Doporučení bojové techniky

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Doporučení bojové techniky

Příspěvekod Netopýr » pát 27. úno, 2015 21:24

Ahoj, chci se postupně učit bojovou techniku, která bude využitelná při sebeobraně, jak proti nebezpečnému útočníkovi (rychle vyřadit) tak i umět něco co neublíží, zpacifikovat útočníka bez újmy na zdraví (použili bychom třeba při airsoftu abychom si neublížili ale mohli bojovat i beze zbraní), ubránit se noži a pod.. Hodně se mi líbí třeba armádní techniky, ale chtěl bych něco co by se dalo případně trochu naučit i z internetu a trénovat potom s někým ve volném čase, protože jsem na vesnici a těžko se dostanu někam kde se něco trénuje.. Vím že dobře to umět nebudu, ale zkusit se to samozřejmě může :) Mám ale problém s kolenem, měl jsem ho 2x vymknuté a když se do něj bouchnu tak třeba 3 dny nechodím, můžete mi doporučit něco co by pro mě bylo relativně bezpečný a dají se základy naučit nějak na dálku? Děkuju :)
Netopýr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 27. úno, 2015 21:12

 

Re: Doporučení bojové techniky

Příspěvekod frajerKokoMihule » sob 28. úno, 2015 2:38

Tvým požadavkům vyhovuje maximálně pistol-fu nebo revolver-jutsu - to mimochodem používájí i v té armádě :wink:

Podle mě je tvoje představa o tom, co dokáže bojové umění beze zbraně, dost nereálná. Ale je možné, že se ti někdo takový styl, který je smrtící a zároveň neublíží a dokáže se ho naučit poloviční mrzák doma sám ve stodole, pokusí prodat...
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Doporučení bojové techniky

Příspěvekod Pepiczek » ned 15. bře, 2015 13:40

frajerKokoMihule píše:...styl, který je smrtící a zároveň neublíží a dokáže se ho naučit poloviční mrzák doma sám ve stodole...


frajerKokoMihule=buh
Pepiczek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 15. pro, 2014 22:57

Re: Doporučení bojové techniky

Příspěvekod jarmuk » pon 18. kvě, 2015 11:25

Ta smrtelnost a neubližování je o tobě.
Né o technice. Rozhodně se dá něco okoukat z netu, ale hledat sám něco co Ti někdo jinej k tý technice řekne rovnou trvá moc dlouho. Je dobrý zkusit projít základem, alespoň.
Co se týká kolena, tak mám potrhaný vazy a v podstatě mohu cvičit skoro všechno, jen do ringu bych se o to koleno bál. Na kopy ve výskoku si občas troufnu jen s bandáží, ale většinou to zvládám i bez ní. Třeba dcera mě donutila udělat přemet a taky to šlo bez bandáže.
jarmuk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 03. čer, 2014 16:46


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 17 návštevníků

cron