tchaj-ti v Praze

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod tonglong » úte 15. dub, 2008 21:47

Pro Sifu Kolar,
Radku, Je dobre, ze po dlouhe dobe zase nekdo udelal dobrou a kvalitni reklamu pro Tai Chi. Te neni nikdy dostatek. Good job.
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod fakt » stř 16. dub, 2008 12:34

luen píše:

Neulitavat na tzv. aplikacich ... je to mor kung fu!



...a gró tréninku systémů praktikujících nejlepší techniky z nejlepších bojových umění...

Počátkem devadesátých let jsem se stal zákazníkem jednoho podobného nesmyslu. Za pár let tréninku jsem vybudoval aspoň dobrou fyzičku. Naplněn sebedůvěrou spároval jsem s boxerem. No jeho pár technik pokrývali techniky č.68, 89, 156 z mého stylu... v tom fofru jsem si nevybavil ani jednu. Přesedlal jsem tedy na wušu. Tam jsem přišel i o dobrou fyzičku. V obou případech jsem věřil a cvičil podle instrukcí svých instruktorů. Někde však udělali soudruzi z NDR chybu...
...konec vykecávání - i ve vnitřních stylech má člověk následovat sílu a ta se nerodí z mléčné dráhy!
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Rozhovor s Mistrem Taiji Zhai Fengem

Příspěvekod Kmotr » stř 20. srp, 2008 15:02

http://www.ct24.cz/vysilani/2008/08/08/ ... wiew-ct24/


Rozhovor s Mistrem Taiji Zhai Fengem-8.8 2008 na Čt 24

:idea:
Kmotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19. srp, 2008 23:00
Bydliště: Písek-Praha

Re: Rozhovor s Mistrem Taiji Zhai Fengem

Příspěvekod ferryman » stř 20. srp, 2008 16:49

Kmotr píše:http://www.ct24.cz/vysilani/2008/08/08/10095426857-208411058040808-17.30-interwiew-ct24/


Rozhovor s Mistrem Taiji Zhai Fengem-8.8 2008 na Čt 24

:idea:

mas zle ten link toto je spravny. http://www.ct24.cz/vysilani/2008/08/08/ ... view-ct24/
ferryman
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 28. črc, 2008 23:00

Příspěvekod wushupetr » stř 20. srp, 2008 22:45

Zhai Feng je pro mě největší borec :D viděl jsem jeho tréninky i jsem s ním párkrát trénoval a bylo to to nejlepší, co jsem tu od číňana žijícího v ČR viděl.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod JRup » čtv 21. srp, 2008 12:31

wushupetr píše:Zhai Feng je pro mě největší borec :D viděl jsem jeho tréninky i jsem s ním párkrát trénoval a bylo to to nejlepší, co jsem tu od číňana žijícího v ČR viděl.

Přišlo ti to lepší než třeba Qin nebo Zhai Hua?
V čem byl jeho způsob tréninku zajímavý či dobrý?
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod wushupetr » čtv 21. srp, 2008 15:00

JRup píše:
wushupetr píše:Zhai Feng je pro mě největší borec :D viděl jsem jeho tréninky i jsem s ním párkrát trénoval a bylo to to nejlepší, co jsem tu od číňana žijícího v ČR viděl.

Přišlo ti to lepší než třeba Qin nebo Zhai Hua?
V čem byl jeho způsob tréninku zajímavý či dobrý?


No já měl tu možnost cvičit i u Zhai Hui i Qina a s Zhai Fengem jsem s klukama od nás trénoval párkrát, když třeba Zhai Hua neměla čas (páč je to její bratr) a plus eště v Chorvatsku.
Je toho víc, co se mi na něm líbilo. Já teda cvičím Sportovní Wushu, který Zhai Feng neumí a neučí, ale i tak nám vysvětloval skoky a akrobacii a my to líp chápali. Furt viděl nějaký chyby, furt stál u nás a zajímal se, což třeba u Zhai Hui kolikrát x tréninků nebylo vidět. Furt po nás něčím házel třeba šiškou, když někdo odpočíval. Učil nás jendu sestavu a vysvětlil jí, nejen naučil pohyby. Já jako baleťák cvičil sportovním způsobem a on, že ne, že u toho nemusím vypadat hezky, že to je boj. Furt se jelo na sílu, pořád posilování. Zvedli sme nohu, on nám na ní dal šutr a tak sme stály.
Nedávno jsem ho viděl ve Stromovce a ty kluci, který učil, po celej trénink měli na rukou závaží a jeli.
Když jsem byl u Qina a Zhai Hui, měl jsem pocit, jakoby chtěli mít dobrý studenty jen pro svou prezentaci vlastního jména, ale u Zhai Fenga mi to tak nepřišlo.U Zhai Hui mi tohle vadilo, u Qina jsem cvičil cca před 5 lety, tak nevím jak to má dneska.
Naposledy upravil wushupetr dne čtv 28. srp, 2008 19:02, celkově upraveno 1
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod JRup » pát 22. srp, 2008 16:06

To Wushupetr: Dík za odpověď. Učím se ptát, protože lidi jsou schopný doporučit nějaký jméno jen ze zdvořilosti nebo kamarádství. Učitelů, který učej povrch = neučej, je spousty. Vypadá to, že Zhai Fenga to ještě baví a tak do svých žáků stále hučí.
Na druhou stranu, pokud jsi byl s Zhai Hua delší dobu a ona se tě X tréninků nevšímala, tak mi to přijde přirozený. Jestli není žák schopen po delší době využít všech dostupných cvičení, které mu učitel dal pro další zdokonalení, tak je v budoucnu odsouzen ke stagnaci.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 23. srp, 2008 15:36

Pro JRup:
Ne ne, špatně jsi mě pochopil, nebo jsem to špatně napsal. Nemyslel jsem to tak, že si nevšímala x tréninků mě nebo někoho jinýho. Měla období, kdy to bylo v pohodě, ale taky bylo období, kdy bych jí na to plivnul.
Dám příklad. Zhai Hua uspořádala víkendovej seminář s tím, že to bude cvičení s Mistryní po celý víkend (2x nebo 3x denně, už nevím). Zhai Hua přišla, sedla si, a nejdřív snad hodinu telefonovala a pak si šla s někým pokecat a trénink jí totálně nazajímal. Přijela pobočka ze Slovenska (takže dálka) a viděli Mistra, kterej na svou školu kašle. ©el jsem za ní, říkám, jestli tomu nechce nějak šéfovat, ona prej že jo jo jo jo, ale pak řekla aklorát ,,Silou a rychle´´ a to bylo to jediný, čeho se lidi od ní dočkaly.
Nevím jak to má teď , ale učit sestavy tím stylem, že jednou třeba za dva měsíce uspořádá seminář na sestavu nějakýho atrktivního stylu a každej, kdo vysolí 1200 KČ se jí naučí mi přišel k blití. Já do toho šel protože jsem nechtěl zůstat při dvou sestavách. Furt nám říkala, ať ty sestavy nikoho neučíme a jak je to stráááášně stará sestava a ať jí neprodáváme, ale co je to, co dělala ona? Jen blbej obchod...
Naposledy upravil wushupetr dne čtv 28. srp, 2008 19:03, celkově upraveno 2
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 23. srp, 2008 15:38

Zase ale teď mi příjde, že se zase začala zajímat. Nevím
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod LiPai » úte 26. srp, 2008 12:51

Mě se tady u nás strašně líbí jak pořád mnoho lidí chce cvičit staré kung fu apod. a hledá všemožné mistry a pak co přijde k tréninku tak hned se začně hodnotit mistr a co dělá dobře a co špatně atd atd.

Většina těchto lidí by při cvičení staré školy dle etiky staré školy a jejích mistrů vytřžela cvičit tak cca 1-2 týdny a pak by s brekem utíkala domů!!!
Co takhle přestat žvanit a hodnotit a začít pořádně cvičit. CO znám lidi s nějakým tím zárodkem kungfu tak ti toho opravdu nažvaní hodně málo.

WushuPetr neber to jako utok na tebe, ale co se tu napíše je veřejné a tudíž autor toho nese jistou zopovědnost za slova zde psaná. Doposavaď jsi psal zajmavě a vcelku slušně tak proč si to teď kazíš. Vždyť na to jsou zde již dávno Velmistři a ty nedoženeš.

Cvičení zdar a k němu sílu.
LiPai
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Marty » úte 26. srp, 2008 13:32

wushupetr píše:Pro JRup:
Ne ne, špatně jsi mě pochopil, nebo jsem to špatně napsal. Nemyslel jsem to tak, že si nešímala x tréninků mě nebo někoho jinýho. Měla období, kdy to bylo v pohodě, ale taky bylo období, kdy bych jí na to plivnul.
Dám příklad. Zhai Hua uspořádala víkendovej seminář s tím, že to bude cvičení s Mistryní po celý víkend (2x nebo 3x denně, už nevím). Zhai Hua přišla, sedla si, a nejdřív snad hodinu telefonovala a pak si šla s někým pokecat a trénink jí totálně nazajímal. Přijela pobočka ze Slovenska (takže dálka) a viděli Mistra, kterej na svou školu kašle. ©el jsem za ní, říkám, jestli tomu nechce nějak šéfovat, ona prej že jo jo jo jo, ale pak řekla aklorát ,,Silou a rychle´´ a to bylo to jediný, čeho se lidi od ní dočkaly.
Nevím jak to má teď , ale učit sestavy tím stylem, že jednou třeba za dva měsíce uspořádá seminář na sestavu nějakýho atrktivního stylu a každej, kdo vysolí 1200 KČ se jí naučí mi přišel k blití. Já do toho šel protože jsem nechtěl zůstat při dvou sestavách. Furt nám říkala, ať ty sestavy nikoho neučíme a jak je to stráááášně stará sestava a ať jí neprodáváme, ale co je to, co dělala ona? Jen blbej obchod...


Možná bys neměl tyhle téměř "vnitřní" informace a zážitky psát veřejně, protože řadu lidí, kteří chtějí začít cvičit kung fu nebo alespoň s tou myšlenkou koketují, tyhle osobní poznatky zcela jistě odradí. A to by byla škoda pro obchod, ne?
Nemluvě o tom, že ta skupina osob, která kung fu scéně nadšeně netleská a přesto sem občas zabrouzdá, se teď zcela jistě pod monitorem válí smíchy!
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Marty » úte 26. srp, 2008 13:32

double
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wushupetr » úte 26. srp, 2008 16:34

Byla to jen odpověď na otázku. Píšu jak to cítím a jak to vidím. Ať se válí smíchy kdo chce. Otázka zněla Proč Zhai Feng? Tohle bylo pro MĚ to PROTO. :wink:
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Jabberwocky » úte 26. srp, 2008 17:17

Mně tedy také přijde, že je lepší napsat pravdu, jak to Wushupetr vidí, než se schovávat za nějakou falešnou kolegialitu.
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod Panda » úte 26. srp, 2008 21:27

Neda mi to neco napsat, protože jsem viděl poměrně nedávno něco co myslím že bylo "dobré" živé kungfu, a vedle toho i "mrtvé" a přitom pěkné kungfu. Musel jsem se zamyslet nad důvody.Jsem sice puvodem karatista a v současní době jenom boxuju, ale především bych doporučoval vybrat si školu ve které trénují se poprat...a tím nemyslím nutně nějáké sparingy nebo tak, ale prostě takovou intenzitu tréningu, při které tě nutí poprat se třeba i sám se sebou a přemoc se.Pokud je trening "pohodička", je to rpo Vás strašně špatně.
V lidech kteří denně na treningu s ostatními nebo se sebou "bojovali" jsem viděl jiskru a živé kungfu které byli schopni i použít a bylo to vidět i z pohybu...lidé kteří takhle netrénovali mohli být ladní jak chtěli, ale bylo to jenom prázdné prostné, které navíc vůbec nefungovalo.
Cvičení Zdar.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wushupetr » úte 26. srp, 2008 22:36

pro Panda
Tak s tím sice souhlasím, ale podle mě je to všechno věc názoru každýho člověka. Každej má jiný přání a jinou vizi. Já chci bejt dobrej sportovec, někdo se chce naučit sebeobranu, někdo to dělá jen tak pro radost a ani jedno z toho není špatný páč lepší než se válet na gauči. Zhai Hua říká jak se jí Sportovní Wushu nelíbí a distancuje se od něj, ale stejně má (nebo měla) pár žáků na Sportovní Wushu, to samý Qin. Já cvičil u Qina pár měsíců a 70% to byl sparing 30% sestavy, u Zhai Hui 20% sparing, 80% sestavy a někomu to může přijít málo někomu moc podle toho jaká je jeho vize.

Pro LiPai
Hodnotím školu, hlavně Zhai Hui školu, ve který jsem cvičil x let, svým pohledem a podle toho, co jsem od tý školy očekával. Už jsem vyrostl z toho hodnotit školu podle internetových stránek, protože psát básničky dokáže každej, ale učit ne. Hodnotím tak jak to vidím já a odešel jsem od ní, tedy někdo jinej to možná vidí jinak a zůstavá.

pro Marty
Jinak nevím, co myslíš těmi vnitřnímy informacemi a zážitky.
Všechno to jsou fakta, který mi postačují na to, abych napsal to, co jsem napsal. :wink:
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Marty » stř 27. srp, 2008 14:49

wushupetr píše:pro Marty
Jinak nevím, co myslíš těmi vnitřnímy informacemi a zážitky.
Všechno to jsou fakta, který mi postačují na to, abych napsal to, co jsem napsal. :wink:


Ano, všechno to jsou fakta...a možná právě proto je to smutný :(
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wushupetr » stř 27. srp, 2008 15:21

Marty píše:
wushupetr píše:pro Marty
Jinak nevím, co myslíš těmi vnitřnímy informacemi a zážitky.
Všechno to jsou fakta, který mi postačují na to, abych napsal to, co jsem napsal. :wink:


Ano, všechno to jsou fakta...a možná právě proto je to smutný :(


Ale tak to máš všude. Podle mě i ta najlepší škola, kde je nejlepší trenér nemůže sednout každýmu, stejně tak i ve škole, která je prd se najdou lidi, který tu školu obdivujou. Říkám, podle mě je to věc názoru.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Marty » čtv 28. srp, 2008 9:49

wushupetr píše:Ale tak to máš všude. Podle mě i ta najlepší škola, kde je nejlepší trenér nemůže sednout každýmu, stejně tak i ve škole, která je prd se najdou lidi, který tu školu obdivujou. Říkám, podle mě je to věc názoru.


Jistěže, tak to máš se všemi činnostmi, které lidé praktikují. A právě tak to, co jednomu přijde jako nejlepší, druhému přijde jako průměrné a dalšímu na prd. Vždy je obtížnější najít pro skupinu lidí, než pro jednotlivce, nějaká shodná kriteria pro hodnocení, ale přesto se domnívám, že určitá obecná kriteria pro hodnocení(školy potažmo vyučujících) jsou. Příkladem je třeba to, jak píšeš, když Zhai Hua uspořádá seminář (nebo běžný trénink), za který si nechá zaplatit a pak se nikomu nevěnuje. Ano, může se to stát(výjimečně), ale nemělo by to být často, natož pak pravidlem (aby učitel trénink prokecal-protelefonoval s kámošem, pročuměl do monitoru apod.) - tomu já říkám prasárna nebo porušení smluvních podmínek :D ? Pokud pak někdo obdivuje takovou školu, pak je pro mě přinejmenším...hloupý? A argumentování starými čínskými nebo marťanskými metodami, jak se často děje, je k :lol: . V tom případě musí být v Číně při trénování x-boxů naprosto unešeni, když po nich někdo chce, aby celý trénink makali, potili se a celou dobu se jim někdo věnuje.
Abych to zkrátka shrnul, pak je to, jak píšeš: "Jen blbej obchod..."
Máš pravdu, je to věc názoru. A můj je shodný.
Naposledy upravil Marty dne čtv 28. srp, 2008 9:51, celkově upraveno 1
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron