hmmm aikido

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod chachar » ned 28. led, 2007 21:42

na to ze je mu 16 si docela vyskakoval. ale tak za klavesnici je kazdy frajer.
chachar
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: sob 08. črc, 2006 23:00

 

Příspěvekod Skateordie » ned 28. led, 2007 23:13

chachar píše:na to ze je mu 16 si docela vyskakoval. ale tak za klavesnici je kazdy frajer.
No to je jasne a tiez v dave ludi pri bitke, ked sa nabuchany kamarat bije a chlapcek sa mozno iba zazera niekde z bezpecneho miesta :roll:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Libor » ned 28. led, 2007 23:21

Skateordie píše:
chachar píše:na to ze je mu 16 si docela vyskakoval. ale tak za klavesnici je kazdy frajer.
No to je jasne a tiez v dave ludi pri bitke, ked sa nabuchany kamarat bije a chlapcek sa mozno iba zazera niekde z bezpecneho miesta :roll:

Takyto pozeraju z dialky a potom este dobehnu a zozadu kopnu do niekoho kto je na zemi,ked uz ten silny vyhral.
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod karlat » pon 29. led, 2007 13:05

hellas píše:AIKIDO JSOU PÁKY!

Zásadně nesouhlasím, a to ze dvou důvodů:
1. Páky je možné za jistých okolností využít, někdy nikoli, nicméně vždy jsou pouze jednou z mnoha fází či součástí Aikido. Kdybych připustil, že, Aikido jsou (tedy "rovná se") páky, pak by třeba tenči-nage, irimi-nage, nebo rei-nage, kokyu nage atd. nemohly být považovány za techniky Aikido.

2. nikdy se nelze na páky spolehnout, jelikož nefungují na každého člověka. Jsou typy, buďto hodně silní, nebo naopak šlachovití, kterým nějaké nikjó nebo sankjó nic nedělá, zatímco ztráta rovnováhy funguje na každého. Představ si, že držíš partnera na sankjó a on tě svou volnou rukou píchne nožem do břicha. Pokud jsi dobrý, tak sice zareaguješ sekem jeho zápěstím, které třeba i křupne, ale nůž budeš mít v břiše-opravdový samuraj své zápěstí klidně obětuje. Proto někteří učitelé říkají, že páka nemá moc bolet, pouze VÉST partnera z rovnováhy. Páka je tedy jen pomocným prostředkem. (jedním z mnoha)

3. Lidé se často ó-senseie M. Ueshiby ptali "co je vlastně Aikido?" -a jeho odpovědi byly prý často matoucí. Např. jednou prý řekl: "Aikido je meč" -a tuto odpověď si vzal za svou třeba právě Nishio sensei. Jindy zas místo odpovědi zaujal postoj (hanmi) a řekl: "tohle je Aikido" -a např škola Iwama ryu opravdu charakterizuje každou techniku prostřednictvím posunu hanmi. Jindy zase Ueshiba místo odpovědi dlouze filozofoval atd. atd. Ale nikdy, nikdy jsem se nedopátral zdroje, v němž by Ueshiba pravil: "Aikido jsou páky".

A také i proto tvrdím: AIKIDO NEJSOU PÁKY (dle mého skromného názoru, těším se na seriózní reakce)
hezký den, Karel Palát, Plzeň
Karel Palát, Plzeň
karlat
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod kik » pon 29. led, 2007 13:58

Ahoj Karlate s tím postojem je to zvláštní Nišio se přišel učit od Funakošiho k Uešibovi a Uešiba mu řekl ať na něj Nišio zaůtočí Nišio se postavil do postoje a Uešiba mu řekl teď jsi prohrál.Je to zvláštní s tím postojem v aikido hodně se mi stává ,že když cvičím s lidmi z jiných stylů tak ,aby mohli provést techniku tak se musí postavit do postoje a když jsem spadl a okamžitě jsem vstal a zautočil a oni neměli postoj tak ani neuměli reagovat tak mi řekli at zautočím ještě jednou a ještě taková perla určovali mi ,kterou rukou mám útočit at jim to vyjde ,když stojí ve svém postoji.Ve stylu od Nišia stojíš přirozeně třeba jak na zastávce a když na mě někdo vybafne tak se nemusím skládat do postoje :lol: postoj bývá vysvětlován jako dobrá pomůcka pro začátečníky at ví co s nohama atd pozor a to platí i v suwari waze.Jinak co je aikido ?aikido je princip a né techniky protože v jitsu jsou ty samé techniky a páky a není to přitom aikido a ten princip se dá využít kdekoliv třeba boxu,judu atd.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod karlat » pon 29. led, 2007 14:20

ukropcany píše:Čo sa týka pák, tak tie sú v aikide (špeciálne v iwame) to NAJMENEJ podstatné :idea: Esenciou aikida (tú, ktorú sme ucítili a nevedeli dosiahnuť sú HODY). Paradoxné je, že sa cvičia zo všetkého najviac a pritom sú najmenej užitočné :D

Přesně tak, to v každém Aikido. Vzpomínám, jak mi pokročilí říkali: neděláš to vyloženě blbě, ale dej do toho víc toho "co hází"...
Karel Palát, Plzeň
karlat
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod kik » pon 29. led, 2007 14:31

Ukropčany já jsem měl jen na mysli tu situaci,že pokud na tebe někdo vybafne a ty nejsi připraven tak reaguješ z pozice v které jsi.Samozřejmě pokud jdu na sparing a vím ,že bude boj tak stojím v nějakém kamae ,ale to jsou dvě rozdílné věci s těma hodama v aikidu je to složité dal bych tu video dají se tu vkládat soubory které jsou u mě v pc ?mám totiž pěkné situace kdy Jošida vysvětluje tady děláme kokyunage ,ale ve skutečnosti je to tady to.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » pon 29. led, 2007 15:18

Hidehiko Yoshida :?: Můžeš to uploadnout třeba sem www.rapidshare.com
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Picard » pon 29. led, 2007 15:43

Presunuto do pratele a nepratele...
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod karlat » pon 29. led, 2007 15:59

To Ukropcany: myslím, žes to napsal srozumitelně, bylo to jasné.
V Aikido jsem rozcapene postoje nezaznamenal, naopak, spíše užší a pružnější.. Možná rozdíl škol?
Karel Palát, Plzeň
karlat
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod marvin » pon 29. led, 2007 20:18

:roll: :D :D
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Vrana » čtv 28. čer, 2007 18:10

No cetl sem to jen do 7 str., nedelam zadne BU, ale chystam se na Aikido. Porad tady vidim jenom diskuzi o tom vlez s nijakym boxerem do klece, nebo pod si dat fight s thai boxerem, ale co se tyce aikido myslim ze se da pouzit v real life, protoze asi vsichni co chodi po svete nedelaji nijake BU a asi nebude tezke udelat nijakou paku nebo neco jineho, proste si myslim ze kazdy kdo dela nijake BU ma vyhodu proti tomu kdo nedela nic a kdyz je to nekdo kdo nijake BU dela tak to zalezi jen na tom jak dobre to umi nebo jake pro to ma odhodlani, nemyslim ze by az tak zalezelo na stylu.
Vrana
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 27. čer, 2007 23:00

Příspěvekod severin » čtv 28. čer, 2007 18:19

Souhlas,není třeba chodit konzultovat aikido na box nebo MT.Lepší je zajet si do hospody ve Svobodě nad Úpou :D
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lada » čtv 28. čer, 2007 22:37

2Vrana znáš tu poučku "myslet znamená hovno vedět"?

až přestaneš myslet a začneš opravdu cvičit a pak to zkusíš proti reálnému útoku pak teprve pochopíš co jiní chtěli říci...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » čtv 28. čer, 2007 22:38

severin píše:Souhlas,není třeba chodit konzultovat aikido na box nebo MT.Lepší je zajet si do hospody ve Svobodě nad Úpou :D


a hlavně nezapomenout na dobrou životní a úrazovou pojistku :D
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Předchozí

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků