kettlebells

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Makoto » čtv 22. kvě, 2008 13:54

Mik píše:Makoto pěkný video.

Nedá se tím naplněnm pytlem částečně nahradít Kettbells? Je mi jasný, že asi ne všechno, ale ty zásadní věci by se daly ne?
Navíc pytel s pískem, se dá sehnat jednodušejí a hlavně levněji než kovový kettbells.
Co vy na to?

No...jestli chces delat presne tenhle cvik, pak radsi doporucuji traktoristickou pneumatiku a velke kladivo nebo jen nasadu od krumpace. A pak do ni mastit, mastit, mastit a dosahnes podobnych vysledku.
Misto kettlebells asi bude lepsi jednorucka....lip se drzi nez pytel s piskem. Zase bych tolik koule neglorifikoval....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod Makoto » čtv 22. kvě, 2008 13:55

pm píše:seminar, no prob, ja jsme otevreny vsemu, .......
pravda, vetsina z nich je sita na miru nasemu systemu, ale myslim si ze i z jinych b.u. si v nich clovek toho hodne najde

Me jde opravdu jen o tu "crossfit" cast, takze pokud bude moznost, prijdu se k vam zrusit ;)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Mik » čtv 22. kvě, 2008 14:16

Co se týče traktoristické pneumatiky, tak to vidím v mém případě jako problém. Zabere víc místa než pytlík s pískem(bydlím v paneláku). Nadělá větší hluk než pytlík s pískem a pořízení bude asi taky těžší.
Přijde mi to hodně podobný jako koule. Na rozvoj dynamiky, rozvoj práce pasu, práce těla, koordinaci.
A co se týč toho že by se to blbš dželo. Tak to taky nevadí. Rozvíjíš zároveň sílu prstů.
Je mi jasný, že to nenahradí všechny možnosti koulí. Ale jako snadná a relativně levná náhražka by to šlo ne?
Mik
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 11. črc, 2004 23:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » čtv 22. kvě, 2008 14:30

Mik píše:....a pořízení bude asi taky těžší.

BTW, ja sehnal pneu zdarma ze sberneho dvora...jeste byli radi, ze si ji odvazim, ale tvarili se divne, kdyz jsem jim vysvetloval, proc potrebuji takhle velkou a jeste k tomu jetou pneumatiku ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod RUNAR » čtv 22. kvě, 2008 14:38

Makoto píše:BTW, ja sehnal pneu zdarma ze sberneho dvora...jeste byli radi, ze si ji odvazim, ale tvarili se divne, kdyz jsem jim vysvetloval, proc potrebuji takhle velkou a jeste k tomu jetou pneumatiku ;-)


A jak se tváří sousedi/sousedky když tebe nebo Tomana vidí řezat kladivem nebo násadou ty pneumatiky :?:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Lear » čtv 22. kvě, 2008 14:41

A je to s kettlebels nějaký výrazný rozdíl oproti obyčejné jednoruční čince o stejné váze?
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 22. kvě, 2008 14:41

RUNAR píše:
Makoto píše:BTW, ja sehnal pneu zdarma ze sberneho dvora...jeste byli radi, ze si ji odvazim, ale tvarili se divne, kdyz jsem jim vysvetloval, proc potrebuji takhle velkou a jeste k tomu jetou pneumatiku ;-)


A jak se tváří sousedi/sousedky když tebe nebo Tomana vidí řezat kladivem nebo násadou ty pneumatiky :?:

Soused reze se mnou, ale moje zena se nejak divne kouka ;-)
Porad ji rikam, ze jsem v jadru klidnej a hodnej kluk, ale pak me vidi rezat jak magora do pneu.....aspon nehraju na automatech a nechlastam ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » čtv 22. kvě, 2008 14:43

Lear píše:A je to s kettlebels nějaký výrazný rozdíl oproti obyčejné jednoruční čince o stejné váze?

Tak jinak se drzi a hlavne teziste je posunute jinam, takze s tim jdou dobre delat svihove pohyby, coz s jednoruckou jde sice taky, ale je to o necem jinem. Jinak si myslim, ze je to prast jak uhod....Podle me to je ted trosku modni zalezitost...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod RUNAR » čtv 22. kvě, 2008 15:06

Makoto píše:
RUNAR píše:
Makoto píše:BTW, ja sehnal pneu zdarma ze sberneho dvora...jeste byli radi, ze si ji odvazim, ale tvarili se divne, kdyz jsem jim vysvetloval, proc potrebuji takhle velkou a jeste k tomu jetou pneumatiku ;-)


A jak se tváří sousedi/sousedky když tebe nebo Tomana vidí řezat kladivem nebo násadou ty pneumatiky :?:

Soused reze se mnou, ale moje zena se nejak divne kouka ;-)
Porad ji rikam, ze jsem v jadru klidnej a hodnej kluk, ale pak me vidi rezat jak magora do pneu.....aspon nehraju na automatech a nechlastam ;-)


Ptám se proto že sousedi taky nějak nechápali moje silný Kiai.
Zvlášt večír se divili no holt máme svérázný koníček že jo a sousedi ať čuměj na televizi a nekecaj nám do cvičení :D :D

P.S. Taky už skoro vůbec nechlastám a to bys nevěřil jak jsem pro všechny lidi podezřelej člověk, bez legrace to spousta lidí nechápe a hledá za tim všechno možný :x :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » čtv 22. kvě, 2008 16:01

RUNAR píše:A jak se tváří sousedi/sousedky když tebe nebo Tomana vidí řezat kladivem nebo násadou ty pneumatiky :?:


Nevím, ale řek bych že sou rádi že s tou palicí neřežu do nich.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » čtv 22. kvě, 2008 16:04

Makoto píše:Podle me to je ted trosku modni zalezitost...


No to nevím. Původem jsou tuším ze skotska a sověti ale i jiní je používali mnogo desitek let zpatky. Tak nevím jestli moda.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod rexob » čtv 22. kvě, 2008 18:17

Hm hm schanim levnej a nenachazim :( Chtelo by se to slozit s vice lidma a objednat to z Ruska treba. Protoze za takovou cenu co nabizeji na slovensku.. To je lepsi si koupit na pul roku pernamentku do fitka.
rexob
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 21. úno, 2008 0:00

Příspěvekod TongPo » čtv 22. kvě, 2008 20:34

Makoto píše:Podle me to je ted trosku modni zalezitost...

Taky si myslím... Podle mého názoru jsou sice kettlebells zajímavou alternativou, jak oživit a zpestřit posilovací trénink, ale činky jsou činky... :P Například u nás v boxérně se k posilování využívá váha vlastní těla (kliky, shyby, břicho...), dále činky (velké i jednoručky, lavice, stojany) a taky expandery. ®ádný kettlebells tam nejsou a nevypadá to, že by to někoho trápilo... :wink:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Toman » pát 23. kvě, 2008 7:29

rexob: víš kolik stojí dovézt si z ruska kettlebelly o hmotnosti cca 50kg? 32.000 Kč, muselo by to být letecky. Kalkulace DHL.

TongPa: Frank Shammy říkal že po těch létech cvičení už v podstatě stagnoval se silou a hmotnostní. A když začal cvičit s koulema nabral tři kila. A to není žádná reklama na ultra fit´n slim ale ze starýho rozhovoru tuším pro mmaweekly.com

Neříkám že to je vše lék, ale je to velmi účinná tréninková metoda. A procvičíte svaly který jinak nemáte šanci. Stejně tak jako nafukovací balon. Člověk co to s ním umí tě na něm odvaří za 15 minut. A to právě proto že svaly který jinak neprocvičuješ se velmi rychle unaví.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Luster » pát 23. kvě, 2008 9:06

Kettlebell jsem si poridil cca pred 2 mesicema a jsem s nim nejvic spokojenej, koupil sem 20kg a myslim, ze je to tak akorat..da se s tim delat v podstate vsechno. Kdyby to nebylo tak drahy, tak nevaham koupit jeste jeden, abych mel par..a klidne zkusit este nakej tezsi :D udelat snatch s tim 32kg hovadem musi bejt docela zajimavy :twisted: . Jinak pro kettlebell seminar se urcite priklanim :!:
Luster
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 30. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Luster » pát 23. kvě, 2008 12:37

A jeste otazka: cvicite podobne jako s cinkama? tim myslim opakovani/serie nebo treba jeden dlouhej workout...treba pul hodky bez zastaveni?? Ja cvicim klasicky na opakovani/serky, ale postupem casu by mohlo bejt zajimavy spojit co nejvic cviku dohromady a odjet to najednou...ale zatim pro me nerealny :cry:
Luster
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 30. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Makoto » stř 13. srp, 2008 9:17

Dobra zprava pro vsechny, kdoz maji zajim o bule i v CR - Ivo Kosina je nabizi ve svem obchode v Olomouci. http://www.fightsport.cz/budoshop/produ ... ttlebell--
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » stř 13. srp, 2008 9:25

Jo a jeste jedna informace - zajimali jsme se o mozny seminar kettlebells pres kettlebells.sk a nebyl by problem. Zkusime dohodnout detaily.
Pak nam nabizeli dokonce instruktorskou licenci za pouhych 2.500 USD (http://www.dragondoor.com/wpkb37.html ) porada to Pavel Tsatsouline a probiha to nekdy v rijnu v Madarsku.... takze kdo chce utopit penize v podobne kravine, necht posle co nejdrive prilasku, treba to bude mit levnejsi... :roll:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » úte 23. zář, 2008 12:12

Tak mi prislo DVD od Steva Maxwella "300 kettlebells Challenge" a je to maso. Ted se na to koukam a delam si poznamky na vecerni cviceni a uz jenom pri tom koukani jsem zpocenej :-)

Steve Maxwell je znamy svym cvicenim "300", ktery uz tu par magoru cvici a mohu vrele doporucit (stejne jako oni ;-)
Ma to dobre postavene, konzultovali jsme to i s fyzioterapeutkou a pochvalila to. Rozviji to silu, ohebnost a vytrvalost. Steve jeste ve svych 54 letech aktivne soutezi v BJJ a rozhodne to neni zadna hrouda, nicmene vypadat tak v 54....uprimne zavidim.
No a tohle je podobne, ale s kettlebells. Uz se tesim na vecer, jak se zrusim :-)

Fakt doporucuji, kdo se o kettly zajima vazneji, je uz sice hafo instruktaznich videi, ale u neho vidite, ze to, co uci, nema zadne negativni nasledky na rozdil od tech mladiku, kteri vypadaji jak opoce a hazi s kettly jako s tenisaky, technika netechnika, hlavne, ze to lita :-)

Da se to sehnat na amazonu nebo levneji pres eBay.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod pm » úte 23. zář, 2008 14:48

caj Jardo, ja jedu predevsim podle Pavla Tsatsoulinea a Steve Cottera, jestli znas, jak bys je srovnal s Maxwellem? diky
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron