Kriteria uspesnosti

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod jox » pát 26. zář, 2008 10:35

Jendis píše:
zm píše:Bojové umění je komplexní věc, není to jen fyzický pohyb, který bych tak pasoval na 10% celého bojového umění, je to především stav duše.

CO®E???????

Ale copak, použil nevkusná písmenka? :D
Vždyť přece víme - je jedno jak to napíše, jde o to, co píše. Jde o to co kdo dělá, ne co si pod tím kdo představuje.

Pamatuj, že tu kdekdo (luen, pm, ucrop, majkx etc. etc.) píšou, že není důležitá technika, ale srdce. Jo, zní to jinak, ale je to opravdu něco jiného? Nejde o totéž, jen třeba bez legend a s technicky trošku jiným, evropsky "konkrétnějším" psychickým tréninkem...?
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod Jendis » pát 26. zář, 2008 10:52

Supr..teď vím,co si pod tím představuješ Ty,Joxi....ale já se ptal zm...... :wink:

Dál to nebudu rozebírat,počkám......až (jestli) zm odpoví......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod jox » pát 26. zář, 2008 11:02

Jo. :)
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod RUNAR » pát 26. zář, 2008 11:13

Jen bych si dovolil nesouhlasit že koule jsou 90% ůspěchu.

Podle mě to jedno bez druhýho nejde, bez koulí každej dostane ale bez toho aby měl techniku+sílu dostane taky(Koule se potom nemaj jak projevit).
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod jox » pát 26. zář, 2008 11:21

Jo, nechci moc rozmatlávat o čem málo tuším, ale "srdce" jsem nepochopil jen jako odvahu. Ale také jako schopnost se do pohybu pořádně vložit. A tomu jeden může říkat síla (něco víc než jen číslo, kolik km/h nebo N udělá na nějakém stroji - jde o to, že kromě anatomického fondu člověk musí dokázat za konkrétní fyzické i psychické situace něco překonat a něco dokázat), jiný zas, že bojuje duší. Ale nehledě na spoustu legračních nebo zbytečných hádek, nevadilo by mi, kdyby to bylo totéž.
Naposledy upravil jox dne pát 26. zář, 2008 11:26, celkově upraveno 1
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod zm » pát 26. zář, 2008 11:24

Jendis píše:Supr..teď vím,co si pod tím představuješ Ty,Joxi....ale já se ptal zm...... :wink:

Dál to nebudu rozebírat,počkám......až (jestli) zm odpoví......

Napsal jsem, co jsem napsal, důležité je, že to evokuje v každém něco podle jeho naturelu, znalostí, zkušeností, atd. A zajímavé je, že to bude vždycky plusmínus to samé, jen jinak řečeno. Ať už "koule" nebo "srdce" :lol: , které ač jsou od sebe docela daleko, přece mají něco společného 8) .
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod jox » pát 26. zář, 2008 11:32

RUNAR píše:Jen bych si dovolil nesouhlasit že koule jsou 90% ůspěchu

Vzpomněl jsem si na oblíbené videjko s KI-mástrem. On měl v pohodě "koule" postavit se na plac (teda po první ráně ho to přešlo), ale nestačilo to :lol:

Takže, nedaří se mi vůbec zformulovat nějaké kritérium úspěchu, ale tohle byl neúspěch totální a naprosto jasný.
Naposledy upravil jox dne pát 26. zář, 2008 11:34, celkově upraveno 2
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod zm » pát 26. zář, 2008 11:38

RUNAR píše:Jen bych si dovolil nesouhlasit že koule jsou 90% ůspěchu.

Podle mě to jedno bez druhýho nejde, bez koulí každej dostane ale bez toho aby měl techniku+sílu dostane taky(Koule se potom nemaj jak projevit).

Řekl bych, že to co píšeš, se dá bezezbytku vztáhnout na sportovní utkání (sportovní boj).
Ale obecně v boji se může stát, že bez koulí každej dostane a mnohdy i do koulí :wink: . Jsou zaznamenané případy, kdy lidi kteří, nikdy nic necvičili, tedy ne bojové umění nebo bojový sport ani sebeobranu, a přesto byli schopni se ubránit napadení, resp. přepadení. A na druhou stranu byly zaznamenané případy, kdy lidé, kteří celý život ledacos cvičili, tak podlehli prvnímu násilníkovi třeba jen proto, že se nechali zastrašit, lekli se, anebo se nechali překvapit. A těch nezaznamenaných případů ať už těch nebo oněch může být i mnohem víc :wink: .
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod jox » pát 26. zář, 2008 11:39

Ucrop: Aha. Jasně, když bereš jenom srdce=odvaha, tak samozřejmě je blbost, že by to bylo už celých těch "90%". I když na odstrašení to občas stačí na 100%. :D
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 26. zář, 2008 11:41

ukropcany píše:V boji so zbraňami je to preto možno iné (nechcem hodnotiť),


není....potřebuju to samé,jako v boji beze zbraně...s tím rozdílem,že v boji se zbraní jsou zranění destruktivnější....tam,kde si mohu třeba v boxu dovolit inkasovat,se zbraní toto riskovat nemohu....
Proto jsem se pozastavil nad tou větou(hlavně).......stav duše,respektive tedy "cojones" či srdce,mi v boji nepomůže až tolik......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod hellas » pát 26. zář, 2008 12:04

ukropcany píše:P.S. Ešte iný príklad - Ernesto Hoost vs. Bobo Sappo... Shilt... Tyson... atď... všade rozhodovali v prvom rade fyzické predpoklady...


P.P.S. Gracie - Akebono, Sudo - Butterbean tady je zase příklad srdce a techniky 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » pát 26. zář, 2008 12:17

Jox:
V poho, jen jsem chtěl napsat že to funguje dohromady jak auto a benzín nebo kvér a munice.

Zm:
Platí to jak ve sportu tak venku úplně stejně.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod jox » pát 26. zář, 2008 12:24

RUNAR píše:Jox:
V poho, jen jsem chtěl napsat že to funguje dohromady jak auto a benzín nebo kvér a munice.

Jo, :lol: :lol: :lol: jenže kdyby ti někdo (zm nebo kdokoli) to napsal tak, že BU je od toho, aby cvičilo harmonii mezi tělem a duší, tak se pobleješ a 20 lidí s tebou. :twisted:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 26. zář, 2008 12:33

Hov*o.....na harmonii těla a duše je jóga nebo Sokol....BU jsou o boji....však je to už v názvu......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » pát 26. zář, 2008 12:39

Jox:
Kdyby kdokoliv napsal že cvičení harmonie znamená mít zároveň koule a sílu+techniku tak jsem s tím úplně spokojenej .... neceknu ani nepípnu 8) :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod jox » pát 26. zář, 2008 12:44

Jendis píše:Hov*o.....na harmonii těla a duše je jóga nebo Sokol....BU jsou o boji....však je to už v názvu......

No to je právě ono. Formulace. Sám jsi to přirovnal ke vztahu kvéru a munice. A ten vztah se dá slovně popsat jako "spolupráce v souladu", "harmonie". Jenže když to někdo napíše takhle, tak ti to zabrání pochopit, protože znáš lidi, co si v tomhle kontextu představují magorskej shit, a říkají právě to slovo, co tě dráždí - "harmonie". Je to víc o komunikaci, než o významu. Harmonie je to, jak jede parní lokomotiva a všechny ty táhla jí společně pracujou. Naopak když se někdo připitoměle rádoby usmívá, žádná harmonie v tom není a nebude, víš? Víš! Proto tě to slovo "harmonie" paradoxně dráždí, ne?

EDIT: No, koukám, že jsem si teď trochu poplet kdo z vás co napsal, ale vyjádřil jsem aspoň to co jsem měl na mysli já. 8)
Naposledy upravil jox dne pát 26. zář, 2008 12:48, celkově upraveno 1
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod jox » pát 26. zář, 2008 12:46

RUNAR: Jo tak nějak jsem to myslel. :D
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 26. zář, 2008 12:51

4Jox...já nic k ničemu nepřirovnával,to byl Runar......a harmonie??? mno...ehm.....když todle slovo slyším v souvislosti s BU....tak úplně vidím,jak lidi,co prd uměj a nechce se jim makat,okecávaj,proč se jim nechce makat......
BU pro mne vždy byla pomůcka....zbraň.....umění bojovat.....není to žádná moje cesta,životní styl......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod jox » pát 26. zář, 2008 13:19

4Jendis: No právě :twisted:

(Z minulé strany: EDIT: No, koukám, že jsem si teď trochu poplet kdo z vás co napsal, ale vyjádřil jsem aspoň to co jsem měl na mysli já. 8) )

Ale zůstaň v klidu, já taky jen vokecávám, páč se mi nechce makat :P
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod RUNAR » pát 26. zář, 2008 14:10

Souhlas že harmonie musí být, vždyť harmonie taky znamená že cosi jde hladce a "nedře to". :D
Když to dře tak je to špatný, však víme. 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron