi te ze skoly, to urcite.

Vyres to venku, to co bych ja zkusil proti nekomu jako on(kdo nic neumi ) je shodit ho na zem - vy youtubeuj si double leg takedown, potom ho proste zbusis pestma. Hlavne si furt nak zabal ksicht predtim nez ho shodis na zem.
Jack_b
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 09. bře, 2008 0:00

Příspěvekod Franz » čtv 05. čer, 2008 19:55

funkyshit píše:K problemu zbrani na skolach :
Ja sam chodim na prumyslovku do Brna a nastesti (klep,klep) mam ve tride dobry kolektiv, ve kterym nikdo nebyl nucen pouzit jakykoliv nasili. Rikam nastesti uz jenom proto, ze minimalne 2 lidi nosi denne teleskop,minimalne dalsich 5-6 boxera,zhruba o 4 vim,ze vlastni peprak a myslim ze mozna tak ctvrtina tridy nosi nuz. Dlouho jsem premyslel co je k tomu vede, a kdyz sem si tak v hlave prehraval kdo ty zbrane nosi tak sem dosel k nazoru,ze vetsina tech co ty zbrane,aspon v nasi tride, nosi jsou nevyrovani a slabi jedinci,kteri je maji proto, aby si zvysili sebevedomi a citili se jako kingove.. Dale, nechci nejak skatulkovat,primo to nesnasim, ale az na 1-2 vyjimky vsichni ti, kteri v me tride nosi zbrane jsou budto radoby skini a nebo radoby super drsni metalisti.. Mozna je to jenom shoda nahod, ale nezda se mi to..
Jo a mimochodem, jednu pozitivni stranku to ma,aspon se mezi sebou nehadame, protoze vime, ze by to pro vsechny skoncilo stejne spatne :)
Chtel bych vedet vas nazor na typy lidi ve Vasi tride,kteri jsou ,,ozbrojeni"..


no takovýhle lidi, taky znám, ovšem nejradši mám ty borečky, kteří si koupí boxera, který má ještě na úderné plože ostrý, špičatý hroty a myslej si, že to sou borci a že každýho daj, ale kámoš takhle v noci seděl v parku u nádraží a pokuřoval, a přišel k němu Cikán (nechci někoho urazit) a zeptal se ho jestli nemá jedno retko... no tak samozřejmě nedejte mu žejo, v noci, když je větší než vy a kdoví kde má kamarády, tak kámoš mudal jedno a čekal že řekne díky, ale ten cikánek na to. "a ted ty prstýnky a řetízky" 8O tak kámoš sahl do kapsy pro boxera a jednu mu vypálil, než se cikán spamatoval kámoš už byl pryč a a když sem mu psal jestli nepujde ven tak nešel, tejden ven.

to Ynseminator:
No jasny, ty možná, ale já na to nejsem zvyklej, přece jen, jako by nestačilo že byli 2 žejo, ještě měli teleskopy a plynovku, eště že ne toho boxera :(
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod funkyshit » čtv 05. čer, 2008 20:49

to Franz : no myslim ze ten tvuj kamos se jeste zachoval celkem rozumne vzhledem k jeho situaci. Ja myslim, ze vetsina z tech mych ,,ozbrojenych" kamaradu by se posrala strachy a ty retizky a prstynky mu dala...a jak bych se zachoval ja?? - to netusim a tak trochu doufam, ze to ani zjistovat nebudu..
funkyshit
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 04. čer, 2008 23:00

Příspěvekod Franz » čtv 05. čer, 2008 21:16

funkyshit píše:to Franz : no myslim ze ten tvuj kamos se jeste zachoval celkem rozumne vzhledem k jeho situaci. Ja myslim, ze vetsina z tech mych ,,ozbrojenych" kamaradu by se posrala strachy a ty retizky a prstynky mu dala...a jak bych se zachoval ja?? - to netusim a tak trochu doufam, ze to ani zjistovat nebudu..


no jasný no, já nejsem žádnej bouchač, ale ty prstýnky a řetízky bych mu nedal i kdyby měl teleskop, no pistoli to už nevím, ale sou rádi když maj na vodní...
já bych mu radši utekl... jak to říkali Krušnohorci " Kdo uteče, ten vyhraje" :D
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod ghekon » čtv 05. čer, 2008 21:20

Lidi, hlavne si z techto kecu neberte priklad...
A pokud jde o tento pripad, tak nejlepsi je vypadat tak, ze vas ruzne zivly obchazeji sirokym obloukem :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod funkyshit » čtv 05. čer, 2008 21:35

Franz píše:
funkyshit píše:to Franz : no myslim ze ten tvuj kamos se jeste zachoval celkem rozumne vzhledem k jeho situaci. Ja myslim, ze vetsina z tech mych ,,ozbrojenych" kamaradu by se posrala strachy a ty retizky a prstynky mu dala...a jak bych se zachoval ja?? - to netusim a tak trochu doufam, ze to ani zjistovat nebudu..


no jasný no, já nejsem žádnej bouchač, ale ty prstýnky a řetízky bych mu nedal i kdyby měl teleskop, no pistoli to už nevím, ale sou rádi když maj na vodní...
já bych mu radši utekl... jak to říkali Krušnohorci " Kdo uteče, ten vyhraje" :D


taky bych to tak videl,precejenom takhle si vecer zabehat taky neni spatny zejoo :D

to ghekon : ale bacha, musis pamatovat na to, ze v noci je spatne videt :lol: :D
funkyshit
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 04. čer, 2008 23:00

Příspěvekod Franz » pát 06. čer, 2008 16:19

funkyshit píše:
Franz píše:
funkyshit píše:to Franz : no myslim ze ten tvuj kamos se jeste zachoval celkem rozumne vzhledem k jeho situaci. Ja myslim, ze vetsina z tech mych ,,ozbrojenych" kamaradu by se posrala strachy a ty retizky a prstynky mu dala...a jak bych se zachoval ja?? - to netusim a tak trochu doufam, ze to ani zjistovat nebudu..


no jasný no, já nejsem žádnej bouchač, ale ty prstýnky a řetízky bych mu nedal i kdyby měl teleskop, no pistoli to už nevím, ale sou rádi když maj na vodní...
já bych mu radši utekl... jak to říkali Krušnohorci " Kdo uteče, ten vyhraje" :D


taky bych to tak videl,precejenom takhle si vecer zabehat taky neni spatny zejoo :D

to ghekon : ale bacha, musis pamatovat na to, ze v noci je spatne videt :lol: :D


hlavně některý :lol: :lol:
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Tweety » pon 09. čer, 2008 15:18

taky jsem měl strach prát se a ještě ted trochu mám, ale
jak to začne, tak je to najednou jiný.adrenalin se o to
postará.Jak kluci říkali, ruce nahoře, pěkně utěla, neotáčet se
zády a bušit, bušit, bušit. :twisted: ale nejlepší je vyhrát boj bez boje,
ale pokud je to nějakej debil, tak si ho nevšímat nebo mu nasolit
a on snad dá pokoj.Když ne, tak návštěva nějaké školy. :) a pak mu ukázat.
Tweety
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03. čer, 2008 23:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Franz » pon 09. čer, 2008 20:06

Tweety píše:taky jsem měl strach prát se a ještě ted trochu mám, ale
jak to začne, tak je to najednou jiný.adrenalin se o to
postará.Jak kluci říkali, ruce nahoře, pěkně utěla, neotáčet se
zády a bušit, bušit, bušit. :twisted: ale nejlepší je vyhrát boj bez boje,
ale pokud je to nějakej debil, tak si ho nevšímat nebo mu nasolit
a on snad dá pokoj.Když ne, tak návštěva nějaké školy. :) a pak mu ukázat.

tak tak... jsou tací, se kterýma si to prostě slovně nevyřešíš, ale když je zboucháš máš vystaráno a nejen u něj si myslím, ale je to bod k respektu okolí a vůbec když chodíš do nějaký školy a věnuješ se tomu hodně tak pak chudák kdo vyprovokuje něco :)
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod mirsv » pon 09. čer, 2008 20:28

Lidi,nemusíte se učit bojovat,ulice vás naučí :wink:
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod Franz » čtv 12. čer, 2008 18:29

mirsv píše:Lidi,nemusíte se učit bojovat,ulice vás naučí :wink:


to je spíš takový otloukání ne????
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod mirsv » čtv 12. čer, 2008 18:53

Franz píše:
mirsv píše:Lidi,nemusíte se učit bojovat,ulice vás naučí :wink:


to je spíš takový otloukání ne????


Když tě někdo zmlátí na ulici,tak nevím,jestli to je "spíš takový otloukání".
Můj příspěvek byl psán v tom duchu,že po pár ranách člověka přestane bavit nechat se mlátit,tak sundáš prvního,potom druhýho a potom zjistíš,že už se moc nebojíš,jít do bitky(i když adrenalin má před bitkou asi každej)
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod Trian » čtv 12. čer, 2008 21:56

K tým zbraniam na škole:
Nie každý nosí nôž preto, aby si niečo dokazoval. Ja napríklad ho nosím najmä na krájanie a šúpanie ovocia, aj keď je to poriadna dýka a ako nôž na paštiku rozhodne nevyzerá (je to vlastne bojový nôž :D ). Ale aj keď s ním viem celkom dobre zaobchádzať, nikdy by som ho na nikoho nevytiahol. Násilie plodí násilie, niekto vytiahne nôž, niekto boxer, sprej, pištoľ. Radšej neprovokovať.
Treba si dva krát premyslieť aj to, či zaútočiť na útočníka. Ak tam má kamarátov, môže vás na základe ich udania obviniť z ublíženia na zdraví (to je realita súčastnej sebaobrany).
Preto máme také motto - skening okolia. Najprv situáciu zvážiť, až potom útočiť (brániť sa:D). Tzn. agresívna obrana.

Realita boja na ulici:
V návale adrenalínu si človek málokedy uvedomí, čo by mal a čo nie. Ak je naozaj borec a má trénované inštinkty (žiadne bojové umenie so vznešenými cieľmi, ale čistá a reálna sebaobrana), má šancu.
Takže radšej utiecť, ako zapochybovať o sebe.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Tweety » stř 18. čer, 2008 19:39

Harutomo_Yasumizu píše:Jak říkal Toman, lidi kolem sou různý, když mě někdo nasral, já bejval na základce pomstychtivá svině a mít něco v kapse tak šlo o život. Občas vypne mozek a sem po někom hodil dlaždici, obrovskej květináč nebo nekoho tlouk židlí, zvláštní že mě vyprovokoval jeden a pak jich bylo vždycky víc, tak mě zastavili, prostě mě vyprovokovávali protože věděli že jsem sám :evil:


Celej Harutomo :twisted:
Tweety
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03. čer, 2008 23:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fighter99 » čtv 19. čer, 2008 16:55

Trian píše:Realita boja na ulici:
V návale adrenalínu si človek málokedy uvedomí, čo by mal a čo nie. Ak je naozaj borec a má trénované inštinkty (žiadne bojové umenie so vznešenými cieľmi, ale čistá a reálna sebaobrana), má šancu.


Nesouhlasim s tebou v tom ze instinky mas jenom z cisty a realny sebeobrany... Presvedcila me o tom vlastni zkusenost.. Delam 7 let karate.. Nikdy jsem nebyl bitkar.. A asi 4 mesice zpatky jsem se dostal do situace kdy jsem stal ja a moje mladsi segra,a proti nam particka ozralu.. Ja se svoji hubenou postavou sem pro ne byl domnela snadna obet.. Jeden ke me prisel a zacal do me strkat.. Co ted? NEmohl jsem si dovolit se tam s nim zacit valet po zemi a nechat tam segru bez ochrany.. Najednou me blesklo hlavou ze proste musi jit k zemi,a hned,v hlave me to udelalo "CVAK!" .. bum!bum! a ozrala lezel na chodniku.. Poslednich par treninku jsme drilovali na lapy kombinaci predni (kizami-tsuki) a zadni (gyaku-tsuki).. a prave v tyhle situaci jsem najednou jednal naprosto instinktivne,nepremejslel jsem co udelam,najednou vylitla predni,zadni, a ozrala se kacel k zemi :twisted:
Takze podle me muzes mit instinktivni techniky jak z realny sebeobrany,tak i z bojovyho umeni :wink:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Jendis » čtv 19. čer, 2008 17:11

To nelze dělit na nějaké BU,nebo sebeobranu...tady platí,že jak trénuješ,tak bojuješ !!!! Nic víc,nic míň. :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Franz » čtv 19. čer, 2008 17:31

vy se mi zdáte kluci :D

ale jako to tě šlechtí bránit ségru...
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Franz » čtv 19. čer, 2008 17:33

Jendis píše:To nelze dělit na nějaké BU,nebo sebeobranu...tady platí,že jak trénuješ,tak bojuješ !!!! Nic víc,nic míň. :idea:


myslíš tím čím víc tím líp a čím poctivěji tím líp jak častěji tím líp že??? :wink: převelice těžko na cvičiššti lehko na bojišti 8)
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

PředchozíDalší

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků