Karel Kesl

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod RUNAR » pát 21. pro, 2007 13:51

Tak tohle téma už se celkem vyjasnilo
4Angus: můj názor je takový že na to aby někdo uměl kata tak je nezbytný je cvičit na základě stejných metod jak to cvičil třeba pan Funakoshi, pokud to někdo cvičí jako gymnastiku není vhodný to nazývat karate to je můj názor,
někde jsi psal že k tvým vzorům patří i pan Hirokazu Kanazawa to je hodně dobrá volba,
takový vzor si zvolí rozumný člověk.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Re: kata

Příspěvekod Angus » pát 21. pro, 2007 16:44

RBR píše:V aplikaci V. udělal přesný opak, místo vstupu ústup.
Potom útočník zodpovědně počká, zůstane stát na místě aniž by musel a naváže jakýsi pokus o uchopení ruky. Tento pokus o pokračování útoku je tak mizerný, že V. i když udělá vyproštení technicky špatně, tak se z úchopu dostane ven....
Po zhlédnutí takové bunkai mě nepřekvapuje, že mají příznivci plnokontaktních disciplín z karatistů srandu. Jen to naprosto oprávněné.
RBR

Valdesiho uznávám jako špičkového sportovního karatistu, ale z toho bunkai jsem měl obdobně smíšené pocity.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Angus » pát 21. pro, 2007 16:57

RUNAR píše:Tak tohle téma už se celkem vyjasnilo....

Souhlas, jen jsem chtěl říci, že to, že někdo soutěží v kata na špičkové úrovni neznamená, že jim nerozumí.
Samozřejmě souhlasím s tím, že velká část sportovních karatistů jsou opravdu pouze sportovci, i když si o sobě myslí, že jsou karatisté.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Pitrsnoaco » sob 26. dub, 2008 18:01

Koukám že je tohle téma docela starý, ale nedá mi to abych se nepřipojil.

Runare Runare....Máš pravdu že dnešní sportovní karete je taková gymnastika, to je bohužel takovej trend...nicméně pan Kesl se proti tomuhle trendu (jako jeden z mála) snaží jít, vždy když maj ňáký sezení z rozhodčíma nebo ve svazu...tak se snaží tyhle gymnasticko-exibiční trendy odstranit....a stejně tak učí katu i svoje žáky, aby o tom přemýšleli reálně. To samý platí i o kumite, nemá rád tzv. ,,sběrače bodů". Jesli si ho viděl někdy v 90 letech, tak od tý doby udělal určitě velkej posun, vzhledem k tomu že se věnuje karate teprve od 85 roku.
Myslim že o tom začal víc přemýšlet hlavně od doby co zná Shihana Dannyho Hazana a cvičí Saisho ki do. Jak tady někdo závistivě tohle spojení zpochybňuje...jak už tady někdo řekl, kdybyste pana Hazana znali tak byste pochopili. Ještě tady někdo pičoval, že má červeno-bílý pás, který se v kyokushin nenosí...Pan Kesl má 7. dan v Shotokan, který získal od Dannyho Hazana, kyokushin cvičí pouze jako součást saishio ki do...stejně tak jako judo, kick box, kraw maga atd...
A ještě jedna věc, hl. pro Runara: Kdyby si viděl jaký jsou zkoušky na vyšší STV u obou zmiňovaných borců, tak bys přestal mluvit o tom, že se jedná jen o gymnastiku.

8)
Pitrsnoaco
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24. dub, 2008 23:00

Příspěvekod Moto » ned 27. dub, 2008 11:49

Zdravim!
Nemam moc rad tokove ty posudky, kdo je dobry a kdo ne, ale co se tyce Karla Kesla, tak snad jen to, ze to jak to bere, vi jen on sam. Cervenobily pas je podle me trochu takova napul extravagance, jelikoz v Shotokanu to moc videt neni...Myslim, ze kdyby nosil cerny pas, bylo by to brano trochu vic vazne...ale to je jeho vec. Co se tyce jeho cviceni, tak tam si dovolim tvrdit, ze to je uz horsi. Opravdu nechci moc soudit, ale videl jsem ho cvicit na seminari sensei Kanazawy a... no jak to napsat...nebyl to zrovna hezky pohled na mistra se 7.danem...Nechci kritizovat, protoze sam urcite mam, co zlepsovat, ale jestli jednou budu mit 7.dan, tak chci, aby to vypadalo jinak...
Nechci nikoho drazdit, jen jsem napsal svuj nazor bez emoci...
Treba je jinak Karel Kesl dobry ucitel...
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 191
Registrován: ned 23. pro, 2007 0:00
Bydliště: Opět Česko

Příspěvekod hitmanus » ned 27. dub, 2008 19:07

Moto píše:...Co se tyce jeho cviceni, tak tam si dovolim tvrdit, ze to je uz horsi. Opravdu nechci moc soudit, ale videl jsem ho cvicit na seminari sensei Kanazawy a... no jak to napsat...nebyl to zrovna hezky pohled na mistra se 7.danem...


No az bude k dispozici video z toho seminare, muzes poslat tvoji fotku, aby jsme te poznali. Skoro bych rekl, ze by to mohla byt mnohem vetsi legrace :-)
Ale tipuju,ze jsi spis sedel celou dobu v hledisti.
hitmanus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 23. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Moto » ned 27. dub, 2008 21:50

4hitmanus:
Mozna by to byla vetsi legrace, mozna ne...Ale chapu tvoji reakci, nemuzes jinak...Ani ja nemuzu jinak...
A v hledisti jsem opravdu nesedel... :wink:
Ale nez se znovu rozohnis, poprosim te, abys sis jeste jednou precetl muj predchozi prispevek a nevytrhaval veci z kontextu. Je to jen muj nazor a navic nebyl utocny. Proste klid... :D
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 191
Registrován: ned 23. pro, 2007 0:00
Bydliště: Opět Česko

Příspěvekod hitmanus » ned 27. dub, 2008 21:58

moto:
omlouvam se pokud jsem na tebe vyjel prilis moc. Nicmene pokud opravdu chces vedet jak K.Kesl cvici a jak vede treninky, dostav se na nejaky jeho seminar. Treba zmenis nazor.
hitmanus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 23. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Moto » ned 27. dub, 2008 23:01

hitmanus:
I ja se omlouvam. Je pravda, ze nikdo nema pravo soudit druhe. Jedine, co je potreba, je kracet po sve vlastni ceste a vsimat si svych vlastnich chyb.
Mej se dobre!
Moto
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 191
Registrován: ned 23. pro, 2007 0:00
Bydliště: Opět Česko

Příspěvekod RUNAR » pon 28. dub, 2008 8:14

Pitrsnoaco píše:Runare Runare.....

8)


Pitrsnoaco Pitrsnoaco , začalo to tak že tu kdosi psal že pan Kesl je odborník na kata,
NEJDE tady vůbec o osobu pana Kesla jde o to že jsem chtěl napsat že pod pojmem ODBORNÍK na kata si představuju lidi typu Funakoshi a lidi co se tomu alespoň přibližujou.
Vyjasnilo se že dotyčný tím myslel spíš sportovní(gymnastická) kata a tomu já vůbec kata neříkam.

Jestli se pan Kesl snaží o bojový karate a prosazuje to i na svazech to určitě velmi rád slyším.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod KAMINARI » pon 28. dub, 2008 10:24

Je velmi zajímavé, že jakmile nekdo něco dokáže a něco znamená, tak se okamžitě hledá sebemenší záminka, jak toho dotyčného /sejmout/. Asi je fakt lepší být jedním z davu a o nic se raději ani nepokoušet. U nás se úspěch tvrdě trestá. :wink:
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod RUNAR » pon 28. dub, 2008 11:31

Kaminari:

Tady nejde vůbec o nějakýho pana Kesla jde tady o stav Karate v ČR.
Co Kesl dokázal?????? Co Kesl znamená???????

Nikdo tady nikomu nebere nějaký sportovní trenérský úspěchy.

ALE KARATE je KARATE a ne nějaký plácání rukama na bodíky a nebo divadlo na závodech kata co nemá s KARATE nic společnýho.

Prostě a jasně tady nejde o to jestli je ten a ten z Čech nebo je Eskymák ale jde o to co umí.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Moto » pon 28. dub, 2008 14:00

Musim souhlasit s Runarem, karate v CR, lepe receno ta politika okolo je na pozvraceni. V tehle male zemicce je snad 15 ruznych svazu, federaci a organizaci karate. Je to jen politika na hony vzdalena puvodni myslence KARATEDO. Jiste, najdou se lidi, kteri to berou jinak a poctive, ale o tech se vi jen velmi malo, protoze ti ani do toho kolotoce vstoupit nechteji. Maji sva mala dojo a par zaku a nejak moc se nezviditelnuji. Mam to stesti, ze muj sensei, ackoliv je mu teprve 33 let bere karate opravdu jinak a pokazde si z treninku neco pozitivniho odnesu. Je jedno, co zrovna cvicime. Kata, kihon, kumite...
Mockrat jsem premyslel o cele te situaci u nas. A zaver? Sam se snazim poctive cvicit a delat cest aspon svemu technickemu stupni, svemu uciteli a karatedo! At se vsichni treba zblazni, dulezite je to, co se deje u nas v dojo a to je pro me karate...
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 191
Registrován: ned 23. pro, 2007 0:00
Bydliště: Opět Česko

Příspěvekod Pitrsnoaco » pon 05. kvě, 2008 9:13

Moto píše:Zdravim!
Cervenobily pas je podle me trochu takova napul extravagance, jelikoz v Shotokanu to moc videt neni...Myslim, ze kdyby nosil cerny pas, bylo by to brano trochu vic vazne...ale to je jeho vec. Co se tyce jeho cviceni, tak tam si dovolim tvrdit, ze to je uz horsi. Opravdu nechci moc soudit, ale videl jsem ho cvicit na seminari sensei Kanazawy a... no jak to napsat...nebyl to zrovna hezky pohled na mistra se 7.danem......


Co se týče jeho cvičení, tak myslim že na jeho věk je to v rámci možností hodně slušný. A to že má 7. dan, to přece se neuděluje za to jakej je to atlet, nebo gymnasta...u těhle vysokejch danů je to stejně spíš tak za ,,zásluhy".
Červenobílej pásek nosí proto, že ho dostal od Shinana Dannyho Hazana, je to taková úcta ke svému učiteli. Kdyby ho zahodil a nosil dál černej, tak by to asi nevypadalo moc dobře. :D
Pitrsnoaco
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24. dub, 2008 23:00

Příspěvekod Moto » pon 05. kvě, 2008 10:12

No ja neznam Shihana Hazana, takze nemohu posuzovat. Vseobecne jsem ale trochu opatrny pred nejaponci s velmi vysokym technickym stupnem. Ono to vzdycky trochu zavani takovym tim bracha na me, ja na brachu. A taky znam cloveka, co se rano probudil, podival se do zrcadla a rekl si, ze dnes by si udelil treba 9. nebo 10. dan...Nerikam, ze je to pripad pana Hazana, ale takovehle dany jsou u nejaponcu velmi, velmi vzacne, takze se omlouvam za skepsi...Treba mu vysoky stupen udelil nejaky vyznamny japonsky mistr karate, kdyz on sam muze udelovat 7. dan...ale jak rikam, je to velmi vzacne. A v Shotokanu jsem o tom jeste neslysel, aby nejaponec udelil tak vysoky stupen...
Nepisi zde, abych ceril vodu a ze bych nekomu nepral 7., 8., 9., 10. dan, jen vim, ze svet karate je v dnesni dobe nekdy trochu divadlo a ze velmistru je obzvalste u nas v nasi male zemicce vic nez prodavacu hod dogu...
P.S. Opravdu to nemyslim zle, jen se taky ve svete karate pohybuji dve desetileti, takze situaci karate u nas trochu znam, tak proto ta opatrnost a skepse...Jinak nic... :wink:
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 191
Registrován: ned 23. pro, 2007 0:00
Bydliště: Opět Česko

Příspěvekod RBR » pon 05. kvě, 2008 13:45

Pitrsnoaco píše:-tý dan.
Co se týče jeho cvičení, tak myslim že na jeho věk je to v rámci možností hodně slušný. A to že má 7. dan, to přece se neuděluje za to jakej je to atlet, nebo gymnasta...u těhle vysokejch danů je to stejně spíš tak za ,,zásluhy".
Červenobílej pásek nosí proto, že ho dostal od Shinana Dannyho Hazana, je to taková úcta ke svému učiteli. Kdyby ho zahodil a nosil dál černej, tak by to asi nevypadalo moc dobře. :D


Nevíte kdo mu jej udělil Shiahovi Hazanovi 9tý dan, kdy k tomu došlo a kolik je shihanovi let?
Na svých stránkách je Shihan Hazan je docela skoupí na informace o své osobě, kromě toho, že začal dělat BU v roce 1975 a pár nepodstatných informací se toho člověk moc nedoví.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod pucmaz » stř 07. kvě, 2008 7:50

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:30, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » stř 07. kvě, 2008 9:18

pucmaz píše:RBR: tady toho mas vic :wink:
http://www.rooms4u.co.il/skd/AboutTheFounder/AboutTheFounder.htm

Netreba se vzrusovat, takovejhlech panu behaji po svete (a obzvlast v USA) hromady :x


Díky.
Nijak se nad tím nevzrušuji. Pouze mě zaujalo, že má 9tý dan a je mu nějakých 45 let, tak jsem pátral kdo mu jej udělil. Ani na tomto linku o tom nebylo moc bližších informací.
Jinak jsem zjistil, že má 8th dan v ShoSindo karate, což je směs Shotokan, Kyukushin-kai a Goju-ryu a dalších stylů. Jeho zakladatel Kancho Raffi Liven (9 dan) dělal i "the original Okinawa-te", takže tvůj kolega.
To by mě zajímalo jak mají zorganizované soutěže v kata. Jaké kata se tam oficiálně na soutěžích cvičí.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod pucmaz » čtv 08. kvě, 2008 13:31

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:30, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » čtv 08. kvě, 2008 16:44

pucmaz píše:No vzdyt ja tim do tebe nijak nerypal, spis do nej. Po svete beha spousta panu, kteri si radi nechaji rikat shihan nebo soke a kazdy z nich ma 50 danu v 20ti ruznych umenich a pestrobarevny pasek k tomu... To ze se neni treba vzrusovat byl jen recnicky obrat, tak se hned necil cece :wink:


Ok. Nijak jsem se nečílil. Pouze mě postihnul badatelský duch. Nějak mě nešlo pod nos rovnítko mladý borec a velmi vysoký dan. To jak na svých stránkách o své karatistické kariéře mlží jen zvýšilo mojí nedůvěru k jeho znalostem v tomto BU.
Na druhou stranu třeba v jiných BU co dělá bude dobrý, ale osobně nijak netoužím blíže poznat jeho karate.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků

cron