Tai chi

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: to Miro

Příspěvekod pavela » pát 18. úno, 2011 7:01

JRup píše:
Janoj píše:Já bych si Tě dovolil jen drobně doplnit a doporučil bych ještě Zhan Shi, aby když už praktikuje to taiči, aby se více zaměřil na pochopení principu jin-jang a to nejen v souvislosti s tím, že noha s větší vahou je jang a druhá je jin :wink: ...


Nedávno jsem dočetl celkem čerstvou knihu od Vincenta Chu - Tai Chi Chuan A Comparative Study, kde se na straně 372 píše:
"In order to better understand Tai Chi Chuan and practice it correctly, one must understand the philosophy of Tai Chi, or Yin Yang theory."

Ono to může vypadat meditativně a teoreticky nicméně v praxi to znamená tak podstatné podmínky asi jako, že auto s plnou nádrží, ale bez chladící kapaliny prostě nepojede dobře.

Moc dobrá kniha! V. Chu patří k mým 3 nejsrozumitelnějším Tai Chi autorům.

Pozn. Vincent Chu - syn Chu Gin Soona, jednoho ze tří hlavních žáků (disciple) Yang Sau Chunga syna Yang Chen Fua.
No to teda pan Vincent řekl polopaticky :lol: vono totiž TCHAJ ŤI tedy toto: Obrázek je složeno z Yin a Yang. Takže bez toho to asi nepůjde :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

 

Příspěvekod Yvan » pát 18. úno, 2011 10:53

JRup píše: Moc dobrá kniha! V. Chu patří k mým 3 nejsrozumitelnějším Tai Chi autorům.



Které jsou ty Tvé další dvě?

Jednu z nich bych u Tebe typoval na "Demystifying Tai Chi Chuan" od Tu-Ky Lama.
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod JRup » pát 18. úno, 2011 11:01

Yvan píše:
JRup píše: Moc dobrá kniha! V. Chu patří k mým 3 nejsrozumitelnějším Tai Chi autorům.



Které jsou ty Tvé další dvě?

Jednu z nich bych u Tebe typoval na "Demystifying Tai Chi Chuan" od Tu-Ky Lama.

Nemyslím knihy, ale autoři všeobecně:
Tu-Ky Lam
He Jinghan
Vincent Chu

Namísto básniček používají mluvu srozumitelnou i pro současného člověka a hlavně znají dobře to co píšou. Mám i nějaké věci psané před více než 60ti lety, ale ta mluva je úplně jiná.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Re: to Miro

Příspěvekod JRup » pát 18. úno, 2011 11:04

pavela píše:No to teda pan Vincent řekl polopaticky :lol: vono totiž TCHAJ ŤI tedy toto: je složeno z Yin a Yang. Takže bez toho to asi nepůjde :lol:

Jo, jo.
Koukám, že máš taky rád černobílé smajlíky.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Re: to Miro

Příspěvekod pavela » ned 20. úno, 2011 9:31

JRup píše:
pavela píše:No to teda pan Vincent řekl polopaticky :lol: vono totiž TCHAJ ŤI tedy toto: je složeno z Yin a Yang. Takže bez toho to asi nepůjde :lol:

Jo, jo.
Koukám, že máš taky rád černobílé smajlíky.
haha, to je tajťismajlík. BTW, co to cvičí ten zmíněnej He Jinghan? Já jsem koukal na youtube a nějak jsem nebyl schopen identifikovat, co to je?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod tonglong » ned 20. úno, 2011 12:04

Pavelo,
copak nevis, ze se takhle tady ptat nesmis a ze se to nevyplaci i kdyby to cviceni bylo hodne spatny.
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

Příspěvekod pavela » ned 20. úno, 2011 13:42

tonglong píše:Pavelo,
copak nevis, ze se takhle tady ptat nesmis a ze se to nevyplaci i kdyby to cviceni bylo hodne spatny.
:lol: No ne, mě to jenom zajímalo.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod igi » ned 20. úno, 2011 15:24

Ahoj. He jinghan? Na youtube, ktory pozeram ja, je vo vacsine klipov komentar ze ide o BaguaQuan. Dufam, ze v Cine nie je cenzura komentarov...
igi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29. črc, 2009 23:00

Re: to Miro

Příspěvekod JRup » ned 20. úno, 2011 20:24

pavela píše:
JRup píše:
pavela píše:No to teda pan Vincent řekl polopaticky :lol: vono totiž TCHAJ ŤI tedy toto: je složeno z Yin a Yang. Takže bez toho to asi nepůjde :lol:

Jo, jo.
Koukám, že máš taky rád černobílé smajlíky.
haha, to je tajťismajlík. BTW, co to cvičí ten zmíněnej He Jinghan? Já jsem koukal na youtube a nějak jsem nebyl schopen identifikovat, co to je?

Zdar Pavelo! Myslím, že Tajti koláček tady většina nadšenců poznala.

He Jinghan - jak už tady bylo zmíněno, se specializuje na styl Bagua Zhang, který myslím také cvičíš. Nevím jakou linií se zabýváš, ale He Jinghan patří k několika velmi málo oficiálním představitelům tohoto stylu v linii Yin (Yin Fu). Hodně lidí se věnuje linii Cheng, takže tam může být rozdíl. Z kontinentální Číny bude v rámci Yin linie známější např. Xie Pei Qi. Ale na Bagua se specializuje Miro, takže lépe koupíš u něj.

Na jaké video jsi koukal?
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod JRup » ned 20. úno, 2011 20:45

tonglong píše:Pavelo,
copak nevis, ze se takhle tady ptat nesmis a ze se to nevyplaci i kdyby to cviceni bylo hodne spatny.

Tonglongu, ptát se je dobrý, konstruktivně diskutovat taky. Víš, někteří rozeznají provokaci od dobře míněné otázky. Ani mě nedělá šťastným na to reagovat, tak jak občas reaguji. To jenom na okraj k našemu kočkování.

Myslím, že po tolika letech cvičení bys byl užitečný poukazováním na to dobré tím, že napíšeš něco přímo ke cvičení nebo hodíš odkaz na pěkný článek nebo video.

Před nějakým časem jsem byl v kontaktu s Michalem Chenem, který je spolu s Robertem Brownem pokračovatelem školy pana Wu Ta-Yeh v Palo Alto. To je pro mě zajímavější téma než si povídat o Máje Čapkové. Četl jsem nějaké jeho články a myslím, že pan Wu (čest jeho památce) byl chytrej chlap a totální Tai Chi nadšenec. Publikoval články, kde například rozebíral různé způsoby cvičení a důvody bolesti kolen. To bylo pro něj zřejmě důležité téma vzhledem k jeho artritidě a potřebě cvičit pro zachování zdraví, což se mu zřejmě podařilo. Moje informace jsou kusé, nicméně zajímavý chlapík.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Re: to Miro

Příspěvekod pavela » pon 21. úno, 2011 8:57

JRup píše:
pavela píše:
JRup píše:
pavela píše:No to teda pan Vincent řekl polopaticky :lol: vono totiž TCHAJ ŤI tedy toto: je složeno z Yin a Yang. Takže bez toho to asi nepůjde :lol:

Jo, jo.
Koukám, že máš taky rád černobílé smajlíky.
haha, to je tajťismajlík. BTW, co to cvičí ten zmíněnej He Jinghan? Já jsem koukal na youtube a nějak jsem nebyl schopen identifikovat, co to je?

Zdar Pavelo! Myslím, že Tajti koláček tady většina nadšenců poznala.

He Jinghan - jak už tady bylo zmíněno, se specializuje na styl Bagua Zhang, který myslím také cvičíš. Nevím jakou linií se zabýváš, ale He Jinghan patří k několika velmi málo oficiálním představitelům tohoto stylu v linii Yin (Yin Fu). Hodně lidí se věnuje linii Cheng, takže tam může být rozdíl. Z kontinentální Číny bude v rámci Yin linie známější např. Xie Pei Qi. Ale na Bagua se specializuje Miro, takže lépe koupíš u něj.

Na jaké video jsi koukal?
Čau, číst umim akorát jsem to nepoznal, bylo to nějaký video se dvěma lidma, nevim kterej z nich byl He Jing Han, bylo to z nějakýho show a jeden svičil taiji a ten druhej taky něco podobnýho taiji. Bagua který cvičim nebo jsem viděl (Liang, Cheng, i pekingská forma Ying Fu) já je kromě 64 zhang jenom chození do kruhu, tak mě to zmátlo. Ozval se mi Miro do pm, je to jeho mistr, tak mi to zrovna vysvětluje, jak to je.Čest
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod fakt » úte 22. úno, 2011 20:52

Ahoj Miro
Najdeš-li čas, poděl se o svého učitele. Mě by taky zajímal.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod luen » stř 23. úno, 2011 0:17

fakt píše:Ahoj Miro
Najdeš-li čas, poděl se o svého učitele. Mě by taky zajímal.


A ty nekomu vycitej, ze provokuje. Tohle tema uz tady bylo a jak to dopadlo? ... a jedem do rise duchu :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod fakt » stř 23. úno, 2011 19:13

Teď vůbec neprovokuju.
Zajímá mě He Jing Han. Miro jej zná osobně a nevidím důvod, proč se o zkušenost nepodělit.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod luen » stř 23. úno, 2011 19:17

fakt píše:Teď vůbec neprovokuju.
Zajímá mě He Jing Han. Miro jej zná osobně a nevidím důvod, proč se o zkušenost nepodělit.


Jo taak, ja myslel, ze ti jde i o ty ostatni ucitele :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod igi » čtv 24. úno, 2011 18:17

Ak máš záujem tak v apríli je seminár s He Jinghan-om v Prahe
igi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29. črc, 2009 23:00

Příspěvekod fakt » čtv 24. úno, 2011 20:06

igi píše:Ak máš záujem tak v apríli je seminár s He Jinghan-om v Prahe


Děkuju za pozvání. Cvičím odlišný styl, ale svoji účast zvážím. Ale přeci jen - jsme na diskusním fóru a já žádal o psanou informaci.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron