Rychlost

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Rychlost

Příspěvekod Franz » čtv 21. úno, 2008 16:11

Zdarec all, chtěl sem se zeptat, jestli lze nějak cvičit rychlost rukou :) popřípadě jak?? díky moc :)
za můj dotaz mě moc nekamenujte ;) díky
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod Franz » čtv 21. úno, 2008 17:02

j paráda díky... :wink: :wink: to sem potřeboval vědět...
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod KAMINARI » čtv 21. úno, 2008 17:16

Já používám lehká cca 0/5 Kg závaží na zápěstí. Oproti činkám to má tu přednost, že můžeš mít u některých technik otevřené ruce.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Franz » čtv 21. úno, 2008 17:25

hmm... 0.5kg, nebo 1kg, si půjčím pytliky s moukou:D než seženu... a co děláš za sport???? já chtěl kung-fu, ale tady v tý prdeli nic není snad ani ve východních čechach
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod KAMINARI » čtv 21. úno, 2008 17:34

Dělám KARATE DO a tam otevřené ruce jsou dost potřeba. Navíc se tak dá posilovat např. při práci aniž bys vypadal s činkou divně.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Franz » čtv 21. úno, 2008 17:38

no tak mě je jedno, jestli vypadám s čínkou divně, na mě stejně nikdo nekouká :lol: ale třeba ve škole kdyby šlo posilovat, že bych třeba začal nosit propisky kilový :wink:
já dělal taky karate... 2 roky no, a pak 2 roky Aikido¨, ale odtamtud mě vyhodili, protože sem přišel v kratasech... ale mam chut zase začit nějakej bojovej sport
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod KAMINARI » čtv 21. úno, 2008 17:45

Jestli se ukazuješ v Brně, tak dej vědět na SZ. uNás můžeš cvičit klidně i v kraťasech. O kimonu karate není.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod graver » čtv 21. úno, 2008 17:46

Franz píše:2 roky Aikido, ale odtamtud mě vyhodili, protože sem přišel v kratasech

No, to jsou prostě BU, který v kraťasech nefungujou, tak proto :lol: :lol:
Ad činky: já jsem se s tím cca před 15 lety a 20 kily (ještě než jsem začal dělat karate) dost natrápil a nějak mi z toho vypadlo, že s tou zátěží to musíš dělat často a pravidelně, jinak to rychle vyšumí.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod KAMINARI » čtv 21. úno, 2008 17:52

graver píše:
Franz píše:2 roky Aikido, ale odtamtud mě vyhodili, protože sem přišel v kratasech

No, to jsou prostě BU, který v kraťasech nefungujou, tak proto :lol: :lol:
Ad činky: já jsem se s tím cca před 15 lety a 20 kily (ještě než jsem začal dělat karate) dost natrápil a nějak mi z toho vypadlo, že s tou zátěží to musíš dělat často a pravidelně, jinak to rychle vyšumí.


Proč nefunguje AIKIDO v Kraťasech?
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Franz » čtv 21. úno, 2008 17:56

No já nejsem z Brna, jinak bych do něčeho sem, bydlím ve východních čechách... Náchod... a tady ubec nic není, a dojíždět někam po vých čechach ne ne... ale kdyby bylo kung fu tak bych jezdil to jo, ale sere mě že tady poblíž nic, příručky mám, ale to je vo hovně, cvičím si nohy aby byli silný, protože na kung fu jsou potřeba a taky rychlost
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod KAMINARI » čtv 21. úno, 2008 18:04

Tak hodně štěstí. Jednou třeba najdeš co hledáš. NEVZDÁVEJ TO.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod spider » čtv 21. úno, 2008 18:07

KAMINARI píše:Proč nefunguje AIKIDO v Kraťasech?


To je špatně položená otázka :wink:
Aikido nefunguje v kraťasech zrovna tak dobře, jako třeba pamperskách.
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

Příspěvekod KAMINARI » čtv 21. úno, 2008 18:09

Proč Pampersky? Kvůli padání na zadek?
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Franz » čtv 21. úno, 2008 18:13

já to nevzdám, jako jsem rozhodnutej, ale táhne mi na 18 za měsíc a půl, aby to ubec mělo cenu pak něco začínat... abych se ubec něčeho takovýho tady dožil :lol: :lol: :lol: takže jestli si to přečetl nějaký Sifu, kterej chceš založit někde školu, tak at přijede do Náchoda ;););) rad bych se stal jeho žákem ;)

Ale přesto proti aikidu nic nemám, s tím padáním, nás tam naučili i to jak prostě padat abychom si neublížili, a to se hodí a do ted, občas něco použiju...
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Franz » čtv 21. úno, 2008 18:16

nevím proč nefunguje Aikido v kratasech, třeba učitele znervoznovali moje nohy... všichni tam měli maskáče vz.95, ale mě se v nich blbě svičilo, potřeboval sem něco volnějšího a on mi řek, tak se obrat a běž, a nemusíš se vracet.... no... ale jako stejně po roce, sem tam vyhrál první místo v lehkým kontaktu, tak jasny, že mám dobrý vzpomínky :P :P navíc s některejma odtamtud chodím do třídy tak furt něco zkouušíme :D
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod graver » čtv 21. úno, 2008 18:18

KAMINARI píše:Proč nefunguje AIKIDO v Kraťasech?

No, tak třeba funguje, ale nemůžeš se ho asi v kraťasech naučit - jinak by tě nikdo nevyhazoval :wink: To je ta nadvláda formy nad obsahem :?
My taky cvičíme v kimonu, ale když ho někdo zrovna nenatáhne, tak ho z dódžó nevykopou. Chodí k nám občas xboxer (mj. nějaký hnědý pásek v karate) - toho jsem za ty roky v kimonu viděl snad jednou a nikdo ho nevyhodil.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod spider » čtv 21. úno, 2008 18:24

Franz píše:nevím proč nefunguje Aikido v kratasech, třeba učitele znervoznovali moje nohy... všichni tam měli maskáče vz.95, ale mě se v nich blbě svičilo, potřeboval sem něco volnějšího a on mi řek, tak se obrat a běž, a nemusíš se vracet.... no... ale jako stejně po roce, sem tam vyhrál první místo v lehkým kontaktu, tak jasny, že mám dobrý vzpomínky :P :P navíc s některejma odtamtud chodím do třídy tak furt něco zkouušíme :D


A víš jistě, že jsi dělal aikido? Nebylo to třeba musado? :wink:
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Franz » čtv 21. úno, 2008 18:27

Spider: :D :D :D :D dobrej ftip,

Bylo Aikydo jak řemen
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Franz » čtv 21. úno, 2008 18:47

Ukropcany: takže nevadí pokud mám 5 KG čínky???? já jen třeba abych si nevyhodil rameno z těla... 5Kg, ale dělal bych to chvilku, ale rychle...

Hoši a našel sem školu ve východních čechách, která se zaměřuje na kung-fu :P :P :D
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Franz » čtv 21. úno, 2008 19:21

dobře, ja někde seženu menší, ale zatím budu cvičit s 5-ti kilkama... ;) díky fšem... :wink: :wink: :wink: :wink: nechtě vás provází síla
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Další

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron