Prosím o radu.

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Prosím o radu.

Příspěvekod wanderlei2 » čtv 26. dub, 2012 21:00

Zdravím, tento problém jsem tu cca hodinu hledal, ale nenašel. Jestli tu někde na fóru je, tak se omlouvám.
Jde o to, že se při sparingu bojím rány. Bojové sporty dělám pro svou sebeobranu celkem asi 4 roky a proto mi je divný, že strach pořád nemizí. Je to pro mě velká překážka, protože půlku sparingu jen stojím v krytu a na nic se nezmůžu (přesto že na lapách, při drillech i na pytli předvádím slušný kombinace- podle názoru trenéra). Kdybych se měl bránit napadení, což je pro mě velká stresová zátěž, asi bych se ubránit nedokázal ani znatelně slabšímu útočníkovi. Zajímalo by mě, jestli někdo víte, jak strach eliminovat. Předem děkuji za odpověď.
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

 

Příspěvekod Shihtzu » čtv 26. dub, 2012 23:00

Asi nejvěrnější cestou nebát se je ránu skutečně dostat :) Zkrátka až ji dostaneš, tak si mozek uvědomí, že to není žádná tragédie a strach začne postupně mizet. Ovšem je ji lepší dostat na tréninku dříve než na ulici :)
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Dalt » čtv 26. dub, 2012 23:04

nevim jestli ti dokaze vubec nekdo poradit (sam to tak nemam - me rany od soupere nabudi a boxuje se mi pak lepe - proste si vocucham jak silny ma udery a pak jdu na to) - na tohle tema jsem cetl neco malo v boxerskych priruckach - ale tam pisi (rady pro trenery) rady typu - z lehkych sparringu k tezsim a neco malo k psycholog. priprave. Podle me si zkratka musis v hlave ujasnit jeden fakt - kdyz se aktivne nebranis tak to boli jeste vic (souper ztrati respekt a jelikoz vidi ze jsi v utoku naprosto bezzubej tak na tebe muze rozjizdet cokoliv a tvrdit muziku). Osobne jsem mel zpocatku sparringu (i zapasu) trochu strach boxovat zadni rukou (takovy to, ze se bojis ze si nabehnes na kontr), ale z toho se proste musis vyboxovat... (ale nevim no - po 4 letech, jak pises je to uz celkem zvlastni...) :?
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod wanderlei2 » pát 27. dub, 2012 5:22

Jo to je přesně ono. Sparing partner ztratí respekt a pak si tam se mnou dělá co chce, to je přesně ono. Já to mám spíš tak, že třeba v první minutě je to v pohodě, pak s. partner trošku přitvrdí, dostanu tvrdou ránu a už z něj mám respekt a bojím se chodit do výměny. To s tou ranou jsou nikdy nezkoušel, dneska mám trénink, tak se zkusím trošku nabudit. Jinak k těm 4 rokům. Na smíšená bojová umění chodím asi jen rok. Ty 3 roky a ještě pořád teď to byl grappling, kde spárujeme jen boj na zemi bez úderů.
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Příspěvekod zipule » pát 27. dub, 2012 6:11

wanderlei2 píše:Jo to je přesně ono. Sparing partner ztratí respekt a pak si tam se mnou dělá co chce, to je přesně ono. Já to mám spíš tak, že třeba v první minutě je to v pohodě, pak s. partner trošku přitvrdí, dostanu tvrdou ránu a už z něj mám respekt a bojím se chodit do výměny. To s tou ranou jsou nikdy nezkoušel, dneska mám trénink, tak se zkusím trošku nabudit. Jinak k těm 4 rokům. Na smíšená bojová umění chodím asi jen rok. Ty 3 roky a ještě pořád teď to byl grappling, kde spárujeme jen boj na zemi bez úderů.


Já myslím že po roce to je normál, taky z toho mám respekt (boxuju cca rok, predtim dva roky sebeobrana a sparringy akort graplersky) a jak dostanu bombu jdu strasne do defensivy a mam strach dostat dalsi, kdyz mi jeste zvoni v usich, ale jak pise Dalt, je proste potreba se zdrave nasrat a vzpomenout si na to, ze nejlepsi obrana je utok a ono to podle me casem prijde samo.
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Dalt » pát 27. dub, 2012 9:03

jeste bych poznamenal: zalezi taky na tom s kym sparujes - pokud stale s nekym, kdo je o 2 tridy vejs (i kdyz i to je OBCAS dobry), tak je jasny ze jdes do tezky defenzivy - ono to je pak frustrujici, kdyz kdykoliv zautocis nebo se odkrejes, tak schytas masaz ze nevis ci jsi...nejlepsi sparringy tak jsou s nekym, kdo je na tom podobne nebo o neco malo lepe (obcas na posileni sebevedomi je dobry sparring s nekym horsim - tohle je ale prace treneru aby videli koho ti zrovna prihrat)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod wanderlei2 » ned 29. dub, 2012 14:29

Díky všem za odpovědi, určitě zkusím prodloužit ty kombinace, protože je pravda, že ty moje byly maximálně o třech úderech a když to nevyšlo, zkrátily se na bezvýznamný jednorázový údery, kopy. V pátek to už bylo lepší, snažil jsem se to tolik neprožívat. Ještě jednou díky.
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Příspěvekod wanderlei2 » pon 07. kvě, 2012 18:08

Zdravím, problém je vyřešen. Ale měl bych ještě jeden dotaz. Za dva roky půjdu na vysokou školu a zároveň bych chtěl začít trénovat Krav Magu, které bych se chtěl věnovat intenzivně, neboť mě hodně zaujala. Situace je taková, že nevím, zda tyhle dva roky pokračovat ve smíšeném bojovém umění a grapplingu a až pak jít na KM, nebo jít na KM hned teď a za dva roky na ni navázat v jiném městě. Někdo říká, že v MMA a grapplingu získám slušnej základ, na kterém pak budu v KM stavět a vše mi půjde lépe a rychleji. Někdo mi zase tvrdí, že KM má docela jiné techniky a akorát se vše budu muset přeučovat a zbrzdí mě to. Jaký na to máte názor? Děkuji za každou odpověď a názor..
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron