Beh ?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » stř 27. čer, 2018 9:12

ukropcany píše:Tak toto je práve tá knižka :mrgreen:

Chlapík práve radí opačne ako Dívald. Takže síce na jednej strane to vyvoláva zmätok, avšak na druhej môžem povedať, že dlhý pomalý beh mi dal síce vytrvalosť, ale aj stuhnutosť. Rýchly beh ma vie veľmi dobre uvoľniť a fantasticky sa prejaví aj pri pomalšom behu nečakane vysokým tempom pri ktorom sa stále cítim komfortne...

Tak pockaj. Treba behat castejsie a kratsie vzdialenosti, alebo staci behat menej a kratsie? :mrgreen:

Ale ano, pri bezeckom treningu 2x tyzdenne to uz nemoze byt len o vykluse, ak sa chcem aspon trochu zlepsit. Svaly potrebuju stimuly!
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 28. čer, 2018 15:51

cohen píše:Tak pockaj. Treba behat castejsie a kratsie vzdialenosti, alebo staci behat menej a kratsie? :mrgreen:

Ako môžeš dať do takejto vety vedľa seba "treba" a zároveň "stačí"? :roll: 8)
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cohen » pát 29. čer, 2018 7:19

ukropcany píše:
cohen píše:Tak pockaj. Treba behat castejsie a kratsie vzdialenosti, alebo staci behat menej a kratsie? :mrgreen:

Ako môžeš dať do takejto vety vedľa seba "treba" a zároveň "stačí"? :roll: 8)
Vidis, da sa to. 8) Ide o to, ze pri momentalnej skladbe treningu mi musi stacit beh 5 - 10km 2x tyzdenne, tak sa pytam, ci sa v knizke riesia aj tieto eventuality. Behat 4 - 5x tyzdenne a zlepsovat sa, to vie kazdy. Ale behat 2x tyzdenne a zlepsovat sa... :wink:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 29. čer, 2018 7:24

Určite. 2x si poriadne nalož a máš o progres postarané... O progres v rámci tohto objemu tréningu samozrejme...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cohen » pát 29. čer, 2018 9:58

ukropcany píše:Určite. 2x si poriadne nalož a máš o progres postarané... O progres v rámci tohto objemu tréningu samozrejme...

To sa lahsie povie ako urobi 8) Pondelky mam tazku silovku, kde idem na progres v drepe, mrtvole a benchi. Je to priorita. Utorok regenerujem pondelnajsi masaker, takze len valec, mobilita. Streda lahka silovka + beh s intervalmi. Stvrtok lahka silovka s tazkymi celnymi drepmi, piatok lahka/stredna silovka (alebo volno), sobota volno (alebo funkcny trening), nedela dlhsi regeneracny beh/beh v kopcoch. Plus sezonne bicykel 2 - 3x do tyzdna do toho vsetkeho. Spomenul som nedostatok spanku? :mrgreen:

Riesenie... z dvoch dni volna musim urobit tri. 8)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod toddb » sob 30. čer, 2018 20:25

Ukropcany: Dám vedet, az se zaregistruju
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 19. srp, 2018 20:43

Cez víkend som bežal od Tatier k Dunaju. Štatistika:
- spolu - 33,6 km
- čas - 2:36:40
- prevýšenie - 450 m
- tempo - 4:40
- nohy - au

Zlepšenie oproti minulému roku o 100 sekúnd... :mrgreen:

Zaujímavým pozorovaním je, že posledné 4 týždne som nabehal polovicu z toho, čo minulý rok, avšak tempá všetky pod 5:00... Menej bolo nakoniec viac.
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cohen » pon 20. srp, 2018 7:38

Slusna statistika, aby som mal tempo 4:40, musim sa fakt snazit... dole kopcom. Ale uz som dal dole kilo a pol, takzke este bude zabava. :mrgreen: :? :lol:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod toddb » stř 22. srp, 2018 18:44

Ukropcany: To je velmi dobré. Respekt. Po lonským Sněžka - pRaha vím, že tyhle stafetaky jsou horsi nez maraton. Ja bohuzel laviruju se zdravim, pres leto angina, tri tydny vypadek, ted jsem mel uraz hlavy mensi, takze zase pauza...Košice nema smysl bezet, porad zacinam tenhle rok od znova...jeste mam zaregistrovane dve desitky letos, ale cekam casy mezi 53-55 minutami , jestli e dam alespon trochu do pohody...
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 26. srp, 2018 15:38

To je škoda, akurát som sa včera prihlásil. Štafeta je mňamka, ale musím povedať, že som v lepšom stave ako po maratóne. Svalovica však bola... :lol: Choroby sú potvora, mne sa to zatiaľ našťastie vyhýba a som za to vďačný, lebo aj v robote mám toho vyše hlavy...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod toddb » sob 01. zář, 2018 10:42

No já musím říct, že po stafetaku jsem druhý den nefungoval, po maratonu omezene ano:)) ale stafetak byla sranda, tým, proste dobry. Ted se snazim dat dohromady, pristi tyden mam takovou malou stafetku 2x6Km, jdu s takovou mladou nadupanou holkou, tak se snad trochu hecnu.:))
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 02. zář, 2018 20:16

Ja sa teším, dostal som aj ubytko, takže už nebudem musieť spať na stanici... :lol: Tréning zatiaľ ide, začal som dávať poriadnejšie intervaly a vidno maličký progres, tak to snáď za ten mesiac ešte nejako doladím. Prvý októbrový týždeň som síce v Brne na výstave, ale tak snáď sa mi podarí aspoň ráno voľačo zabehnúť, nech to mám v nohách...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cohen » pon 17. zář, 2018 7:22

Vcera padol novy svetovy rekord na Berlinskom maratone, Kipchoge za 2:01:39. Uz uz som sa rozhodoval, ze zacnem poriadne trenovat na ten stary rekord, ale po vcerajsku to uz balim... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ale aby som nebol len pesimista, odbehol som si 8km v tempe 6:45 a priemernej tepovke 145bpm... to aby bolo jasne, v akych sra*kach sa moj beh momentalne nachadza. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 17. zář, 2018 11:15

Strašidelné tempo... 2:53... 8O

Ja trénujem na tie Košice, celkom to ide, len mi hrozne chutí jesť... :mrgreen: Tak neviem neviem, či tých 1:30 reálne ohrozím... :oops:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cohen » úte 18. zář, 2018 7:03

Jedlo je momentalne aj moj problem, aj ked sa snazim dodrziavat intermittent fasting a jest od 1:30 - 19:30, napriek tomu mi vaha ide hore. Dovodom je vacsie zameranie na discipliny siloveho trojboja, kde som si pridal za poslednych 5 mesiacov +17,5 - 20kg na kazdu z disciplin, s ktorymi som fakticky az na par ojedinelych pokusov nemal nikdy do cinenia. Cize bench siel z 72,5 na 90kg, drep z 75 na 95kg, mrtvola z 115 na 135kg... a stale to vyzera, ze to este pojde hore, co je pri jednom treningu tyzdenne celkom pekny progres. Ostatne dni potom trosku smrdlam bulinu a beh, ale de facto idem na stupajucej vlne zameranej na jeden tazky trening, ktory potom (zatial uspesne) regenerujem cely tyzden.
Mal som podozrenie, ze ma tento typ treningu bezecky spomaluje, ale nie je to pravda, spomaluje ma fakt, ze malo beham. :D Akonahle mam aspon 3 bezecke treningy tyzdenne, vidno mierne zlepsenie.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně