Beh ?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » stř 10. dub, 2019 8:54

Ola! Mna opat potrapilo smutne obtloustle telo, konkretne latissimus pretazeny z lezenia. Mal som trojtyzdnovu pauzu od vsetkeho a od minuleho tyzdna sa opat vraciam opatrne do formy. Beh som radsej este nezaradil, bicykel tiez este odpociva... a tak. :mrgreen:

@Ucrop co si si vykonal s kolenom? Fight, alebo beh? Mal by si zacat drepovat s cinkou na chrbte, ja si drepung nemozem vynachvalit. 8)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 10. dub, 2019 10:08

Ani ani. Skákal som dvojskoky na švihadle v drepe. Robil som to už 1000x a ani teraz som nemal problém. Ale zrazu, doma, keď som išiel po tréningu vstať od večere tú nohu zrazu nešlo narovnať... :? To bolo v januári a až teraz je to už celkom v pohode. Ale zlepšilo sa to až oteplením... Vnútorná šlacha, 1 cm kúsok na boku kolena, ale bolelo to ako šľak...
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cohen » stř 10. dub, 2019 13:20

Takze fighting (related)! :mrgreen:
Ani som netusil, ze sa skace na svihadle v drepe, musi to byt pre kolena riadny zahul... nieco ako odzemok v ludovych tancoch, tam odchadzaju kolienka jedna radost! 8)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 12. dub, 2019 18:10

Však už to robiť nebudem... Tu máš mástra - https://youtu.be/ImIY6x6qQH0?t=45 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 16. dub, 2019 20:38

V nedeľu som bežal Devín-Bratislava, 11,6 km, tempo 4:27. S ohľadom na 94 kilo :roll: a objem tréningu do 30 km týždenne som spokojný, ale teda, tá pažravosť je hrozná vec... :oops:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cohen » stř 17. dub, 2019 12:49

ukropcany píše:V nedeľu som bežal Devín-Bratislava, 11,6 km, tempo 4:27. S ohľadom na 94 kilo :roll: a objem tréningu do 30 km týždenne som spokojný, ale teda, tá pažravosť je hrozná vec... :oops:

94 je uz dost kriticke cislo! Ale aspon mas nejaky bezecky trening, ja sa posledny mesiac trapim so zranenim a az vcera som si trufol na 6km indiansky beh s kocarom, nastastie sa to zlepsilo. A kedze sa moje telo pod vplyvom siloveho treningu snazi premienat vsetko co zozeriem na svaly (t.j. na vahu), nepomaha mi ani vysadenie sladkosti a alkoholu, stale mam okolo 88kg. Napriklad dnes som obedoval jablko a vecerat budem asi uz iba vzduch. Dam sa na breatharianstvo. :lol:

Na kolena rozhodne odporucam zadny drep s velkou cinkou. Roky som zacinal turisticku sezonu trojdnovymi svalovicami a obcas aj bolestou kolien, tento rok nic, pohoda. 8)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 17. dub, 2019 19:22

Však pomaličky opäť zvyšujem objem tréningu, ale je to zložité - za 4 týždne som najazdil 5 000 km... Do toho robím do večera, takže aj večer som hladný a ťažko to ovládnuť... Ale tak, to pracovné dobrodružstvo, do ktorého som sa pustil, za to stojí... 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod toddb » sob 20. dub, 2019 12:40

Pulmaraton v Bělehradu - 2:00:44, finis do kopce, asi kilak a pul a to mě stalo cas pod dve hodiny. skoda
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 22. dub, 2019 9:05

Neviem, či som sem dával odkaz na túto knižku - https://www.martinus.sk/?uItem=295179

Nutno povedať, že to funguje. Kedysi som behával 65 km týždenne, posledný rok max. 40. A zlepšil som sa všade, pričom na tréning už nie som zďaleka tak zameraný ako kedysi. Dnes už žijem inými vecami...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cohen » úte 23. dub, 2019 9:59

@toddb - treba si vybrat nejaky pekny polmaraton bez prevyseni, vyskove metre na zaver vedia pekne potrapit.

@ucrop - link na knizku si daval, ale zatial som ju nekupil, mam teraz dost zabavy s krpcom. Posledny mesiac fici na odrazadle, furt som na ihrisku, alebo kocikujem, v podstate popri silovke nemam sancu toho vela seriozne nabehat. A vlastne ani sa mi nejako extra teraz nechce, priority su inde, zivotne aj sportove. :wink:

Nocne vyzieranie u mna nejako nema uspech. Ranajky cez pracovny tyzden vynechavam, zacinam obedom a koncim o osmej poriadnou vecerou, a kedze vecer nepracujem... manana. :D
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 23. dub, 2019 17:45

A neuvažoval si použiť napr. - manželku? :twisted:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně