Hradec Králové boj.umění

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: Tchaj-ťi Jičín

Příspěvekod P » pon 28. čer, 2010 12:42

Edit: Upraveno kvuli dezinterpretacim. S PC jsme si telefonovali a kazdy mame svuj nazor, ktery si sdelime osobne.
Naposledy upravil P dne stř 30. čer, 2010 13:05, celkově upraveno 1
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

 

Příspěvekod PC » pon 28. čer, 2010 12:55

Neni treba se stale vnucovat
Kdyby mel nekdo Z Hradce zajem zacvicit si v Hradci, neco podobneho http://www.taoist.cz/kde_se_cvici/skupiny_v_CR.html
ale neni nutna hned navsteva, video zde:
http://www.taoist.cz/
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod P » pon 28. čer, 2010 13:09

Jsi opravdu mily chlapec :D
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Příspěvekod Quan-Chi » úte 29. čer, 2010 21:36

potvrzuji ze v HK je paradni box/kick/thai !
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

Kdo je kdo

Příspěvekod tonglong » úte 29. čer, 2010 22:35

Pro Petr Svarz
Kdo to byl Chang San Fung? Ja jsem slysel o Zhang San Feng. Mozna, ze se to spatne cte kdyz nosite ten napis na tryckach hlavou dolu.
Taky by me zajimalo, jestli se jedna o tu samou osobu, jak vite jak to cvicil dotycny pred 700 lety. Nemel by Vas styl vice pripominat Chen nez Yang styl? Ja zasnu nad tim co se stalo s Tai Chi jen za poslednich 100 let a to mame k dispozici fotografie, filmy atd. o to vic by me zajimalo jak se to cvicilo v nejakem roce 1300. V Cinske klasice jsou zminky o Tai Chi teprve nekdy okolo roku 1750 a neni jiste jestli nekdo jako Zhang San Feng (bajny zakladatel Tai Chi) jestli vubec existoval. Nemohl si nekdo napriklad vymyslet Vas styl teprve nedavno?
GH
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

Re: Kdo je kdo

Příspěvekod P » stř 30. čer, 2010 0:20

tonglong píše:Pro Petr Svarz
Kdo to byl Chang San Fung? Ja jsem slysel o Zhang San Feng. Mozna, ze se to spatne cte kdyz nosite ten napis na tryckach hlavou dolu.
Taky by me zajimalo, jestli se jedna o tu samou osobu, jak vite jak to cvicil dotycny pred 700 lety. Nemel by Vas styl vice pripominat Chen nez Yang styl? Ja zasnu nad tim co se stalo s Tai Chi jen za poslednich 100 let a to mame k dispozici fotografie, filmy atd. o to vic by me zajimalo jak se to cvicilo v nejakem roce 1300. V Cinske klasice jsou zminky o Tai Chi teprve nekdy okolo roku 1750 a neni jiste jestli nekdo jako Zhang San Feng (bajny zakladatel Tai Chi) jestli vubec existoval. Nemohl si nekdo napriklad vymyslet Vas styl teprve nedavno?
GH


Pro George:
Dobry den Georg(e)i,

Co se tyka jmena, jde pouze o jinou transkripci (konkretne do italstiny), kterou uvadi mistr Ming Wong C.Y, v jehoz interpretaci se tento styl dostal k memu uciteli a tedy i ke mne. Ale jde o stejnou osobu legendarniho Zhang San Fenga, jak pisete Vy.

Na trickach obvykle cinske napisy nenosim. Mozna v zadu na krku na cedulce:-) Ah!, vlastne jeste mam jedno z konference v Pekingu, tam neco cinsky mozna je.

Jmeno legendarniho Zhanga je ve stylu pouzite zejmena jako odkaz na urcitou filozofickou tradici, ktera je se jmenem Zhang San Fenga spojovana. Tuto tradici se snazim(e) pri praxi taichi nasledovat.

Co se tyka stari stylu, nikde neni napsano, ze vim(e) kdo co cvicil pred 700 lety. Linie predani apod. je otazka tradice skoly, tak jak je tomu i ve vsech ostatnich skolach cinskych bu. Ja po svem uciteli nepozaduji zadne dukazy, staci mi, ze styl funguje. A to se asi shodneme, ze je to nejpodstatnejsi.

V nasi skole praktikujeme dva styly (Tai Ki Kung Chang San Fung a Yang), ktere se od sebe lisi po technicke strance, ale maji spolecnou podstatu - principy taichi. To same plati samozrejme pro vsechny styly taichi. V nasi skole tvori oba styly celek, jehoz studium nam napomaha pochopit podstatu umeni taichi.

Pred par lety v Pisku jste mel moznost videt formu "Matky" stylu Tai Ki Kung Chang San Fung v ramci Vami poradaneho Mezinarodniho dne Taichi.

Pokud mate zajem setkat se osobne, kontaktujte me pres sz nebo prijdte na nektere me cviceni v Praze, kam Vas srdecne zvu jako sveho hosta. Info najdete zde: http://www.tchaj-ti.cz/seminare/praha.html

S pozdravem,
Petr Švarc
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 30. čer, 2010 9:20

4 P a PC - klucí,klídek..... :wink: Sice do TaiChi vůbec nevidím,takže respektuju názor PC,který asi ví,proč píše to,co píše. Na druhou stranu P neměl problém se ukázat na setkání BU.cz se zbraněma,což je (konkrétně pro mne) také nějaké měřítko.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod PC » stř 30. čer, 2010 9:27

P píše:Jsi opravdu mily chlapec :D


Hele ty ses proti me akorat cucak :D :D
esi se nepletu jsi o 5 let mladsi nez ja :D
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod fakt » stř 30. čer, 2010 9:31

Quan-Chi píše:potvrzuji ze v HK je paradni box/kick/thai !
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod P » stř 30. čer, 2010 9:37

PC píše:
P píše:Jsi opravdu mily chlapec :D


Hele ty ses proti me akorat cucak :D :D
esi se nepletu jsi o 5 let mladsi nez ja :D


Respekt :D
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Re: Kdo je kdo

Příspěvekod PC » stř 30. čer, 2010 9:41

P píše:Pokud mate zajem setkat se osobne, kontaktujte me pres sz nebo prijdte na nektere me cviceni v Praze, kam Vas srdecne zvu jako sveho hosta. Info najdete zde: http://www.tchaj-ti.cz/seminare/praha.html

S pozdravem,
Petr Švarc


to je retorika jak od Svedku, nebo z Herbalife... nemate zajem? ne nemam! tak prijdte mezi nas... jako nas host. :-D

2Jendis: Honzo me bytostne vadi sekty a oblbovani lidi....tot vse. kdyz se nekdo pta na bojove umeni, a Nekdo mu zacne vnucovat neco jako je na videu vyse a vyklada, ze to je TO co dotycny hleda, tak se mi obraci zaludek.
Nekdo to uz tady psal" obchodnici s destem" (ja bych asi dodal s "pocity").
Mam i celkem dobre "inside" informace, a cela ta oraganizace ma mnoho znaku setky.... a to je to co mi vadi.
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod P » stř 30. čer, 2010 9:45

Edit: Upraveno kvuli dezinterpretacim. S PC jsme si telefonovali a kazdy mame svuj nazor, ktery si sdelime osobne.
Naposledy upravil P dne stř 30. čer, 2010 12:54, celkově upraveno 6
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 30. čer, 2010 9:47

OK...já to chápu. Petr mne pozval na svůj seminář(buď před,nebo po,že si zašermujeme)- mám mít nějak dovču,intenzivně pracuju na tom,abych se do Prahy dostal,za Luenem a tak......pevně věřím,že mi to vyjde.

Dnes nás zařízli v práci,trošičku.....vejmrd navíc.......takže jistého nemám nic......akorát problémy(budeme muset chodit "čistit" vlakové nádraží od bezdomáčů a potížistů a tak vůbec-fakt se na práci tohohle charakteru moc "těším" :evil: )........ale co budu vykládat. Nic co bych neznal. Akorát se asi už určitě musím nechat naočkovat proti žloutence........ :evil: :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 30. čer, 2010 9:50

P píše:
Diky nacelniku, ze ses me zastal :D



Mno,zase pozor,já se Tě nezastávám,neznáme se. Jen s povděkem kvituji Tvou účast na setkání(na jaké úrovni jsi a tak,musí napsat kluci,kteří s Tebou fechtili).......ale protože je zde spousta kecálků a svoloče(jako třeba já :twisted: ).......na setkání prostě nedojde každej. A minimálně já to počítám jako velmi plusový bod. Toť vsjo-z mé strany. Takže až tak zlé to s Tebou určitě nebude. Jestli jsi "sektář",nebo ne.....to já nevím........
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod P » stř 30. čer, 2010 9:53

Budu rad kdyz ti to vyjde. Mel bych mit na ceste nylonove jiany, tak snad do te doby dorazi a muzeme je treba prubnout. Jinak si pinknem zelezem, nechavam si stary mec opatrit "aretem", tak te budu moc i bodnout. Teda jestli se nechas :D
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 30. čer, 2010 9:57

Uvidíme. S bodáním potíže nemám(jak mohou potvrdit někteří tady) - pokud se Ti to podaří,keine problem.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod PC » stř 30. čer, 2010 10:14

P píše:V pohode, ja to beru tak, ze si kluci jako PC, pm, luen a dalsi vyssim poctem prispevku s podpisem a linkem na jejich stranky zvysuji rank u vyhledavacu. Proste soucast seo a internetoveho marketingu. Brat vazne vsechno co tu napisou asi nejde a troufam si rict, ze to ani tak nemysli :D

Samozrejme kvalitni a slusny prispevek je nejlepsi marketing :D

heeehe :D Zlodej krici chytte zlodeje.
Poradam hodne seminaru, jezdi ke me lidi z Nemecka, Polska, Madarska, Holandska.. nikdy sem do zadny dizkuze nedal svevolne reklamu na seminar, nebo svou skolu. Tys za poslednich par dnu zadelal pozvankama skoro vsechny diskuzni servery s tematem bojovych umeni (pomijim, ze ani neumis spravne vlozit sve www ;-)
Nemam potrebu delat si takto reklamu. Co se tyce SEO, tak si neco este nastuduj! Podpis jsem pripojil, abych se nemusel nikdy predstavovat, aby lidi vedeli, kdo s jakym backgroundem mluvi, jiste muze se to brat take jako marketing proc ne. Ostatne koukam, ze ty tam podpsi mas taky, copak Zlaty kopec se zmensuje? Potrebujete vic zlataku? :-D
A rozhodne ti radim netroufej si rikat co ja si myslim, nebo nemyslim! To si delej u svych ovecek. :-D
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Re: Kdo je kdo

Příspěvekod P » stř 30. čer, 2010 10:19

Edit: Upraveno kvuli dezinterpretacim. S PC jsme si telefonovali a kazdy mame svuj nazor, ktery si sdelime osobne.
Naposledy upravil P dne stř 30. čer, 2010 13:02, celkově upraveno 4
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Re: Kdo je kdo

Příspěvekod PC » stř 30. čer, 2010 10:45

P píše:Abych navazal na svuj prispevek vise, PCho prispevky jsou typickym prikladem marketingu vyuzivajici negativni vymezeni vuci ostatnim konkurentum na trhu:-)

Jen je treba davat si pozor, aby to nehranicilo s pomluvou...

Muj posledni prispevek.
Vis mezi nami je velky rozdil, ty vsechno pocitas a delas bussines a marketing.
A jedes zda se dle hesla: Podle sebe soudim tebe. Zijes v matrixu ekonomiky.
Je to celkem jasne z tvych postu.
Ja se snazim cvicit a nekoho neco naucit. Skola mi penize zere a nikoliv vydelava, ale je to vedlejsi, vydelavam jinde.
Thats all.
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod P » stř 30. čer, 2010 10:48

Edit: Upraveno kvuli dezinterpretacim. S PC jsme si telefonovali a kazdy mame svuj nazor, ktery si sdelime osobne.
Naposledy upravil P dne stř 30. čer, 2010 13:06, celkově upraveno 1
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků

cron