Srandovni sparring

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Jendis » čtv 18. lis, 2004 20:55

Player - Ale to já taky..... :wink: I při férovce se na zemi ocitneš,než řekneš švec :!: :!: :!: (A teď opravdu mluvím ze svých praktických zkušeností.....nutno říci,že pracovních-ne o nějakých "testosteronových šťuchanicích" někde na diskotéce).
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod raduz » čtv 18. lis, 2004 21:05

Player: Az take tazke nohy nemam :wink: Ale ak ma niekto nekopne zozadu,alebo nebudem "nacaty" trufem si vykryt akykolvek kop na hlavu.Samozrejme nebudem kryt highkick z thaiboxu, alebo pretocene oblukove kopy (su mimochodom strasne pomale). Tym sa vyhnem.
A mimochodom - utok na nohy sa da spravit rovnako rychlo ako highkick :wink:
A som zvedavy ako by si kopal highkicky leziac na zemi 8O
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod player » čtv 18. lis, 2004 21:21

Jendis:neni mozna,kdyz nechces,tak to souperi proste nedovolis(ukaz mi ckloveka,kterej do tebe pujde nejakym porazem apod. i presto,ze mu budes pusobit nejakym zpusobem polest?),aby te porazil na zem.Blbe se o tom spekuluje,to bysme asi museli uvest konkretni priklad,misto,prostor...moznosti atd.Vsak to znas.

Raduz:no,kopy "natazenou" nohou ala thaibox nejsou starsne pomale,ale jsou "jen" pomalejsi nez jine zposoby,tak to vidim ja.Zase na druhou stranu,kdyz uz je clovek jak pises nacaty,tak bych mu just ustedril takovy to kop,ten mu obrazne receno "urve" hlavu,nebot se nejedna jen o "sokovy" svihovy kop,jako v jinych pripadech.
Podivej,nejsme natolik hloupy,abych kopal highkick na nekoho,kdo ma ruce v nejakem kryti u hlavy.To je logicke.Od toho jsou blafaky,abych tvou pozornost ruznym zpusobem odreagoval a tys mi urcitym zpusobem ten kryt otevrel.Pokud namitnes,ze na blafaky reagovat nebudes,coz se s prehledem da odhadnout,uz nepujde o blafak,ale o plnohodnotny uder/kop.Snad mi rozumis.Proste kdyz ti naznacim kop treba na spodek,ci stred a ty nezareagujes,tak priste uz tonebude naznak.A naopak,kdyz zareagujes a povolis kryti hlavy,nasleduje kop na hlavu.Je jasne,ze pouzit samostatne kop na hlavu je otazka pouze toho,jak stoji a jak ma ruce clovek,na ktereho bys kop na hlavu aplikoval.
A co s etyce toho,ze kdyz ja budu kopat na hlavu,takty mena nohy,jestli sem to dobre pochopil,pak bys musel mit rychlesji kop nez ja.Mam totiz vyhodu toho,ze ja zacinam kopat prvni.Pokud bys byl stejne rychly jako ja,stejnak by dopadla na cil jako prvni moje noha.Musel bys byt proto rychlejsi,abys dokazal pri protiutoku atakovat moje nohy drive,nez ma noha dopadne na tvou hlavu.Uff... 8)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 18. lis, 2004 21:39

No,právě...TEORETICKY máš pravdu.Jenže......dál myslím nemá cenu v téhle debatě pokračovat.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod raduz » čtv 18. lis, 2004 22:45

Asi tak. Mozno mas pravdu a si velmi rychly..
Inac myslel som zapasnicky utok na nohy, nie lowkick. A pochybujem ze highkick je rychlejsi ako dobre mae-geri, alebo pushkick.
A to s fintami a tak uznavam, ak tie ruky niekdo da dole kludne ho mozes trafit. Inc si spominal van Damma. Nabuduce prosim priklad sportovca - bojovnika, nie herca.... ten moze tak kopat pred zrkadlom... :D
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Anonymní » pát 19. lis, 2004 13:45

[quote="player"]Jendis:neni mozna,kdyz nechces,tak to souperi proste nedovolis(ukaz mi ckloveka,kterej do tebe pujde nejakym porazem apod. i presto,ze mu budes pusobit nejakym zpusobem polest?),aby te porazil na zem.Blbe se o tom spekuluje,to bysme asi museli uvest konkretni priklad,misto,prostor...moznosti atd.Vsak to znas.

konkretni priklad: vcera davali na eurosportu K-1 MMA a napriklad Baby face (neznam jmeno) bojoval s nekym z mejiro gymu, ac o hlavu mensi a protivnik thaiboxer, IHNED sel do nej a sup na zem a vyhral behem prvniho kola, par zapasu na to sel stejnou taktikou nejakej japonec na Ignashova. Bylo to pozde, doufam, ze sem to napsal presne, klizila se me uz ocka :lol: BTW komentoval to Petr Machacek, tak treba me doplni
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 19. lis, 2004 13:51

sem byl já :oops:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 19. lis, 2004 14:00

btw fungovalo to i na ignashova???
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 19. lis, 2004 14:08

jojo, KO ve druhym kole
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 19. lis, 2004 14:10

respektive byl porad v defenzive a nakonec vzdal na, jak rika khru, skolacky skrceni, souhlas s Petrovym tvrzenim, ze byl asi unavenej
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod raduz » pát 19. lis, 2004 14:26

hellas_off: kua, skoda som to nevidel,mozes hodit do placu par postrehov? dik
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Anonymní » pát 19. lis, 2004 14:29

V prvních dvou zápasech to na Igiho nefungovalo oba si naběhli do ošklivýho kolena, ale porovnávat naše zkušenosti a Ignashovovi je podle mě úsměvné :) nicméně ve třetím zápase ho frajer na zemi udolal.

Raduz: To že jsou kopy z MT pomalé ... hloupost, nebo lépe řečeno jak u koho, dlouhou dobu co jsem cvičil MT jsem si to taky myslel ale změnil jsem názor...

High kick je technika na kterou při bitce vůbec nemyslím...

a) ti ho dokáže vykrejt každej netrénovanej trouba u kterých nikdy nevíš co potom udělaj, to můžeš zkoušet na tréninkách na začátečníky ne na ulici.

b)se většinou něco semele v místech kde se prostě kopat nedá

c) je to nejpomalejší kop

d) při stresové situaci kdy jednáš/m rychle a instinktivně je rovnáha cennej základ kterej si musím hlídat a když se rveš se třema hovadama a podjede ti noha po debilním vysokým kopu tak s tý země se ti špatně dostává nehledě na to že se můžeš při pádu o něco zranit

e) v něm mám docela šlupu a když už bych se náhodou trefil tak riskuju že toho člověka zabiju (ani ne třeba tím kopem ale po pádu se o něco praští a na policajtech budu těžko vysvětlovat že nedělám žádný BU když pět světku vidělo jak jsem tu dvoumetrovou horu trefil nohou do držky)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Fireball » pát 19. lis, 2004 14:36

Tiež jeden z rodiny Graciovcov dostal na prdel. A hodne. Nic z jeho techník mu nefungovalo a to bojoval s chlápkom výrazne zameraným na boj v stoji.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pát 19. lis, 2004 14:54

Naposledy dostal parádně naloženo Royler Gracie od Genki Suda ale tam jedno velký ALE :)))
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 19. lis, 2004 15:04

masta: jo, ten Sudo, to bylo super a ještě ten kolík z hawaje :-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod kurt78 » pát 19. lis, 2004 15:04

:( :( :( sakra ja to nepozeral, neopakuju to?
pleas kto viete?
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Anonymní » pát 19. lis, 2004 15:20

Ted nevím jakýho Hawaina máš na mysli...
Myslel jsem si že mluvíš o Genkim ale to ALE je právě to že Genki je v současnosti jeden z nejtalentovanějších ground fighterů na světě takže řikát o něm že se zaměřuje na stand up fighting není moc přesný ;)) ale je fakt že nastoupil v K-1 Max proti Masatovi, Krausovi atd. a vedl si hlavně díky své nevypočítatelnosti (Genki je schopen během zápasu vylézt na provazy a mávat divákům) vcelku dobře.. hlavně ty jeho backfisty jsou pověstný a samozřjmě FAMOZNI nástupová show.
Největší jméno si udělal když v ultimátech porazil 140 kilového Butterbeana (jen pro upřesnění Genki má 70 kg). Právě protože v poslední době hlavně fajtí v K-1 Max se milně považuje za stand up fightera a při tom je to přesně naopak :)))
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 19. lis, 2004 16:01

Masto, teď odpovídáš na všechny strany :-) ten hawajec nevím, jaxe jmenoval, měl v K-1 MMA první zápas s amíkem (uškrtil ho na zemi), co měl snad 3, ale oba jsou zkušení v ultimátech z USA a khru říkal, že snad vyučuje někde u Gracieů ve škole. Nebo ten spolukomentátor. O sudovy jsem se zmiňoval jen v souvislosti s tím, že to byl super fight, o tom, že by bojoval hlavně ve stoje ne e 8)
dává to smysl? 8)
opakovat to možná budou, ale v programu na příští týden žádnej fight club nevidím :(
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 19. lis, 2004 16:10

Tan Havajec se nevztahoval k Sudovi.. měl jsem to oddělit.. moje chyba :)))
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod player » pát 19. lis, 2004 18:31

Raduz:no samozrejme,ze primy kop je rychlejsi...ikdyz...ted sem si to vyzkousel a..no....ba jo,o neco jo :wink: Ale kopes maegeri na hlavu??Dost neprakticke,tam mi slo o to,ze mawashigeri na hlavu uz prakticke je.
Posteh ala van damme ....good :) Polepsim se 8)

hellas_off:mam opet opakovat,ze se jedna o sport omezeny pravidly?Bozinku...jak psal jinde Court,hodne lidi tu stale dokola micha nemichatelne a to bojovy sport a bojove umeni.Ach jo :cry:
Stve me ale,ze sem to MMA propasl.A muj oblibeny Igy dostal po paluli?...to snad oplacu 8)

Masta_online:tvuj nazor,tvoje vec,co se postoje k highkicku(mawashigeri) tyce.Vubec ti to neberu a je jen tvoje omezeni,ze nedokazes soupere natolik oblafnout,aby mohl byt highkick k uzitku.Navic,spousta lidi se kreje pred drzkou a v ten moment idelani kop na hlavu,tedy jako na nejzranitelnejsi misto, je prave obloukovy kop ze strany.Ale na druhou stranu plne s tebou souhlasim,ze kdyz je nejaka potycka,tak ve vetsine pripadu sou tezkou pouzitelne nohy obecne,natoz highkicky.Nejpomalejsi kop to ale rozhodne neni(alespon v mem pripade),ma dost slusnej pomer rychlost/ucinost.O to mi jde.
Pouziti je samozrejme vec take rozporuplna,prave proto ze to je velmi efektivni kop.Jiz jsem zminoval,kdyz muj ucitel pouzil mawashi na typka,ktereho nasledne jsete musel pred dalsima jeho spoluutocnikama krisit.Dost nezavidenihodna situace :? Kazdopadne kdyz videli,jak jejich nemalej kamaradicek po takovym to kopu lehnul k zemi,si dalsi utok hodne rychle rozmysleli.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron