Beh ?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod majkx » pát 30. bře, 2007 19:38

4 Makoto, díkes moc. Pro začátek moc dobré informace. Zatím prozkoumám co jsi mi poradil a využiju nabídky a o další info tě stáhnu přes SZ. Dík
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod kjang » sob 31. bře, 2007 13:06

skromnejsi stranky o behani jsou taky zde
http://www.spanker.cz/beh/
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Emanuele » ned 10. čer, 2007 9:13

Ahojte lidicky ...
tak sme u toho zase,pred dvema tydnama ,kdyz zacali ty horka sem byl behat a v urcitym bode ,asi v 5 km sem sebou skoro svihl na zem,zacala se me tocit hlava atd + do toho me zacali posledni dobou silene krupat kolena a pri stretchingu pri snure citim strasnej tah na kolenach coz podle me je prave zasluha vyse zminovaneho behu.Takze tedka po dvou tydnech odpocinku od behu,a sverazne sem do sebe ladoval kloubni vyzivu horem spodem(obrazne receno :wink: ) sem se rozhodl v pondeli znovu zacit behat a dam na vas a investuju do nejakyho merice tepu.
mam na zkusenejsi bezce,a ze jich je :lol: par dotazu!

1)Ten meric tepu atd ?Mate nejakou preferovanou znacku ci typ merice?Ci jake funkce by mel mit aby to bylo OK?Koukal sem se na ceny a +- vsecky sou okolo 2500Kc coz sem si nejak nasetril takze snad stim vyjdu .

2)Vim ze tedka kdyz budu znovu zacinat po 2 tydnech pausy ,tam nemuzu rovnou napalit 10 Km a cekat ze to bude ok,takze sem si naplanoval progressivni vzestup asi takto!
1tyden =Po,str,pa 3 Km
2tyden=Po,str,pa 5 Km
3tyden=po,str,pa 7 km
4tyden= po,str,pa 10 Km
5tyden=po,ut,ct,pa 7Km
6tyden =po,ut,ct,pa 10 Km

s timhle bych mel do takovych 6 tydnu nabrat jakz tak formu,a neprepalit to hnedka od zacatku :)Co si o tom myslite vy?Mozna je to moc malo progressivni a mel bych zacit u vetsich cisel a posunovat se vic vys ale taky musime pocitat s tim ze BU neni jen o behani a kdyz do toho pridate na trenalu sprinty a kopani tak ty nohy taky musi nekdy odpocivat :)Rad vyslisim vase komenty a pripominky a hlavne rady ohledne toho merice tepove frekvence!
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: ned 05. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Emanuele » ned 10. čer, 2007 10:31

Myslel sem ze si prectes zacatek tohohle TOPICU ,zalozil sem ho ja a pred dvoutydenni pausou sem behaval v prehledem 12-15 Km /+- hod !Takze tady se nejedna o neco novyho,spis se vratit do stare formy! :wink: //ted kdyz si to ctu dodatecne tak to neni zas tak pravda,12km za 60 minut a pak vic Km/vic casu :)

Jinak ja sem zvyklej stavat v 6 rano a chodit behat protoze mi behanni rano mnohem vic vyhovuje ,ten den sem si zapomel nastavit budicek proto sem sel behat jak sem se vratil ze skoly,tudiz kolem druhe hodiny odpoledne :roll: nemlat me...
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: ned 05. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Emanuele » ned 10. čer, 2007 14:28

Nech toho vypichovani,normalne sem se zeptal!!
Jinak ja sem dva tydny nebehal tak prave nevim,jeste sem to nezkusil od te doby ... :!:
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: ned 05. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Toman » ned 10. čer, 2007 14:37

Obvykle běhám cca 5-7 km 1-2x týdně cca 8 let. Jednou jsem 2 měsíce nic nedělal a pak šel zas běhat a problém jsem s uběhnutím neměl žádný možná to trvalo o pár minut dýl ale v pohodě takže se mi takový propastný rozdíl zdá taky s podivem.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Emanuele » ned 10. čer, 2007 14:44

Toman píše:Obvykle běhám cca 5-7 km 1-2x týdně cca 8 let. Jednou jsem 2 měsíce nic nedělal a pak šel zas běhat a problém jsem s uběhnutím neměl žádný možná to trvalo o pár minut dýl ale v pohodě takže se mi takový propastný rozdíl zdá taky s podivem.


Ok ,vazne sem to asi prehnal .Skusim dat klasicky jeden tyden trosku mensi vzdalenosti a pak dalsi uz pojedu co sem jel predtim . :wink: Diky za rady
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: ned 05. lis, 2006 0:00

Příspěvekod kabar » ned 10. čer, 2007 15:33

já neběhám pravidelně, ale kromě bu trénuju házenou, běhat delší tratě chodíme v rámci soustředění tak na dva až tři měsíce v létě, , při dvanáctiminutovce uběhnu 3,2 km ale potom nemůžu ani mluvit, možná i vzhledem k víc jak stokilové váze. Nevím, jestli je to hodně, nebo málo, ale chtěl bych zkusit víc. Jen mě zarazilo, že běhání je opravdu taková věda a chtěl jsem se zeptat, jestli je opravdu nutné, měřit si puls a podobné záležitosti??? Já byl vždycky zvyklej jenom na kvalitní boty a protažení a pak už se prostě jelo.
kabar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob 09. čer, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » ned 10. čer, 2007 15:33

Jaj, jak já nenávidím běhání, ten blbý pocit, jak se po vás liďi dívají a šeptají si: podívej se na toho idiota :twisted: :twisted:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod kabar » ned 10. čer, 2007 17:25

no jistej si sem, asi tak bez deseti metrů, ale jináč jo, přece jenom ten metrák s sebou nosím asi od patnácti a musím na tréninku uběhat to, co ostatní ač mnohem lehčí, vono to bude asi tou házenou, je to docela náročný a ta fyzička tam jakás bude, přeci jenom sem vždycky hrál na dost vysoký úrovni, ale taky vím, že třeba deset kilometrů bych už asi nedal vůbec, protože by mi odešly kotníky
kabar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob 09. čer, 2007 23:00

Příspěvekod kabar » ned 10. čer, 2007 17:41

ale zase netvrdím, že to zaběhnu pokaždý, někdy dám dva a půl a jsem rád, záleží jak to sedne a jestli přede mnou běží někdo, kdo mě hecne
kabar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob 09. čer, 2007 23:00

Příspěvekod TongPa » ned 10. čer, 2007 19:22

ukropcany píše:...celú zimu som frčal len na stacionárnom bicykli a po 3 mesiacoch som dal 10 km v kopcoch s prstom v zadku...

Fůj, vy jste na tom Slovensku ale čuňata, strkat si prst do zadku... :roll: :twisted:
To my v Čechách si v takovém případě ten prst strkáme do nosu... :wink:

Pro Emanuele:
Já měl s běháním po pauze taky problém, hrozně jsem funěl a běhal o dost pomaleji... :cry: Akorát že ta pauza trvala několik měsíců a přibral jsem XX kilo... :twisted: Pauza 14 dní opravdu nemůže mít takovej vliv... :?
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod TRiTON » ned 10. čer, 2007 21:10

Makoto píše:
Lada píše:a kde běháte, případně jak si to pak měříte? jako do zblbnutí někde na hřišti dokola či spíš někam do lesa atp.. a pak jak si to měříte? pomocí GPS by se dalo nebio si od poldů půjčit kolečko :D či odhadem?

Zkus http://www.polarshop.cz/store/
Najdes tam sporttestery, ktere meri vsechno mozne a ted uz i vzdalenost.

Já ted dělám v A3 obchodu,a všem vřele doporučuju řadu NIKE+ s nějakým kompatibilním Ipodem...je to bezva,a běhá se s tim úplně jinak,a ty botky sou taky hodně kvalitní a pohodlný..Celej ten komplet se dá pořídit tak za 10tisíc.Já vím,je to hodně,ale je to super..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Re: Beh ?

Příspěvekod Gino » sob 19. led, 2008 16:30

Makoto píše:Dulezite je nesledovat rychlost ani vzdalenost, ale aby jsi behal v optimalni tepove frekvenci. To me osobne ze zacatku delalo dost problem, proto jsem to ze zacatku casto prepalil a na konci padal na drzku. Ted beham trikrat tydne 10 km za cca 53 minut v tepove frekvenci prumerne 150 tepu/minutu.

Ahoj Makoto. Zacinam se o beh zajimat trosku podrobneji a tak mi tve prispevky prisli vhod. Nicmene mam dotaz - ty mas OTF 150/min?? 8O Neni to moc? Na strankach kardiologicke spolecnosti jsem se docetl, ze OTP=cca 60% maximalni treninkove. Tzn, ze kdyz mam maximalni treninkovou 150 (na poslednim treninku jsem to tak cca mel, pokud jsem to dobre "rucne" spocital), tak by pro me optimalni treninkova cinila 90 a to se mi zase zda dost malo. Na druhou stranu pokud ty mas 150/min jako 60% tve maximalni, tak... ufff :)

Takze mam dotaz - jak jsi se dopracoval k tomu, ze tva OTP je 150? Je mozne, zes to nezminil jako svou OTP, ale i tak se zeptam.

Dik za reakci.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod adkins » sob 19. led, 2008 17:10

Ja běhal dřive,ale teď spíš misto běhu dávám přednost švihadlu-lepší pro mě :wink:
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod Panda » sob 19. led, 2008 17:14

2 Gino: odpověď je myslím jednoduchá, špatně jsi si změřil maximálku, to je to nejpravděpodobnější řešení...co znám většina maximálek je okolo 200...ale to neznamená že ji ty nemůžeš mít 150...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Tepová frekvence

Příspěvekod lukaskon » sob 19. led, 2008 17:18

No Gino mě celkem dostal s tepovou frekvencí. Pokud si měl tep 150 při velké zátěži a ještě k tomu na mým tréninku tak se hodně flákáš a budu se na tebe muset víc soustředit :-)
Jinak já osobně jsem schopnej při maximální zátěži mít tep i přes 200, ale maximálka je moje spíš kolem 190. A to mám hodně vysoký tep na to, že pravidelně makám.
Ideální je asi při velké zátěži mít kolem 180 a při slušné zátěži kolem 160. Jakmile vlezu na trénink mám kolem kila ...

Pořád používám sportester, takže mám opravdu dobré info o svém tepu.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Panda » sob 19. led, 2008 17:20

2 Gino: Ha a teď sis to panáčku pěkně pos... teda spískal :lol: :lol: :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » sob 19. led, 2008 17:35

Safra :roll: To jsem pos...al :lol:
Lukasi - no zkousel jsem si to nahmatat v prestavce mezi druhym a tretim kolem toho kruhace, takze v dobe kdyz jsem byl na kasi. Tak to jsem to asi vazne blbe zmeril a vubec se na me nemusis zvysene soustredit :wink: :lol: Mno ten pulsmetr si chci taky koupit.

Ted zrovna lezu po doktorech kvuli srdci - po viroze, ktera se mel drzela skoro cely prosinec, se mi srdce nejak zblaznilo a novy rok jsem prolezel na kardiologii s klidovou tepovou frekvenci kolem 150, coz, jak mi rekli, je uz dost. Nikdy jsem si pri trenincich tep nemeril a zkusenost s tim nemam, proto kdyz jsem si nahmatal kolem tech 150 na poslednim treninku, tak jsem myslel, ze na ten zahul to je idealni. Uvidim, az si koupim ten "merak".

Lukasi, jaky sporttester pouzivas? Na zapesti, nebo mas pasek pres hrud? Videl jsem i takove male, co se nasazuji jen na prst...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Re: Beh ?

Příspěvekod Makoto » sob 19. led, 2008 18:09

Gino píše:
Makoto píše:Dulezite je nesledovat rychlost ani vzdalenost, ale aby jsi behal v optimalni tepove frekvenci. To me osobne ze zacatku delalo dost problem, proto jsem to ze zacatku casto prepalil a na konci padal na drzku. Ted beham trikrat tydne 10 km za cca 53 minut v tepove frekvenci prumerne 150 tepu/minutu.

Ahoj Makoto. Zacinam se o beh zajimat trosku podrobneji a tak mi tve prispevky prisli vhod. Nicmene mam dotaz - ty mas OTF 150/min?? 8O Neni to moc? Na strankach kardiologicke spolecnosti jsem se docetl, ze OTP=cca 60% maximalni treninkove. Tzn, ze kdyz mam maximalni treninkovou 150 (na poslednim treninku jsem to tak cca mel, pokud jsem to dobre "rucne" spocital), tak by pro me optimalni treninkova cinila 90 a to se mi zase zda dost malo. Na druhou stranu pokud ty mas 150/min jako 60% tve maximalni, tak... ufff :) Takze mam dotaz - jak jsi se dopracoval k tomu, ze tva OTP je 150? Je mozne, zes to nezminil jako svou OTP, ale i tak se zeptam.
Dik za reakci.

Clovek, ktery me zasvecuje do taju behani podle tepove frekvence mi rekl, ze maximalka se spocita (velice orientacne) 220 - vek. V soucasnosti beham proto, abych shodil, protoze se na me podepsaly vanoce :wink: , takze bych mel behat na 60% maxima, coz je v mem pripade 60% ze 186 = 110 az 115 tepu za minutu, abych maximalne vyuzil beh. A tady je muj osobni kamen urazu - pokud bych behal tak, abych mel cca 115 tepu za minutu, pak by to byl mirnej klus a ja se potrebuju pri behu poradne zpotit, takze to malicko ohulim...no a muj prumerny tep vyleze na 150, jak jsem psal. Ale to je spatne, mam jen psychicky blok, ktery mi neda, abych bezel pomaleji, ze z toho budu mit lepsi uzitek :( Prave proto pak podil tuku na spalenych kaloriich cini pouze cca 45%. Pokud vsak jedu casove zhruba stejne "300 advanced", ktera zatezuje organismus jinak, pak se take nadru, ale podil tuku na spalenych kaloriich stoupne az na 60%....
Jeste jinak - pokud bych behal tak, jak mam, pak pro me neni problem 20-25 km v kuse (uz jsem si to vyzkousel na pulmaratonu a v pohode). Protoze beham jak trotl, abych se poradne zpotil, uz po desetikilometrovem behu jsem skoro mtrvej :wink: Ale jak rikam, jde jen o to se vnitrne presvedcit, ze nekdy mene je vice. Porad jeste pokukuju po case misto po tepu.... Ale pracuju na zmene :)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron