Volba

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Volba

Příspěvekod Hrugar » pon 07. pro, 2009 19:40

Předem bych se rád omluvil pokud toto téma cpu tam kam nepatří, ale nenašel jsem vhodnější umístění a proto jsem to egoisticky nacpal sem :-)
Pominu tu část kdy jsem vždy toužil věnovat se nějakému BU a skončím rovnou do současnosti...

Je mi 26 a přes rok cvičím WT u WMAA v ČR. V BU se vyznám jen do té míry co jsem kde viděl a přečetl si. Toliko aby byl pořádek v tom jak jsem refundován si sám poradit.

Jde o to že po roce treningu mám pochybnosti jestli toto BU je opravdu pro mě to vhodné. Jsem poněkud mohutnější postavy s tendencí spíše k silovému řešení než "obtékání" protivníka. Osobně preferuji více používání loktů a těsnější boj než jaký trenujeme a jsem také více ochoten jít na zem než bych jako žák WT měl být. Nehledám jen nějakou formu sebeobrany, hledám opravdu bojový styl s veškerou bolestí a potem který ke treningu i boji patří. Také postoj WT s vahou na zadní nohu pro mě není úplně přirozený.

Je možné že jsem prostě nedorazil (4. stupeň) na úroveň WT která mi toto poskytne, také je možné že jsem si opravdu vybral něco pro mne nevhodného. Proto bych Vás rád požádal o radu.


Edit
-Nejsem fanoušek kopů, nebráním se jim ale nevyhledávám je pokud to není opravdu nutné.
- Nejsem zrovna moc vysoký :-) Jsem sice dobře stavěný, ale ne hora.
Hrugar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 07. pro, 2009 0:00

 

Re: Volba

Příspěvekod luen » pon 07. pro, 2009 20:21

Hrugar píše:Je mi 26 a přes rok cvičím WT u WMAA v ČR. V BU se vyznám jen do té míry co jsem kde viděl a přečetl si. Toliko aby byl pořádek v tom jak jsem refundován si sám poradit.


Ahoj, cili jestli tomu dobre rozumim, tak cvicis Leunt Ting system nebo tak neco.
1) vitej v klubu tech, kteri dosli ke stejnemu zaveru
2) preji stastnou ruku pri dalsim vyberu

Hrugar píše:Jde o to že po roce treningu mám pochybnosti jestli toto BU je opravdu pro mě to vhodné. Jsem poněkud mohutnější postavy s tendencí spíše k silovému řešení než "obtékání" protivníka. Osobně preferuji více používání loktů a těsnější boj než jaký trenujeme a jsem také více ochoten jít na zem než bych jako žák WT měl být. Nehledám jen nějakou formu sebeobrany, hledám opravdu bojový styl s veškerou bolestí a potem který ke treningu i boji patří. Také postoj WT s vahou na zadní nohu pro mě není úplně přirozený.


Wing cheun by nemel nikomu vnucovat jeden z mnoha napadu na presmerovani sily. Jednak tento napad neni vsemocny, jednak ne kazdemu a za vsech okolnosti musi vyhovovat a jednak jsou ve wing cheunu v ramci jeho metodiky mnohem dulezitejsi napady.
Napr. v nasi skole neni chisau prostredek jak byt super fighter, ale je jedna z mnoha metod, jak ziskat urcite dovednosti ... jako napr. jak se dostat do klince, jak z nej, jak v nem ... chi sau je nastroj na prechod ze striku do zapasu a naopak - proste napad, jak se da pracovat s kontaktem, nicmene pro strik samotny je tam minimum veci a proto jsou lidi z H.K. linii tak rozcarovani pri jeho "ucinosti".
Vaha nema byt v zadni noze, resp. ne jen v ni ... treba i v predni, zalezi na situaci ... to je o5 jen Leung Tinguv nazor na vec ;)
Hlavne nestat na jedne linii, to je pak tezkej problem, kdyz nastoupi nekdo s hakama ;) atd ...

Hrugar píše:Je možné že jsem prostě nedorazil (4. stupeň) na úroveň WT která mi toto poskytne, také je možné že jsem si opravdu vybral něco pro mne nevhodného. Proto bych Vás rád požádal o radu.


Stupne s tim kratkym vycucem, kterej jsem uvedl nemaji nic spolecneho. Nikdo te na wt nebude ucit stat na dvou liniich (mit proste normalni postoj), nikdo te nebude opravovat ve veci chi sau je nastroj pro boxing a nikdo ti nerekne a neukaze to, ze je wing cheun plnej zapasnickych technik atd, ale jestli budes mit 4 nebo 20 level na veci nic nezmeni ...

Z jakeho jsi mesta? Tim je vyber dost ovlivnen :wink:
Naposledy upravil luen dne pon 07. pro, 2009 20:35, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Hrugar » pon 07. pro, 2009 20:28

Děkuji za reakci.

Město v tomto směru nehraje až takovou roli. V dosahu mám Hradec králové, nicméně stejně mohu uvažovat i Prahu.

Edit:

Opravdu mi nejde o to hanět tu WT jako takové. Jen mám prostě pocit z mého dosavadního treningu že to není úplně ono. Většinou je v pozadí, ale když nad výsledky toho jak cvičím přemýšlím, neodbytně se mi vrací a našeptává.
Hrugar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 07. pro, 2009 0:00

Příspěvekod luen » pon 07. pro, 2009 20:38

Hrugar píše:Děkuji za reakci.

Město v tomto směru nehraje až takovou roli. V dosahu mám Hradec králové, nicméně stejně mohu uvažovat i Prahu.

Edit:

Opravdu mi nejde o to hanět tu WT jako takové. Jen mám prostě pocit z mého dosavadního treningu že to není úplně ono. Většinou je v pozadí, ale když nad výsledky toho jak cvičím přemýšlím, neodbytně se mi vrací a našeptává.


Chapu ani nemam v umyslu znova a znova psat o tom co je a co neni wing cheun oproti tomu co tady predvadeji ostatni organizace. Proste doporucuji obejit par skol a uvidis sam.
Nasi skolu ti nabizet nebudu asi by to nebylo kosher :wink:

At tedy mas stastnou ruku, pri dalsim vyberu :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod hellas » pon 07. pro, 2009 23:21

4hrugar: rozhodně doporučuju změnit systém..MMA vidím jako super volbu 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Hrugar » úte 08. pro, 2009 15:04

hellas píše:4hrugar: rozhodně doporučuju změnit systém..MMA vidím jako super volbu 8)


Jak jsem psal nahoře, opravdu se nevyznám tak moc jak bych chtěl a i když vím (tuším) že MMA je Mix Martial Arts, nejsem si úplně jistý do čeho bych případně šel. Mohl bych požádat buď o krátké vysvětlení či link tady na forum kde bych to našel? Byl bych za to velmi vděčný.
Hrugar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 07. pro, 2009 0:00

Příspěvekod Toman » úte 08. pro, 2009 15:13

MMA je prakticky moderní název pro Vale Tudo či ultimátní zápasy. Jedná se o to že se budeš učit boxovat a zápasit a zároveň tyhle věci kombinovat. Tzn. stane se z Tebe všestranný bojovník který by měl umět zápasit v postoji a zároveň by neměl být v koncích pokud se boj přenese na zem.

V současnosti je to vlastně již slušně propracovaný mix boxu,kickboxu, muay thai, zápasu volného stylu, brazilského jiu jitsu a juda.

Být Tebou tak bych se mrknul jestli kolem sebe nemáš Combat Sambo (google nebo youtube napoví) sportovní verzi. To vidím taky jako skvělou volbu.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod hellas » úte 08. pro, 2009 16:19

Myllys by nedoporučil trénovat CS u nás..Nebo u nás je jen sambo?
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Volba

Příspěvekod derbin » úte 08. pro, 2009 16:23

luen píše:
Hrugar píše:Je mi 26 a přes rok cvičím WT u WMAA v ČR. V BU se vyznám jen do té míry co jsem kde viděl a přečetl si. Toliko aby byl pořádek v tom jak jsem refundován si sám poradit.


Ahoj, cili jestli tomu dobre rozumim, tak cvicis Leunt Ting system nebo tak neco.
1) vitej v klubu tech, kteri dosli ke stejnemu zaveru
2) preji stastnou ruku pri dalsim vyberu

Hrugar píše:Jde o to že po roce treningu mám pochybnosti jestli toto BU je opravdu pro mě to vhodné. Jsem poněkud mohutnější postavy s tendencí spíše k silovému řešení než "obtékání" protivníka. Osobně preferuji více používání loktů a těsnější boj než jaký trenujeme a jsem také více ochoten jít na zem než bych jako žák WT měl být. Nehledám jen nějakou formu sebeobrany, hledám opravdu bojový styl s veškerou bolestí a potem který ke treningu i boji patří. Také postoj WT s vahou na zadní nohu pro mě není úplně přirozený.


Wing cheun by nemel nikomu vnucovat jeden z mnoha napadu na presmerovani sily. Jednak tento napad neni vsemocny, jednak ne kazdemu a za vsech okolnosti musi vyhovovat a jednak jsou ve wing cheunu v ramci jeho metodiky mnohem dulezitejsi napady.
Napr. v nasi skole neni chisau prostredek jak byt super fighter, ale je jedna z mnoha metod, jak ziskat urcite dovednosti ... jako napr. jak se dostat do klince, jak z nej, jak v nem ... chi sau je nastroj na prechod ze striku do zapasu a naopak - proste napad, jak se da pracovat s kontaktem, nicmene pro strik samotny je tam minimum veci a proto jsou lidi z H.K. linii tak rozcarovani pri jeho "ucinosti".
Vaha nema byt v zadni noze, resp. ne jen v ni ... treba i v predni, zalezi na situaci ... to je o5 jen Leung Tinguv nazor na vec ;)
Hlavne nestat na jedne linii, to je pak tezkej problem, kdyz nastoupi nekdo s hakama ;) atd ...

Hrugar píše:Je možné že jsem prostě nedorazil (4. stupeň) na úroveň WT která mi toto poskytne, také je možné že jsem si opravdu vybral něco pro mne nevhodného. Proto bych Vás rád požádal o radu.


Stupne s tim kratkym vycucem, kterej jsem uvedl nemaji nic spolecneho. Nikdo te na wt nebude ucit stat na dvou liniich (mit proste normalni postoj), nikdo te nebude opravovat ve veci chi sau je nastroj pro boxing a nikdo ti nerekne a neukaze to, ze je wing cheun plnej zapasnickych technik atd, ale jestli budes mit 4 nebo 20 level na veci nic nezmeni ...

Z jakeho jsi mesta? Tim je vyber dost ovlivnen :wink:


........sakra, přesně to samý jsem se dozvěděl od Honzy, když jsem navštívil jeho školu :) ...

...cenný rady....
...taky jsem totiž měl pochybnosti o tom co nás učí na WT, který jsem dělal,
...když už jsem změnil školu, tak je to úplně jiná káva :D
derbin
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00
Bydliště: Turnov

Příspěvekod Hrugar » úte 08. pro, 2009 20:34

Jen čistě ze zvědavosti, protože tato možnost mi byla nabídnuta, co Krav Maga?
Hrugar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 07. pro, 2009 0:00

 

Příspěvekod Jabberwocky » úte 08. pro, 2009 21:31

Hrugar: Je skvělé, že se snažíš najít informace tady i obecně na netu. A taky si určitě projdi zdejší starší vlákna, leccos se z těch diskusí dovíš. Ale pak opravdu vyraž na obchůzku různých škol a různých systémů. Osobní zkušenost je nepřenosná. Slušná škola Ti umožní vždy alespoň jeden seznamovací trénink zdarma, neproděláš na tom.
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod Hrugar » stř 09. pro, 2009 6:36

Jabberwocky píše:Hrugar: Je skvělé, že se snažíš najít informace tady i obecně na netu. A taky si určitě projdi zdejší starší vlákna, leccos se z těch diskusí dovíš. Ale pak opravdu vyraž na obchůzku různých škol a různých systémů. Osobní zkušenost je nepřenosná. Slušná škola Ti umožní vždy alespoň jeden seznamovací trénink zdarma, neproděláš na tom.


To rozhodně učiním hned jak budu zase zdráv :-) Do té doby prolézám internet a místní forum abych ten čas povalování v posteli a belhání po bytě nějak využil.
Hrugar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 07. pro, 2009 0:00

Příspěvekod Toman » stř 09. pro, 2009 10:26

hellas píše:Myllys by nedoporučil trénovat CS u nás..Nebo u nás je jen sambo?


Bohužel s Myllysem v tomto souhlasím ale jinak CS je bomba a já nevím, třeba už to je trochu lepší u nás.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Naked_Snake » stř 09. pro, 2009 19:30

Co se týče Krav Magy, tak trenink obsahuje i boj na zemi, ale učí se mu, pokud to jde, za každou cenu vyhnout, protože ve chvíli, kdy je více protivníků, bude válení se na zemi to poslední, co bys chtěl dělat. Stejně tak pokud se už dostaneš na zem, tak je to jen o tom, dostat se co nejdříve zase nahoru. Nevím jestli je to tedy to, co hledáš v případě, že chceš jít víc na zem. Nemluvě o kopech, které jsou ve většině technik.
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod marcelo » čtv 10. pro, 2009 8:24

Toman píše:
hellas píše:Myllys by nedoporučil trénovat CS u nás..Nebo u nás je jen sambo?


Bohužel s Myllysem v tomto souhlasím ale jinak CS je bomba a já nevím, třeba už to je trochu lepší u nás.


Chlapi preco nedoporucujete trenovat CS u vas..vraj Hummer gym nie je spatny co sa tyka treningov?

Hrugar- ked si prazak a s tvojimi proporciami tak by som zasiel do Pentagymu...maju vysledky,metodiku..cvicia BJJ,Boxing,Valetudo...neskor nejaku tu poulicnu spinu
:wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 10. pro, 2009 10:38

taky jsem na Hummer gym slyšel jen chválu.....Penta gym je,samozřejmě,bez debat.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod hellas » čtv 10. pro, 2009 11:11

Ptejte se člověka s nickem Myllys, byl na nějakých soutěžích a snad i dělal rozhodčího...
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Toman » čtv 10. pro, 2009 22:18

Hummer gym OK a kde jinde? Koukal jsem že maj ale jen 2 tréninky CS + MMA to je docela málo. A už tam nemaj ani uvedenýho Čerdu a Lukáše Blažka (Aranha Team oba) což byli CS tahouni.

Myllys možná poví víc.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » pát 11. pro, 2009 10:32

MMA-Je určitě dobrá volba ale není to tak snadný, podle mě neni na světě moc oddílů kde příjdeš a naučíš se MMA.

Protože MMA není žádnej jednotnej styl, což je skvělý ....jsou to pravidla podle kterých se řachá.

Problém asi je že se to musí namíchat z různých stylů, pokud někdo tvrdí že v jeho stylu umí všechno: Striking v postoji, Grappling v postoji, Takedowny, Takedown obranu, Grappling s úderama na zemi tak kecá. Od takových všeználků a všeumělů, brouků pytlíků co všechno vědí a umí a všemu rozumí se smíchem odejít.


Můj názor je že se prostě musí udržovat a rozvíjet základní styly. Čistý BJJ, Zápas, Sumo, Judo atd atd... protože v namixovaný formě by postupně degradovaly a upadaly.Spousta MMA fighterů chodí na čistý BJJ, Judo, originální borci i na Sumo....ale nechodí na BJJ nebo Boxing do oddílu ultimátů že jo, proč asi?

Tím netvrdím že v oddíle ultimátů se nic nenaučíte to né....určitě spoustu užitečných věcí co se zas netrénujou v základních systémech, tvrdím jen že v základních systémech se naučítě striking nebo grappling líp.Proto má taky MMA profík víc trenérů v týmu.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pát 11. pro, 2009 11:43

Jeli nekomu blizsi striking at jde nejprve tam, kde strikuji a naopak, jak si to pak namicha je na nem :wink: Ani v MMA neni vse, ale nastroj je to vynikajici, jako i mnoho dalsich :idea:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků