Intenzivní cvičení taiji s Paulem Renallem v červenci 2013

semináře, workshopy, exhibice, zápasy, TV...

Intenzivní cvičení taiji s Paulem Renallem v červenci 2013

Příspěvekod Yvan » pon 24. čer, 2013 6:48

Paul Renall je učitel taiji z Nového Zélandu který posledních několik let žije a učí v Praze.

Ve dnech 2.-28.července 2013 vede Paul intenzivní cvičení taiji v Praze.

Cvičí se 6 dnů v týdnu ÚTERÝ - NEDĚLE (PONDĚLÍ je volný den), 6 a půl hodin denně.

Všechna cvičení, kromě cvičení 11:00 - 11:30, jsou otevřená i nově příchozím.

DOPOLEDNE :
8:00 - 11:00
Výuka principů taiji, relaxačních cvičení, krátké formy stylu Yang a cvičení s partnerem.
11:00 - 11:30 výuka formy mistra Huanga tzv. simplified advanced form.
(pro lidi co prošli výukou krátké formy).

ODPOLEDNE
16:00 - 18:00 partnerwok (push hands, tuishou).
18:00 - 19:00 cvičení s mečem.

MÍSTO CVIČENÍ
Za slušného počasí se cvičí v parku na Letné.
POZOR : dopolední a odpolední cvičení jsou v parku na dvou různých místech!
V případě špatného počasí se cvičí uvnitř.
Informaci o místech cvičení je na odkazu dole.

CENY pro místní :
Celý den : 300 Kč
Půlden : 150 Kč
Celé 4 týdny : 7000 Kč

Více informací :
http://www.thetaijischool.com/prague-su ... tial-2013/
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Re: Intenzivní cvičení taiji s Paulem Renallem v červenci 20

Příspěvekod Yvan » stř 26. čer, 2013 7:16

Paul Renall na Taiwanu při cvičení v parku ve skupině tehdy 90-tiletého mistra Jenga.
Jeden z těch, se kterýma tam Paul cvičí, je mistr Hsu, který byl sedminásobným mistrem Taiwanu v tuishou.

http://www.youtube.com/watch?v=PKH3qWEA60M
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Re: Intenzivní cvičení taiji s Paulem Renallem v červenci 20

Příspěvekod Jinshen » pát 28. čer, 2013 13:57

Yvan píše:Paul Renall na Taiwanu při cvičení v parku ve skupině tehdy 90-tiletého mistra Jenga.
Jeden z těch, se kterýma tam Paul cvičí, je mistr Hsu, který byl sedminásobným mistrem Taiwanu v tuishou.

http://www.youtube.com/watch?v=PKH3qWEA60M


Ahoj, díky za pozvání.

Shlédnul jsem celé video a přijde mi zajímavé jak Paul (předpokládám že je to on) a ta slečna ještě mnohem víc tíhnou ke zvyku proměnit se v kopu želatiny v okamžiku kontaktu, chycení či zatlačení ze strany cvičebního partnera. Narozdíl od čínských cvičebních partnerů/učitelů, kteří se snaží si neohýbat trup a daří se jim udržet spojení mezi trupem a končetinami a dokonce se nebojí použít sílu a např. i nadzvednou soupeře viz 2:30 (tenhle pán mi přijde ze všech nejzajímavější, tipnul bych si, že to je ten sedminásobným mistrem Taiwanu v tuishou).

Budu rád za názory a komentáře ostatních...
Pavel Průcha
Uživatelský avatar
Jinshen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 08. dub, 2013 10:14

Re: Intenzivní cvičení taiji s Paulem Renallem v červenci 20

Příspěvekod Yvan » sob 03. srp, 2013 13:50

Ahoj,

protože jsem měl možnost cvičit se všemi lidmi na tomto videu, dovolím si k tomu vyjádřit se.

Úvodem bych z předmětu Tvého komentáře vyloučil cvičení s mistrem Zhou (začátky 0:38 a 1:18), kde se nejedná přesně o taiji tuishou.
Mistr Zhou je oborník na čínské umění zdravotní manipulace s klouby a páteří.
A tohle jsou ukázky jeho vlastních zdravotních cvičení, které s lidmi v parku cvičí.

Pokud jde o Tvůj komentář na reakce Paula na zatlačení zejména ze strany mistra Hsu (bledá košile s krátkými rukávy) a mistra Shen (bledě modré tričko), tak jde o úplně běžnou reakci za zatlačení při tuishou play mezi lidmi dost rozdílných úrovní v taiji tuishou.
Paul v době tohoto videa cvičil taiji asi 10 let.
U mistrů Shena(a) (věk něco pod 65 let, již v roce 1982 vítěz soutěže v push hands) a mistra Hsu (věk mezi 55 - 60, sedminásobný mistr Taiwanu v push hands) je doba cvičení taiji tak 30 - 40 let.
Navíc oba cvičí tuishou již léta v podmínkáchí, kdy každý den v roce mohou jít do parku a cvičit tam tuishou až 4 - 5 hodin s deseti a více cvičenci různých úrovní.
Když budu cvičit tuishou play s člověkem který má a dost vyšší úroveň (tedy o dost lepší citlivost, spojení a timing), tak je jenom otázkou času, kdy mne svým zatlačením "dostane", vyhodí jedním z následujících dvou způsobů :
1) Buď mne rovnou dostane do situace, kdy začnu klást odpor a tím se napnu, zablokuji a pak mne vyhodí.
2) Anebo se mi podaří zareagovat na jeho sílu pohybem, uvolněním, ale tato má reakce není vyrovnaná, není to přesný pohyb celého těla, některé části mého těla se pohnou více a nakonec se většinou dostanu do bodu 2).
Opakováním pokusů ad 2) mám možnost zlepšovat svoje cítění síly a timing co mi spolu se zlepšeným spojením celého těla z jiných cvičení dává možnost se zlepšovat.
Je to normální proces učení se při tuishou play.
A taky důvod proč jsme oba jeli na Taiwan učit se a cvičit taiji tuishou s těmito a dalšími lidmi.
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha


Zpět na bude...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron