Grappling/Exotický úpolový sport v Praze

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Grappling/Exotický úpolový sport v Praze

Příspěvekod Rutten » sob 03. srp, 2013 2:59

Ahoj
Chodím na MMA ,ale tréninky máme jen dvakrát týdně a potřeboval bych během týdne se procvičovat v grapplingu ,který potřebuji pořádně zlepšit. Rád bych teda chodil na nějaký úpolový sport nebo umění. Nechtěl bych chodit na BJJ,Judo nebo Zápas. Vím ,že to jsou osvědčené klasiky ,ale nějak mě to neláká. Judo jsem i dokonce chvíli i dělal. Hodně se zajímám o netradiční a exotické bojové umění/sporty. Proto bych uvítal ,kdy by byla možnost chodit na nějaký takový sport ,který obsahuje hody, porazy atd. Podmínkou je aby alespoň jeden z tréninků byl ve středu a taky aby klub byl v Praze. Velmi děkuju za jakoukoliv radu a pomoc :) :wink:
Rutten
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 03. srp, 2013 2:46

 

Re: Grappling/Exotický úpolový sport v Praze

Příspěvekod Rutten » ned 04. srp, 2013 8:21

Tak nakonec jsem došel k Allkampf-jitsu.
Je to teda strašně daleko a ani ještě nevím ,jestli to budu stíhat a už vím ,že budu stíhat jen jeden trénink týdně ,ale i tak to vypadá docela zajímavě podle popisu. Máte nějaké info? Je to dobré BU k procvičení porazů, hodů a boje na zemi? Hodí se to k MMA?
Rutten
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 03. srp, 2013 2:46

Re: Grappling/Exotický úpolový sport v Praze

Příspěvekod will » ned 04. srp, 2013 10:19

Allkampf-jitsu je sebeobranný systém a sport, cvičí se tam techniky z karate,taekwonda,aikida, atd, cvičí se kihony a kata, sice mají grappling, ale vyloženě se na něj nespecializují je pouze součástí systému, také sportovní disciplína v jejich systému. Má hodně blízko ke karate tzn, že se tam nacvičují údery a kopy jako v karate. Pokud se budeme bavit o MMA, tak k tomu má daleko, má spíše blíže k jiu-jitsu, ale mají to propracovanější z hlediska úderových a kopových technik, jinak co se týče různých pákových a dalších sebeobranných technik, je to prakticky ju-jitsu. Kdybych hledal to co ty, tedy porazy, hody, boj na zemi, tak jednoznačně vede judo.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Grappling/Exotický úpolový sport v Praze

Příspěvekod NOKT » ned 04. srp, 2013 10:34

Judo do MMA? Tak to jako vůbec. Nebyl by lepší řecák ( http://www.pskolymppraha.cz/ )? A když jiu jitsu, tak brazilský v klubech jako Penta Gym Praha, Jungle BJJ nebo Gracie Academy Praha?

Když trénujem tu zem pro MMA, tak trénujme specificky a tady teda jednoznačně vyhrává Brazilské Jiu Jitsu a Zápas.

Nic proti Judu jako takovému, ale pro MMA mi to přijde jako ztráta času.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Grappling/Exotický úpolový sport v Praze

Příspěvekod Rutten » ned 04. srp, 2013 11:06

Právě že u Allkampf-jitsu se mi líbilo ,že to je jako klasické Jujutsu ,ale trénují se tam i kopy a údery. Ale spíše se mi na tom líbilo to ,že je to upravená forma Jujutsu ,což samozřejmě BJJ je taky ,ale Allkampf-jitsu mi přislo víc "exotičtější" ,bohužel časově mi jejich tréninky vyhovují jedině v klubu v Kladnu a takhle je to hodně i u ostatních sportů. Hledal jsem třeba Sambo,JKD atd. ,ale většinou mají tréninky úterý a čtvrtek ,což já nemůžu. Jak jsem psal na začátku ,potřeboval bych ,aby aspoň jeden z tréninků byl ve středu. Jinak zápas je dobrý nápad ,ale neumím si sám sebe představit jak budu cvičit mosty a posilovat krk. Judo je lákavé ,protože občas nemůžu pořádně zabrat u některých hodů ,kvůli tomu ,že můj protivník je o hodně těžší než já, ale chvíli jsem ho dělal a nějak mě nezaujalo. U BJJ se mi zas nelibí ,že bych se nemohl pořádně oprostit od prostředí MMA ,protože mi příde ,že v ČR se učí BJJ spíše jako složka MMA ,než jako samostatné umění a taky se mi na něm nelibí celková strategie. Spíše bych chtěl využívat porazy a hody k tomu ,abych pak mohl protivníka dobíjet a né ho zkoušet páčit nebo škrtit.
Nejvíce by mi vyhovovalo třeba Combat Sambo ,ale co jsem tak koukal ,tak najít klub Combat Samba v Praze a ještě tak aby měli tréninky ve středu je nemožné :(. Ale jinak díky za rady :wink: .
Rutten
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 03. srp, 2013 2:46

Re: Grappling/Exotický úpolový sport v Praze

Příspěvekod NOKT » ned 04. srp, 2013 11:18

Kámo, ty v tom máš docela guláš co? Chceš být lepší grappler a nechceš chodit na sporty, které by ti pomohly a...

Ostatně jak cvičíte to MMA bez těch mostů a posilování krku? Je fakt, že jsem trénoval jen ve třech klubech, ale všude se to běžně dělá každý trénink.
Naposledy upravil NOKT dne ned 04. srp, 2013 11:20, celkově upraveno 1
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Grappling/Exotický úpolový sport v Praze

Příspěvekod will » ned 04. srp, 2013 11:19

No, jestli je to takhle, tak ten allkampf by nemusel být špatný, ale určitě bych ani to judo nezavrhoval, v Praze je spoustu klubů, chce to obejít a třeba to někde sedne, je tam dokonce tradiční kodokan judo, ti by měli mít dokonce i údery.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Grappling/Exotický úpolový sport v Praze

Příspěvekod Rutten » ned 04. srp, 2013 11:54

NOKT píše:Kámo, ty v tom máš docela guláš co? Chceš být lepší grappler a nechceš chodit na sporty, které by ti pomohly a...

Ostatně jak cvičíte to MMA bez těch mostů a posilování krku? Je fakt, že jsem trénoval jen ve třech klubech, ale všude se to běžně dělá každý trénink.


Jasně že se to na MMA běžně dělá. Zápas je základní složka MMA. Ale na Olympu zápas berou dost vážně ,protože zápasnických klubů je v ČR teď dost málo a Olymp je v zápase jako Hanuman v Muay Thai a já bych chtěl spíš takový doplňkový sport ,protože hlavní je pro mě MMA a v tomhle případě je dost možný ,že by mě to od MMA odvádělo. Škoda je ,že u nás se zápas ve volnym stylu nevyučuje na SŚ jako je to v Americe.. většina nejlepších MMA bojovníků začínalo se zápasem na SŠ a pak když začali dělat MMA ,už měli slušné zkušenosti s takedowny apod.
Rutten
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 03. srp, 2013 2:46

Re: Grappling/Exotický úpolový sport v Praze

Příspěvekod NOKT » ned 04. srp, 2013 11:59

No tak pudeš na zápas teď no... Pořád nevidím problém. Aspoň máš kvalitní zázemí.

Vysvětli mi jak tě může zápas odvádět od MMA? Když na tréninku MMA trénujete box, tak to z tebe dělá boxera? Když na tréninku jedete čistě zem, tak tě odvádí k jitsu? Neřekl bych. Prostě 2x týdně chodím na MMA a jednou do týdne se jdu potahat se zápasníkama, protože se chci naučit líp házet.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Grappling/Exotický úpolový sport v Praze

Příspěvekod Rutten » ned 04. srp, 2013 12:17

Tak bohužel... jestli jsem to z rozvrhu správně pochopil ,tak středy začátečníky netrénují. Asi zkusim ten Allkampf.
Koukal jsem i na jejich zápasy a dost mi to připomíná Combat Sambo nebo JKD. Jedinej problém je ,že je to až v Kladnu a já jsem ze severní Prahy. Jinak díky všem za rady :) . Nevim ještě přesně ,jestli to od září budu stíhat, jezdit na tréninky do Kladna ,ale jestli ano ,tak napíšu svoje zkušenosti s Allkampf jitsu :wink: .
Rutten
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 03. srp, 2013 2:46

 

Re: Grappling/Exotický úpolový sport v Praze

Příspěvekod Filip_Sambo » ned 26. dub, 2015 11:12

Nově tréninky Sambo a Combat Sambo v Praze
https://www.facebook.com/groups/422012934644342/
Filip_Sambo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 26. dub, 2015 11:08

Re: Grappling/Exotický úpolový sport v Praze

Příspěvekod Filip_Sambo » pon 27. dub, 2015 17:52

Všichni zájemci o bojový sport!

Zveme vás na otevřené tréninky Sambo, trénovat pod vedením Vladimíra Khilmona!

Termín: V pondělí, ve středu a v pátek od 19:30
Adresa: Bukolská 4, Praha 8 - Bohnice
Cena: 150 Kč

Obrázek
Filip_Sambo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 26. dub, 2015 11:08


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 14 návštevníků

cron