Karel Kesl

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Moto » pon 05. kvě, 2008 10:12

No ja neznam Shihana Hazana, takze nemohu posuzovat. Vseobecne jsem ale trochu opatrny pred nejaponci s velmi vysokym technickym stupnem. Ono to vzdycky trochu zavani takovym tim bracha na me, ja na brachu. A taky znam cloveka, co se rano probudil, podival se do zrcadla a rekl si, ze dnes by si udelil treba 9. nebo 10. dan...Nerikam, ze je to pripad pana Hazana, ale takovehle dany jsou u nejaponcu velmi, velmi vzacne, takze se omlouvam za skepsi...Treba mu vysoky stupen udelil nejaky vyznamny japonsky mistr karate, kdyz on sam muze udelovat 7. dan...ale jak rikam, je to velmi vzacne. A v Shotokanu jsem o tom jeste neslysel, aby nejaponec udelil tak vysoky stupen...
Nepisi zde, abych ceril vodu a ze bych nekomu nepral 7., 8., 9., 10. dan, jen vim, ze svet karate je v dnesni dobe nekdy trochu divadlo a ze velmistru je obzvalste u nas v nasi male zemicce vic nez prodavacu hod dogu...
P.S. Opravdu to nemyslim zle, jen se taky ve svete karate pohybuji dve desetileti, takze situaci karate u nas trochu znam, tak proto ta opatrnost a skepse...Jinak nic... :wink:
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod RBR » pon 05. kvě, 2008 13:45

Pitrsnoaco píše:-tý dan.
Co se týče jeho cvičení, tak myslim že na jeho věk je to v rámci možností hodně slušný. A to že má 7. dan, to přece se neuděluje za to jakej je to atlet, nebo gymnasta...u těhle vysokejch danů je to stejně spíš tak za ,,zásluhy".
Červenobílej pásek nosí proto, že ho dostal od Shinana Dannyho Hazana, je to taková úcta ke svému učiteli. Kdyby ho zahodil a nosil dál černej, tak by to asi nevypadalo moc dobře. :D

Nevíte kdo mu jej udělil Shiahovi Hazanovi 9tý dan, kdy k tomu došlo a kolik je shihanovi let?
Na svých stránkách je Shihan Hazan je docela skoupí na informace o své osobě, kromě toho, že začal dělat BU v roce 1975 a pár nepodstatných informací se toho člověk moc nedoví.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pucmaz » stř 07. kvě, 2008 7:50

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:30, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » stř 07. kvě, 2008 9:18

pucmaz píše:RBR: tady toho mas vic :wink:
http://www.rooms4u.co.il/skd/AboutTheFounder/AboutTheFounder.htm

Netreba se vzrusovat, takovejhlech panu behaji po svete (a obzvlast v USA) hromady :x

Díky.
Nijak se nad tím nevzrušuji. Pouze mě zaujalo, že má 9tý dan a je mu nějakých 45 let, tak jsem pátral kdo mu jej udělil. Ani na tomto linku o tom nebylo moc bližších informací.
Jinak jsem zjistil, že má 8th dan v ShoSindo karate, což je směs Shotokan, Kyukushin-kai a Goju-ryu a dalších stylů. Jeho zakladatel Kancho Raffi Liven (9 dan) dělal i "the original Okinawa-te", takže tvůj kolega.
To by mě zajímalo jak mají zorganizované soutěže v kata. Jaké kata se tam oficiálně na soutěžích cvičí.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pucmaz » čtv 08. kvě, 2008 13:31

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:30, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » čtv 08. kvě, 2008 16:44

pucmaz píše:No vzdyt ja tim do tebe nijak nerypal, spis do nej. Po svete beha spousta panu, kteri si radi nechaji rikat shihan nebo soke a kazdy z nich ma 50 danu v 20ti ruznych umenich a pestrobarevny pasek k tomu... To ze se neni treba vzrusovat byl jen recnicky obrat, tak se hned necil cece :wink:

Ok. Nijak jsem se nečílil. Pouze mě postihnul badatelský duch. Nějak mě nešlo pod nos rovnítko mladý borec a velmi vysoký dan. To jak na svých stránkách o své karatistické kariéře mlží jen zvýšilo mojí nedůvěru k jeho znalostem v tomto BU.
Na druhou stranu třeba v jiných BU co dělá bude dobrý, ale osobně nijak netoužím blíže poznat jeho karate.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: Karel Kesl

Příspěvekod Niké » pát 24. úno, 2017 2:57

Tak koukam, ze Karel Kesl ma jiz 9. Dan a tituluje se nově "Grand Master". To jsou mi veci.
Niké
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně