Hladík Roman a jeho diskuze

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Fukki » čtv 28. zář, 2006 9:40

kurt78 píše:heh dobry znak skoly: <> :D
zeby vypovedal o kvalite?

Co jsem slyšel od svých nejbližších, tak kvalita byla fakt na pi*u :D
...
Ale ten znak bys snad mohl znát :evil: Je to "tygr a jeřáb" a má ho ve znaku většina škol Hung Kyun ;)
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

 

Příspěvekod NIK » čtv 28. zář, 2006 9:47

Zdravim.No ono by bylo asi nejlepší za nim zajít do školy a požádat ho o sparing.To je nejlepší cesta k pravdě!Třeba má špatné Kung Fu-teda má ho určitě špatné-stačí ty fota!!!ale to neznamená že Vám nemůže dát všem do Huby :lol: :lol: :lol:


"Než začneš kritizivat chuť čaje který si ještě nepil,ochutnej ho!" :wink: 8O
Naposledy upravil NIK dne čtv 28. zář, 2006 11:00, celkově upraveno 1
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kurt78 » čtv 28. zář, 2006 10:17

sam-soi píše:s tim znakem bych byl zdrzenlivejsi ... nebude totiz jeho ...

ex.
http://www.hunggakuen.org/


tak prioc si neda na triko vlastni znak?

4 Fukki-
neznam uz se az tak moc o kung nezajimam. jo mozna cinanovi neprijde blby nosit na tricku velku <>, ale ja bych to na sebe nedal.....
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod madmax » čtv 28. zář, 2006 10:18

Toman píše:Heh...Já pana Hladíka neznám, ale když jsem viděl jeho stránky na kterých se pyšní oceněními, poháry a poměrně širokou členskou základnou tak přece na tom nemůže být tak zle ne :?:


Urcite na tom nemuze byt zle - podivej se do sekce vyuka. Pise tam, co vsechno se student nauci za prvni pulrok, prvni rok atd... Podle toho, kolik tam toho je, musi byt jako ucitel neprekonatelny!!! Za prvnich 6 mesicu naucit cele zaklady a navic 2 sestavy - to je vykon.
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NIK » čtv 28. zář, 2006 10:23

madmax píše:
Toman píše:Heh...Já pana Hladíka neznám, ale když jsem viděl jeho stránky na kterých se pyšní oceněními, poháry a poměrně širokou členskou základnou tak přece na tom nemůže být tak zle ne :?:


Urcite na tom nemuze byt zle - podivej se do sekce vyuka. Pise tam, co vsechno se student nauci za prvni pulrok, prvni rok atd... Podle toho, kolik tam toho je, musi byt jako ucitel neprekonatelny!!! Za prvnich 6 mesicu naucit cele zaklady a navic 2 sestavy - to je vykon.


To není výkon,to je Busines.Teď de ale o to jestli dobrý Busines není náhodou dobrý výkon :lol: :lol: :lol:

Prodá. A to je důležitý ne?Obchod je tu od počátku civilizace.Musí to mít ale úroveň :wink:
Pokud je poptávka je i nabídka.Lidem to vyhovuje.Zaplatěj mu a on to do nich hází.A co???Kde je chyba???V něm nebo v těch kteří to podporujou???
Naposledy upravil NIK dne čtv 28. zář, 2006 10:25, celkově upraveno 1
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fukki » čtv 28. zář, 2006 10:24

kurt78 píše:4 Fukki-
neznam uz se az tak moc o kung nezajimam. jo mozna cinanovi neprijde blby nosit na tricku velku <>, ale ja bych to na sebe nedal.....


A to je ta rozdílná mentalita...

Číňani cvičí kungfu a myslí přitom na kungfu, my Češi cvičíme kungfu a myslíme přitom na ... :oops: :lol:
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » čtv 28. zář, 2006 11:25

NIK píše:Zdravim.No ono by bylo asi nejlepší za nim zajít do školy a požádat ho o sparing.To je nejlepší cesta k pravdě!Třeba má špatné Kung Fu-teda má ho určitě špatné-stačí ty fota!!!ale to neznamená že Vám nemůže dát všem do Huby :lol: :lol: :lol:


"Než začneš kritizivat chuť čaje který si ještě nepil,ochutnej ho!" :wink: 8O
...a pobliješ se promptně....
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod NIK » čtv 28. zář, 2006 11:27

pavela píše:
NIK píše:Zdravim.No ono by bylo asi nejlepší za nim zajít do školy a požádat ho o sparing.To je nejlepší cesta k pravdě!Třeba má špatné Kung Fu-teda má ho určitě špatné-stačí ty fota!!!ale to neznamená že Vám nemůže dát všem do Huby :lol: :lol: :lol:


"Než začneš kritizivat chuť čaje který si ještě nepil,ochutnej ho!" :wink: 8O
...a pobliješ se promptně....



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NIK » čtv 28. zář, 2006 18:00

Teď sem jen tak z nudy prolézal ty stránky R.Hladíka.Odkdy je součástí výuky stylu Hung Gar Bong Bo Kuen... :?: :wink:

Nerozumim :?
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fukki » čtv 28. zář, 2006 18:30

Bang Bo Kyun, tzv. "Drtivý Krok" je součástí pěstních forem linie rodiny Lam. Do Hung Kyun rodiny Lam ji zařadil velmistr Lam Jou jako doplňkovou formu. Četl jsem, že modifikoval postoje a tak.

Podobně v naší linii cvičíme jako první formu Cun Lik Kyun (nevím jak se to přesně píše), pocházející ze severočínského stylu Orlí Spár.
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod NIK » čtv 28. zář, 2006 18:37

Fukki píše:Bang Bo Kyun, tzv. "Drtivý Krok" je součástí pěstních forem linie rodiny Lam. Do Hung Kyun rodiny Lam ji zařadil velmistr Lam Jou jako doplňkovou formu. Četl jsem, že modifikoval postoje a tak.

Podobně v naší linii cvičíme jako první formu Cun Lik Kyun (nevím jak se to přesně píše), pocházející ze severočínského stylu Orlí Spár.

Čauky.
No docela to rád slyšim.Já mam stále vymitej mozek že bohatě stačí cvičit jeden styl,ale už mi to řeklo víc učitelů že některé styly se mohou různě doplňovat. :wink: :?
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » čtv 28. zář, 2006 20:21

Fukki píše:Bang Bo Kyun, tzv. "Drtivý Krok" je součástí pěstních forem linie rodiny Lam. Do Hung Kyun rodiny Lam ji zařadil velmistr Lam Jou jako doplňkovou formu. Četl jsem, že modifikoval postoje a tak.

Podobně v naší linii cvičíme jako první formu Cun Lik Kyun (nevím jak se to přesně píše), pocházející ze severočínského stylu Orlí Spár.


gung lik kyun - a vida, Fukki se nakonec pustil do Hung Kyun, good :-) jinak gung lik kyun neni striktne vzato z "orliho sparu", ale jedna ze standartnich sestav Jing mou (Jing wu) asociace

NIK - staci, ale:

- muzes dlooouho cvicit jeden styl a pak se pustit do dalsich (mas-li k tomu duvod)
- muzes cvicit dlooouho jeden styl a sem tam se naucit neco co se Ti libi z jinych stylu, co doda jinou prichut Tvemu vlastnimu stylu.

napr. dnesni Hung Kyun neni zadny "cisty" styl, ale takrka old China MMA, v cinstine jaap ga, tj. mix ruznych rodin. na rozvoj naseho systemu, tj. Hung kyun rodiny Lam mely napr. vliv lama paai ("tibetske" gungfu), fat ga lohon, Choi Lei fat, daai sing pek gwa mun, chat sing tong long (kudlanka nabozna sedmi hvezd), Jau ga... o zbranich ani nemluve (mame zbrane rodiny Lam, Yeung, Yiu, Jau, Si... ), ty totiz cestuji mezi systemy. cestovani od jedne skoly ke druhe a z pohadky do pohadky je ovsem k nicemu.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod NIK » čtv 28. zář, 2006 20:34

pm píše:
Fukki píše:Bang Bo Kyun, tzv. "Drtivý Krok" je součástí pěstních forem linie rodiny Lam. Do Hung Kyun rodiny Lam ji zařadil velmistr Lam Jou jako doplňkovou formu. Četl jsem, že modifikoval postoje a tak.

Podobně v naší linii cvičíme jako první formu Cun Lik Kyun (nevím jak se to přesně píše), pocházející ze severočínského stylu Orlí Spár.


gung lik kyun - a vida, Fukki se nakonec pustil do Hung Kyun, good :-) jinak gung lik kyun neni striktne vzato z "orliho sparu", ale jedna ze standartnich sestav Jing mou (Jing wu) asociace

NIK - staci, ale:

- muzes dlooouho cvicit jeden styl a pak se pustit do dalsich (mas-li k tomu duvod)
- muzes cvicit dlooouho jeden styl a sem tam se naucit neco co se Ti libi z jinych stylu, co doda jinou prichut Tvemu vlastnimu stylu.

napr. dnesni Hung Kyun neni zadny "cisty" styl, ale takrka old China MMA, v cinstine jaap ga, tj. mix ruznych rodin. na rozvoj naseho systemu, tj. Hung kyun rodiny Lam mely napr. vliv lama paai ("tibetske" gungfu), fat ga lohon, Choi Lei fat, daai sing pek gwa mun, chat sing tong long (kudlanka nabozna sedmi hvezd), Jau ga... o zbranich ani nemluve (mame zbrane rodiny Lam, Yeung, Yiu, Jau, Si... ), ty totiz cestuji mezi systemy. cestovani od jedne skoly ke druhe a z pohadky do pohadky je ovsem k nicemu.

Ahoj.Jo to mám právě v plánu.Dva tři příbuzné styly.(i když nevim jak budu mluvit za pár let)Ale nespěchám.Dík za radu :wink: Jinak Vždyť i ona třeba i ta kudlanka má spoustu sestav z jiných stylů.To by mohl vědět Mantis. :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

:-)

Příspěvekod WT_Martin » ned 01. črc, 2007 6:30

O tohle se musim podelit... Z FAQ na strankach Romana Hladika:

http://hungkuen.cz/hk.php?toc=faq

-----
<b>1. Čím se liší Wu-Shu od Kung-Fu?</b>

Předně je to v názvu. Kung-Fu je populární název pro mistrovství jako takové. Hlavně v bojovém umění. Název se rozšířil přes Britskou provincii Hongkong a po té, zejména v U.S.A ( velikou zásluhu na popularitě tohoto názvu, má předně Bruce Lee).Posléze se rozšířil tento název pro ortodoxní styly sebeobrany v celé Evropě. Název a celé Wu-Shu jako takové, na rozdíl od klasického Kung-Fu, zdomácněl na severu Číny. No a konečné shrnutí: Wu-Shu, je taková gymnastika s prvky Kung-Fu. Pokud Vám není zrovna tak maximálně 7-14 let, nedokážete ve Wu-Shu téměř nic. A už vůbec se nemůžete těšit, při cvičení Wu-Shu na to, aby jste se naučili dobře se bránit. Stačí se podívat na Internetu na videa Wu-Shu, a všechno Vám bude určitě jasné. Tři až čtyři techniky z bojového umění a pak, salta, běhání a akrobacie.
-----
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod pavela » ned 01. črc, 2007 12:26

Hehehe, a já bych dodal, podívejte se na videa Mastera Hladíka a bude vám vše jasné :lol: :lol: :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod TF » ned 01. črc, 2007 13:18

ted sem koukal na foto z toho odkazu v 1. části diskuze a jeho žáci tam mají na každé akci pohár nebo medaile jak je možný že vyhrávej na různejch soutěžích když je to škola tak na hovno? :roll:

neberte to jako že se ho něak zastávám nebo tak já toho chlapa vůbec neznám a i o tom co dělá vim kulový. Jen mi to příjde takový nelogický
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod pavela » ned 01. črc, 2007 19:26

TF píše:ted sem koukal na foto z toho odkazu v 1. části diskuze a jeho žáci tam mají na každé akci pohár nebo medaile jak je možný že vyhrávej na různejch soutěžích když je to škola tak na hovno? :roll:

neberte to jako že se ho něak zastávám nebo tak já toho chlapa vůbec neznám a i o tom co dělá vim kulový. Jen mi to příjde takový nelogický
Pohár mistrovství světa ve wušu stojí v krámě v Pekingu 50 Yuanů :lol: :lol: :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Hosobiki » ned 01. črc, 2007 20:20

pavela píše:
TF píše:ted sem koukal na foto z toho odkazu v 1. části diskuze a jeho žáci tam mají na každé akci pohár nebo medaile jak je možný že vyhrávej na různejch soutěžích když je to škola tak na hovno? :roll:

neberte to jako že se ho něak zastávám nebo tak já toho chlapa vůbec neznám a i o tom co dělá vim kulový. Jen mi to příjde takový nelogický
Pohár mistrovství světa ve wušu stojí v krámě v Pekingu 50 Yuanů :lol: :lol: :lol:


a to si vážně myslíš, že by se tolik lidí nechalo do něčeho takového nakecat? (nezastávám se - neznám - jenom se ptám...)
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod WT_Martin » ned 01. črc, 2007 21:17

Hosobiki píše:a to si vážně myslíš, že by se tolik lidí nechalo do něčeho takového nakecat? (nezastávám se - neznám - jenom se ptám...)


Neni potreba si neco myslet, tohle je zkratka fakt. O Hladikovi uz toho bylo napsano desne moc a tady je to vsechno k dispozici. Navic si staci projit jeho stranky a soudny clovek si udela nazor sam.
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod madmax » pon 02. črc, 2007 9:58

Hosobiki píše:a to si vážně myslíš, že by se tolik lidí nechalo do něčeho takového nakecat? (nezastávám se - neznám - jenom se ptám...)


Taky by me zajimalo, jak to vlastne je. Treba v jeho fotogalerii jsou videt pohary z Dacacros Open 2005, ale na internetu se mi nepodarilo najit oficialni vysledky, takze neni jasne kolik lidi se zucastnilo v jejich kategorii a proti komu soutezili. Mimochodem, souteze v sestavach osobne nepovazuju za prilis vypovidajici, protoze vi buh, jestli to nehodnoti dalsi lide typu Hladik.
K tem poharum jsem nasel pouze fotku z Dacacros 2004, ale myslim, ze o rok pozdeji to bylo asi podobne:
Obrázek

edit: ve vysledkove listine pro rok 2004 maji 26kategorii, tech poharu je hrubym odhadem pres 120, takze to asi dostaval opravdu kazdy.
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron