WingVing ChunTsun

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod luen » sob 19. led, 2008 23:03

mirsv píše:Zdravím,mám pár otázek ohledně Mai Gei Wong Wing Chun,dofám,že mě kvůli tomu hned nezasypete velkou dávkou kritiky!

Mé dotazy:
1,Jsou na tréninku v MGWWCH plnokontaktní sparingy?
2,Je trénink MGWWCH alespon trochu záhul?
3,Jsou v MGWWCH plnokontaktní zápasy?
4,Učí se obrana proti zbraním např.tyč?

Tyto dotazy mám,protože reálně uvažuju,že bych začal trénovat MGWWCH.
Předem díky za odpovědi


Ahoj,

1, Ano
2, Totalni
3, Zatim zazpasime s thaiboxery podle jejich pravidel na open zapasech (lokty, kolena, klinche ... proste vse) a chystame se do Ciny na sanda ...
4, Ano, sebeobrana proti zbranim se uci (aniz bychom museli vykradat escrimu a jine - je to soucast wing chunu) a s ruznyma zbranema se i ucime

Jinak pro ostatni. Wing chun nema jen pet principu je jich ke 20。Na hlavu nekope jen ten, kdo toho neni schopen. Ale i tak se to trenuje, nebot se tim posiluji nohy, stabilita ... atd ... Ale kazda linie to ma trochu podle sveho resp. asi podle moznosti jejich clenu :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod WT_Warrior » ned 20. led, 2008 10:26

Luene mě by zajímal ten zápas s Thai Boxery to jako bojujete Wing Chun vs. Thai Box ...... můžeš mi to blíže vysvětlit prosím? Aji na tu Sandu jsem zvědavý
WT_Warrior
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 26. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Ji31 » ned 20. led, 2008 10:52

WT_Warrior píše:Luene mě by zajímal ten zápas s Thai Boxery to jako bojujete Wing Chun vs. Thai Box ...... můžeš mi to blíže vysvětlit prosím? Aji na tu Sandu jsem zvědavý


+1

Ano prosím, prosím, to by mě tak zajímalo.....trošku to rozveď
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

.

Příspěvekod luen » ned 20. led, 2008 11:31

Kluci, nebojuje wing chun nebo thai box, ale konkretni lide! Styl se nepere! Normalne cvicime, tak jak je bezne cvicit do ringu, podle nasi metodiky (gei bun gong - zaklady) akorat to musime mit "napasovane" na pravidla, ktera v ringu panuji ... nic vic.
Nechapu co je na tom senzacniho? Proste se posiluje, roztahuje, sparuje, driluje ... Makacka, nuda, drina (nekdy se na treninku zvraci - to kdyz se nekdo spatne citi ci nevhodne naji) ... 2x tydne rano od 6h + 2x tydne od 19h, tvrdej trenink zamerenej pouze na ringove sarvatky.
A 4x tydne trenink wing chun ... Obe kategorie jsou rozdelene na pokrocile a zacatecniky a umerne tomu kazda skupina trenuje ...

Jinak nevim co vas zajima, tak se spise zeptejte ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Genesis » ned 20. led, 2008 11:40

luen: nevim jestli se to přímo týká tématu, ale mě ohledně BU vždycky zajímalo, jak se učí nějakej postoj na boj. já sem dřív dělal TKD itf a tam sme se učili techniky v různejch postojích a tak, ale jak bych se měl postavit a kam dát ruce v nějakym střetu kdybych třeba vlez do ringu sem se nedozvěděl. Tohle by mě zajímalo.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod luen » ned 20. led, 2008 12:13

Genesis píše:luen: nevim jestli se to přímo týká tématu, ale mě ohledně BU vždycky zajímalo, jak se učí nějakej postoj na boj. já sem dřív dělal TKD itf a tam sme se učili techniky v různejch postojích a tak, ale jak bych se měl postavit a kam dát ruce v nějakym střetu kdybych třeba vlez do ringu sem se nedozvěděl. Tohle by mě zajímalo.


Stav se a uvidis :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod Ji31 » ned 20. led, 2008 12:19

luen píše:Kluci, nebojuje wing chun nebo thai box, ale konkretni lide!


Tohle já beru, mě by spíš zajímalo, jak moc při tom souboji v ringu stavíš na WCH, nebo jak moc se z toho stává "pouliční bitka" (samozřejmě v rámci pravidel).

Sanžíš se používat výhradně WCH (přizpůsobené podle pravidel), tzn. postoje, údery, kopy, atd. nebo z toho je nestyl kde bereš všechno jak to příjde pod ruku?
Jde mi totiž o to, že v tom případě je totiž zbytečný se bavit o tom, který styl je lepší...a takový hádky jsou nesmyslný...
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Genesis » ned 20. led, 2008 12:38

luen: no vim že stavit se by bylo nejlepší, ale asi takhle. jen mě to zajímá a pokud to není možný nějak rozumně vysvětlit takhle, tak asi budu muset ještě nějakou dobu žít bez toho. přeci jen cesta do Prahy mi zabere půlku víkendu a budu o pár kilo v pěněžence lehčí, což teď ani jedno není žádoucí, tak možná někdy v budoucnu. zatim budu dál trénovat svůj kickbox a třeba se někdy setkáme na nějakym ročníku setkání BU.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Skateordie » ned 20. led, 2008 13:00

to Ji31: ty poznas asi iba klasicke WT, ze??? Toto je trosku dost ine. Ja som bol tiez vytrety z toho, ked som si dohodol trening s jednym chalanom od MGW a videl som co vsetko robi. Kym neuvidis nepochopis :wink:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Ji31 » ned 20. led, 2008 13:02

Skateordie píše:to Ji31: ty poznas asi iba klasicke WT, ze??? Toto je trosku dost ine. Ja som bol tiez vytrety z toho, ked som si dohodol trening s jednym chalanom od MGW a videl som co vsetko robi. Kym neuvidis nepochopis :wink:


Já nepoznám žádné WCH. A jaký je v tom rozdíl teda?

PS: jaký je plný název MGW....
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

Příspěvekod SiuLouFu » ned 20. led, 2008 14:49

Ji31 píše:
Skateordie píše:to Ji31: ty poznas asi iba klasicke WT, ze??? Toto je trosku dost ine. Ja som bol tiez vytrety z toho, ked som si dohodol trening s jednym chalanom od MGW a videl som co vsetko robi. Kym neuvidis nepochopis :wink:


Já nepoznám žádné WCH. A jaký je v tom rozdíl teda?

PS: jaký je plný název MGW....

MGW = Mai Gei Wong Wing Chun Kuen :wink:
Marek Uher
小老虎
当心你许下的愿望,要真得到你可能又后悔了
SiuLouFu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 16. úno, 2006 0:00
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Ji31 » ned 20. led, 2008 14:51

SiuLouFu píše:
Ji31 píše:
Skateordie píše:to Ji31: ty poznas asi iba klasicke WT, ze??? Toto je trosku dost ine. Ja som bol tiez vytrety z toho, ked som si dohodol trening s jednym chalanom od MGW a videl som co vsetko robi. Kym neuvidis nepochopis :wink:


Já nepoznám žádné WCH. A jaký je v tom rozdíl teda?

PS: jaký je plný název MGW....

MGW = Mai Gei Wong Wing Chun Kuen :wink:


No ot tom už jsem slyšel. A jaký je vtom rozdíl teda? Učí se tam něco, co v jiném Wing Chun ne? Potom už to není WCH teda, ne?

Já se hodlám přihlásit, ale jelikož nejsem z Prahy, tak si nemůžu moc vybírat...
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Hark » ned 20. led, 2008 17:52

Ji31 píše:No ot tom už jsem slyšel. A jaký je vtom rozdíl teda? Učí se tam něco, co v jiném Wing Chun ne? Potom už to není WCH teda, ne?

Já se hodlám přihlásit, ale jelikož nejsem z Prahy, tak si nemůžu moc vybírat...


Není "jediné a pravé" Wing Chun, ke kterému bys své tvrzení mohl vztáhnout. Každá rodina (škola) si to učí nějak po svém. A rozdíly můžou být značné. Nehledáš "jen" dobrou školu, hledáš především dobrého učitele. A to poznáš, když se koukneš na jeho studenty, jak se hýbou oni. Otázka je kam chceš jít a co chceš sám dělat, co si od toho slibuješ. Jestli chceš cvičit pro zdraví, jestli chceš být bojovníkem, nebo jestli jdeš po umění a mistrovství ... A to jsou otázky, které se většinou vynořují až v průběhu cvičení. Dobrých učitelů je jako šafránu.
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Marty » ned 20. led, 2008 18:36

Hark píše: Nehledáš "jen" dobrou školu, hledáš především dobrého učitele. A to poznáš, když se koukneš na jeho studenty, jak se hýbou oni.


To nemusí být vždycky pravda. Ne vždy znamená, že když se student/-i dobře hýbe, že je to a priori zásluha učitele, resp. jednoho učitele 8) . Jinak souhlasím s tebou, že dobrých učitelů je jak šafránu.
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Marty » ned 20. led, 2008 18:36

sorry, opakovačka :roll:
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Skateordie » ned 20. led, 2008 19:02

Ji31 píše:
Skateordie píše:to Ji31: ty poznas asi iba klasicke WT, ze??? Toto je trosku dost ine. Ja som bol tiez vytrety z toho, ked som si dohodol trening s jednym chalanom od MGW a videl som co vsetko robi. Kym neuvidis nepochopis :wink:


Já nepoznám žádné WCH. A jaký je v tom rozdíl teda?

PS: jaký je plný název MGW....

No MGW pracujem aj s ramenami, aj kopu oblukove kopy, iny postoj, to je tak co ma hned napadlo. Proste je to uplne ine ako europske WT na prvy pohlad
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod luen » ned 20. led, 2008 20:24

Ji31 píše:
SiuLouFu píše:
Ji31 píše:
Skateordie píše:to Ji31: ty poznas asi iba klasicke WT, ze??? Toto je trosku dost ine. Ja som bol tiez vytrety z toho, ked som si dohodol trening s jednym chalanom od MGW a videl som co vsetko robi. Kym neuvidis nepochopis :wink:


Já nepoznám žádné WCH. A jaký je v tom rozdíl teda?

PS: jaký je plný název MGW....

MGW = Mai Gei Wong Wing Chun Kuen :wink:


No ot tom už jsem slyšel. A jaký je vtom rozdíl teda? Učí se tam něco, co v jiném Wing Chun ne? Potom už to není WCH teda, ne?

Já se hodlám přihlásit, ale jelikož nejsem z Prahy, tak si nemůžu moc vybírat...


Predne se uci kung fu. Zadna chisao-filie, zadne neposilovani, zadne neroztahovani, zadne nepoceni ... Zadne snadno, rychle a bez namahy! Zadne tajne techniky! Zadne tohle jeste nemuzes, protoze by sis ublizil ... a podobne sektarske vyroky :!: (Urcite jsem nejake bullshity vynechal, ale sami dobre vite, jak se tu par lidi prezentovalo s tim zarucene nejlepsim systemem ...)

Ale nechapu proc se zajemce nesebere a nekam nezajde? Mam pocit, ze tahle moudra jeste nikdy nikomu nepomohla :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Ji31 » ned 20. led, 2008 20:28

luen píše:
Ji31 píše:
SiuLouFu píše:
Ji31 píše:
Skateordie píše:to Ji31: ty poznas asi iba klasicke WT, ze??? Toto je trosku dost ine. Ja som bol tiez vytrety z toho, ked som si dohodol trening s jednym chalanom od MGW a videl som co vsetko robi. Kym neuvidis nepochopis :wink:


Já nepoznám žádné WCH. A jaký je v tom rozdíl teda?

PS: jaký je plný název MGW....

MGW = Mai Gei Wong Wing Chun Kuen :wink:


No ot tom už jsem slyšel. A jaký je vtom rozdíl teda? Učí se tam něco, co v jiném Wing Chun ne? Potom už to není WCH teda, ne?

Já se hodlám přihlásit, ale jelikož nejsem z Prahy, tak si nemůžu moc vybírat...


Predne se uci kung fu. Zadna chisao-filie, zadne neposilovani, zadne neroztahovani, zadne nepoceni ... Zadne snadno, rychle a bez namahy! Zadne tajne techniky! Zadne tohle jeste nemuzes, protoze by sis ublizil ... a podobne sektarske vyroky :!: (Urcite jsem nejake bullshity vynechal, ale sami dobre vite, jak se tu par lidi prezentovalo s tim zarucene nejlepsim systemem ...)

Ale nechapu proc se zajemce nesebere a nekam nezajde? Mam pocit, ze tahle moudra jeste nikdy nikomu nepomohla :wink:


Protože zájemce má ve středu státnice :)
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

Příspěvekod luen » ned 20. led, 2008 22:04

Ji31 píše:Protože zájemce má ve středu státnice :)


Tak at ti to dobre dopadne, mimochodem po statnicich bude take otevreno :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Skateordie » ned 20. led, 2008 22:06

luen píše:
Ji31 píše:
SiuLouFu píše:
Ji31 píše:
Skateordie píše:to Ji31: ty poznas asi iba klasicke WT, ze??? Toto je trosku dost ine. Ja som bol tiez vytrety z toho, ked som si dohodol trening s jednym chalanom od MGW a videl som co vsetko robi. Kym neuvidis nepochopis :wink:


Já nepoznám žádné WCH. A jaký je v tom rozdíl teda?

PS: jaký je plný název MGW....

MGW = Mai Gei Wong Wing Chun Kuen :wink:


No ot tom už jsem slyšel. A jaký je vtom rozdíl teda? Učí se tam něco, co v jiném Wing Chun ne? Potom už to není WCH teda, ne?

Já se hodlám přihlásit, ale jelikož nejsem z Prahy, tak si nemůžu moc vybírat...


Predne se uci kung fu. Zadna chisao-filie, zadne neposilovani, zadne neroztahovani, zadne nepoceni ... Zadne snadno, rychle a bez namahy! Zadne tajne techniky! Zadne tohle jeste nemuzes, protoze by sis ublizil ... a podobne sektarske vyroky :!: (Urcite jsem nejake bullshity vynechal, ale sami dobre vite, jak se tu par lidi prezentovalo s tim zarucene nejlepsim systemem ...)

Ale nechapu proc se zajemce nesebere a nekam nezajde? Mam pocit, ze tahle moudra jeste nikdy nikomu nepomohla :wink:

Ja neviem, ze ci to je fakt niekde az takto zle, ale ja som to nezazil (cvicil som aktvivne 3 roky, teraz iba obcas chodim), sice mozno preto, ze najskor sme neboli v ziadnej organizacii. A neskor ked som chodil do BA na treningy, tak tam to bolo hodne o stupnoch to hej, ale az taketo brutality nie, to by som nerozchodil :lol:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků