Osobnost učitele bojových umění.

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

sorry Keishi

Příspěvekod mandrake » pon 27. dub, 2009 12:49

Tak jak se zdá, další odpověď nezískáš. Zřejmě jsem řekl V©E. A jak dlouho ještě budeš na tom projektu pracovat?
mandrake
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 19. lis, 2005 0:00
Bydliště: Kroměříž / Zlín

 

Příspěvekod fighter99 » pon 27. dub, 2009 15:00

Tak já taky přispěju svým názorem :wink:
Já jsem zastáncem tvrdší školy.. Ano, trenér by měl být přátelskej člověk a trenér a jeho žáci můžou být kamarádi, ale mělo by se rozlišit kdy se cvičí a kdy se jde na pivo, a podle toho by taky mělo vypadat vzájemné chování..
Tréninky by měly mít trošku charakter že je prostě vede někdo kdo je hold "výš" a má respekt. Když si vzpomenu na svoje začátky, tak nemůžu zase říct že to bylo nějaký brutální, ale o důrazné zvyšování hlasu nouze nebyla, fyzičku jsme rozhodně nezanedbávali a že bych nikdy neschytal nějakou ránu to rozhodně říct nemůžu.. Kolikrát mě přišlo že je na nás trenér hnusnej, že je to moc tvrdej a že bych se na to radši vykašlal..
Ale s odstupem času jsem pochopil, že fakt na ulici se s tebou nikdo sr*t nebude a pokud v tělocvičně či dojo s tebou budou zacházet jako v bavlnce, tak na ulici bůh s tebou..
Kolikrát jsem fakt mě tréninků plný zuby, ale dneska když na mě zavře nějakej frajírek a já vím že si z něj nesednu na pr*el..
Sečteno, podtrženo, podle mě trenér je jen člověk, má svoje zápory, má svoje klady, ale měl by si snažit držet svou profesionalitu, být přátelský, ale zároveň dokázat lidem ukázat že jsou na bojovém umění/sportu, né na baletu :wink:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod jeikob » pon 27. dub, 2009 16:47

také bych připomněl pedagogický talent. umět ty dovednosti předat a to i méně talentovaným pokud nejde o nějakou uzavřenou školu.tím padem i určitou trpělívost a shovívavost pozor né měkost. a také právě umět odhadnout své žáky. tedy dokonalé ovládaní bu či sportu není ještě záruka dobrého učitele
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků