Nemate dojem, ze se to tu s tim w/v/t/c prehani???

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Nemate dojem, ze se to tu s tim w/v/t/c prehani???

Příspěvekod Picard » úte 22. črc, 2003 14:32

Nevim jestli jsem s timhle pocitem tady sam, ale mam tak trochu dojem, ze 95% tohoto serveru zabira valka Kungfu WT vs WC vs WCokoliv ... neni to skoda? Nemate dojem , ze se to trochu prehani a zahlcuje se to tady vecma, ktery spoustu lidi zas az tolik nezajima? Svet BU je prece daleko sirsi a zajimavejsi, nez tohle vecne omilane tema, ktere je sice do jiste miy zajimave, ale myslim si , ze tvurci energii venovanou tomu tematu by mozna bylo lepsi venovat jinym ...
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Miro » úte 22. črc, 2003 14:45

...
Naposledy upravil Miro dne ned 21. pro, 2008 14:11, celkově upraveno 1
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Picard » úte 22. črc, 2003 16:24

Jo at si kazdy pise co chce, to je v poho. Akorat je to furt na jedno brdo a stejne se tim nic nevyresi ... A je to trochu nuda, kdyz tu clovek cte mesic co mesic furt to samy, ne? Jinak me zajimaji veci okolo BU, ktere jsem nevedel, nove zajimave pohledy na BU, informace o BU a jejich aspektech, ktere moc neznam, nebo treba novinky, co se kde zajimaveho deje. Rozhodne me nezajimaji nekonecne diskuze typu "dzudo je lepsi nez karate" nebo "box je na nic", kterych je po internetu plno. Prijdou mi primitivni a plne sovinistickeho, zbytecneho a neopodstatneneho obvinovani jinych stylu o kterych ucastnici vetsinou nemaji moc poneti.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Picard » úte 22. črc, 2003 16:26

Jeste pozn: nemyslel jsem tim, ze mi vadi WT/WC/VT/VC. Vadi mi akorat, jak se to tu ucpava tim ze se tu privrzenci techto ruznych stylu vselijak hadaji. Energie vlozena do techto hadek by se dala vyuzit ucelneji, treba nejakym novym zajimavym clankem :-)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Re: Nemate dojem, ze se to tu s tim w/v/t/c prehani???

Příspěvekod Anonymní » úte 22. črc, 2003 19:52

Picard píše:Nevim jestli jsem s timhle pocitem tady sam, ale mam tak trochu dojem, ze 95% tohoto serveru zabira valka Kungfu WT vs WC vs WCokoliv ... neni to skoda? Nemate dojem , ze se to trochu prehani a zahlcuje se to tady vecma, ktery spoustu lidi zas az tolik nezajima? Svet BU je prece daleko sirsi a zajimavejsi, nez tohle vecne omilane tema, ktere je sice do jiste miy zajimave, ale myslim si , ze tvurci energii venovanou tomu tematu by mozna bylo lepsi venovat jinym ...


Nemám ten dojem a je mi to vcelku jedno - rád si přečtu koho co trápí a kde jakej "šmejd" :lol: komu a čemu kazí pověst :lol: , ať už to je karate nebo kungfu nebo cokoliv . Když tu nejsou věcný diskuze tak alespoň tohle :lol: Hel když tak mudruješ tak nadhoď nějaký pěkný téma a třeba ti budou lidi vděčný :-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod bojovaumeni.cz » stř 23. črc, 2003 12:39

Picard - mas pravdu, proto nezbyva nez apelovat na cvicence jinych b.u. nez je WT/WCH - diskutujte a hlavne posilejte clanky!
bojovaumeni.cz
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Picard » stř 23. črc, 2003 17:34

Howgh :-)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » čtv 24. črc, 2003 10:48

Mam uplne stejny dojem...
... a navic jakakoliv diskuze na tema, ktere WT nebo aikido je to opravdove a jedine realne :wink: skonci drive nebo pozdeji konstatovanim, ze "ty jsi uplny debil!"

Patrik

P.S.
Kdyby se nekdo ptal... Zajimaji me tradicni bojova umeni z Japonska, vsechny stare skoly (rju), zbranove systemy i jine skoly vznikle pred reformou Meidzi... stejne tak cokoliv o modernim kendo a iaido, ktere cvicim, pripadne cokoliv smysluplneho o aikido, bez ohledu na to, jestli vzniklo v Iawame nebo jine vesnici.
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Anonymní » čtv 24. črc, 2003 11:36

patrik píše:Mam uplne stejny dojem...
... a navic jakakoliv diskuze na tema, ktere WT nebo aikido je to opravdove a jedine realne :wink: skonci drive nebo pozdeji konstatovanim, ze "ty jsi uplny debil!"

Patrik

P.S.
Kdyby se nekdo ptal... Zajimaji me tradicni bojova umeni z Japonska, vsechny stare skoly (rju), zbranove systemy i jine skoly vznikle pred reformou Meidzi... stejne tak cokoliv o modernim kendo a iaido, ktere cvicim, pripadne cokoliv smysluplneho o aikido, bez ohledu na to, jestli vzniklo v Iawame nebo jine vesnici.


To je problem, pretoze ten kto cvici nieco, co je evidentne zle, si len tazko prizna "no, videl som, zmylil som, nasiel som si nieco ine"...a prave v aikido a vo WT sa to prelina podobnym sposobom. A hlavne to tazko uzna niekto, kto sa tomu venuje 10 rokov...videl som to uz zopar krat, prave v aikide a nemozes sa s niekym zhodnut na niecom, co sa ucis diametralne odlisne. Mozes to len respektovat a nepiplat sa v tom, ale suhlasit s tym nemozes.

S tou iwamou to mas tazke - ked vidis Saita a potom niekoho z vysluzilcov z Hombudoja, tak si dotycny bud otvori oci, alebo ostane tam kde je - ako sam uzna...co myslis, preco sa modernemu aikidu z Hombu v iwame hovori "happystyle"? :?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod patrik » úte 05. srp, 2003 16:24

... ale co je evidente zle... kdo to posoudi.

Popravde jsem-li zacatecnik, neumim posoudit - nerozumim tomu a jestlize s tim zacnu, budu tomu verit. A jsem-li "pokrocily" nemel bych rikat tamto je spatne... (ja to neumim nerikat).

Aikido je moderni, nikdy nebylo tradicni, protoze se radi mezi sinbudo tedy moderni bojova umeni, zatimco treba Daito rju dzudzucu je zrejme (velice pravdepodobne) kobudo, tedy stare bojove umeni. Proc by tedy melo byt jedno aikido modernejsi nebo tradicnejsi nez jine.

Proc se tomu rika happy style nevim, nebyl jsem tam, ale proc by si mel kdokoliv narokovat "sve" aikido jako to jedine spravne.

Morihiro Saito mi oci neotevrel a videl jsem jednak jeho stare zaznamy i ty novejsi.

Nemyslim, ze by tenhle dialog kohokoliv kamkoliv posunul, ale ptal ses.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

 

Příspěvekod PrayingMantis » stř 06. srp, 2003 5:27

Picard: Jo, mám stejnej pocit! Já bych také uvítal odbočku od WT/WCH nebo Hungga (nic proti nim...) a radši bych si přečetl článek třeba o stylu Opilé opice nebo co já vím, ale kdo to u nás cvičí, že jo... :wink:
PrayingMantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 111
Registrován: ned 01. čer, 2003 23:00
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvekod Anonymní » stř 06. srp, 2003 7:56

patrik píše:... ale co je evidente zle... kdo to posoudi.

Popravde jsem-li zacatecnik, neumim posoudit - nerozumim tomu a jestlize s tim zacnu, budu tomu verit. A jsem-li "pokrocily" nemel bych rikat tamto je spatne... (ja to neumim nerikat).

Aikido je moderni, nikdy nebylo tradicni, protoze se radi mezi sinbudo tedy moderni bojova umeni, zatimco treba Daito rju dzudzucu je zrejme (velice pravdepodobne) kobudo, tedy stare bojove umeni. Proc by tedy melo byt jedno aikido modernejsi nebo tradicnejsi nez jine.

Proc se tomu rika happy style nevim, nebyl jsem tam, ale proc by si mel kdokoliv narokovat "sve" aikido jako to jedine spravne.

Morihiro Saito mi oci neotevrel a videl jsem jednak jeho stare zaznamy i ty novejsi.

Nemyslim, ze by tenhle dialog kohokoliv kamkoliv posunul, ale ptal ses.

Patrik


moderne vs. tradicne - uznavam, ze nieco co ma niekolko desiatok rokov rozdelovat na moderne a tradicne je na prvy pohlad trochu nelogicke, ale je to tak. Iwama sa cvici tak ako ju cvicil zakladatel, HombuDojo/Aikikai cvici tak ako cvicili jeho synovia...v iwame sa hovori o tom, ze zakladatel odisiel z Tokya preto, lebo sa nemohol pozerat na to, co sa tam cvici a preto potom posielal do tokya saita...

Narokovanie si na aikido - nemyslim, ze by si ho niekto narokoval, je spolocne, ak sa to tak da povedat. Rozdiel je v tom, ze v modernom sa necvici so zbranami tak ako to cvicil zakladatel (niekde vobec, niekde iaido, ...), necvicia sa techniky tak ako ich cvicil zakladatel, nerobi sa kiai, postoj je casto tak siroky, ze sa ludia nevedia ani pohnut z miesta, utoky su slabe, moralka na treningu nulova...tot moja skusenost...

Otvorenie oci - mne oci otvoril. Film s nim som videl prvy krat v 1994 a tiez mi oci neotvoril. Ked som ho vsak videl nazivo (isiel som tam s tym, ze ked ma nepresvedci tak koncim s aikidom, lebo je to ojeb), tak som zistil v com je problem - problem je v tom, ze ta ucia europania a ti netusia o co ide...takze asi tak, z videa ta tazko nieco presvedci...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 06. srp, 2003 14:10

Zdar,
rozjíždí se tu zajímavá diskuze. Aikido již nějakou (velmi krátkou) dobu cvičím a zajímala by mě odpověď na jednu otázku, na kterou si sám přesně zatím odpovědět taky neumím.

Co je AIKIDO ?

Tím nemyslím překlad tohoto názvu, ale spíše co si pod tím představit. Bylo by zajímavé, kdyby tu každý diskutující na toto téma napsal svůj názor a jeho vnímání a představa Aikido. Možná to je i téma na samostatnou diskuzi a do tohoto tématu se moc nehodí, ale když už se tu začal rozebírat věčný problém aikido- tradiční-netradiční, funguje-nefunguje, tak jsem tuto otázku položil zde, protože možná z odpovědí na položenou otázku se můžeme dozvědět různé názory a zajímasti toho týkajícíse :).
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod patrik » stř 06. srp, 2003 15:08

Co je aikido?

- cviceni pro radost
- zpusob kultivace osobnosti
- japonska pohybova disciplina...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Anonymní » stř 06. srp, 2003 15:27

Dobra otazka! Ja osobne aikido uz nevnimam ako BU tvorene technikami, ale principmi, ktore je mozne aplikovat na lubovolnu "techniku". V europe sa aikido vyucuje len formou technik - co je ale zrejme uplne zle, min. podla toho aku kvalitu dosahujeme my a aku japonci. Uz padli aj myslienky o tom, ci nas oni nahodou neodrbavaju, ze nam ukazu co dokazu, ale nepovedia ako to dosiahnut...alebo sme mozno blbi, ze to z ich reci nepochopime...tazko povedat, kedze oni hovoria po japonsky a je tam neznamo-aky dobry preklad do DE/EN. Tiez nadobudam pocit (vzhladom na to, aky sa v iwame kladie doraz na zbrane), ze taijutsu je len taky doplnok k bukiwaze, t.j. ze tazisko lezi v cviceni so zbranami, nakolko ruka sa nebezpecnostou len zriedka rovna mecu/palici. Ak clovek teda zvlada obranu zbranou proti zbrani, holymi rukami je to v pohode...mozno...:D

Co dalej - aikido je dokonale nacasovanie. Ludom to nefunguje, pretoze techniku zacinaju casto prilis skoro (partner zmeni utok), alebo (castejsie) prilis neskoro, kedy je partner schopny techniku zakontrovat.

Tiez je to trening hlavy, ktora musi byt 100%ne koncentrovana, inak sa to nacasovanie nezadari...toto je mozno to najpodstatnejsie...

Co sa tyka hladania mieru vo svete, vesmirnej energie, fluida a inych kvazi-aikido-veci, neviem o tom nic, ani ma to nezaujima...dovod? Raz sa Nemoto-senseia pytali ze co je to "ki"...usmial sa (velmi ho ta otazka pobavila), povedal nieco o mnohoznacnosti toho vyrazu a potom otvoril silno prsty na rukach a povedal "toto je ki"! Ako to myslel? No asi tak nejak, ze je to svalove napatie...o vesmire nehovoril nic...a som rad, to je totiz tema pre astronomov... :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 06. srp, 2003 15:38

Este male doplnenie - aikido je BOJOVE UMENIE!!!!!!!!!! Nie je vymyslene ako pohybova disciplina, to skurvili (pardon za to slovo, ale inak to nazvat nejde) jedinci, ktori sa tym zivia a musia to postavit do polohy vecneho nutne pomaleho studia, pretoze inak by ich to neuzivilo...v tejto suvislosti ma napadla vec, ktoru tu niekto spominal, ako si taiji ucitel si postazoval, ze nema ziakov ako na MuaiThai...toto je aj problem aikida - venuju sa mu vacsinou ludia, ktory su fyzicky a psychiky (rozhodnostou, volou, vytrvalostou apod, nemyslim IQ) slabi a ked je cely klub taky...no tak potom ostava uz iba jedine - "APAGE SATANAS!" :twisted:

P.S. To je moj nazor podporeny tym co a koho som videl. Ked to niekomu vyhovuje ako miesto, kde sa stresne s kamaratmi a pokeca, preco nie...len nech nikomu nehovori ze robi aikido, pretoze potom robi hanbu tomuto bojovemu umeniu! Keby v dojo bojoval namiesto cvicenia pre radost, nikdy by nikto nekladol otazky o tom, ci to funguje...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Picard » stř 06. srp, 2003 21:07

Opakuji, ze to co mi vadilo je, ze se tu furt resej desny kraviny (moje KF/WT/VC/Aikido je lepsi nez .... to co delas ty je na nic, protoze ja jsem da mastah a vidim do toho), misto toho, aby se delalo neco poradnyho (psaly clanky, treba o stylu opile opice :-) nebo o cemkoliv zajimavem, co se tu jeste neobjevilo). Berte si ze me priklad, ja uz tu jeden clanek napsal a chystam dalsi :-) Uvedomte si, ze existuje mnoho cest a zadna neni lepsi nez druha, jsou akorat jine. I kdyz jste trochu off topic, tak si tu reste cokoliv, ale prijde mi, ze tu predvadite presne to co me vadilo (i kdyz to vyjimence vypada celkem konstruktivne, takze si diskutujte dal :-)
Naposledy upravil Picard dne stř 06. srp, 2003 21:15, celkově upraveno 2
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Picard » stř 06. srp, 2003 21:07

Patrika jsem nemyslel, to je hodnej kluk :-)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod PrayingMantis » čtv 07. srp, 2003 6:04

Jo jo, lidi si ale stejně budou psát o čem chtějí. Kdo by řekl, že Tvůj první příspěvek vyústí v bouřlivou diskusi o Aikidu...

Připravuješ druhý článek? Skvělý! Nebude náhodou o opilé opici...? :-)
PrayingMantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 111
Registrován: ned 01. čer, 2003 23:00
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvekod patrik » čtv 07. srp, 2003 10:03

aiki píše:Dobra otazka! Ja osobne aikido uz nevnimam ako BU tvorene technikami, ale principmi, ktore je mozne aplikovat na lubovolnu "techniku". V europe sa aikido vyucuje len formou technik - co je ale zrejme uplne zle, min. podla toho aku kvalitu dosahujeme my a aku japonci. Uz padli aj myslienky o tom, ci nas oni nahodou neodrbavaju, ze nam ukazu co dokazu, ale nepovedia ako to dosiahnut...alebo sme mozno blbi, ze to z ich reci nepochopime...tazko povedat, kedze oni hovoria po japonsky a je tam neznamo-aky dobry preklad do DE/EN. Tiez nadobudam pocit (vzhladom na to, aky sa v iwame kladie doraz na zbrane), ze taijutsu je len taky doplnok k bukiwaze, t.j. ze tazisko lezi v cviceni so zbranami, nakolko ruka sa nebezpecnostou len zriedka rovna mecu/palici. Ak clovek teda zvlada obranu zbranou proti zbrani, holymi rukami je to v pohode...mozno...:D

Co dalej - aikido je dokonale nacasovanie. Ludom to nefunguje, pretoze techniku zacinaju casto prilis skoro (partner zmeni utok), alebo (castejsie) prilis neskoro, kedy je partner schopny techniku zakontrovat.

Tiez je to trening hlavy, ktora musi byt 100%ne koncentrovana, inak sa to nacasovanie nezadari...toto je mozno to najpodstatnejsie...

Co sa tyka hladania mieru vo svete, vesmirnej energie, fluida a inych kvazi-aikido-veci, neviem o tom nic, ani ma to nezaujima...dovod? Raz sa Nemoto-senseia pytali ze co je to "ki"...usmial sa (velmi ho ta otazka pobavila), povedal nieco o mnohoznacnosti toho vyrazu a potom otvoril silno prsty na rukach a povedal "toto je ki"! Ako to myslel? No asi tak nejak, ze je to svalove napatie...o vesmire nehovoril nic...a som rad, to je totiz tema pre astronomov... :D


Chtel bych mit Tvoji jistotu ve vsem, co delam... skoda, ze se pod sve uvahy nepodepisujes.

Myslim, ze se potvrdilo, co napsal Pikard...

Cvicils take jinak zbrane (dzo, bokken), nez v aikido - buki waza - Iwama rju...? Myslim, ze bys byl prekvapeny, kolik toho na svete je.

Pac a pusu

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron