pomoc se strachem

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

pomoc se strachem

Příspěvekod krigler » úte 11. říj, 2016 7:13

Ahoj, asi to sem nepatri, ale potreboval bych trochu pomoci a uvitam jakykoliv navrh. Hral jsem dlouha leta hazenou jako brankar. Postupem casu jsem se v brance zacal vic a vic bat az jsem ve stavu, kdy nemuzu jit do branky a normalne fungovat. Nemam problem dostat ranu do rukou a nohou, ale telo je horsi. Samozrejme z dalky si to pokryji, ale co je blize 7m je problem. Z nejakeho duvodu to nefunguje. Nemuzu si tam uz ani stoupnout, protoze proste moje podvedomi uhne a to je pro cloveka co hraje cely zivot potupa a zmar. Nevim kde se to zlomilo. Vsehovsudy jsem mel jedno zraneni na ruce a obdrzel jednu strelu do bricha, kdy jsem potreboval pomoci(pak jsem dale pokracoval v pohode). Jinak prakticky nic co by stalo za rec a prece jsem se zacal bat. Prosim muze mi nekdo poradit jak to odbouram? Mate treba nejake cviceni, kterym se otrkam a vratim zpet? Prakticky jsem skoncil kvuli tomu a chci se vratit!
Dekuju :roll:
krigler
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 11. říj, 2016 7:01

 

Re: pomoc se strachem

Příspěvekod jarmuk » úte 18. říj, 2016 20:37

tohle je těžký, mě vždy pomůže si říct, že při nejhorším umřu.
zkus meditaci ta by mohla pomoct, ale ultra fighteří řeknou, že to je blbost.
Nebo posthypnosugesi, nebo jen vydrž a ono se to zlomí zase zpátky. já bych věřil na tu meditaci. 10 min denně je už znát na klidu člověka
jarmuk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 03. čer, 2014 16:46

Re: pomoc se strachem

Příspěvekod krigler » stř 19. říj, 2016 7:51

Moc dekuji, zkusim prvne meditaci a pak ta posthypnosugesce to zni zajimave :-)
krigler
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 11. říj, 2016 7:01

Re: pomoc se strachem

Příspěvekod Val » čtv 20. říj, 2016 13:27

Zacni trebovat nejakej fulkontaktni box a po par ranach na zebra a kopacce do hlavy ti micek prijde v podstate neskodny.
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Re: pomoc se strachem

Příspěvekod frajerKokoMihule » pát 21. říj, 2016 13:28

krigler:
Byt tebou, neocekavam od 'meditace' zazraky - najme kdyz ten clovek ani nenapsal, jaky druh 'meditace' ma na mysli. Mimochodem, komu staci si pri psychickych problemech rici, ze pri nejhorsim umre, zjevne nevi, co to psychicke problemy jsou.

Poradil bych ti psychoterapii, ac psychoterapeutum prilis neverim. Spis tim chci rict, ze naprava bude asi obtizna a dlouhodoba, zadny magicky prostredek, ktere zabere naraz.

Jak ti ten strach vlastne zacal? Tezko to bylo zniceho nic.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: pomoc se strachem

Příspěvekod Sennin » pát 21. říj, 2016 17:27

krigler píše:Moc dekuji, zkusim prvne meditaci a pak ta posthypnosugesce to zni zajimave :-)

Tohle jsou nesmysly, pokud se něčeho bojíš, musíš za tím "něčím" jít. Strach překonáš odvahou a bolestí. Je to rychlejší...
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: pomoc se strachem

Příspěvekod frajerKokoMihule » pát 21. říj, 2016 18:17

Sennin píše:
krigler píše:Moc dekuji, zkusim prvne meditaci a pak ta posthypnosugesce to zni zajimave :-)

Tohle jsou nesmysly, pokud se něčeho bojíš, musíš za tím "něčím" jít. Strach překonáš odvahou a bolestí. Je to rychlejší...


...a znělkou Jardy Žíně se s vámi Ošatka humoru a melodií loučí. Pište nám, těšíme se na vaše dopisy. :wink:
Naposledy upravil frajerKokoMihule dne pon 24. říj, 2016 14:04, celkově upraveno 1
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: pomoc se strachem

Příspěvekod Sennin » pát 21. říj, 2016 19:05

frajerKokoMihule: Jasně, takže na portálu o bojovém umění budeme radit, že pokud má někdo strach z rány, ať jde k psychologovi na psychoterapii... To je hluboký pokles.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: pomoc se strachem

Příspěvekod frajerKokoMihule » pon 24. říj, 2016 13:46

Sennin píše:frajerKokoMihule: Jasně, takže na portálu o bojovém umění budeme radit, že pokud má někdo strach z rány, ať jde k psychologovi na psychoterapii... To je hluboký pokles.


Sennin: Problem je v tom, ze zamenujes psychicky stav, ktery se da prekonat (napr. strach z toho, ze na zachode bude bubak) s psychickou chorobou, kterou je nutno lecit. Je to trochu jako posilat cloveka, ktery ma nejspis zlomenou nohu, na oval, aby 'si to rozbehal'.

Podle vsech indicii nejde o nesmeleho kluka, ktery se 'boji' postavit do branky; ale o cloveka, jehoz stav se zhorsoval dlouhodobe. On tu tvoji odvahu projevil, tu tvoji bolest si odstal, ale nepomohlo to. Mohu se samozrejme mylit; ale to musi vedet on sam.

Psychoterapie ci meditace je ci muze byt soucasti psychicke pripravy k BU; a posklebovat se jim je trochu jako posklebovat se penicilinu. "To mu budeme na forum BU radit, at si bere na zapal plic penicilin? To je hluboky pokles" :wink:

Za radoby tvrdackym pristupem se v takovychto pripadech vetsinou skryva pouze postoj nevzdelance, ktery vubec netusi, co to psychicke problemy jsou, a je ochoten napr. o nemocnych depresi tvrdit, ze jsou jenom lini apod.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: pomoc se strachem

Příspěvekod Sennin » pon 24. říj, 2016 14:01

A kde se, prosím tě, pošklebuji psychoterapii či meditaci??? Jinak ten kluk má strach z rány, sám to napsal. Nějak a z něčeho ten strach vzniknul a postupně se zvyšoval, ale najít příčinu toho strachu už bude zřejmě hodně obtížné, ne-li přímo nemožné. To, že bude teď běhat po psychologických vyšetřeních nebo zkoušet různé meditace mu způsobí ještě větší zmatek. Já bych to řešil jinak.
Každopádně to teď nechám na tobě, jsa v tomto ohledu (psychoterapie či meditace) naprostý nevzdělanec.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

 

Re: pomoc se strachem

Příspěvekod frajerKokoMihule » pon 24. říj, 2016 14:38

Sennin píše:A kde se, prosím tě, pošklebuji psychoterapii či meditaci???


Treba na miste, kde pises, ze meditace apod. jsou nesmysly :wink:

Jinak ten kluk má strach z rány, sám to napsal. Nějak a z něčeho ten strach vzniknul a postupně se zvyšoval, ale najít příčinu toho strachu už bude zřejmě hodně obtížné, ne-li přímo nemožné. To, že bude teď běhat po psychologických vyšetřeních nebo zkoušet různé meditace mu způsobí ještě větší zmatek. Já bych to řešil jinak.


Verim, ze on sam by byl nejradsi, kdyby mu ten tvuj prosty zpusob pomohl. Treba pomuze, co ja vim?

Ale kdyz nepomuze, musi nastoupit prave 'nesmysly' typu (spravna) meditace ci psychoterapie. Ktere jsou samozrejme behem na dlouhou trat a bez zaruceneho vysledku. Tak uz to bohuzel s (opravdovymi) psychickymi problemy chodi. Na tom neni nic upadkoveho; takova je realita.

Nehlede na to, ze 'prechozeny' psychicky problem - je-li opravdovy - se za par let zpravidla projevi jinde.

Každopádně to teď nechám na tobě, jsa v tomto ohledu (psychoterapie či meditace) naprostý nevzdělanec.


Tos v jistem smyslu stastny clovek :wink: O psychice, stejne jako o zdravi, plati, ze nejlepsi je, kdyz o ni clovek vubec nevi, ze existuji :wink:

I kdyz se zda, ze psychicke (a pribuzne) problemy nekdy mohou byt postouchnutim smerem k duchovnimu rustu.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: pomoc se strachem

Příspěvekod Sennin » pon 24. říj, 2016 14:58

meditaci a pak ta posthypnosugesce
tohle jsem myslel těmi nesmysly vzhledem k popisovanému problému. A označit něco nesmyslem mi nepřijde jako pošklebování :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: pomoc se strachem

Příspěvekod jarmuk » stř 02. lis, 2016 19:54

nenapadlo mne, že tu odstartuji takový boje, ano nemám asi žádný psych. problémy. Občas si zacvičim čchi kung, nebo něco podobného. Konkrétní techniku popisovat mi nepřísluší a myslím, že to se nedá jen tak od pc.
Rozhodně jsem zastáncem toho prorvat to a když se nic neurve, tak se to spraví, jen jsem zjistil, že někomu to tak nefunguje.
Skoro se bojím tu zase něco napsat. Nejsem fighter, ale cvičím pro to, že mne to baví, pár let to bude a tak mám občas pocit, že mohu říct vlastní názor.
Sry, teď máte zase šanci jít do mne.
jarmuk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 03. čer, 2014 16:46

Re: pomoc se strachem

Příspěvekod frajerKokoMihule » čtv 03. lis, 2016 1:48

Jaky boje, prosim te :wink: Ja jsem mel napriklad radost, ze jsem mohl uplatnit Jardu Zine,to neni kazdej den :wink:

K tvemu problemu: Nezalezi na tom, ceho ses (nebo nekdo jinej je) 'zastancem'. Jedina podstatna vec je, co je s tebou v neporadku. Jak uz tu castecne padlo, me napadaji celkem tri moznosti:

1)Tvuj problem je prosty 'strach', ktery premuzes 'prorvanim'. Zkusit to muzes, pral bych ti to, ale me to tak nepripada.

2)Tvuj problem je psychickeho razu. Pak pomuze jenom hlubsi zmena osobnosti dlouhodobou praxi, at uz (pravou) meditaci nebo (pravou) psychoterapii (vc. toho, ze si budes na to pomalu 'zvykat').
Eventuelne by ti mohly od priznaku pomoct antidepresiva, ale ja osobne je nemam rad.

3)Mas v tele nejakou infekci, ktera ti soustavne drazdi nervovy system, coz se projevuje uzkostmi apod.
Pak by ani psychicka praxe (2) nepomohla, a bylo by treba lecit tu infekci.

Toz si vyber :wink: Pokud (2), nepomuze ti (1); pokud (3), nepomuze ti (2) a (1).

A na zaver mala rada: Anglicane maji prislovi "Nikdy nenech plesatce, aby ti strihal vlasy"(Never let a bald man cut your hair). V tomto pripade analogicke - nenech cloveka, co nemel nikdy psychicke problemy, resit tve psychicke problemy :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: pomoc se strachem

Příspěvekod Vrozkrokkop » sob 17. pro, 2016 11:24

Pánové, proč hned hledáte, co by s někým mohlo být v nepořádku? Rozumím, že chcete pomoct, ale kvůli tomu nemusí být přeci ještě nic špatně....

Jakákoliv metoda může pomoct, pokud dává odpovědi. Slepě se rvát není nic, než další mrhání energií, je třeba vědět o čem se rveme.
Co je předmětem toho strachu? Může to být cokoliv. Může to klidně být strach, že míčem dostanu zblízka do obličeje a přestanu se ovládat.... Na to už může meditace pomoci, protože má předmět. Každý má svého vnitřního sadistu, zdroj strachu a síly.


Takovou meditaci bych doporučil jedině jestli jsi ochotný o sobě třeba přijít o všechny zbývající iluze, protože jinak je to jenom další lež.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: pomoc se strachem

Příspěvekod cohen » úte 20. pro, 2016 14:17

Ked potrebujes pomoct, chod tam, kde ti dokazu pomoct. Na tomto mieste sa ti pomoci nedostane, aj ked zopar dobrych rad tu zaznelo. Napriklad ta o navsteve psychoterapeuta.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: pomoc se strachem

Příspěvekod toddb » úte 24. led, 2017 14:13

cohen píše:Ked potrebujes pomoct, chod tam, kde ti dokazu pomoct. Na tomto mieste sa ti pomoci nedostane, aj ked zopar dobrych rad tu zaznelo. Napriklad ta o navsteve psychoterapeuta.


Tady babo raď, chápu to, protože kdysi jsem inkasoval při sparringu těžký kop do hlavy, který mě skoro knockoutoval a cca rok a půl jsem měl obrovský problém spárovat, strach z rány , z kopů, nevěřil jsem si atd. atd. nakonec to spravil čas...ale trvalo to.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků