©ERM obecně

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

©ERM obecně

Příspěvekod hatamoto » pon 13. dub, 2009 9:48

Dobrý den, již delší dobu mě pronásleduje myšlenka, založit zde vlákno, které se bude vjenovat pouze a jenom šermu a to jak západním školám, tak i východním(asijským). Nemám ale moc odvahu psát, tak mi to chvíli trvalo. Já praktikuji BU již 20 let, ale k šermu jsem se dostal až před třemi roky a ůplně mě to pohltilo. Konečně jsem našel to pravé. Je mi již 34 let, takže je to asi pozdě, ale lépe pozdě než nikdy. Já osobně praktikuji japonské kenjutsu, ale zajímá mě vše o šermu, o jakékoli škole a stylu, o šermu mečem, nožem, kordem, šavlí atd. Sháním jakékoli informace - literaturu, adresy škol a klubů a hlavně vaše názory a zkušenosti s tímto krásným Bu. Také mě zajímá, jestli se v ČR praktikuje evropský šerm jinak než sportovní formou nebo jako historický a scénický. Dá se cvičit nějaká evropská škola jenom pro samotné šermování? Jako disciplína pro to abych se naučil šermovat a nemusel jezdit na závody nebo vystupovat na akcíh historického šermu? Mám spoustu otázek. Takže kdyby se Vám chtělo nějak se k dané problematice vyjádřit, byl bych Vám velmi vděčný.
Ještě jednou Vám děkuji za váš čas a ochotu a omlouvám se za svůj příšerný sloh a pravopis.
Martin Jan
Pokoj Vám
hatamoto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10. črc, 2006 23:00
Bydliště: ®ďár nad Sázavou

 

Příspěvekod Jendis » pon 13. dub, 2009 10:14

Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » pon 13. dub, 2009 10:27

A sportovní šerm Tě nezajímá?
Pokud jde o šermování samotné, tak v něm si zašermuješ parádně.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 13. dub, 2009 10:40

fakt píše:A sportovní šerm Tě nezajímá?
Pokud jde o šermování samotné, tak v něm si zašermuješ parádně.


vůbec nejlépe si člověk zašermuje na akcích,jako je "Setkání BU.cz se zbraněma".......cross-style sparring.......paráda......lidi od kendó,escrimy,šermíři,"tyčkaři"............a mele se to...... :twisted: :!: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod hatamoto » pon 13. dub, 2009 11:31

Zajímá mě i sportovní šerm, ale připádám si už moc starý a na setkání bu. volume si netroufám.
Nedávno jsme řešili s kolegy z jiných bu problém, jsou-li návyky ze šermu použitelné v reálné sebeobraně. Mě je to více méně jedno, zajímám se o šerm, protože mě to baví, ale přece jenom si myslím, že to možné je. Váš názor? Jde mi o to, že v šermu je důležitá rychlost, přesnost, načasování,správná vzdálenost, taktika a strategie, fyz.kondice a obratnost.A to jsou přece veličiny důležité i v neozbrojeném boji. Nicméně tato otázka je pro mě podružná - jenom pro zajímavost. Nadále mě zajímá jak jsem již výše napsal, vše o jakémkoli šermu. Děkuji Vám za vaše příspěvky a názory.
Martin Jan
Pokoj Vám
hatamoto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10. črc, 2006 23:00
Bydliště: ®ďár nad Sázavou

Příspěvekod hatamoto » pon 13. dub, 2009 11:33

4 JENDIS - díky, hledal jsem hledal, ale evidentně špatně :oops:
Martin Jan
Pokoj Vám
hatamoto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10. črc, 2006 23:00
Bydliště: ®ďár nad Sázavou

Příspěvekod Jendis » pon 13. dub, 2009 11:54

hatamoto píše:Zajímá mě i sportovní šerm, ale připádám si už moc starý a na setkání bu. volume si netroufám.


jsi jen o dva roky starší,než já......a já jsem navíc napůl kripl :wink: :twisted: Je to jen a pouze o chuti......

počti si v těch odkazech + se jukni do sekce "přátelé a nepřátelé",na diskuze "setkání BU.cz se zbraněma".
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod hatamoto » pon 13. dub, 2009 12:04

Já si někdy připadám - a to dost často jako úplnej kripl :( , no chuť by i byla, ale přiznám se, že zatím asi chybí odvaha.Možná byste se divili jaký taky exoti si dovolí cvičit BU :lol: - no dělám co můžu.
Kdyby byli i nějaký fota - to by bylo fajn. Díky za výše uvedené tipy. Kouknu na to.
Martin Jan
Pokoj Vám
hatamoto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10. črc, 2006 23:00
Bydliště: ®ďár nad Sázavou

Příspěvekod Jendis » pon 13. dub, 2009 12:13

hatamoto píše: no chuť by i byla, ale přiznám se, že zatím asi chybí odvaha.


odvaha?? Proč?? Není to o tom někoho zmasakrovat..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Asanoth » pon 13. dub, 2009 13:34

Mě by zajímalo to Kenjutsu, kde a pod kým to cvičíš? A je to jenom chození v postojích a formy, nebo i něco víc?
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

 

Re: ©ERM obecně

Příspěvekod Picard » pon 13. dub, 2009 13:40

hatamoto píše: Je mi již 34 let, takže je to asi pozdě, ale lépe pozdě než nikdy. Já osobně praktikuji japonské kenjutsu
Jen tak ze zvedavosti, jakou ryuha?
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » pon 13. dub, 2009 13:53

2 Picard (a hatamoto)
Tipuju T©K©R, myslím že torao má ve ®ďáru pobočku.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Picard » pon 13. dub, 2009 15:39

Jinak ten pratelsky sparring se zbranemi velmi doporucuju vsem - neni to zadna soutez o nejvetsiho machra. Byli tam i kluci co se neco uci treba jenom rok, nebo to delaji jen tak bokem a rozhodne je tam nikdo nejak neponizoval, proste si tam zafajtil kazdy. Nejake ztraty cti nebo pospineni vlastni skoly (kdyz se treba nebude hned ze zacatku darit) fakt nehrozi, lidi tam jsou v pohode, jde opravdu o pratelsky sparring.

Teda neni to zadny cajovy dychanek, tluceme se tam fakt hodne a usilovne, ale ne se zlymi umysly :-)

Velka pestrost stylu a bojovniku je rozhodne zarukou zajimavych boju.

Takze urcite neni duvod se bat prijit at uz delate cokoliv!
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pon 13. dub, 2009 15:57

Picard píše:Teda neni to zadny cajovy dychanek, tluceme se tam fakt hodne a usilovne, ale ne se zlymi umysly :-)



žádné větší zranění...klasika...modřiny,naraženiny,škrábance...toť vsjo :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod hatamoto » pon 13. dub, 2009 16:32

4 JENDIS, nejde o masakr, ale o to, že bych se nerad ztrapnil, přecejenom jsem zatím začátečníček, mlíčňáček.

4 PATRIK - trefa
Martin Jan
Pokoj Vám
hatamoto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10. črc, 2006 23:00
Bydliště: ®ďár nad Sázavou

Příspěvekod Picard » pon 13. dub, 2009 16:57

hatamoto píše: ale o to, že bych se nerad ztrapnil, přecejenom jsem zatím začátečníček, mlíčňáček.

A prave o to tam vubec nejde a tohle tam nikdo neresi. Fakt se neni ceho bat
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Asanoth » pon 13. dub, 2009 17:03

A spárujete na tréninku nebo děláte alespoň řízený boj?
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 13. dub, 2009 17:23

hatamoto píše:4 JENDIS, nejde o masakr, ale o to, že bych se nerad ztrapnil, přecejenom jsem zatím začátečníček, mlíčňáček.



a jako co??? Na to se vůbec "nehraje"....chceš dojet a zůčastnit se,zabojovat si.....žádný problém......nikdo se nad nikoho nepovyšuje,nikdo se nikomu nesměje......prostě si ťukneš..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: ©ERM obecně

Příspěvekod TongPo » pon 13. dub, 2009 18:20

Sorry kluci, nejsem sice šermíř, ale prostě mi to nedá... :D

hatamoto píše:...praktikuji BU již 20 let, ale k šermu jsem se dostal až před třemi roky a ůplně mě to pohltilo. Konečně jsem našel to pravé. Je mi již 34 let...

hatamoto píše:...bych se nerad ztrapnil, přecejenom jsem zatím začátečníček, mlíčňáček...

Tohle musí bejt nějakej virus, napadající zejména cvičence JBU... :lol: :roll: Hodiny, dny a roky teoretizovat nad každým detailem svýho i ostatních BU - to ano, ale praxe? Na sparring (cvičný boj) s jinými ještě nejsem ani po xx letech tréninku připraven??? :!: Kurňa hatamoto, prober se! :x Sotva rok trénující boxeři si to ve sparringu klidně rozdají i s profíkem světový úrovně a ty nejsi po třech letech tréninku šermu schopnej zúčastnit se přátelskýho sparringu s klukama z jiných stylů??? 8O Ty asi nechápeš, jakou svou účastí na onom "multistylovém" šermířském setkání dostáváš šanci osobního rozvoje, že? Vidět naživo a i si osobně v přátelským sparringu vyzkoušet, jak "bojujou" kluci z ostatních zbraňových BU, ti dá o 1000% víc, než nějaký pětiletý teoretický plkání na netu a četba teorií z knížek :idea: Je to o tom vidět, vyzkoušet si a poučit se z toho :idea: Pokud ti ale jde hlavně o tvý ego, tak to tam radši nejezdi a dál zabíjej svým bokkenem stovky a tisíce virtuálních soupeřů, protože se tam s velkou pravděpodobností pár lepších šermířů než seš ty najde... :?
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod hatamoto » pon 13. dub, 2009 19:43

4Tong Po - vychladni příteli, zaprvé hodiny, dny ani roky neteoretizuju nad svým ani jiným BU.Nejsem ani boxer ani žádnej tvrďák, šermuju, protože mě to baví. Ani jsem nenapsal že nejsem schopnej se zůčastnit přátelského sparingu. ¬e bych tam dostal po hubě se opravdu nebojím. Zaprvé by to nebylo poprvé a za druhé mě po přečtení některých příspěvků připadá, že se tam schází normální lidi, kteří nemají za potřebí se na někom ukájet. A co se týče mého ega tak to opravdu není můj problém. A co se týče vyrtuálního zabíjení soupeřů svým bokkenem - k tomu nemám co říct. Opravdu nejsem romantickej pošuk. Na Bu.cz volume jsem nikdy nebyl tak se nediv, že se ostýchám. O nic jinýho nejde. Toť vše a dále si o mě mysli co chceš.
Martin Jan
Pokoj Vám
hatamoto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10. črc, 2006 23:00
Bydliště: ®ďár nad Sázavou

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků