Aikidó funguje!

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod jeikob » ned 12. dub, 2009 16:49

koukám opět aikido. no nechtěl jsem to vytahovat,ale musím. taková zkušenost ohledně aikida. nová přítelkyně měla nepříjemnou zkušenost nějaký týpek jí přepadl,naštestí po chvíle tahání se mu vytrhla a utekla. tak si řekla že by měla trenovat nějakou sebeobranu a nějaký dobrák v dobé víře jí poradil aikido. v umělecko humanitních kruzích je to moda ona je výtvarnice .no řikala že chodila pul roku vetšinu času chodili po kolenou a když něco zkoušeli ,tak jí to přišlo divný utočník musel dělat přesný pohyby a tak nějak usoudila ,že jako ženská by se tím neubránila no byla to jen ztrata času .tak si koupila sprej a vyhejbá se grebovce za tmy.a já ji chci přesvědčit at zkusí wing chun nebo hung kuen.
no tím chci říct,že když se to nezdá ženský ,která o bu nemá ani páru. jinak veřím že některý techniky v určitý situaci aplikovaný konkretním člověkem můžou fungovat.nebo aiky jutsu za šogunů fungovalo:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod mirsv » ned 12. dub, 2009 17:18

ghekon:jj prijed,bude sranda :D bokuto te to nauci :wink:

jinak,myslel jsem,ze bokuto bude nakej namachrovanej sr*c,kterej bude potrebovat uzemnit,ale psali jsme si na icq a psal nad miru pratelsky,takze az dojde k tomu stretu,tak pojedu "opatrne"
A mala perla na zaver-bokuto mi psal,ze chce zacit chodit k nam na treninky MT :) prislo mi to docela vtipny
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod NOKT » ned 12. dub, 2009 18:36

ghekon píše:NOKT: Takovym chokum typu kravata na zadech bez zacvaknutych haku se nerika RNC :lol:


Taky nemůžeš porovnávat techniky lidí co to viděli jednou v televizi a lidí co to trénujou pravidelně.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » ned 12. dub, 2009 18:49

Bokuto? Ne, vazne me to nemusis ucit, vyhral jsem na RNC vic zapasu nez ty jsi kdy mel :wink: ( lol sorry, zapomnel jsem ze to by mi stacilo vyhrat 1 zapas :lol: :lol: :lol: )

BTW: Skoda no, myslel jsem ze to bude konecne regulerni spraskani podle mma pravidel treba bez stompu, loktu a kolen na zemi a ted to vypada na pratelsky sparring... Za chvili to bude posezeni pri caji :evil:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Bokuto » ned 12. dub, 2009 19:09

ukropcany píše:Problém aikida nie je v technikách, ale v metodike. Moja najpoužívanejšia aikido-style technika je kaiten-nage 8O Keď som ešte trénoval aikido, tak som absolútne nechápal, kto mohol takú strašnú kravinu vymyslieť... :D A dnes to používam doslova deň a denne. Technikám aikida, rovnako ako aj technikám iných impotentných BU nič nie je... niečo "je" tým ľuďom, ktorí to učia a ktorí sa to učia. Proste netrénujú to ako boj tou správnou metódou... trénujú v sterilných podmienkach (za sterilný považujem predovšetkým útok) predpisovým spôsobom... U nás si tréner nehoní na tom, že lakeť má byť o 3 cm vyššie, alebo že ten uhol nie je 90°, ale len 50... funguje? Funguje, ok. Bodka. Keď sa niekto vypnutý plazí po zemi, tak je úplne jedno, či ten vypínač bol tutifruti, alebo len nejaký capák... proste leží a basta. A takí tí aikido-nadšenci, ktorí trénujú tvrdo, tí sú proste len v nesprávnom klube... :D V impotentnom prostredí nie je možné stať sa žrebcom... :idea:

Naprostý souhlas :wink: Takže jsem rád, že jsi uznal že aikidó jako takové je funkční a nefunkční ho dělají jenom lidé co cvičí pod Kodymem apd :wink:
Bokuto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod Bokuto » ned 12. dub, 2009 19:17

ghekon píše:Bokuto? Ne, vazne me to nemusis ucit, vyhral jsem na RNC vic zapasu nez ty jsi kdy mel :wink: ( lol sorry, zapomnel jsem ze to by mi stacilo vyhrat 1 zapas :lol: :lol: :lol: )

BTW: Skoda no, myslel jsem ze to bude konecne regulerni spraskani podle mma pravidel treba bez stompu, loktu a kolen na zemi a ted to vypada na pratelsky sparring... Za chvili to bude posezeni pri caji :evil:


Ty tvoje kecy omlouvá jenom to, že o mně nic nevíš a sám se tady, z mýho pohledu, skrýváš do anonymity.. A jestli se ti nelíbí, že to bude jen posezení při čaji, tak přijeď sám, chlape... :wink: :lol: :lol: :lol:
Bokuto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod ghekon » ned 12. dub, 2009 19:25

...
Naposledy upravil ghekon dne pon 10. lis, 2014 2:36, celkově upraveno 1
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » ned 12. dub, 2009 19:26

Treba uz v te dobe pochytis neco z muay thai :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod mirsv » ned 12. dub, 2009 23:29

ghekon píše:Bokuto? Ne, vazne me to nemusis ucit, vyhral jsem na RNC vic zapasu nez ty jsi kdy mel :wink: ( lol sorry, zapomnel jsem ze to by mi stacilo vyhrat 1 zapas :lol: :lol: :lol: )

BTW: Skoda no, myslel jsem ze to bude konecne regulerni spraskani podle mma pravidel treba bez stompu, loktu a kolen na zemi a ted to vypada na pratelsky sparring... Za chvili to bude posezeni pri caji :evil:


Ale co z toho spraskani budu mit?zaplatis mi za to?bude to mozna znit namyslene,ale kdyz bokuta budu chtit spraskat,tak ho spraskam!ale proc bych to delal?prijde mi docela trapny mlatit nejaky lamky.nejaka forma fightu tam bude,bokuto tady totiz sam psal,ze fight vyhledava,ale asi ho nezrubu jako psa(coz jsem puvodne zamyslel,nez jsem zjistil,ze pro me nejspis nebude dustojnej souper),ale ted me tak napada,ze kdyby jsme si sehnaly ty mma rukavice,tak ze v tech by se riziko zraneni o neco snizilo a mohlo by se to pojat jako klasickej mma sportovni zapas a tam bych ho bez "vycitek svedomi" klidne spraskal.Asi jsem moc mekej a nechci mlatit nekoho holou pesti,kdyz v tom neni nic osobniho,ty rukavice by mi dodaly jakousi "iluzi sportu" a ja sportovec jsem,takze by to bylo OK,akorat sehnat 2 pary rukavic :?
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod graver » pon 13. dub, 2009 7:03

Zajímavý to bude, ale spíš než sportovní klání s aikiďákem podle pravidel mma by mě zajímalo něco jinýho. Vždycky mě fascinovaly techniky, které neumím, umět nebudu a na své úrovni asi už ani umět nechci. Taková páka z voleje apod... Takže bych to pojal jako aikido vs. lehká ulice - držení, facky, nějakej ten hák, třeba i nohy...
Bokuto: jestli se potkáme na vol. 4, poprosím tě zdvořile o lekci. Mezi námi je sice nějakých 25 let a 30 kg, ale o to to bude průkaznější.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod ghekon » pon 13. dub, 2009 7:05

Vam muzu rukavice kline pujcit, ale zas nemysli si ze 4OZ je nejaka extra ochrana... Jinak ja si nemuzu pomoct, ale za ty kecy hlavne v prvni strance topicu by si zaslouzil dostat prez drzku :wink:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod graver » pon 13. dub, 2009 7:55

mirsv píše:namachrovanej sr*c,kterej bude potrebovat uzemnit,ale psali jsme si na icq a psal nad miru pratelsky

Tak to hodně štěstí - škoda, že tady se pořád chová jako "namachrovanej sr*c,kterej bude potrebovat uzemnit".
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Toman » pon 13. dub, 2009 8:38

ukropcany píše:Ja som veľmi zvedavý na to video... 8)


Haha myslíš že nějaký bude? :roll:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Asanoth » pon 13. dub, 2009 8:39

Narozdíl od vás dvou, vaše chování je vyloženě příkladné... :roll: :roll: :roll:

Rád bych se bokuta zeptal, na jaký úrovni podle sebe v Aikidu je...
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » pon 13. dub, 2009 9:06

graver píše:
mirsv píše:namachrovanej sr*c,kterej bude potrebovat uzemnit,ale psali jsme si na icq a psal nad miru pratelsky

Tak to hodně štěstí - škoda, že tady se pořád chová jako "namachrovanej sr*c,kterej bude potrebovat uzemnit".


Nerad na to poukazuji, ale některé posty na zdejším fóru bu.cz některých všeznalých diskutérů taky nejsou zrovna skromné, tak že to bych mu nevyčítal. :wink:
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod mirsv » pon 13. dub, 2009 11:25

ghekon:tak pokud nam pujcis ty rukavice,tak myslim neni co resit,akorat teda nevim jakou cestou bys nam je predal

toman:a proc myslis,ze zadny video nebude?
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod ghekon » pon 13. dub, 2009 12:19

Mirsv: Trochu jsem si nevsiml toho ze se to bude konat v sumperku, coz je tak trochu z ruky, takze tu svoji ucast asi rusim, i kdyz si stejne myslim ze nakonec zady fight nebude, pokud by tam jel nekdo z ostravy tak muzu rukavice predat jemu.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod mirsv » pon 13. dub, 2009 13:07

ghekon:a kde jsi si myslel,ze se to bude konat?jinak pochybuju,ze sem pojede nekdo z ostravy,ale zase tak z ruky to taky nemas,ne?kolik km?100?
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod ghekon » pon 13. dub, 2009 13:16

Mirsv: Tak nejak, 2,5 hodiny autem, ktere nemam a toho ze se to kona ( mozna ) v sumperku jsem si nevsiml...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod graver » pon 13. dub, 2009 15:14

BizonCZ píše:některé posty na zdejším fóru bu.cz některých všeznalých diskutérů taky nejsou zrovna skromné, tak že to bych mu nevyčítal.

Já mu to nevyčítám, jen to konstatuju. V poslední době je to tu standardka: někdo sem vletí, zj*be ostatní jak sysly, vysvětlí jim, že jsou debilové a lamy, dočká se nabídky na přátelskou osobní argumentaci - a zatímco ho tu ostatní ještě nějakou dobu řeší, on sám se už neozve.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron