Pohádky v BU

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Emanuele » ned 19. lis, 2006 12:46

ly:taky sem cetl naruto nemej strach ... :wink:
Prave autor se timhle hrdinou nechal inspirovat,kdyz se podivas na oficialni stranku naruta tak to tam najdes :wink: :) prave pro to rikam hezka pohadka...
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: ned 05. lis, 2006 0:00

 

Příspěvekod otec » čtv 23. lis, 2006 1:05

Cus bus. Přečet jsem si připomínky k exhibici ... docela dobře jsem se zasmál ... díky hoši. 8)

Na ten souboj Pavela vs NIK (teda, pokud to nezkrečovali) bych si rád zajistil vstupný. Říkáte v prosinci? Myslím, že to bude rychlovka. Nakonec v případě Pavely, pokud si vzpomínám, to nebude první duel. Oba aktéři mají u mě panáka ...... nebo sodu ... dle jejich vlastního výběru. :wink: A ne, že si ublížíte, hoši ... můžete jenom vocaď - až pocaď ...

To světlo .. no, jo... Já viděl dobře (většinou), ale já byl fakt blízko.

O vyhybání se zornému úhlu soupeře by nám mohl říct něco MIRO, ten snad dělá pakua??, nebo možná PM (viz Y.C.).

Ty lvi byli snad lev a lvice.. S červenou mašlí byl kluk, se zelenou holka, alespoň tak jsem to chápal já. Jak to, že Mr. Dong Fu si myslí něco jinýho? Na co myslíš, ty čuně :oops:

Já si myslím, že to byla SKVĚLÁ akce, mě to bavilo a hodně lidí kolem mě taky. Zhai Jun i Zhai Feng byli vynikající (nakonec, maj to v rodině :-). Já je cvičit viděl, takže to bylo pro mě super.

Chcete vidět sifu Zhai Fenga líp než na tý exhibici? Máte šanci tuhle sobotu (25.11.) v Restauraci u Lampiček Koněvova 173 od 10:00 do 14:00 vyučuje kuchařskému umění. Cena kurzu pro žáky BU a studenty 450,- Kč zahrnuje ochutnávku několika jídel - NO PROSTĚ SE SUPR NAJÍTE A JE©TĚ POCHYTÍTE KULINÁŘSKÉ FÍGLE. Bude to boží, já tam jdu. Volnejch míst je asi 5. Kdyžtak mi cinkněte na 602179733.

TO TEPRVE BUDE POHÁDKA o BU!!!!!!


OTEC 8O

P.S.

Ti, co na vaření přinesou vstupenku z exhibice a řeknou Zhai Fengovi, že se jim to nelíbilo, dostanou do držky ........ dělám si srandu, dostanou ode mě osobně zpátky vstupný za exhibici, když budou chtít. 8)

Těším se na všechny gurmány!!!!
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha

dong wu, soráč, že jsem tě přejmenoval na dong fu, já nerad

Příspěvekod otec » čtv 23. lis, 2006 1:10

fakt nerad, přijď na vaření
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha

Re: dong wu, soráč, že jsem tě přejmenoval na dong fu, já ne

Příspěvekod fakt » čtv 23. lis, 2006 8:01

otec píše:fakt nerad


Nevím cos chtěl napsat. Vypadá to buď na : fakt neraď nebo na fakt neřád
Tvůj vzácně nevyrovnaný styl psaní mi připomíná Nik(a), Ale mohu se mýlit.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Dong_wu » čtv 23. lis, 2006 9:16

otec píše:
Ty lvi byli snad lev a lvice.. S červenou mašlí byl kluk, se zelenou holka, alespoň tak jsem to chápal já. Jak to, že Mr. Dong Fu si myslí něco jinýho? Na co myslíš, ty čuně :oops:



Lev a lvice se nema lisit jenom barvou masle :)
Ale slysel jsem, ze lev opravdu vypadal jinak nez lvice (pry byl i vetsi), ale v ty tme jsem to nevidel - bohuzel fotit se nesmelo, tak se na to zpetne podivat nemuzu :oops:
Kazdopadne, jestli to tak bylo, tak za teply lvice se omlouvam :wink:
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod SiuLouFu » čtv 23. lis, 2006 10:00

Dong_wu píše:Lev a lvice se nema lisit jenom barvou masle :)
Ale slysel jsem, ze lev opravdu vypadal jinak nez lvice (pry byl i vetsi), ale v ty tme jsem to nevidel - bohuzel fotit se nesmelo, tak se na to zpetne podivat nemuzu :oops:
Kazdopadne, jestli to tak bylo, tak za teply lvice se omlouvam :wink:

  Neboj, jeste to uvidis ... A brzo :lol: Stay Tuned! :twisted:
Marek Uher
小老虎
当心你许下的愿望,要真得到你可能又后悔了
SiuLouFu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 16. úno, 2006 0:00
Bydliště: Kladno

Příspěvekod SiuLouFu » čtv 23. lis, 2006 10:07

 
  4 otec
 
  Zajimavy zpusob, jak vyuzit nevydarene exhibice pro naslednou propagaci kucharskeho kurzu. Vyborny marketingovy tah! A skvela reklama! Ale obavam se, ze to, co bych chtel videt (tzn. kvalitni BU) v sobotu stejne neuvidim. Take si myslim, ze pripadna lekce ve vareni nebude mit primy vliv na moje Kung-Fu. Ale mozna se pletu ...
 
Obrázek
Marek Uher
小老虎
当心你许下的愿望,要真得到你可能又后悔了
SiuLouFu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 16. úno, 2006 0:00
Bydliště: Kladno

Příspěvekod luen » čtv 23. lis, 2006 17:44

SiuLouFu píše:
4 otec

Zajimavy zpusob, jak vyuzit nevydarene exhibice pro naslednou propagaci kucharskeho kurzu. Vyborny marketingovy tah! A skvela reklama! Ale obavam se, ze to, co bych chtel videt (tzn. kvalitni BU) v sobotu stejne neuvidim. Take si myslim, ze pripadna lekce ve vareni nebude mit primy vliv na moje Kung-Fu. Ale mozna se pletu ...

Obrázek


JJ je to snad nejaka sranda akce :?: :?: :?:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pavela » pát 24. lis, 2006 3:51

Hehe, viděli jste "God Of cookery" se Stephenem Chow? To je kungfu :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Panda » pát 24. lis, 2006 11:48

pm píše:
JRup píše:Chtěl bych se nesměle optat kolika stupňové pivo se doporučuje jako qigong před samotným tréninkem?


konecne nekdo prisel na skutecny vyznam neigong, sakra, tajemstvi je prozrazeno :D


Jo jo to mame taky, akotrat bacha u nas se po tom spokojene KIne :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Raptor » pát 24. lis, 2006 15:42

pavela píše:Hehe, viděli jste "God Of cookery" se Stephenem Chow? To je kungfu :lol:


Patří mezi moje nejoblíbenější ;)

http://www.youtube.com/watch?v=EEP2DC9NIUQ
http://www.youtube.com/watch?v=gtYNu8LV50c
http://www.youtube.com/watch?v=lqAZWXCXcBM
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod otec » ned 26. lis, 2006 11:51

FAKT:

"fakt nerad" znamená prostě fakt nerad, žádný háčky ani čárky a nebylo to na Tebe. Znamenalo to, že jsem fakticky nerad zkomolil jméno pana Dong Wu na Dong Fu - je to v předmětu tý zprávy. Chňápeš?

OTEC

P.S. Mimochodem víte někdo něco víc o tom duelu NIK vs Pavela?

P.P.S. Akce vaření tuhle sobotu se povedla, bylo plno, polovina z účastníků byli lidi, co cvičí kung fu. Příští akci připravujeme na 3. února, kapacitní limit 25 osob, cena ca 550,- Kč. Přihlášky a doplňující dotazy ke mě na mobil 602179733.
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod La-jia » ned 26. lis, 2006 14:53

otec píše:FAKT:
P.P.S. Akce vaření tuhle sobotu se povedla, bylo plno, polovina z účastníků byli lidi, co cvičí kung fu. Příští akci připravujeme na 3. února, kapacitní limit 25 osob, cena ca 550,- Kč. Přihlášky a doplňující dotazy ke mě na mobil 602179733.


To je zajímavý za co všechno jsou někteří pražáci schopný utratit tolik peněz. To je opravdu pohádka. 8O
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod SiuLouFu » pon 27. lis, 2006 10:00

La-jia píše:To je zajímavý za co všechno jsou někteří pražáci schopný utratit tolik peněz. To je opravdu pohádka. 8O

  Taky se nestacim divit ...Obrázek
Marek Uher
小老虎
当心你许下的愿望,要真得到你可能又后悔了
SiuLouFu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 16. úno, 2006 0:00
Bydliště: Kladno

Příspěvekod chanshan » pon 27. lis, 2006 10:20

chanshan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: sob 11. bře, 2006 0:00
Bydliště: kremnica - str slovensko

Příspěvekod Dong_wu » pon 27. lis, 2006 10:20

Ja jsem tam byl a byla to docela pekna akce s vybornym jidlem a dobrejma Zhai Fengovejma hlaskama :lol: 8)
Ikdyz je fakt, ze jako prekladatel jsem za to nemusel zaplatit....... :oops:
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavela » pon 27. lis, 2006 13:51

Nik-otec-littlearts, netrpíš ty roztrojením osobnosti? Neboj souboj bude hned jak se sejdeme :wink:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod otec » pon 27. lis, 2006 14:33

Hoj Pavle, nevím čím NIK trpí nebo netrpí, ale dong wu a já jsme byli na vaření, NIK ne, myslím, že nejsme jedna osoba. Člověk by si to skoro mohl vzít osobně :roll: Je to prostě někdo jinej, shodou okolností ho znám osobně, neboť cvičívá ve stejný BU škole jako já. Ale na Váš souboj s NIKem bych zajel. Až dáte vědět, kde to bude. NIK hlásil, že místo má, pokud jsem to četl pořádně. Zvu Vás oba na panáka .. atd.
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavela » úte 28. lis, 2006 15:08

otec píše:Hoj Pavle, nevím čím NIK trpí nebo netrpí, ale dong wu a já jsme byli na vaření, NIK ne, myslím, že nejsme jedna osoba. Člověk by si to skoro mohl vzít osobně :roll: Je to prostě někdo jinej, shodou okolností ho znám osobně, neboť cvičívá ve stejný BU škole jako já. Ale na Váš souboj s NIKem bych zajel. Až dáte vědět, kde to bude. NIK hlásil, že místo má, pokud jsem to četl pořádně. Zvu Vás oba na panáka .. atd.
ooo tak to sorry, myslel jsem, že Nik prošel opět další metamorphosou. Panáka beru, doufám, že mi vyjde čas, prolétnu ČR opravdu pouze letmo cca na týden a už teď mám program nabitý. Myslel jsem, že se stavím aspoň na čaj u Yiwana ale bohužel on letí na celý prosinec sem, takže se přesně mineme. Snad to vyjde, nepočítal jsem s tím, že mě bude chtít potkat tolik lidí a obchodní jednání jsou u mě bohužel na prvním místě, wušu mě neživí :lol: . Doufám, že jo, zdravím
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod jeikob » pát 09. úno, 2007 17:17

Tak jsem se včera prokousal tímhle forem a musím říct,že mi hodně obohatlo a poskytlo plno informací a obeznámilo se situací ohledně BU v současné době. Pokusím se přihodit názor clověka ,který to pozoruje spíš z vnějšku de fakto jsem se k tomu vrátil po dlouhé dobe a je jiná situace,než když jsem se tomu věnoval kdysi.
Tak třeba ohledně tchai ti či vnitřních stylu a proč ti de facto není bojové tchai ti jako v číně. Mám na to takový dá se říct tržní pohled ,není poptávka. Mám par známých co cvičí tchaj ti a jsou to lidi,který jsou uplně mimo sferu Bu. Jedna je ženská kolem 30 let,typická predstavitelka určité skupiny uspěšná má pomerně dost penez,lehce při těle,problémy s mužskejma a žije takový ten život ,jak se řiká co je trendy. Jezdí na hory,hraje sqwash,zná všechny lepší orientální restaurace a chodí dvakrát týdně na tchajti, a o tom že to je bojové umnění nemá ani páru. Pak další jsou lidi z umprum,výtvarníci pozor žadný hipíci či snílci,ale zase mají odlišnejší styl než predchozí a když byl ve škole telocvik tak tam bylo v nabídce tchaj ti a treba aerobik. Tak že si vybrali to tchaj ti prece jen má to určitej nádech nekonzumna a tak. A když sem se zeptal jestli cvičej jang nebo chen styl a sebeobrané aplikace tak na mne koukali jako na blázna. Pak segra si kupovala časopis puls a tam proste tchajti figuruje vedle erobiku,kalanetiky,jako něco podobnýho. Tudíž vetšina lidí nemá zajem to cvičit jako BU a těžko si dovedu predstavit tyhle lidi sparrovat ci bouchat do pytlu. Tak že asi i učitelé jednak ti z číny co zrejmne znají podstatu to tak učit nemohou,prišli by o zákazníky.
A upřímně rečeno kolik lidí by se chtelo učit bojové tchajti jako v číně.
A jak tady odborníci znalých poměru rekli,že to je de facto vysoká škola BU. Navíc mám pocit ,že tradiční BU v současný době ztratili takovej ten punc supermanství jako tomu bylo třeba ,před těma dvaceti lety.To bylo judo,karate pro clověka v těch 14 jako vrchol bojových dovedností ,jiste pak ,když do toho trosku proniknul zjistil ,že to je jinak. Každopadně mne třeba tech pet let dalo hodne určitou kondičku ,pohybový návyky a nejakou schopnost překonávat určitý problémy a i parkrát v bežném konfliktu mi to pomohlo. Informace clovek získal z par knížek,filmu,a toho co kdo sehnal.
Tak že v dnešní době lidé,kteří chtějí bojovat maji v sobě určitou agresivitu ci bojovnost,ale jsou to pořád zdravé osobnosti tím myslím morálně,tak si vyberou bojový sport a vetšinou to samé i lidé co se chtejí ubranit či profíci,kteří si k tomu bojovému sportu přiberou ješte neco specializovaného.Tak že koho v dnešní době přitahuje a co mužou nabídnout tradiční asijská umnění. Tu zdravotní a relaxační část,potom určitou rekl bych sportovně umeleckou ,jako treba wushu je plno mladejch lidí jak sem si všiml na you tube,který baví ta akrobacie vymyšlí choreografie a treba tihle pak prejdou do další fáze. No a pak skupina lidí,který k tomu mají určitý vztah ,ale uvažují s nohama na zemi,trochu romantici k těm se počítám treba já a ti si vyberou tradiční karate,či hung car,nebo wing chun . A pak ti co hledají tu vysokou a jelikož žijeme v evrope a v určitý situaci ,tak pro to musí vyvynout určitou aktivitu ,to jest hledat ty správné učitele jezdit do té číny. A zaleží na lidech ,kteří v tom fungují jak se k tomuhle spektru postaví a jak budou o BU informovat a jak je prezentovat,aby se udrželi na určité urovni
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 18 návštevníků

cron