Taiči v Praze - kde začít?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod pavela » ned 28. říj, 2007 11:30

Michal :lol: Tongpo, vono taky hodně záleží ne na škole ale na tom, JAK to ten cvičící pojme. Když bude někdo fanatik a bude to dřít stejněm jako třeba boxeři dřou box tak to jistě bude mít výsledky a ne za 100 let ale stejně jako ten box, nebo jenom o trochu déle(páč v taiji se "ztrácí čas" ještě spoustou dalších věcí, které mají smysl až později a nejsou třeba primáně určeny ke rvačce. Taiji je komplexní záležitost, takže zabere jistě víc času než sporty na "rychlé natrénování rvačky" nebo třeba na zápas v ringu. Já nevim co bych řekl na tuhle školu, nevím JAK se tam učí, Radka Koláře znám ještě od Zhaihuy. Ale obecně chci říct, že Taijiquan je umění velmi hluboké a vyžaduje opravdu maximální "fanatizmus" k pochopení a nadření. Jinak to bude fakt spíš cvičeníčko pro zdraví. Osobně bych se radši učil u číňana, nepotkal jsem ještě cizince, který by opravdu rozuměl taiji a uměl se s tím pořádně rvát,(včetně sebe). A samozřejmě je i spousta Číňanů. kteří to cvičí jenom pro zdraví a neumí to použít ke rvaní. Nevím, na jakém stupni je Radek Kolář teď, možná by mohl poradit někdo kdo žije v ČR?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

 

Příspěvekod xiexie » ned 28. říj, 2007 14:34

Ahoj Tongpo, co se tyce skoly Radka Kolare, tak bych rekla asi toto, vzhledem k faktu, ze 17.listopadu se v jeho skole kona mistrovstvi CR ve Wushu ( http://www.wu-shu.cz/cws/souteze-mcr2007-p.htm ), je nejjednodussi se prijit mrknout tam, budou tam i lide od Mistra Qina, od rodiny Zhai a z dalsich skol. Tam sice uvidis vykony "elity" kazdeho z pritomnych mistru, ale budes mit moznost i posoudit co se ti libi (tve kamaradce) a co ne. Akorat si uvedom ze ta"elita" cvici uz dele, vice a pod drobnohledem. Takze prumery zak skoly je trosku jinde. Navic na mistrovstvi jde spise o provedeni nez o kvalitu toho co je uvnitr...

Co se komplexnosti cviceni tyce, tak asi takhle, kazdy ti bude rikat, ano ucime i bojove aplikace, ale nikde vlastne neni moznost posouzeni tohoto faktu. Padl i navrh poradat soutez v sestavach, v tuishou a ve volne sestave s modernimi prvky. Mozna by tento "trojboj" trosku ukazal kde ta uroven je, ale z vlastni zkusenosti mohu rici, ze z toho komplexniho "kolace" cviceni tchajti si vetsina ukroji jen kousek a ostatni jde bokem. Bohuzel....

Kazdopadne hodne stesti pri vyberu
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod xiuwei » pát 02. lis, 2007 18:19

Která škola v taijiquan (taichi,...) v ČR cvičí nejen sestavy , ale i obran.aplikace a třeba i cvičení na box pytli ?
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavela » sob 03. lis, 2007 5:00

xiuwei píše:Která škola v taijiquan (taichi,...) v ČR cvičí nejen sestavy , ale i obran.aplikace a třeba i cvičení na box pytli ?
hele a co se chceš UČIT na boxovacím pytli? Kup si pytel, pověs ho na větev a buš do něj, na to nemusíš nikam chodit. :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod xiuwei » sob 03. lis, 2007 8:28

někde jsem to tu četl v příspěvku (myslím Raptor) uváděl,že v Brně občas používají box.pytel v Taijiquan. Jen mě to zajímalo,zda jsou školy,které využívají těchto pomůcek.

PAVELA:
hele a co se chceš UČIT na boxovacím pytli? Kup si pytel, pověs ho na větev a buš do něj, na to nemusíš nikam chodit.


člověk se tu začne zajímat o využívání pomůcek na tréninku taiji
( a ty ho pošleš do lesa mezi větve .....) :lol:
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavela » sob 03. lis, 2007 11:40

No dyť jo, k učiteli se chodí pro vědomosti, bušení do pytle je tvůj osobní tréning, to ti každej učitel vysvětlí za půl hodiny jak se tluče do pytle :lol: :lol: :lol: To se můžeš učit cokoliv kdekoliv a k tomu si sám mlátit do pytle ne? :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod xiexie » pát 16. lis, 2007 15:48

Jen kratka zpravicka, pro vsechny co se chteji dozvedet vice o skole Mistra Qin Ming Tang, tak na strankach jeho skoly bylo zalozeno diskuzni forum, takze je to ta nejsnazsi cesta jak se zeptat primo


http://www.wushucentrum.cz/forum/ :wink: :D
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wushupetr » pát 16. lis, 2007 22:27

dobrý den nevím xiexie, nechci se zase pouštět do hádek ale tohle je téma KDE CVIČIT TAI JI a ne SOUTĚ®E MINULÝCH LET.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod hch » sob 17. lis, 2007 18:49

wushupetr píše:dobrý den nevím xiexie, nechci se zase pouštět do hádek ale tohle je téma KDE CVIČIT TAI JI a ne SOUTĚ®E MINULÝCH LET.

unika mi souvislost 8O
hch
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 17. pro, 2006 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod xiexie » sob 17. lis, 2007 20:39

wushupetr píše:dobrý den nevím xiexie, nechci se zase pouštět do hádek ale tohle je téma KDE CVIČIT TAI JI a ne SOUTĚ®E MINULÝCH LET.


:roll: Tohle NENI nic k soutezi, nevim, proc jsou nekteri lide tak vztahovacni :roll:
, tohle je pouze informativni "note" pro kazdeho potencionalniho clovicka co by se rad dozvedel neco o skole mistra Qina-skole taji v Praze, jak uz nazev diskuze uvadi. Se soutezemi to nema pranic spolecneho, takze dodam to same co uzivatel
hch "Unika mi souvislost"

Obrázek

a pokud mas jakykoliv pocit nutnosti popovidat si na toto tema pls kontaktuj me do SZ, toto je spatna diskuze. Predem dekuji
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wushupetr » sob 17. lis, 2007 21:31

opravdu omlouvám se špatně jsem to přečet. no já jen že jsem myslel že už se vo tom zase mluví tak mě to to trochu krklo no ale má chyba snad se ocení že jsem to přiznal :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod xiexie » sob 17. lis, 2007 22:00

wushupetr píše:opravdu omlouvám se špatně jsem to přečet. no já jen že jsem myslel že už se vo tom zase mluví tak mě to to trochu krklo no ale má chyba snad se ocení že jsem to přiznal :D


Jasne ...mylit se je lidske :)
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod mirsv » pát 29. úno, 2008 13:42

Zdravím,8 let jsem hrál hokej a mám záda v loji,táta mi pořád tvrdí že tai-ji mi prej pomůže,myslíte,že mi může opravdu pomoc?Když budu vědět,že mi to může ty záda spravit,tak to cvičit budu.Jinak můžete mi někdo doporučit Tai-ji akademii,trénuje tam nějakej Číňan.
Předem díky za odpovědi.
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod Lada » pát 29. úno, 2008 14:58

já bych radši zašel, k nějakému pořádnému ortopedovi (né takovýho co tě pošle s mastičkama či obstřikem zase domů) ale aby ti řek co a jak na základě rentgenu, CT vyšetření atd... na základě toho by ti měl říct co to, čím to, jak se chovat dále, čeho se vyvarovat a na co dávat bacha, případně nějaké ochrané pomůcky při cvičení. Pak zvolit dobrou rehabilitaci kde by tě měli naučit jaké cviky dělat na uvolnění a posílení problémových míst atd...

já má záda taky v háji, nikd se to už nezlepší jen se to může zhoršit a pak pod kudlu :? .... a tím co jsem popsal jsem si prošel a funguju celkem v poho jen si musím dávat pozor trocha přispůsobovat cvičení atd... když mě to občas chytne tak nejvíce pomáhá to co mě naučili na rehabilitaci vše ostatní, prášky, mastičky, obstřiky atd.. je k ničemu).
Na nějaké Tai-ji bych se být tebou vykašlal a postupoval jak jsem psal výše, napřed musíš znát příčinu pak se dle toho zařídit
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Zhan_Shi » sob 01. bře, 2008 0:09

Lada ma pravdu. Slovo odborneho lekare by melo byt bernou minci. Tai Chi zada pochopitelne zlepsuje, ale jedna se pouze o side-efekt a zejmena ve smyslu predchazeni urazu. Pokud se nemuzes poradne hybat, tak cesta za ortopedem by mela byt tim prvnim.
Zhan_Shi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 26. pro, 2007 0:00
Bydliště: Kolin

Příspěvekod pavela » sob 01. bře, 2008 11:23

Jedině čínskej doktor, to co se u nás řeší kudlou,to dovede číňan ve většině případů vyřešit rukama. Na ortopedii do čínské nemocnice...Tchaj ťi Čchuan a wušu vůbec je PREVENCE, nikoliv léčba!
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod mirsv » pon 03. bře, 2008 10:13

Já se můžu normálně hýbat,je mi teprve 16 let a nejsem žádnej invalida,akorát jsem teď byl u doktora a řekl mi,že mám křivou páteř a na jedné straně zad mám svalů hodně a na drujé svalů málo.Ale kdybych chtěl jít do armády,nebo třeba k policii,tak by mě kvůli tomu nejspíš nevzali.
Jinak dneska jdu na první trénink do wushu centra budu tam asi 3 měsíce cvičit tai ji a potom se asi vrátim k muay thai,nebo skusím jinej styl kung-fu,protože preferuji bojovej aspekt BU/BS a myslím že tai ji není na obranu vhodný,navíc jsem mladej,mám docela dobrou fyzičku a potřebuju dril
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod hch » pon 03. bře, 2008 10:37

mirsv píše:... myslím že tai ji není na obranu vhodný ...

No, tak na to se schvalne zeptej mistra Qina nebo jeho syna ;-)

... ale je fakt ze naucit se Taiji pro ucinnou obranu trva dyl (alespon z me zkusenosti :) )
hch
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 17. pro, 2006 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavela » úte 04. bře, 2008 13:11

mirsv napsal:
... myslím že tai ji není na obranu vhodný ...

hehe, a jak to víš?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Jendis » úte 04. bře, 2008 13:49

pavela píše:mirsv napsal:
... myslím že tai ji není na obranu vhodný ...

hehe, a jak to víš?


Pavle....v republice jsou možná 2,3 lidi,kteří to uměj....(a to možná přeháním)......nebo se pletu?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron