František Kollman

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

František Kollman

Příspěvekod kumori » sob 21. črc, 2007 5:47

legenda?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

 

:-)

Příspěvekod kumori » sob 21. črc, 2007 5:51

procházel jsem si starší příspěvky a často jsem narazil na jméno této legendy české BUDO scény.Jediné co se mi o něm podařilo zjistit je, že je držitelem 8.Dan v judo a 8.dan v jiu-jitsu.Mohl by mi tuto osobnost někdo objektivně přiblížit?Děkuji
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod jeikob » sob 21. črc, 2007 9:56

No jen matně.Je to rozhodně svérazný týpek a rvát se určitě umí.Jsem ze žižkova z několika generací a táta ho pamatuje co by vyhlášenýho žižkovskýho rváče.Za totáče učil jiu jitsu v kulturním domě gong ve vysočanech učil herce ,tátuv kamarád osvětlovač z divadla chvíli u něj cvičil.Kdysi ve stadionu o něm vyšel článek a napsali tam,že umí i nin jutsu :) Tak mně kámoš donutil at ho jedem najít do újezda kde bydlí.Našli jsme ho otevřel nám takový otravený chlapík a dal nám letáček na kursy sebeobrany :lol: V listopadu 89 dělal ochranku havlovi prý sedával v seize a točil si sai .Ale hlavně se věnuje výtvarničině je malíř.Ale o tom nakolik ovladá jiu jitsu to nemohu posoudit
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

:-)

Příspěvekod kumori » sob 21. črc, 2007 16:32

našel jsem s ním v jednom výtisku ZBRANĚ A NÁBOJE rozhovor, celkem negativně se staví k úrovni vycvičenosti policistů v oblasti sebeobrany a boje z blízka.Jinak jsem ještě po delším hledání zjistil, že vede nějaké semináře tradiční sebeobrany jiu-jitsu, ale nevím, jak je to ve skutečnosti.Každopádně mne tento pán zajímá, jednoduše se mi líbí, co na srdci, to na jazyku, asi měl za tohle se svými tehdejšími nadřízenými dost problému, jako já :lol: :lol: 8)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » sob 21. črc, 2007 17:20

Neznám ho osobně, ale párkrát jsem ho viděl (ale ne při cvičení) a mám pár informací z páté ruky :D Byl prý velmi dobrý judista a cvičil u legendy a nestora juda a jiu-jitsu v ČR pana Zrůbka. Zřejmě jeho nejlepší žák. Asi bude mít i hodně praktických zkušeností z reálu, např. když hlídal Vaška :D
Viděl jeden pořad o něm, byl zajímavý a on docela taky, ikdyž si to už moc nepamatuji. V tom pořadu se to motalo i kolem jeho umění. Na vlastní bulvy jsem viděl jak nakreslil během pár "snad" sekund velmi pěkný obraz a dal ho holce. Prý by měl cenu několika táců. A také má nějakou galerii KOLMANKA.

http://www.platyz.cz/cz/kollman-frantis ... 6ae3122c5c·

Krom toho se motal také kolem českého svazu jiu-jitsu s Liborem Skřenkem a Rudou Charvátem a vedl oddíl v PHA.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod jeikob » sob 21. črc, 2007 20:14

to asi má když byl postrach žižkovských hospod
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00


Příspěvekod Jendis » ned 20. lis, 2011 18:29

Tak tohle je legenda a nestor naší BU scény. Díky za tip na knihu, určitě koupím !!!
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

:-)

Příspěvekod kumori » pon 21. lis, 2011 16:47

knihu jsem viděl, početl, jen ten závěr ( fotografická příloha ), ten jsem trochu nepochopil...úplně to stejné vyšlo tuším v roce 1991 a jmenovalo se to: JUDO technika chvatů v postoji autorů Vladimíra Lozernze a Karla Zrůbka.Jako TORI je na fotografiích vyobrazen František Kollman, tehdy 4.Dan.Je pravda, že dobré je třeba občas připomínat, aby nezapadlo v marasmu kýče, ale celkově jsem opravdu rozpačitý.Knihu jsem si nekoupil, natolik mne nezaujala.
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron