...po čase

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod luen » čtv 24. úno, 2011 17:40

Jendis píše:O konzistenci názorů se nepřu...nemluvil jsem o posunu osobnosti,změnách názorů,ale posunu jako takovém. Posunu v cestě.
Vezmi si třeba sebe....stále jsi žákem sifu Rzounka a jak se,za ta léta,vaše cesta měnila. A takových je tu víc.... :wink:


Tak jasne, ze se neco porad meni, ale v zasade clovek "vykrada" porad jen tam, kde je co brat.
Je pravda, ze po vsech tech zkusenostech u vsech linii a zarucene tech nejoriginalnejsich wing cheun linii uz vim, ze nic takoveho neexistuje. Vim, ze vetsina wing cheun linii v euro/americko/australske zone, je ksunt ... o nemz nema smysl ani uvazovat, natoz psat...

Nicmene pro jakykoli posun musi clovek zustavat porad otevreny, nebejt lenoch a zvednout zadek, poradne si vybrat (ujasnit si co chci) byt ochotnej nechat se prohanet ...

Porad je kolem BU dost spekulantu, kteri si mysli, ze to nejak vymysli i bez toho potu, krve, bolesti ... no a pres veskere pobrane moudrosti je tyto uzasne a prevratne informace za celou dobu nikam neposunuly ...

Na druhou stranu je videt, ze kdyz je nekdo hlava otevrena, tak udelal i dik tomuto serveru velkej progres, kdo chce hleda zpusob, kdo nechce hleda duvod.

Ale myslim, ze tento server je rozhodne prinosem. Ja byl v pristupu vzdycky "malinko" vrtulnik, metodiku ohejbam jak je nutne a vse beru jen jako nastroj, zadna dogmata ve forme jakychsi tradic, bez smesnejch vymluv na ne, atd ... Tohle mne na stesti uspesne miji celej zivot. Cili vidim to jen svou optikou. Par pratel ze setkani beru jako nejvetsi prinos a bonus.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod Jendis » čtv 24. úno, 2011 18:26

luen píše: Par pratel ze setkani beru jako nejvetsi prinos a bonus.


samozřejmě +1 :!: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RBR » čtv 24. úno, 2011 23:04

Taky něco za sebe přihodím. Svoje příspevky nečtu. Možná někdy v budoucnu. Musím přiznat, že mě debaty zde hodně naučili a především zbavili jistých oborových klapek.
Rozhodně mě nekonečné debaty BU x BS nijak nepřesvědčili, že že BU je lepší a naopak. Stále stojím za tím, že dobře trénováné BU je naprosto fungující, jen je potřeba je nutné proniknou velkým balastem a dostat se dřeň.
Poslední dobou moc nepíši, protože jak podoknul Tongpo, všechny zajímavé tématy už jsou vyčerpané.
Nicméně bych toto forum nezatracoval. Ten kdo bude chtít, tak si tady spoustu zajímavých informací najde.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod marvin » pát 25. úno, 2011 11:35

hehe to bolo davno pradavno ked sa na tomto fore este vino pilo a voda kazala a ja som tu s ukropcanym vychovaval aikido pozitiv "bojovnikov". :D Si ani neuvedomujete ako ste to tu tym, ze ste zacali robit stretnutia na zivo vychovali k lepsiemu. Jedine ma vzdy sral miso ked sa nechal od vas mlatit. Ale ked on je uz raz taky. Cim lepsi kamarat tym je na neho v ringu tvrdsi. Ani si mozno neuvedomujete co pre vas ten chlapec usaty urobil ked zacal cistit tento chliev.

Ja sem uz debatovat nechodim, nakuknem sem raz za pol roka a bojove umenia som si pre seba vyriesil davno. Vratil som sa k vrcholovemu sportu pretoze som zistil, ze dolezitejsie ako vsetky techniky na svete su kondicia, sila a pohyblivost.
Ked raz za rok idem s misom sparovat apon vydrzim 10 kol aj ked dostanem nalozene. Takeho toho bojoveho ducha ci srdce ci ako to tu volate som bohuzial trosku mal vzdy. Bohuzial, lebo v dnesnom svete ma skor dostal do pruserov. A z ringu si vdaka nemu pravidelne nosim prasknute rebro. A preco to sem pisem po xx rokoch. Lebo to mozno niekomu pomoze ako rada, ze na nejake to bububu to bohato staci. A komu to nestaci tak sa moze poucit trosku techniky z MT, boxu ci nejakeho funkcneho bs-bu a ma TO.

takze makajte borci, pretoze je to fakt strasne jednoduche a je to fajn aj pre zdravie a funkcnost.
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod roza » pát 25. úno, 2011 15:15

Server BU mi dal v určitém období hodně.Pokud je někdo ochotnej a trpělivej,dá mu dost i dnes.
Za svoje starý příspěvky se nestydím.
Rád jsem poznal pár zdejších lidůch.
Sleduju průběžně ale víceméně nepíšu,páč jsem čím dál víc skeptickej...
A tak pouze čekám na ty,kteří před pár lety říkali:"....ale počkejte,když se to cvičí 15 let......"
Čekám,hoši.....

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod TongPo » pát 25. úno, 2011 17:44

roza píše:...A tak pouze čekám na ty,kteří před pár lety říkali:"....ale počkejte,když se to cvičí 15 let......"
Čekám,hoši.....

Tak to se asi načekáš :lol: Ale to je vlasně takovýmu skeptikovi, jako seš ty, úplně jasný... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod fakt » pát 25. úno, 2011 19:30

Dělal jsem vždy čest svý přezdívce a psal fakta. To, že někdo nemá pravdu rád - na to se.e pes, opravuji je jeho problém. Jinak je má účast na fóru proměnlivá - někdy mám čas a chuť a jindy ne.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Re: FMA

Příspěvekod earle » ned 27. úno, 2011 19:50

severin píše:Tak já si taky přihodím bilanci. Před 7 lety jsem založil filipínský vlákna, abych se něco dozvěděl o Kali/Arnis/Escrima,protože jsem o tom věděl kulový. Sledoval jsem narážky na Latosa Eskrima a Skirmen, zaznamenal příchod Gazdíka, dozvěděl se,že existuje nějaký Hradecký a sledoval napolo fiktivní postavu Guro Petera. Dále probíhaly dotazy ohledně cvičení fma v Ostravě a Brně, kde se do dneška téměř nic nepodniklo. Velká část fora je věnována mé debilitě,komerci,podvodům.Je mi navrhováno co ne/mám psát, do čeho nemám strkat nos a nabídky na sparing.Z toho pramení příspěvky lidí,kteří se mě zastali.Teď se forum ustálilo na informativní příspěvky, které se víceméně střídají podle stylu.Za těch sedm let se toho moc nezměnilo a většinou cvičí pořád stejní lidé,i když je tu větší nabídka stylů. Jen za poslední 2 roky je tak málo příspěvků,že je evidentní neochota k jakékoli diskuzi.Strávil jsem tu spoustu krásných chvil,ale taky nervů a teď radši zůstanu v roli občasného pasivního pozorovatele.Mabuhay bojovníci,teď zas někdo mladší :wink:


A kdo je posimte ten guro Peter? :D ja sem prave cetl nejaky hlasky od nej na DPS foru ( napadne se podobaly stylu toho, co psal tady s nickem DIPRDSHIT nebo tak nejak ) tak by me zajimalo, o kohojde. Psal ze stravil na Filipinach pul zivota a kdesi cosi a trenoval u cloveka kteryho nikdo nezna atak :)
earle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30. srp, 2009 23:00

Příspěvekod severin » ned 27. úno, 2011 21:05

http://www.facebook.com/profile.php?id= ... 26&sk=info

Myslíš tohoto pána ? :-)
Byl první svého druhu.Od té doby jsem potkal několik takových,kteří žijí napůl na Filipínách a dokonce tam mají manželku. Je příjemné je poslouchat,jak se tam cvičí,ale frustrující s nimi probírat historii :-).
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod earle » ned 27. úno, 2011 21:13

nerikej, no je kouzelnej :) tak nejak sem si ho predstavoval :D zajimalo by me, kolik z toho co hlasil je pravda :)
earle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30. srp, 2009 23:00

Příspěvekod RBR » ned 27. úno, 2011 23:21

marvin píše:Vratil som sa k vrcholovemu sportu pretoze som zistil, ze dolezitejsie ako vsetky techniky na svete su kondicia, sila a pohyblivost.


Co děláš za vrcholový sport?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod xiexie » úte 01. bře, 2011 13:21

Staré příspěvky..hmmm..člověk se vyvíjí a popravdě, jak už tu padlo vícekrát, mě osobně nejvíc dal čas, zranění, ale především možnost se tu setkat s některými osobně a prakticky si vysvětlit některé z našich diskuzí.

Věřím, že tchajčchi se tu posunulo do jiné úrovně, než jen zdravotní cvičení :wink: .

Osobně všem děkuji, jste pro mě jako rodina od které se mám pořád co učit. Minimálně naslouchání :D , ačkoliv svůj názor stejně většinou prosazuji.

Takže DÍK kucí a holkí :twisted: :wink:
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 21 návštevníků