... vs Bujinkan

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Golom » úte 24. úno, 2009 14:46

Malý příklad proč budu raději cvičit Bujinkan než podle některých "aplikovatelnější" způsoby boje a sebeobrany: Pravděpodopnost toho že mne v prostředí ve kterém se pohybuji napadl někdo s úmyslem mě zabít popř. "trvale poškodit" je rozhodně nižší než pravděpodopnost toho že útok bude jen "demonstrativní" nebo že mne srazí auto nebo budu mít jinou nehodu. Výsledkem je to že má úvaha o užitečnosti se přesunuje ke zlepšování reflexů, sledování okolí, přizpůsobení se situaci, naučení se padat, uhýbat, předcházet zraněním ať sobě nebo jiným, vyhodnocovat pocity než k tomu abych uměl "dát bombu" nebo zlomit ruku... a to mi dává Bujinkan. Ale pozor, tím neříkám že ostatní BU a BS toto nepěstují, jen mám pocit že v Bujinkanu je na to kladen větší důraz (třeba se pletu). Technika je jenom pomůckou - nejenom v boji.
A nemyslím tím modelové situace... A také jsem tím nechtěl říci že při boji o život je nepoužitelný... naopak.
Golom
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod toddb » úte 24. úno, 2009 15:01

Golom: tak ja tak nejak porad doufam, ze se mi podari prejit ulici i bez umeni Bujinkanu...Zaujal me tvuj termin demonstrativni utok, co si pod tim predstavujes? Musim s tebou nesouhlasit, utok jakehokoliv typu muze prijit odkudkoliv a je jedno, jak bezpecne se citis, navic o zdravi jde v konfliktu vzdycky, takze je kratkozrake tvrdit, ze nejde o zivot, protoze kdyz jde o zdravi, jde i o zivot.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod ghekon » úte 24. úno, 2009 15:08

Souhlas s toddbem, ale to pochopis az ti nekdo parkrat slapne na hlavu a zahraje si fotbal s tvou hlavou v kanadach ( coz se stalo zrovna minuly mesic v havirove a pokud vim tak dotycny ma po nekolika operacich stale problemy mluvit ) :wink: Demonstrativni utok :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Golom » úte 24. úno, 2009 15:42

toddb: Musim s tebou nesouhlasit, utok jakehokoliv typu muze prijit odkudkoliv a je jedno, jak bezpecne se citis, navic o zdravi jde v konfliktu vzdycky, takze je kratkozrake tvrdit, ze nejde o zivot, protoze kdyz jde o zdravi, jde i o zivot.

nic takového jsem nikdy netvrdil... chytání za slovíčka je měl jsem pocit parketa ghekona :wink: Pod pojmem demonstrativní útok si já osobně představuji opravdu velké množství situací... ale mě šlo spíš o pocit z výuky, z možnosti vyhodnotit lépe situaci než o handrkování se slovíčky. To byl smysl příspěvku. Stále se tu bavíme jakoby za každým rohem čouhal samopal... ale on nečouhá.

A doufám že tato metafora se obejde bez chytání za slovíčka: BU mi dává pocit kontroly prostoru - a nejde jen o živé tvory ale celkově o přirozenější chování - přirozenější uchopení věci, vyhnutí se překážce, snaha o potlačení nedomýšlení svých skutků, vidím víc - ne jen nebezpečí, ale i věci kterých si člověk nevšímal - "haiku na každém rohu".

Ghekon: to je přesně ono, ty máš pořád pocit že se ti někdo snaží ublížit, zabít tě, poškodit... já se BU "učím" proto abych tento pocit mohl co nejvíce potlačit a všímat si spíš své rodiny než číst o skutcích lidí a dávat je jako příklady. Neznám pozadí události - tak nemohu soudit. Nakolik byl útok odvratitelný, vyprovokovaný, loupežný, politický. Vyhýbej se násilí a pocitu že tě obklopuje a ono se vyhne tobě. Hodně jsem cetoval stopem, po širém světě, mnoha kontinentech, zažil situace které hrozily vyhrocením konfliktu, samopal u hlavy, výtržnosti, demonstrace... a vždy vše skončilo slovy a strkáním. Jinak bych si tu s tebou nepovídal. Stejně zemřeš... a já taky... proč se do toho hnát.
Golom
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod ghekon » úte 24. úno, 2009 16:17

Golom píše:toddb: Musim s tebou nesouhlasit, utok jakehokoliv typu muze prijit odkudkoliv a je jedno, jak bezpecne se citis, navic o zdravi jde v konfliktu vzdycky, takze je kratkozrake tvrdit, ze nejde o zivot, protoze kdyz jde o zdravi, jde i o zivot.

nic takového jsem nikdy netvrdil... chytání za slovíčka je měl jsem pocit parketa ghekona :wink: Pod pojmem demonstrativní útok si já osobně představuji opravdu velké množství situací... ale mě šlo spíš o pocit z výuky, z možnosti vyhodnotit lépe situaci než o handrkování se slovíčky. To byl smysl příspěvku. Stále se tu bavíme jakoby za každým rohem čouhal samopal... ale on nečouhá.

A doufám že tato metafora se obejde bez chytání za slovíčka: BU mi dává pocit kontroly prostoru - a nejde jen o živé tvory ale celkově o přirozenější chování - přirozenější uchopení věci, vyhnutí se překážce, snaha o potlačení nedomýšlení svých skutků, vidím víc - ne jen nebezpečí, ale i věci kterých si člověk nevšímal - "haiku na každém rohu".

Ghekon: to je přesně ono, ty máš pořád pocit že se ti někdo snaží ublížit, zabít tě, poškodit... já se BU "učím" proto abych tento pocit mohl co nejvíce potlačit a všímat si spíš své rodiny než číst o skutcích lidí a dávat je jako příklady. Neznám pozadí události - tak nemohu soudit. Nakolik byl útok odvratitelný, vyprovokovaný, loupežný, politický. Vyhýbej se násilí a pocitu že tě obklopuje a ono se vyhne tobě. Hodně jsem cetoval stopem, po širém světě, mnoha kontinentech, zažil situace které hrozily vyhrocením konfliktu, samopal u hlavy, výtržnosti, demonstrace... a vždy vše skončilo slovy a strkáním. Jinak bych si tu s tebou nepovídal. Stejně zemřeš... a já taky... proč se do toho hnát.


No s tim chytanim za slovicka 8O Slo tam o to ze nejaky cikan sel po ulici a asi dvacet chuliganu z neho udelalo bezduvodne mlete maso. Ja nemam vubec ten pocit, rozhodne nejsem nejaky zakomplexovany schizofrenik trpici stihomamem ktery vidi vsude tajne agenty a potencionalni utocniky, na mne si treba od doby co delam bojove sporty nikdo nedovolil ani otevrit hubu :wink: Preju ti hodne uspechu a zdaru ve Tvem cviceni bu a uz toho nechavam, protoze to nema smysl.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Myllys » úte 24. úno, 2009 16:32

Jeden muj kamos dela bujinkan asi 3 nebo 4 roky. Rikal, ze jednou trenerovi rekl na treninku, ze se mu zda, ze cokoliv, co se tam uci, by stejne nikdy ve skutecnosti nepouzil, ze by v rychlosti ty techniky proste neumel aplikovat. Ten trener mu rekl, ze je to nejrozumnejsi vec, co kdy od sveho sverence slysel. Takze to neni ani o bujinkanu, i tohle umeni delaji rozumni lidi, kteri vedi, ze MMAckar nebo streetfighter by jim strasne, ale strasne namlatil... Ovsem problem je, kdyz clovek dela tyhle veci delsi dobu, aniz by to aplikoval (sparring), tak obvykle dochazi k mylnemu dojmu o svych bojovych schopnostech, coz muze vest i k velke tragedii. Marnice jsou plne lidi, co si mysleli, ze obrana proti nozi, kterou je ucil jejich "mistr" v realu fakt zabere... a tyhle ruzne utoky na genitalie atd, kterymi obvykle tyhle ruzne systemy zacinaji, dobreho protivnika akorat rozzuri a cely konflikt se skonci jeste vetsimi nasledky...

Proste at si kazdy dela co chce, ono to urcite ma i nejakou duchovni podstatu, uci nejakou cestu atd. Akorat problem je v povedomi lidi, kteri si mysli, ze nejlip se ubrani tady temihle s prominutim hovadinami a misto na vale tudo nebo thaibox si zajdou na aikido, klasicke jiu jitsu nebo bujinkan...pak dostanou pecku, co jim zlomi nos a to uz se hur premysli o tlakovych bodech, vyuziti energie atd... Myslim, ze kazdy, kdo chce nekdy mit aspon trochu sanci se ubranit, musi sparovat a zvyknout si, ze mu litaji okolo hlavy udery... Ja tyhle veci znam z praxe, znamy dela x let all kampf jitsu a tvrdi jak to neni nejlepsi na sebeobranu a kdyz jsem se nebranil, tak ty techniky byly zajimave. Akorat nase nacviky zacaly a skoncily tim, ze jsem mu nakopnul poradny lowkick, ktery se nevim proc snazil kryt RUKOU...ehm...

Takze abych to shrnul, at si lidi delaji bujinkan, capoeiru, aikido a dalsi v veci, kdyz je to bavi, ovsem at si nemysli, ze se tim ubrani nekomu, kdo se bije na ulici, boxerovi, thaiboxerovi, zapasnikovi nebo ultimatnikovi. Tohle je totiz strasne, strasne nebezpecna vec a predevsim ta bojova umeni, ktera uci obranu proti gumovemu nozi pri nejakych nacvicich, opravdu cloveku muzou taky podepsat rozsudek smrti...

P.S. vim, ze je par lidi a bojovych umeni, co jsou schopni se ubranit nozi, ale ti taky budou prvni, co vam reknou, at do toho nejdete, pokud fakt neni jina moznost... O tech rozumnych ale nemluvim...
Naposledy upravil Myllys dne úte 24. úno, 2009 16:40, celkově upraveno 1
Myllys
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 15. čer, 2008 23:00

Příspěvekod Golom » úte 24. úno, 2009 16:39

No vidíš, teď už jsem alespoň v obraze, o co šlo v tom konfliktu. Na tom už se dá trochu stavět. Ale jinak, myslíš že kdyby uměl - dopadnul by lépe? A teď můžu zase stavět jen na doměnkách - nedalo se 'toku vyhnout? Pokud vidím že v dálce je 20 "chuligánů" byla tu jiná možnost? Útěk? O tom to podle mne je. Tím mi vůbec nic nevyvracíš. Ale abych ti dal za pravdu - dopadl jsem vlastně podobně - chuligánů bylo ne 20 ale řekněme 5-10 (strach má velké oči takže spíš těch pět) a honička skončila u vchodu do domu, který už jsem nestačil odemnknout. Zkrátka, vyražené, zuby, podlitiny, naražený žebra... Ale pokud bych už v té době cvičil, nebyl bych možná tak lehkomyslný a neopatrný při nočním návratu domů. Nevím, pozdě bycha honit...

Neměj mne za někoho, kdo se tě snaží uhádat nebo o něčem přesvědčovat až do úplného vyprázdnění, to není mým cílem. Raději mám ale klidnou debatu bez útoků a narážek. Třeba se to srovná. Tobě taky hodně zdaru. A pokud možno klidný život :wink:
Golom
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Golom » úte 24. úno, 2009 16:54

Myllys: nelze s tebou nic jiného než souhlasit. Ale proboha kdo ti kdy říkal že na tréninku ti někdo někdy v jakémkoli BU řekne aby si šel proti noži? To že to cvičíš, neznamená že ti to někdo radí... A kolikrát půjdu asi tak na ulici proti ultimátovi? To spíš zlodějíček, pako z hospody, opilec, feťák... Lidi kteří dělají BS nebo BU nemají potřebu se mlátit na ulici. Aspoň si to myslím. Kdo z nich vyprovokuje ten boj? Já? Proč? Nebo si myslíš že mne tam učí abych šel proti noži? Prd... dej mu všechno co máš a padej pryč... stojí ti pětikilo za to, abys riskoval svůj nebo jeho život, nebo kriminál? ty bys do toho šel? Hodně štěstí - nebo jaký je smysl toho příspěvku.

Tam jde opravdu o to že reálný boj je jiný než trénink... ale principy: úder, blok, páka, zbraň - to je to co se učíme - ne použít přesně ukázkovou techniku. Nebudu dělat omote gyaku jak kolo od vozu - ale princip toho proč ta páka bolí, jak jí tahat, kde mačkat, kdy trhnout aby byla účinná to má být výsledkem. A potom to funguje i v místnosti velký dva metry čtvereční...
Golom
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Genesis » úte 24. úno, 2009 17:00

Golom:Takže pokud se nepletu (kdyžtak mě oprav) děláš něco, co ti pomůže proti nějakýmu chcípákovi, ale jak nastoupí fighter, deš do kelu a pořád tomu řikáš BOJOVÝ UMĚNÍ? 8O To mi moc hlava nebere.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod ghekon » úte 24. úno, 2009 17:47

Golom píše:No vidíš, teď už jsem alespoň v obraze, o co šlo v tom konfliktu. Na tom už se dá trochu stavět. Ale jinak, myslíš že kdyby uměl - dopadnul by lépe? A teď můžu zase stavět jen na doměnkách - nedalo se 'toku vyhnout? Pokud vidím že v dálce je 20 "chuligánů" byla tu jiná možnost? Útěk? O tom to podle mne je. Tím mi vůbec nic nevyvracíš. Ale abych ti dal za pravdu - dopadl jsem vlastně podobně - chuligánů bylo ne 20 ale řekněme 5-10 (strach má velké oči takže spíš těch pět) a honička skončila u vchodu do domu, který už jsem nestačil odemnknout. Zkrátka, vyražené, zuby, podlitiny, naražený žebra... Ale pokud bych už v té době cvičil, nebyl bych možná tak lehkomyslný a neopatrný při nočním návratu domů. Nevím, pozdě bycha honit...

Neměj mne za někoho, kdo se tě snaží uhádat nebo o něčem přesvědčovat až do úplného vyprázdnění, to není mým cílem. Raději mám ale klidnou debatu bez útoků a narážek. Třeba se to srovná. Tobě taky hodně zdaru. A pokud možno klidný život :wink:


No co jsem slysel tak mneli auta atd. takze tam asi moc sanci nebylo, napsal jsem to spise pro ukazku ze to neni tak, ze bych ja vsude videl nejake potencionalni utocniky, ale ze se vazne neco takoveho deje.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod ghekon » úte 24. úno, 2009 18:08

...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Myllys » úte 24. úno, 2009 18:10

Golom : To, co tady pises, je velky omyl a nezkusenost. Kdybys opravdu znal kluky z prostredi BS, tak vis, ze to nejsou zadni dobraci a hodne velka cast jich chodi na treninky, aby se naucila jak se nejefektivneji prat na ulici. Jestli jsi slysel o bitkach fotbalovych chuliganu, tak tam je bezne, ze typci chodi v chranicich na zuby a MMA rukavicich, dokonce i v helme tam byl clovek k videni... Co se tyce techto bitek, tak pri nechvalne proslule bitce Ostrava - Brno loni z tech 95 lidi co sli za Ostravu bylo asi 15 lidi co znam osobne jako lidi co praktikujou urcity BS, konkretne jeden docela znamy klub se ucastnil jako celek.

Realne kdyz si vezmu u nas na treninku, tak 50 procent lidi jsou pohodari, ale tech druhych 50 budou prave ti, se kteryma se na te ulici setkas. A to MMA jeste neni nejhorsi, mnohem horsi jsou zkuseni streetfighteri a jeste treba, co jsou na necem. K odzbrojeni alkoholika ani nepotrebujes bujinkan, staci byt strizlivy a neposrat se. Jinak kdyz uz do tebe nekdo pujde, tak uz bude asi vedet, co dela. Cim vic mas kg, tim vic se tohle stupnuje. Takze jestli nekdo za vas ma treba 100 kilo, tak pocitejte s tim, ze do vas pujde fakt jenom nekdo, kdo vi, ze si to muze dovolit, zadny "zlodejicek, ozralec" atd. Kamos mi jednou rikal velke moudro a to "nejlepsi fighteri na ulici jsou ti, kterym je jedno co se stane jim, i co se stane tomu druhemu"...tak to proste je. Na ulici je to realne tak tretina, tretina, tretina. Prvni jsou sraci o kterych mluvis, ok, ale ty das i bez bujinkanu. Rekneme te druhe tretine se vyhnes, protoze te bujinkan uci nejakou duchovni cestu a ti se s Tebou budou prat jen kdyz sam budes chtit. No a treti skupina jsou uz frajeri, tam ti bujinkan bude k nicemu...tak jake je pak realne vyuziti ?

To co tady mluvis bloky, paky a principy atd...Carlson Gracie, ktery je jeden z nejlepsich ucitelu BJJ (asi nejucinnejsi BU), ktery by sam na sve umeni mohl byt hrdy, arogantni atd, tak byl prvni, kdo zacal sve sverence davat i na box, thaibox a pochopil, ze to neni jenom o technikach. Prohlasil "vem cerny pasek a prast ho do obliceje a mas hnedy pasek. Prast ho dvakrat a mas fialovy pasek"... Tak to proste je, to co ty pises je teorie, ale praxe je neco jineho. Bujinkan, Aikido atd jsou strasne nebezpecne pro lidi, co je delaji. Staci se podivat na video, kde mistr "znici" nekolik utocniku najednou (nahrane), clovek pak nabyva klamneho pocitu, ze neco takoveho se muze stat. Hned Ti reknu, co by se stalo s tim klukem v Havirove, kdyby delal nejake tohle umeni...hral by si na ninju a misto aby skoncil na JIPce, tak by skoncil na ARO nebo na pitevne...

A co se tyce pak, bloku a dalsich technik z bujinkanu, aikida a techhle veci...to jsou fakt strasne neucinne veci, ktere se v rychlosti tezko provadeji a zabiraji jenom na netrenovane lidi. Tvrdy chlap ti v treninku neklepne ani can opener, ktery tlacis celym telem. Natozpak nejake krouceni ruky, to zkus na nekoho, kdo chodi do posilky.... Jak rikam, kockoval jsem se s klukama, kteri se venujou tehle realne sebeobrane, jeden hnedy pas v all kampf jitsu, druhy instruktor musada, treti nejaky karatista tusim a proste z vlastni zkusenosti vim, ze i takovy hovno MMAckar jako jsem ja tyhle kluky smazne.

A i ten muj kamos, co dela bujinkan a ma rozum, proste priznal, ze bych ho smazl...

Co se tyce noze, tak ty mluvis mozna o svem vlastnim treninku, ale lidi, co si mysli, ze by se na zaklade sveho "nacvikoveho" treninku ubranili je vice nez dost. Taky lidi, co se divaji na videa, kde je nahrany boj s pouzitim techle BU proti spouste utocniku a mysli si, ze kdyz budou chodit X let, tak to svedou taky. Vetsinou ceka vystrizliveni a cim vetsi je to nabyte sebevedomi, tim horsi je pad.

Ja nemam nic proti BU atd, jsou to krasne veci, jenom mluvim o nebezpecnosti toho, kdyz nekdo hlasa, jak je to ucinne v realu a pouzitelne k sebeobrane...jak cvicenci ziskaji falesny dojem, ze jsou schopni se ubranit, coz muze vest k tragedii.

Navic dalsi problem techle bojovych umeni je, ze lidskou psychiku pripravuji k boji jenom zdanlive a na takove te "teoreticke hladine". Clovek muze meditovat x hodin a stejne to neni ani z pulky tak prospesne jako stare dobre otriskani se na sparingu, dostani parkrat pres hubu, zvyknuti si na to, ze dostat uder je sranda a kdyz se clovek umi kryt, tak neni tak hrozne, kdyz mu litaji granaty kolem hlavy...

Muzete se zeptat Ghekona, jaky vliv mel na jeho psychiku trenink od kvetna do ledna (nejakych 8 mesicu) a za jak dlouho si mysli, ze by takovyhle skok udelal v nejakem bojovem umeni, jestli vubec NEKDY by mu to umeni povedlo se zbavit zakoreneneho strachu a naprosteho nedostatku sebevedomi.

Jinak respekt vsem, nechci utocit, jen mi dela starosti, ze lidi treba chodi na neco, co by je melo pripravit k boji a treba to delaji 5 let a jsou pripraveni mene, nez nekdo, kdo chodi na vale tudo 3 mesice. A povedomi Cechu o tomhle, kdyz si mysli, ze jestli se chcou ubranit, tak tady jsou na spravne adrese...
Myllys
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 15. čer, 2008 23:00

Příspěvekod ghekon » úte 24. úno, 2009 18:45

Tak tohleto myllys prehani, tak to vubec nebylo :lol: :lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » úte 24. úno, 2009 18:46

myllys- dobry post :wink:
..inac Matt Thornton zo "straightblastgymu", nekompromisny zastanca "aliveness" treningovych metod povedal nadhernu vetu: dobreho boxera naucite pichat Jab prstami do oka za 15 min.,ale "trhaca guli" nenaucite boxovat a nevybuchate mu "pumelice" za 15 min...to trva nejaky ten rocik :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Myllys » úte 24. úno, 2009 19:27

marcelo píše:myllys- dobry post :wink:
..inac Matt Thornton zo "straightblastgymu", nekompromisny zastanca "aliveness" treningovych metod povedal nadhernu vetu: dobreho boxera naucite pichat Jab prstami do oka za 15 min.,ale "trhaca guli" nenaucite boxovat a nevybuchate mu "pumelice" za 15 min...to trva nejaky ten rocik :wink:


V SBGi vedi, co delaji. Je to presne tak, jak pises...
Myllys
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 15. čer, 2008 23:00

Příspěvekod Golom » úte 24. úno, 2009 22:59

Myllys: ja to nepopiram, v podstatě máš pravdu, hlavně v myšlence, že tě BU připravují na něco jiného než na ulici můžeš očekávat. Ale stále si myslím že pro člověka, který je rozumný je to něco co ho "připraví" na boj - i když jen zčásti - lépe než sezení na prdeli... Nesmí mít ale přehnaná očekávání a pocit supermanství. V to se s tebou shodnu. To že někteří MMA bijci chodí na fotbalové bitky mne opravdu neohrozí. To je přesně o tom že riziku je třeba se vyhýbat. A toto je přímo jeho vyhledávání.

Zkrátka mě to baví, mám pocit že mi to něco dává - co, to už sem tu popsal x-krát.

Ukropcany: jen se dívej na videa... z těch se můžeš naučit třeba i stavět mrakodrapy ze sirek. Myllys má alespoň snahu diskutovat. Ghekona také chápu, i když to trochu jiskří... tam ta snaha taky je. A díky jim za to, třeba mi i otevírají nové obzory. Ale tvé přispěvky se skoro vždy otočí do urážlivého tónu... Je to potřeba?
Golom
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod akusan » stř 25. úno, 2009 0:24

Mluvíte tady o Bujinkanu jak je n eučinný,atd.Pořád nechápu jak to můžete vědět..
-Od kamarádů,z videí,z doslechu?
akusan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 15. led, 2009 0:00

Příspěvekod toddb » stř 25. úno, 2009 8:11

Golom: Neslo mi o chytani za slovicka, jen o ten termin, demonstrativni utok se mi nezda, utok je proste utok a ten muze skoncit jakkoliv a dopredu se to spatne odhaduje, tj. ze zdanlive nevinny situace se muze vyklubat pekna slamastyka a z hrozive vypadajici srazky naopak poplacavani po zadech a popijeni u baru. Takze se to moc rozdelit neda. Tot moje zkusenost.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod Myllys » stř 25. úno, 2009 9:11

akusan píše:Mluvíte tady o Bujinkanu jak je n eučinný,atd.Pořád nechápu jak to můžete vědět..
-Od kamarádů,z videí,z doslechu?


Zajdi si na jeden trenink MMA a pochopis....

Jinak ukropcanyho post muzu jenom potvrdit dalsim prikladem ZE ZIVOTA, jak pise o praci, tak ja delam software testera skriptu mobilu a mam mistnost plnou vysokoskolaku, kteri tak leda umi zapnout a vypnout pocitac, ja mam stredni a pracuju levou zadni.... Muj tata se jako programator vypracoval az na uplny top a pak na vysoke manazerske posty taky bez vysky, proste se to naucil v praxi a ne se ucil o tom, jak by se to ucil aneb teorie o teorii.

Ukropcany pise fakt dobre a muzu se pod to jenom podepsat...doplnim oblibenym citatem z pisnicky "je to smesny jak se lidi meni, kdyz jim tece krev". Kdyz nesparujes a nezapasis, tak Te to nikdy na boj pripravit nemuze... Ja kdyz mel prvni zapas v boxu a typek mi zlomil nos a zacal jsem se dusit krvi, tak jsem byl uplne zoufaly. Kdyz se mi to stalo i v dalsich zapasech, tak jsem uz s tim proste sel dal. Vis co jsou to opravdicke fighterske reflexy ? Ne neco filosofickeho, duchovniho, eterickeho... Nabyva se to tim, ze dostavas po p*** a i s tim jdes porad dal. Se podivej na MMA, borec dostane granat na bradu, uspi ho to...a vis co udela jako prvni vec, kdyz se vzbudi ? Chyti prvni nohu, co je pobliz a strhne rozhodciho na zem...to jsem videl snad stokrat. A vis proc ? Protoze ho jeho trenink pripravuje na to, co dela. Na BOJ.

Muzeme se pustit do te, jak rika ukropcany, politicky korektni debaty....ALE porad se tyhle veci jmenujou BOJOVA umeni a laka to lidi a rekneme odlakavaji lidi ostatnim klubum, ktere opravdu na boj pripravi tim, ze si delaji FALESNOU reklamu, ze cloveka nauci se ubranit. A ty kluby, ktere naopak timto fakt disponuji, jsou tim opravdu poskozeny. Ja jsem trenoval v X dobrych klubech na navsteve a chtelo se mi plakat, jak malo lidi tam maji PRVOTRIDNI treneri. Kdezto na ruznych s prominutim hovadinach je plna telocvicna a jeste za mnohem vic penez mesicne. To je holt ta vytvorena iluze o tom, ze tyto veci (napr bujinkan) funguji...proc asi nikdo nikdy nevezme vyzvu, proc nejde sve umeni ukazat jinde, nez na nahrane prehlidky ? Protoze to proste NEFUNGUJE, to je cele...

A kdyz vemu toho kamose z all kampf jitsu a zrubu ho jak psa a dam to na net, tak stejne napisete neco ve stylu, ze kdyby neco doopravdy umel, tak by si to nedokazoval v realnem boji atd. A to je jeste fakt jedno z tech mnohem lepsich BU... Bujinkan patri k tem opravdu nejmin pouzitelnym...

To, ze ukropcany hodnoti videa, tak to je proste jeho vnimani reality, on narozdil od vas byl v realnem boji a vi, jak vypada FULL CONTACT. Na treninku si muzete na pul plynu zkouset trefit tlakovy bod, urcite energeticke misto, ale v rychlosti, proti chlapovi, co se do vas tlaci a dava vam bomby, jste vubec radi, ze trefite pesti HLAVU. A neni to jenom zkusenost z videi, ukropcanyho znam z doslechu a vim, ze tela MT na velmi dobre urovni, urcite k nim na trenink doslo spousta borcu, co "neco delali" a vi dobre, jak to s nima je v praxi. U ghekona vim dobre o kom mluvi, jeho zkusenosti z praxe od nas na treninku a konkretne i vim na kterych sparingach si udelal nazor, jaky si udelal. Protocila se u nas strasna spousta lidi, hodne z nich si myslelo, ze neco umi, vetsinou to dopadlo stejne, uz podruhe neprisli....
Myllys
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 15. čer, 2008 23:00

Příspěvekod Golom » stř 25. úno, 2009 10:00

Dobrá, pořád opakuji, nezbývá s vámi než souhlasit. Ve většině věcí. Ale to je tak všechno... opravdu nevím jak jinak to už říci. Můj náhled na BU a Bujinkan jsem psal už několikrát a tak se nebudu znovu opakovat. Podle mne má své zastoupení a já ho vidím, vy ho vidíte méně. Nikdy bych si z videí netroufl kritizovt jakékoli BU nebo BS - z toho mne vyléčil právě Bujinkan. To že pokud se chci připravit na reálný boj, budu přitom chodit ještě na nějaký BS ve stylu MMA, MT je přirozené a to určitě nepopírám. Mnoho, ne li všichni učitelé u nás ti potvrdí že při trénincích Bujinkanu je třeba ještě "osobní" trénink a jiné další aktivity, pokud se chceš připrvit na opravdový střet.

A to co z tebe s prominutím "vypadlo" Myllysi to už ale vůbec nechápu... plakat nad tím že ti bereme žáky, že odvádíme spoustu lidí od pravého BS. Není t třeba původně úplně naopak? Můžeme se dohadovat co tu bylo dřív. co později... ale o to nejde. Myslíš že člověk který dělá kendo, iaido a jiné podobné BU a BS využívající meč mají potřebu jít do ringu? (nebo si snad ti lidé myslí že se tím ubrání, že budou po ulici chodit z mečem?) Mě to přijde jako podceňování zdravého rozumu, a promiň - podobné brečení a spílání jsem od tebe opravdu nečekal. Nebo ti vadí kendo? Atletika? ©achy? Rybičky? - to všechno odvádí lidi od tebou preferovaných BS. Jak ty osobně můžeš posoudit co je onou FALE©NOU reklamou? I já mám věci, které jsou pro mne "hovadinou", ale takhle se bouchat do prsou je zbytečný a sebestředný. I já mohu plakat, kolik nám některé jiné BS a BU berou prvotřídních žáků. Nech každému jeho úsudek, jeho přesvědčení a pocity. Komunisti začínali po válce podobně, osekávat možnost výběru... - to by se ti opravdu líbilo?
Golom
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron